Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

AkgUiTx4TisEjLJtWFEbebvl8E5lgQ-Ef5NMinU6

 

FUUJOxi2a8csdQ3vjBcFHVnJhAc9XCgDywfqgTOE

 

UxOb12R96oj4LUbLB6-PniBxGo3ed8l8VEDuS6jC

 

 

Prije i poslije večere pronašlo se i nešto vremena za prošetavanje kroz Selce. Zadnjih petnaestak godina svako navraćanje ovdje bilo bi tek prolazak motorićem, tako da je ovo ispala prilika za pogled ne samo s ceste.

 

bo8nn9JaqOY74TG8oBA4qGlN0AUJHfhKoxKZp7nS

 

 

...

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Subota ujutro bila je savršeni tajming za kratku vožnjicu do Senja, tek da vidim gdje su posadili ruske radare ...

 

jw3JcpHGQ7Ex1blJQcAaGtFLrux140g5Z-ZwuqWj

 

6mowRNpDz3WoGyHlIoprxdywHLJNdivZf8sMwGAw

 

 

... a kad sam već u Senju niti do Sv. Jurja nije daleko. Razlog isti.

 

Eg67KiQ0v-bgWvXJ_TEntiIxk5eTOE7zXTb0GDHq

 

vN7Z4F371zBKsBZ2HnDyAhpyY_PGfG2R3CJOoPd2

 

 

...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Da idem dalje na jug bila je realna opcija, no zov stare krame s Grobnika ipak je bio jači ... nakon Sv. Jurja okrećem za 180 i lagano nazad na sjever.

 

ZJBY1iH3fzk6P1GjNvEmcLhOnieQPiL0txdNsfry

 

ZIWPWmvZ2izt_KWzQXudBbZpWV4ulDXftAUhoxaU

 

Ywmb3On8h1BbIlmvqNFGQRUv-7vLZbvUtL2AI62j

 

vETFz74hDreocaPbagOm1TnzE8xe6nnz3g6cL18Q

 

 

...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Oko pet popodne idealno je vrijeme za krenuti nazad prema jugu ... do Novoga po D8 a od Novoga u brda. Prošao sam uz nekoliko vinodolskih vidikovaca (Oči Vinodola, 6 lijepih vidikovaca, odvoženi i poslikani u ovoj temi već ranije) i vozio cestom koja izgleda kao da vodi u nebo.

 

sZy8Zqh5-slNdHdhDIyjvlGrusvyJlyNqU_k5Ti3

 

43rWzoSnAbHp282yp0g29HCe0wg7B6tiTToziROx

 

kS2yxILbgZQ0NcQPlQVt_NMHXEbJuFlT9UHLVhRx

 

n40K5o6ZQEoqdxt_1TtiSbbPFFxzFwe4LUmCQbMR

 

 

...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Kod vidikovca Kuk spuštam se nazad na D8, vraćam se do Crikvenice - sve kako bih odvozio meni čaroban komad obale od Crikvenice do Selca - i pred jednim od hotela nalazim bonus sadržaj.

 

N6cKs7bJNsOso_9SQwfzOfmCdTGCiFQH9Yhlu2JF

 

nECzGLESw6Sk3SCZCr1cwc5plYu6igL1caPEko-i

 

FbtkHfVV3cbQiIl978UEuA8pSq6VzdlRdUzULWzK

 

B8S12d0MGKtBD3OHWR5RibppTJafsrxM7Va03MOi

 

 

...

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

JxcFe9H7iCsSlXeWiL74liS_jmbRzExjyrJj3Ots

 

TtQpo-Hr13jpPfPlFABzR_Ru3YO08Sh0Wvm24K_S

 

 

Subotu završavam na terasi lokalnog kafića/slastičarne i ispod oka pratim gašenje velike žute kugle. Sutra kad ta žuta kugla nanovo prigrije ... mislim da znam kojim ću putem doma.

 

YrAD8Vje0QJ3JM-0HgGk0O-UhobtqvhIp_9Wf86s

 

5CLUrc_4On9zdQoRdh9GEvMs411bdNyKJ6x_48I_

 

 

...

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Iz čistog gušta prošao sam kroz Rijeku - a rijetko prolazim od juga prema sjeveru - i Opatiju, prošao Plominku* i na rotoru u Vozilićima prebacio se na cestu 64 ... cilj je bio napraviti krug po unutrašnjosti i doći do Učke sa zapadne strane. Usput sam prošao uz nekoliko gradova na brdu**.


5s5cSdMrg0IaG6ukRdiYaLuPYQgCZAFYdkCksXS2

 

AcQjiBwebU9Hl8xlX9eJv4fYyFr-RJg0f7JRt5x9

 

7dIN52B95agUl9l90Tjiy0lbMuRhvLaT3TNxE8zF

 

y4bFG1vXOa8Nm8MSYTn0xWTTl2zDYtdmm2lje5mN

 


...

 

----------------------------------

* cesta D66, uz obalu od Opatije do Plomina

** Pićan, Motovun, Buzet

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Izlazeći iz Buzeta teško je bilo ne primjetiti da se s leđa navlače neki oblaci za koje uopće nije bilo nikakve sumnje da donose kišu. Što mene ipak nije odgovorilo od ideje da se prevezem preko Učke, no ipak se nisam skretao na Vojak. Spustio sam se opet na obalu, u Ičiće, i opet se provezao kroz Opatiju i Rijeku.

 


fmhOHyYPIBea3tteo9X6-K8-NcpTlPi4jRJvu5AD

 

IPkKszPx_BcRIsyiIcNot5gpgqH2EeJxBoBD7F5u

 

QEtR1C2QBvkspXt9WS0Eccz3fzimaTyMhumruAYw

 


Prvu kišu nije trebalo dugo čekati ... počela je već na pola puta od Grobnika do Gornjeg Jelenja. Druga ozbiljnija voda s neba dogodila se negdje prije Severina, a na kraćoj pauzi u Vukovoj Gorici bilo mi je jasno da je ovo do sada bilo tek zagrijavanje.

 

4xiRcQ1sSddOsxQxJXucEsuxqfsQIaO3wFUJFTAm

 


Propisni prolom oblaka uhvatio me na autobanu između Karlovca i Jastrebarskog, što i nije jako loše jer se mali Đuka konačno oslobodio i zadnjih atoma istarske prašine s nekih makadama još od prije mjesec dana. Svako zlo za neko dobro.


8)

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

 

Bliski istok

 

 

4wnUaegUx7zk6GPN5hmG6lCNuDeSX5zNIx5KtijP

 

Ovdje sam još bio potpuno suh. Benzinjara na autobanu na istočnom kraju Slavonskog Broda, nešto iza jedanaest sati prije podne. Neke sitne kapljice su tek krenule u silaznu putanju, nebo ispred mene čak i nije izgledalo previše opasno a uostalom i pogled na RainAlarm je pokazao da mi je na putu tek neveliko područje označeno zelenom i svijetlije plavom bojom ... alzo, nešto kao light rain. Ma neće biti ništa strašno, hajde ... budem navukao na sebe tanku kišnu jaknicu jednom kad je pronađem na dnu tank torbe. Gorivo nisam točio ... zadnje tankanje bilo je na pumpi oko Nove Gradiške a Crna Guja imade tank od 17 litara što znači da je iduće tankanje na rasporedu tek nakon Batrovaca.

 

Oko Babine Grede bio sam mokar. Ona tanka jaknica dobro radi svoj posao - od pojasa na gore ništa nije promočilo - no mokre sam guzice i još mokrijih nogu. Ono što je još na Brodskoj benzinjari izgledalo kao lagana kišica u nastajanju, prometnulo se u opći potop s vidljivošću ne većom od 20 metara ... otprilike kao kad u rujnu/septembru fasujem magluštinu u Gorskom kotaru. Oko Županje više niti cesta nije bila mokra a u dolasku na naplatne prije Lipovca već su mi i gaće bile suhe ... je, dobar je taj polipropilenski veš, nemam zamjerki. Jedino što je ostalo potpuno mokro jest ona kartica za cestarinu, no momak u naplatnoj kućici nije se sekirao oko toga ... nešto je rukom napisao na karticu i naplatio cestarinu. Jedino me pitao gdje sam pronašao toliku kišurinu jer tu oko Lipovca od iste nije bilo ni traga ni glasa.

 

Na prvoj benzinjari iza Batrovaca - sada je to Shell - stajem, napajam Crnu Guju i javljam svom domaćinu u Beogradu da nisam daleko. Rukavice su još onako malo vlažnjikave ali nisam raspoložen dizati sjedište i izvlačiti par suhih rukavica ... ovima ionako treba još 10 km luftanja i budu full suhe.
Desetak km kasnije, ako i toliko, bile su opet full mokre. Novi prolom oblaka, još gori od onog od prije sat vremena, opet me nakvasio. Kišurina je padala tolikom silinom da su automobili stajali u zaustavnoj traci, no ja sam vidio tablu na kojoj se spominjalo 5 km do iduće benzinjare - OMV, na kojem sam već tankao u ranijim prolascima - pa sam maksimalno izoštrio senzore i izdržao do tamo.

Skrećem desno na benzinjaru, jedva da išta vidim - čak sam zadnjih nekoliko km vozio s otvorenim vizirom jer drugačije nije išlo - i skoro me s motora sruši plimni val kojega sam podigao prolazeći kroz jezero koje se tu stvorilo. Divota jedna ... sada znadem kako to izgleda kada ti netko istrese barem 20 litara vode u kacigu s podignutim vizirom. A i nove fensi Sidi tihotapke bile su kao uronjene u bazen ... em što su prošle kroz jezero, em što se sva vodurina s hlača istovarila u njih. Nekako se uparkiram ispred ulaza, sve s mene se cijedi a ovi koji su ranije stigli bježeći od kiše gledaju me kao da sam s neba pao. Vjerojatno sam taman tako i izgledao.

 

Trebalo mi je neko vrijeme da sa sebe zgulim rukavice i da javim u BG da moguće budem malčice kasnio jerbo sam zaglavio na benzinjari opkoljenoj vodurinom ... a stigao sam uočiti da je dubina onog jezera kroz koje sam proletio na ulazu debelo preko osovina. Niti petnaest minuta kasnije vodurina s neba postala je lagana ljetna kišica i ja sam se ubacio nazad na cestu koja je nakon dvije-tri minute bila potpuno suha. Devedeset je km do Beograda, imam pun tank goriva i lagano se sušim na vrućem ljetnom suncu.
Ja sam se koliko-toliko i osušio do naplatnih kućica, no kartica za cestarinu i 200 dinara koje sam još na ulazu pripremio nisu dosegli to stanje. Pružam sve to u mokrim rukavicama momku u naplatnoj kućici uz prigušeni "Čuj, možda je ovo malčice mokro", a on koluta očima i hvata se za glavu. Pitam ga jel' mu dobro ...

 

E sad, ne znam jel me zayebava ili je problem stvarno u tome što on baš mora ugurati tu karticu u nekakav uređaj kako bi mogao otvoriti rampu i naplatiti cestarinu. Gledao sam danas proceduru kako to rade nešto zapadnije, i uopće nije bilo bitno što je kartica mokra. Alzo, ovaj momak je najprije sušio karticu iznad rešoa na kojem inače kuha kavu, pa ju je probao ugurati kam treba. Nije prošlo. Pa je izašao van i okretao karticu prema Suncu nebi li je osušio ... usput je i zatvorio traku da se ne nakupljaju iza mene. Pa je probao i nije prošlo. Onda je opet skakutao s tom karticom samo s druge strane naplatnih, mahao njome i ovako i onako ... pa je na kraju ipak nekako uspio nagovoriti je da bude pročitana. Ja sam za to vrijeme stajao i sušio rukavice na rešetkama oko zadnjeg cilindra ... veliki V2 fino grije. Možda u tome i jest tajna u brzom sušenju oko yaya, a ne u šmensi baselayer gaćama.

 

Desetak minuta kasnije nalazim se sa svojim frendićem i domaćinom na NIS pumpi i nimalo lagano - samo pratimo promet, ništa drugo - otperjamo prema Ušću, motore zaključavamo u garažu na dva dana i sada stvarno lagano otcipelarimo u bazu. Raspakiravanje, sve na balkon na sušenje i luftanje, "lekić" od domaće šljive, tuširanje i preoblačenje u nešto prikladno popodnevnim vanjskim temperaturama, kebab u "dolini gladnih" i eto nas u stanju Ready to Race, kako i priliči Pravim Kateemdžijama.
Ovo RediTuRejs ne treba shvatiti bukvalno ... na programu je dva dana šetnje po Beogradu - možda koja stanica busom tu i tamo - no od vožnje motorima ništa. Na stranu to što je vrućina preko svake mjere, jednostavno želim na miru obići neke dijelove grada iz mog ranijeg života, sjesti u neke zanimljive kafiće, vidjeti štogod iz drugog ugla i konačno ... da možemo na miru razgovarati. A šetnja uz Dunav, splavove, ušće, Savu ... idealno je mjesto za početak. Nevjerojatno koliko se vremena može potrošiti šetajući uz rijeke.

 

R-yRXDT4HjTiQh4IGM4mLsYCwuiqXb5GT6FrLBye

 

0aqa96yYCN1itB2m8IAAGNPAGx1Iq4dPfZXSDYgw

 

qZdbddSQ-MRxj0MRwgkdlAOe_OALHdPKazd_W3X3

 

 

...

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja