Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Bit ću slobodan postaviti linkove sa nekoliko svojih vožnji od ove i prošle godine ... ima tu puno slika pa bi bila opaka gnjavaža da to sve postavljam nanovo. Budem postavio nekoliko slika uz svaku temu, tek da bude "jasnije" o čemu se tu radi. Linkovi su sa motori.hr foruma.

 

Velika većina slika je 800x600, a ima ih i nešto većih u "rumunjskoj" temi. Slika ima puno ... znam da ih je u temi o Srbiji 440 ... za ostale nisam siguran.

 

Moguće da ovi putopisići nekome budu i korisni, ili kao čisto "ubijanje vremena" ili kao ideja za eventualni izlet.

 

Srbija: krasan đir 07/2013 ---> http://www.motori.hr...c,238807.0.html

 

DSC04786.JPG

 

DSC04784.JPG

 

DSC04855.JPG

 

DSC04890.JPG

 

DSC04929.JPG

 

DSC04982.JPG

 

DSC05019.JPG

 

DSC05032.JPG

 

DSC05149.JPG

 

DSC05218.JPG

 

...

 

 

 

Austrija: također ljeto 2013 --> http://www.motori.hr...c,238013.0.html

 

DSC05412.JPG

 

DSC05441.JPG

 

DSC05463.JPG

 

DSC05469.JPG

 

DSC05486.JPG

 

DSC05505.JPG

 

DSC05571.JPG

 

DSC05595.JPG

 

...

 

 

 

Rumunjska: 2012-2013 --> http://www.motori.hr...c,226254.0.html

 

DSC01765.jpg

 

DSC01802.jpg

 

DSC01821.jpg

 

DSC01866.jpg

 

DSC01899.jpg

 

DSC01919.jpg

 

DSC01928.jpg

 

DSC01968.jpg

 

DSC01985.jpg

 

DSC04826.JPG

 

DSC04836.JPG

 

DSC04844.JPG

 

 

Uživajte

 

8)

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

"Ovo je bilo super ... dašak one nekadašnje Rumunjske ... a ne ova EU ... nitko ni da te pogleda na granici ... ko da si šugav."

 

Odlično ti ide ovo pisanje...Sutra nastavljam 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Hvala svima. Ima toga još ...

 

Na ovom linku --> http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,227537.75.html - otprilike od polovice stranice na dalje - ima ponešto sa Fruške gore, malo uz Dunav, Bela Crkva, preko Dunava Ramskom skelom ...

 

 

Osim toga, na ostalim stranicama ima vozikanja po Slavoniji; po Cresu, Lošinju i Krku; dosta slika sa Grobnika (stariji motocikli, uglavnom), dosta Istre (Buzet, Motovun, Hum, aleja glagoljaša ...), Ducati meeting u Goriziji, opet motori sa Grobnika, lagano krstarenje pograničnim područjem između SLO i RH, enduro utrka u Buzetu ...

 

Ima više stotina slika ... tko je na sporijoj vezi, malo strpljenja nije od viška.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Slovenija:

 

Điranje po Sloveniji uzduž i poprijeko ... Vršič, Mangart, slovensko primorje (Koper, Izola, Piran, Portorož), dolina Krke, Košanska dolina, Mislinjska dolina, Tuhinjska dolina ...

 

Puno više i detaljnije ovdje --> http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,225610.0.html

 

DSC03649.JPG

 

DSC03680.JPG

 

DSC03694.JPG

 

DSC03722.JPG

 

DSC04000.JPG

 

DSC04095.JPG

 

DSC04024.JPG

 

DSC04028.JPG

 

DSC04044.JPG

 

DSC04084.JPG

 

DSC04013.JPG

 

DSC04151.JPG

 

DSC04377.JPG

 

DSC04479.JPG

 

DSC04509.JPG

 

DSC04528.JPG

 

DSC04554.JPG

 

DSC05955.JPG

 

DSC06260.JPG

 

DSC05612_zpsc6953d5e.jpg

 

DSC05615_zpsf3e8a8e2.jpg

 

DSC05626_zpsb5d2f947.jpg

 

DSC05643_zpsd0f36225.jpg

 

DSC05651_zps246d760f.jpg

 

8)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

kako je voziti se oko sezane? na granici sa italijom?

 

"Granice" odavno nema, a za vožnju je zgodno ... naročito kad se s brda vidi tršćanski zaljev. Uvijek je moguće spustiti se na kaficu u Trst, mada je meni Muggia puno bolja za kafenisanje ... mirna i opuštena atmosfera bez onog tršćanskog krkljanca.

Ceste su svuda kvalitetne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Odlican :moto3:

 

Hvala. Bit ću na proljeće u Apatinu, pa moguće da malo prođem i preko Bečeja. Tu još nisam bio.

 

 

Odlicni putopisi kolega, sa uzivanjem citam i ubijam vreme lezeci u krevetu usinutih ledja... :takoje:

 

Hvala kolega ... angažiraj maserku. Neku koja liječi dodirom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

... nastavak "slovenske teme", danas 19. 01. 2014.

 

Zimska zbunjola ... u Sloveniju bez skija i sarmice

 

Spominjati u istoj rečenici zimu i Sloveniju, obično bi značilo lamentirati o nekoj od popularnih - ili barem uobičajenih - destinacija za ubijanje dijela godišnjeg odmora, što ponekad uključuje i skijanje. Sastavni dijelovi takve priče uvijek su zimske gume i lanci za snijeg, gužva na granici, lonac sarme i pancerice negdje u gepeku, i skije ili snowboard negdje na krovu. Izlet u Sloveniju, po zimi, bez skija na krovu i sarme u gepeku jednostavno nema smisla ... ili barem nije imao smisla. A sve to, pa još motorićem ... van pameti.

Druga je polovica siječnja/januara, temperatura zraka je 12 celzijevaca (jučer je bilo 16!), oblaka ima al ništa ne miriši na dramu ... taman za malog austrijanca izvest u šetnjicu. Ima već tjedan dana da se nismo gibali :-)

 

- "Po zadnem ... `el ide to kaj?" - pitam me slovenska uniforma na granici.

- ??

- "Po zadnem ...", ponovi, i šarafi po zraku desnom rukom.

- "Aaa ... ma jok, neće to kateemovi."

- "Srečno!"

- "Fala." ... i ode ja ...

 

Prvo što sam primjetio jest da je cesta vlažnjikava. Kao da je jutros onak fino padalo, pa se nije sve stiglo osušit. OK, ništa neobično, cesta je dobrim dijelom u sjeni od brda s lijeve strane ... smanjim tempo i pičim dalje.

Prođem rotor, prođem semafor prije mosta za Brežice i odmah lijevo na onaj komad ceste koji ide uz Krku. Odmah mi pogled uhvati izuzetan detalj ... ne mislim na rupe i zakrpe po tom dijelu ceste. Mislim na ušće Krke uz Savu koje je na 20 m od ceste - vrlo je jasna i vidljiva crta na vodi koja dijeli zelenu vodu Krke od smeđe vodurine Save. Kao nacrtano.

 

DSC06658.JPG

 

DSC06660.JPG

 

DSC06661.JPG

 

 

Tri-četiri km dalje pređem most preko Krke, i tu mi pogled uhvati sljedeći bitan detalj ... oblačna fronta, rekao bi Vakula. Baš onako po desnoj strani, smjer Krško ... a ja baš nakon mosta skrećem desno gledajući u putokaz na kojem piše Krško. Ma idem pa šta bude.

 

DSC06662.JPG

 

DSC06664.JPG

 

 

Prilazim Krškom - Skopice, Vihre, desno kroz Brege, veliki rotor - a cesta onako pravo mokra. Nema veze, austrijanac se ne buni, njemu je normalno da je musav i zaflekan. Prolazim kroz centar, uz OMV, mokro svuda, al onako fest mokro. Prvi rotor nakon izlaza iz Krškog ... ode ja desno i preko mosta onom friškom cestom nazad prema centru. I šta vidim kad sam krenuo nazad? Oblaci se fino zatvorili zamnom, ona pogranična brda se niti ne naslućuju ... što znači da tamo pada poštena kišurina.

 

DSC06666.JPG

 

DSC06665.JPG

 

 

Ajme koliko rotora ima ovdje. Na onom gdje odlučujem hoću li na autoban, ili lokalnom cestom nazad na Drnovo i dalje, prva je kapljica kvrcnula o kacigu. I onda još tridesetak kapljica sljedeće sekunde. Opći potop.

Baš sada i baš ovdje ... čistina između sela, nit birtije nit ikakvog zaklona. Do onog birca kod mosta u Velke Malence umjerenim tempom ... nek curi ... ni prvi ni zadnji pljusak na putu. Nisam stigao posrkat kafcu, kišurina je već stala.

 

DSC06667.JPG

 

 

Osim rukavica, ništa drugo nije promočilo. Unatoč tome, nije bilo naročito ugodno vraćati se nazad ... do meje je bilo opako mokro, a od meje do Samobora ajde-ajde. U Samoboru na trgu i nije neka gužva ... baš se pitam zašto :)

 

DSC06668.JPG

 

DSC06669.JPG

 

 

Dalje sve suho. Za kišu nisu niti čuli, kamoli vidjeli. Ja primrznut ... dva šumeća Aspirina i zaron u kadu tople vode. Austrijanac musav ... pranje i glancanje kad stignem.

 

DSC06670.JPG

 

 

Na kraju krajeva, većina sastojaka zimskog izleta u Sloveniju je prisutna ... propisno smrzavanje uz blaženi smješak na licu, sve popraćeno mokrom opremom i aspirinima. Falila je samo sarmica.

 

8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

@ all - hvala

 

@ Djuxy - do proljeća je samo mali Đuka u prometu. Veliki knjava u garaži ... otkako je stigao tek je malčice tabane ugrijao. Čim prigrije, vodim ga u proljetni vojvođanski đir.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

2011. - mali izlet do Đerdapa

 

---> http://www.motori.hr...c,227133.0.html

 

DSC00240.jpg

 

DSC00242.jpg

 

DSC00254.jpg

 

DSC00262.jpg

 

DSC00270.jpg

 

DSC00278.jpg

 

DSC00284.jpg

 

DSC00286.jpg

 

DSC00292.jpg

...

 

 

2011. - Rumunjska, Transfagarasan

 

---> http://www.motori.hr...c,225688.0.html

 

DSC00450.jpg

 

DSC00453.jpg

 

DSC00459.jpg

 

DSC00487.jpg

 

DSC00504.jpg

 

DSC00526.jpg

 

DSC00534.jpg

 

DSC00540.jpg

 

DSC00556.jpg

 

DSC00565.jpg

 

DSC00583.jpg

 

DSC00592.jpg

 

DSC00599.jpg

 

DSC00604.jpg

 

DSC00610.jpg

 

DSC00612.jpg

 

DSC00613.jpg

 

DSC00616.jpg

...

 

:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

DSC06844.JPG

 

DSC06845.JPG

 

DSC06849.JPG

 

DSC06851.JPG

 

 

Čitavo more visibaba, tek ponegdje žuti se grmić jaglaca. To je prvo što mi je privuklo pažnju odmah po ulasku u Sloveniju, čim sam prošao Obrežje ... još tamo ispod brda paralelno sa autobanom do Čateža.

Dan ranije opet sam se bio motao po Vukomeričkim goricama, a visibabe nije bilo ni za lijek da je trebam ... ne znam u čemu je kvaka. Kam su utekle visibabe?

Eh, da ... i nekakvog plavog cvijeća ima dosta ... šta je to?

 

DSC06841.JPG

 

DSC06842.JPG

 

 

Ako već i imam nekakvu okvirnu ideju dovesti se do Kostanjevice na Krki, nastojat ću izbjeći onaj dosadni ravniš od Krške Vasi na zapad ... elegantnije mi je skrenuti lijevo u Velike Malence, pa se uz Krku prošmajhlati barem do Cerklja - kako sam napravio i ovaj puta.

 

DSC06847.JPG

 

 

A na južnom ulazu u Cerklje - prvi drveni most. Ajde, nije da nisam još u Velike Malence primjetio da je Krka malčice narasla. No tek ovdje, tek koji metar prije drvenog mosta shvaćam koliko se ta vodurina zapravo razmahala. Prvi puta da sam mentalno dotaknuo fiziku mosta, do sada me jedino zanimala estetika :)

 

DSC06852.JPG

 

DSC06853.JPG

 

DSC06854.JPG

 

DSC06857.JPG

 

DSC06858.JPG

 

DSC06859.JPG

 

DSC06861.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Prođem Cerklje i principijelno ne skrenem odmah lijevo, na ranije spomenuti ravniš, već produžim ravno na Črešnjice i skroz gore (ha, sigurno 3-4 km) ispod autobana do Drnova, tek da bih mogao panoramski prešišati prek one petlje i stuštiti se kroz Kalce ... i opet izaći na onaj ravniš koji nikako da izbjegnem. Minutu-tri kasnije, eto me pred drugim drvenim mostom na Krki, na "sjevernom" ulazu u Kostanjevicu. Raširila se Krka i ovdje, ali zbog drugačije konfiguracije terena ne izgleda tako dramatično.

 

DSC06862.JPG

 

DSC06863.JPG

 

DSC06864.JPG

 

 

Nedjeljno kasno prijepodne, lagano na špicu gasa da slovenskim diplama ne narušavam slovensku idilu, prođem preko otoka i uputim se na zapadnu stranu.

Između Krke i obronaka Gorjanaca prolazi Podgorjanska vinska cesta. Počinje negdje oko Krškog i proteže se skroz do Dolenjskih Toplica. Ja sam se na nju ubacio ovdje u Kostanjevici ... malo prije Galerije Božidar Jakac uzletio ubrdo, skužio tablu (prilično su dobro označene sve te turističke i biciklističke staze) i lagano po bregima.

 

U ovom slučaju, "lagano" je i jedini ispravni način, jerbo svuda - ali baš svuda - po tim relativno uskim asfaltnim cestuljcima razasuto je toliko šodera da bi komotno mogli i cijelu Krku s njime zatrpat. Kad se u jednadžbu još ubaci i mjestimično mokra cesta, potočići od otopljenog snijega koji cure preko ceste taman tamo gdje nebi trebali, eto materijala za pisanje novog priručnika iz serijala "Power is nothing without control". Kad se uzmogne prilika da se pogled sa ceste premjesti na okolicu, ukaže se ovo ...

 

DSC06865.JPG

 

DSC06866.JPG

 

DSC06868.JPG

 

DSC06870.JPG

 

DSC06872.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Vozeći se dalje kroz šume i vinograde - između ostalih sorti grožđa, ovdje ima dosta i meni jako dragog žutog muškata - sve uz pogled na Dolenjsko, cesta me dovela do zidova Kartuzije Pleterje.

 

DSC06873.JPG

 

DSC06874.JPG

 

DSC06876.JPG

 

 

Od Pleterja s južne strane ulazim u Šentjernej, i opet nazad u Kostanjevicu. Palo mi je na pamet da bi - budući vode svuda ima u izobilju - bilo zgodno opet baciti oko na malenu dolinu koja vodi do Kostanjeviške jame. Budući se ova špilja nekada nazivala Jama nad izvirom Studene, a ima tamo blizu nešto što nalikuje izvoru i bilo je prilično suhonjavo kada sam ljetos bio u ovom kraju, nije me iznenadilo to što sam sada vidio ...

 

DSC06877.JPG

 

DSC06878.JPG

 

DSC06881.JPG

 

DSC06883.JPG

 

 

Preko kostanjevičkog otoka nisam više prelazio, nego južnom stranom doline, uz nova polja visibaba, otperjao do trećeg drvenog mosta preko Krke, u mjestu Brod.

Preko mosta samo ravno, skroz do Krškog, te kod Rajhenburga prelazim Savu i lijevom obalom se vraćam u centar. Uz tankanje na nekom OMV-u, do Brežica čas posla.

Da nije bilo kafenisanja u Samoboru, bilo bi čas posla i do Zagreba ... ovako se malčice oteglo.

 

DSC06884.JPG

 

DSC06886.JPG

 

DSC06890.JPG

 

DSC06891.JPG

 

DSC06893.JPG

 

DSC06895.JPG

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Prošli put kad sam se zatekao u Rogaškoj Slatini - jesenas, nema tome dugo - cijelo vrijeme je kenjkala nekakva neugodna kišica ... taman onakva da zaslini asfalt, da zamagljuje vizir na kacigi i da dosta naruši ugođaj vozikanja zanimljivim gradićem.

Danas je bilo OK. Ulazak u Sloveniju tam iza Zaprešića ... u Dobovi odmah desno i zapadnim rubom Jovsija preko Kapele umjerenim tempom do ceste 219 koja ide od Brežica skroz gore do pred Rogašku. Dijelom je to i Bizeljsko sremiška vinska cesta, no o tom dijelu priče nekom drugom prilikom.

 

DSC06949.JPG

 

DSC06950.JPG

 

 

Cesta 219 je zanimljiva već sama po sebi: ima dijelova sa odličnim asfaltom, pejzaži su zanimljivi - čak i sada u kasno zimsko doba, ugostiteljska ponuda vrijedna istraživanja.

Ipak, još su bolje pokrajnje cestice koje izlaze na 219 ... u ovo doba godine izrazito bogate šoderom kojeg slovenski cestari izgleda nemilice rasipaju.

Na cesti po obroncima oko Bizeljskog, gdje se nalazi i stari grad Bizeljsko, količina šodera je još podnošljiva ...

 

DSC06951.JPG

 

DSC06953.JPG

 

DSC06954.JPG

 

DSC06955.JPG

 

 

... ali već malo dalje, u brdima prije Bistrice ob Sotli, em se količina šodera mjeri u tonama, em je u slučaju izlijetanja s ceste zagarantiran nezaboravan ugođaj :)

 

DSC06956.JPG

 

DSC06958.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja