Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Paraglajderi na svoju stranu, ja na svoju ... trebalo je stići na kasni nedjeljni ručak. Ispratile su me krave koje pasu pod ručnom ... ili su možda ipak usidrene.

 

DSC07533.JPG

 

DSC07534.JPG

 

DSC07535.JPG

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ukoliko ovdje ima ljubitelja spidveja - ili onih kojima je to makar malo poznato - možda će ih zanimati ... prilika je bila predobra da bi se propustila :)

------------------------------------------------

 

Cesta lagano mokra, ima još lokvica sa strane i vide se suhe površine koje nastaju ubrzanim isparavanjem vodurine - za koju su mi nešto kasnije rekli da je bila o-ho-ho obilna - nije to bila nikakva prepreka da se za pola sata dovučem do Krškog. Usput sam investirao - 30 EUR, opet su poskupili - u polugodišnju slovensku vinjetu, koja je opet u nekakvim Librese bojicama.

 

DSC07547.JPG

 

DSC07548.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Jeste da je nebo bilo fajn oblačno - mjestimično sam se čak morao malo prignuti da kacigom ne strugnem po ovima nižima oblacima - i jeste da pogled prema horizontu nije baš obećavao sunčano subotnje proljetno popodne ... sve je to manje bitno ako se ima dobar razlog da se ide tam kam se ide.

Ovoga puta razlog je bilo europsko prvenstvo u spidveju. Prva europska liga, sve poznata imena - onima koji imalo prate spidvej, barem s vremena na vrijeme - Pavlic, Andersen, Dryml, Bogdanows, Karpov, Pawlicky ...

 

Kao i u svim moto sportovima, bez izuzetka, najbolje se cjelokupna atmosfera može osjetiti u boksovima - mehaničari se pedantno brinu o motorima, vozači navlače opremu i lagano se razgibavaju, službeno osoblje obilazi okolo i komunicira sa svima, opaka i nevjerovatna buka jednocilindričnih agregata dok se zagrijavaju (a vidio sam da to turiranje dosta traje), blaga nervoza i užurbanost prije izlaska na službeni trening ...

 

DSC07551.JPG

 

DSC07552.JPG

 

DSC07553.JPG

 

DSC07554.JPG

 

DSC07555.JPG

 

DSC07557.JPG

 

DSC07558.JPG

 

DSC07559.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

DSC07645.JPG

 

DSC07648.JPG

 

DSC07649.JPG

 

DSC07650.JPG

 

DSC07652.JPG

 

DSC07653.JPG

 

 

Ukupni dojam jako pozitivan. Prilično neobična opuštenost, pogotovo obzirom na razinu natjecanja - ipak je ovo utrka europskog prvenstva. Kako sam sklon jednocilindričnim agregatima i karakterističnoj galami koju oni produciraju, sve mi to dodatno doprinosi doživljaju. Tehnološki gledano, dosta različito nekome tko je uglavnom orijentiran na MX/Enduro/SM, kamoli onima koji se ne skidaju sa brzinaca.

 

:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Subota je ispala nekako sportska ... skoro pa Racing. Znao sam da je u Radizelu (Orehova vas, jeli) Cross Country utrka (i državno prvenstvo i amateri) pa sam se malo skrenuo, kad mi je već usput ...

 

DSC07694.JPG

 

DSC07738.JPG

 

DSC07663.JPG

 

DSC07672.JPG

 

DSC07674.JPG

 

DSC07675.JPG

 

DSC07681.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Redari na stazi su bili dovoljno susretljivi da me puste da pretrčim u "unutarnji krug", no bilo mi gnjavaža da ih malo kasnije opet pilim da me puste nazad, pa sam od boksova nazad otcipelario ... sve dok me ljubazni momak nije autom povezao skroz do ulaza. Pokupio austrijanca pa tjeraj dalje.

 

Da, nekakva osnovna ideja zapravo je bila otići do Bad Radkesburga - gradića u Austriji odmah preko puta Gornje Radgone. Bio sam tamo koji tjedan ranije, al je vrijeme bilo toliko oblačno da je kvalitetno obeshrabrivalo svako cjevčenje kafce i kokakolce. Kao, budem ja sada to sve na miru i bez žurbe ...

 

DSC07729.JPG

 

DSC07735.JPG

 

DSC07736.JPG

 

DSC07737.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Vrlo bazična orijentacija u prostoru - pogled na isprintani screenshot iz guglmapsa, zapravo - i postajem svjestan da sam malo ispod Maribora, i da bi bilo zgodno da produžim pravo na sjever do Šentilja, i da pritome putem razmislim jel bi onda dalje na istok po austrijskoj ili po slovenskoj strani Mure. Nekak se potrefilo da će to bit po slovenskoj ... i eto me kak prolazim kroz Sladki Vrh, mjesto poznato po jednom kombinatu čiji bi proizvodi taman dobro došli onoj musavoj ekipi od prije sat vremena :)

 

DSC07740.JPG

 

DSC07741.JPG

 

DSC07743.JPG

 

 

Jel se itko sjeća po čemu je austrijski gradić Mureck ostao u kolektivnoj svijesti dobrog dijela moto populacije iz osamdesetih godina prošlog stoljeća? I koje se to ime (prezime, zapravo) konstantno spominje u čitavoj priči?

Alzo ... putokazi za Austriju i Mureck počeli su se pojavljivati odmah po izlasku iz Sladkog Vrha. Kako i ne bi, kad je to jedan od starih graničnih prijelaza, također iz nekih drugih vremena - čitavih 5-6 km dalje na istok. Normalno da je moj austrijanac nasnifao da je Vaterland odmah iza ćoška (preko mosta, dakako) i eto ga ...

 

DSC07744.JPG

 

DSC07745.JPG

 

DSC07746.JPG

 

DSC07747.JPG

 

DSC07749.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Mureck je tipičan austrijski ravničarski gradić. Nema niti trunčice sumnje o čemu se ovdje radi. Zgodno za provesti pola sata - ajde, može i tri frtalj sata - lagano šetajući ovim legendarnim mjestom :) Narančasti se austrijanac osjećao kao doma.

 

DSC07750.JPG

 

DSC07752.JPG

 

DSC07753.JPG

 

DSC07755.JPG

 

DSC07756.JPG

 

DSC07757.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ne, nisam sjeo na kafcu i kokakolcu ... to budem u Bad Radkesburgu. Do njega dvadesetak km, sve po cesti 69, poznatijoj po svom sasvim zapadnom kraku Lavamund - Aibl.

 

DSC07759.JPG

 

DSC07760.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ulazim u Bad, na rotoru desno i preko mostića se ušuljam u stari centar (provozno, ali ograničeno na 30 kmh) ... i već vidim - možda bolje rečeno da osjećam - da nešta nije kako treba biti. Nekakva neobična gužva ... sve terase raspremljene ... i zilion ljudi trčkara uokolo u majicama i tajicama. I čujem razglas, i vidim zašperani trg ... ajoj, danas je nekakvo kolektivno natjeravanje po gradu ... trčanje, kros, štoli već ...

 

Dok sam se iskobeljavao iz tog cirkusa već su zatvarali i kompletan stari centar. Ode i kafca i kokakolca u bestragiju ... dok sam sredio misli već sam bio izašao iz grada, prošao i Gornju Radgonu i Radence, i pilio autobanom - sa vinjeticom u Librese koloritu - prema Lendavi. A u Lendavi spidvej ... OK, ne baš u Lendavi, već u Petišovcima ... al to je dosta blizu. Ajde, kad sam već tu :) ...

 

DSC07761.JPG

 

DSC07762.JPG

 

DSC07763.JPG

 

DSC07764.JPG

 

DSC07765.JPG

 

DSC07766.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Na Grobniku je u austrijskoj organizaciji (www.igfc.at) održano nešto što se zove "1. Internationales IGFC Adria-Race Classic und Modern". Utrkivanje u nekoliko potpuno različitih klasa - što sportski, a što vremenski gledano - od kojih se meni nekako najzanimljivijom učinila ona klasa u kojoj je zajednički nazivnik 1989. godina ... sve klase motocikala proizvedenih zaključno sa 1989. godinom.

 

Za ovaj sam događaj saznao potpuno slučajno, videći kod kolege na stolu nekoliko plakata sa najavom za ovaj događaj. Gdje su plakati završili nemam blage veze, no bitno je da smo mi otišli na čaj ... crni, s malo mlijeka.

Budući Vakula nije bio sasvim siguran šta se od vremena može očekivati tijekom vikenda, ja sam si za kratku vizitu Grobniku izabrao nedjelju - nabrzaka skoknem dole, vidim šta ima, i još sam doma do 2 popodne ... taman na ručak. Tako je i bilo.

A dole, na Grobniku, svašta lijepoga. Mnogi su bili raspoloženi za kraći razgovorčić, tako da je tri - možda malo jače - sata začas prošlo. Evo nekoliko sličica motocikala (i detalja na njima) koji su uspjeli privući moju pažnju:

 

DSC07783.JPG

 

DSC07788.JPG

 

DSC07790.JPG

 

DSC07797.JPG

 

DSC07800.JPG

 

DSC07801.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja