Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Vulcan EN 500 ili Honda Shadow VT 500 ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima....

 

Prodao sam sprint princa i sada trazim nesto jace i bolje.Postavio sam ovde temu pre par meseci i pitao za vase misljenje o kawasakiju en500,yamahi virago 535,suzikjui savage 650 i hondi shadow vt500. Izbor sam sve na dva konkretna modela,a to su kawasaki en 500(93-94-o gosite) i honda shadow vt 500(85-86-o godiste,ali model za americko trziste(shadow),a ne custom).

Raspitao sam se dosta o njima i cuo razne komentara-neki kazu da je honda mnogo matora i da je skuplje odrzavanje i da se tesko nalaze delovi,ali da je zato bolja od kawe jer ima kardan i 6 brzina.Drugi kazu da je kawasaki bolji jer je mladji skoro 10 godina,zatim da je odrzavanje jeftinije i da se lakse nalaze delovi,ali da kais kod njega moze da pukne,a popravka nije jeftina).A neki jednostavno kazu honda je honda  :)

Probao sam i jedan i drugi.Po izgledu su mi gotovo isti,po udobnosti,polozaju i snazi takodje,tako da zaista ne znam sta je bolje.

Verujem da necu pogresiti koji god da izaberem,ali zato vas pitam sta mi preporucujete,koja su vasa iskustva,pozitivna i negativna  ;)

 

post-2233-12878992982069_thumb.jpg

post-2233-12878992982503_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Preporucio bih ti en500 i zbog izgleda i zbog godista a i provereno je da ima izdrzljivu masinu.Ali samo A ili B model C mi se nesvidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni je decko koji prodaje motore rekao da en 500 ima 5 brzina(bila su dva modela,jedan je bio 93-e a drugi 94-o godiste).I koliko sam cuo en 500 je do 96-e imao kais,a od 96-e lanac? A za ovu hondu sam cuo da bas dosta prelazi,a i gledao sam jedan en500 koji je presao 70 000 i radi i vuce kao da je nov.Ne znam,videcu.Voleo bih da cujem jos misljenja i saveta  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa i ja mislim da je to bas puno,ali sa druge strane i realno,jer ako je za 15 godina presao 70 oookm to znaci da je godisnje prelazio 4600km.A postoje i oni koju su stari takodje 15 godina a presli 20 000,sto dodje 1300km godisnje,a to mi je nekako malo,narocito za takav motor kojim se moze putovati gde god pozelite.Ima i neka honda shadow 86-o godiste presla 20000,a to je 950km godisnje,zaista nerealno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

gledaj manju kilometrazu i godiste preko 90-og ipak ces ti jednom prodati taj motor a tad ce te svi pitati za godiste i kilometrazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

  Prvo, EN500 ima 6 brzina i to nemoj neko da ti prica price bez veze. Vozim taj motor i znam o cemu pricam...6 brzina 100%. Video sam en-a sa 165 000(i slovima sto sezdeset i pet hiljada) predjenih km. Potvrdjeno urednom servisnom knjizicom, bio je model A, '91 god. Za svo to vreme covek nije imao problema sa kaisem. Kais traje 3 puta duze nego lanac.Jeste da je kardan bolji ali i kais je strasna stvar..ne zahteva odrzavanje.

 U svakom slucaju EN je kompletniji i bolji motor. U klasi custom-a do 500ccm nema mocnije sprave(ako gresim nek me neko ispravi). U odnosu na hondu ima nizu poziciju sedenja i nozne komande su vise izbacene napred. Masina se pokazala i dokazala i u drugim Kawasakijevim modelima(KLE500,GPZ500,ER5...)

 Konkurencija VT 500 je pre 450LTD nego EN500 po mom misljenju...ima 50ks isto kao i VT500 a i pravljeni su istih godina...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Eto to nisam znao.Super je ako ima 6 brzina.Ne znam kako kod en 500 da se provali koliko je presao.Jel postoji neki deo na njemu koji je "skriven" a pokazuje realno stanje.Gledao sam dva en-a.Jedan je presao 70000,a drugi 20000,a isto su godiste.Na oko gotovo da nema razlike.Sediste kao novo,iste su boje,sijaju oba,hromirani delovi takodje,felne,sve gotovo isto.Primetio sam jednu razliku,ali tek kasnije kada sam slike prebacio na komp pa kada sam gledao.Pogledajte ovaj deo pored brzinomera gde su lampice za migavce,duga svetla i ostalo kako je kod ovog sto je presao 70 000 skroz izbledeo,a kod ovog drugog se moze procitati sta pise i izgleda dosta novije.Znam da se svaki deo moze zameniti,pa i taj,ali eto to je neko moje zapazanje  ;)

 

post-2233-12878992985387_thumb.jpg

post-2233-12878992986131_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Ja vozim Savage-a 650 i odlichno se pokazao, posebno shto ima kaish koji je naravno bolji od lanca! Ali to su u pravu, honda je honda!

Tako da te podrzavam za hondu!!!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Nikola,reci mi kako se pokazao savage 650? I o njemu sam razmisljao.Ono sto sam ja cuo je da je manji gabaritno od en-a i vt-a i da je po velicini u klasi sa yamahom 535,zatim da su mu delovi jeftini i to je to.Neki kazu da mu je mana sto ima jedan cilindar.Sta mi ti mozes reci iz iskustva?Kakav ima zvuk?Koliko trosi?Koju se mane,a koje prednosti?

 

Hvala unapred  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: BG-Rakovica
  • Motocikl: Honda VT500C

 

.... i honda shadow vt 500(85-86-o godiste,ali model za americko trziste(shadow),a ne custom).

.....

 

Jel ovako nesto?  ;) ;)

 

 

 

post-1701-12878993032218_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

:)  Da,da,bas takva,cak je i boja prava. Koja su tvoja iskustva sa shadovkom?Kako se pokazala?Delovi?Odrzavanje?Potrosnja?Treba da stigne jedna kod jednog decka koji uvozi motore pa cu ici da vidim.Jel postoje kod nje neki pokazatelji po kojiima se vidi realna kilometraza?

 

Imaju vec dva drugara takve honde-samo sto je jedna shadow,a druga custom  ;) Ne znam,pa mozda ga znas,cini mi se da mi Vlada pricao kako je video jednu shadowku u gradu? Vlada-ima istu takvu hondu shadow,ali crvenu(trula visnja).Jel ga znas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Evo ovako,i ja vozim savage-aLS650P od 50ks  pa cu ti reci par stvari!

Prvo jedan cilindar nije mana ni u kom slucaju,i ima mnogo lepsi i dublji (fabricki) zvuk od en 500( za Hondu ne znam nisam cuo)

Sto se tice toga kako podnosi dvoje na grbaci zbog kako kazete mane jednog cilindra,samo cu reci da imam oko 90-ak kg  ;D i moj burazer tu negde slicne tezine i gotovo da nema razlike osim sto dobije jednog konja vise  ;D ;D i to na dalje staze (BG-Zlatibor)isprobano  ;)i to bez ikakvih ukocenih delova od duge voznje ili umora,jako je lak za voznju za razliku recimo od viraga 535 koji mi daje osecaj da je prejak za svoj ram,

jedino sto ide u korist en500 je to sto sa savage-om ne mozes da ides preko 120km/h-130km/h  konstantnom voznjom,mislim moze ali ...jedino tu igra ulogu jedan cilindar ::)

 

Sto se tice delova necu ni da komentarisem,jedan karburator,4 ventila,jedan cilindar,sve jako jednostavno i jeftino,ja sam na mom sve zamenio ,nastelovao (npr.lanac bregaste,karburator,ventili,dihtunzi,kocnice,sajle,)za smesne pare oko 100e

 

trosi oko 5.5 l ali ide za svaki litar ,i ako uporedjujemo en500 i savage-a moj glas ide savage-u u skladu cena motora i odrzavanja

 

evo dodji kod mene ja nisam daleko od BG-a i probaj pa ces videti

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Sve te tvoje muke sam ja vec prosao jer sam gledao sve iste modele kao ti sad. Moras sesti i probati svaki motor o kom razmisljas, tek ce ti tad stvari biti jasne o cemu ljudi ovde pricaju...zato sam i dao sebi pravo da komentarisem na temu...moje miljenje je da se Savage ne moze porediti sa EN-om ni u cemu.Tog od 50ks nisam probao a i prvi put cujem da neki Savage ima 50ks. Fabricki mu je deklarisano 23kw ili 30ks..tako je pisalo gde sam god pogledao spec.Ne kazem da nema nego samo da ga ja do sada nisam sretao...

Ipak, iz mog iskustva znam sledece: da je Savage definitivno manji motor od EN-a, ima jedan klip sto je po meni vise vizuelni problem, izgleda nekako prazno kad ga gledas sa strane, u skupljoj je kategoriji za registraciju(od 500 do 750ccm)od vulkana,ima 5 brzina i to model cini mi se posle 94.god pre toga su 4 brzine!

  Vulkana sam vozio pod opterecenjem(dvoje na motoru, pune bisage, sator, dve vrece za spavanje) nesto preko 170kmh. Sci i Boban mi rekose negde na skupu da i njihovi idu oko 180kmh sto je za tu klasu neki vrh.Ipak je to masina sa sportskog motora. Razmisli mozda i o 450LTD, to ti je prethodnik EN-a.

 

http://i265.photobucket.com/albums/ii219/mdjokic81/1987Kawasaki454Ltd-CoreyC.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

A da...zaboravih da kazem za potrosnju! Merio sam kad sam isao na more(takodje pod opterecenjem kao gore sto sam naveo) od Valjeva do dole sam uhvatio prosek 4.2l na 100km a kad sam se vracao 4.5l na 100km, naravno bez nekog divljanja..opustena normalna voznja, drugar koji je isao sa nama na 450LTD-u slicno, nesto oko 4-4.5 l.

Nadam se da vas nisam mnogo smorio i da sam bio od neke pomoci ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Dobar je i jedan i drugi model i dugotrajni su, stim sto je razlika u godinama.

vt 500 se proizvodio do 1987 godine a zatim ide vt 600 dok en 500 imas od 1990 do 2003-4 godine

Ja sam dosada uvezao oko 20 kom en 500 i NIKAD  mi se niko nije zalio na taj motor bilo da je lanac ili kais prenosnik.

Masina na en 500 se radi od 1980 godine (gpz, ltd)  i jos uvek se ugradjuje trenutno na kle 500. Postoje male izmene ali u sustini je ista mashina.

vt 500 treba traziti dugo da naletis da nije izradjen mada je dobra mashina.

Sa trgovacke strane gledano kada sutra budes prodavao vt 500 tesko ce ici zbog starosti motora, to ti kazem iz iskustva.

Imao sam 2 kom VT 500 i bogami tebalo mi je 5 meseci da ih prodam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Free:Ipak je to masina sa sportskog motora.

 

O tome se i radi ,covek ne trazi sportske karakteristike nego ladju

i baz zbog tog motora koji en500 ima u sebi nema zvuk kao pravi chopper (ne kazem da nije dobar)

 

 

a to sto Savage  vizuelno izgleda suplje sa jednim cilindrom je samo stvar ukusa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: BG-Rakovica
  • Motocikl: Honda VT500C

 

Gordan je potpuno u pravu u vezi "trgovacke strane". Sa druge strane, meni se najvise svidja takav tip motora i svi ovi modeli koji su spominjani lice jedan na drugi. Imaju dusu i neku , rekao bih, klasicnu lepotu i cesto  vidim ljude na semaforu kako zagledaju, neretko neko otvori prozor i pita po nesto. Moja iskustva. Presao od letos 8000km i nigde nisam imao problema na drumu. Najduza tura 500km u jednom danu. Snage ima savim dovoljno. U nekoliko dosta brzih grupnih voznji nisam imao problema u odrzavaju tempa. Potrosnja 3,6x lit. Koliko sam ja gledao, svi delovi jos mogu da se dobave, ali su neki jako skupi.

 

Vladu sam upoznao. Vozikao sam se po NBG po nekoj kisici i cujem na semaforu nekoliko kola iza mene neko svira li svira. Ja skrenuo desno a Tipo me sustize, svira blica i daje zmigavac. Stao sam da vidim sta hoce,  i tu smo se i upoznali, razmenili telefone i culi par puta posle. Dogovorili smo se da se provozamo kad zavrsi neke ozbiljne zahvate ulepsavanja svoje hondice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala vam ljudi na iscrpnim odgovorima. Saznao sam nesto novo,tako da cu pokusati da nadjem en 500 ili savage-a,mada u sledeci petak dolazi jedna shadowka pa cu ici da je vidim,pa ako mi se svidi i ako je ocuvana uzecu nju,a ako ne onda trazim jedan od ova dva.

En 500 i hondu sam video uzivo i odgovaraju mi i vizuelno i po udobnosti i u voznji.Savage-a jos nisam video uzivo. Meni recimo ne smeta sto ima jedan cilindar u vizuelnom smislu,cak mi je i lepo.Evo par slicica.Ovaj se prodaje trenutno.Problem je sto cu pare imati tek sredinom februara,a ovakvi primerci mi izmicu.Vec jedan lep en 500 je prodat...Gledacu da uzmem jedan od ova tri modela-koliko sam video i cuo svaki od ova tri modela ima svojih prednosti i mana,tako da ne verujem da cu pogresiti koji god da izaberem.  E da,jel ima neko na zajam 2 soma,vracam do kraja februara?  ;)  ;)  ;)

 

post-2233-12878993033219_thumb.jpg

post-2233-12878993033794_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Naravno da neces pogresiti, sve su to dobri motori, mi sad ovde diskutujemo o razlikama da bi ti video koji ti vise lezi, to i jeste svrha, da ti pomognemo kolko mozemo u izboru :) I nemoj da se sekiras uvek naidje nesto, evo jedan drugar iz VA sad uvozi jednog EN-a ali ce biti na prodaju posto je u medjuvremenu nasao Yamahu Virago 750. Dosta se motora uvozi, naci ce se neki dobar i za tebe, nema da brines! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Slazem se sa dzolajom u potpunosti, samo moj troshi malo manje 4.5 l, nashtelovao sam karburator za medalju!!!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Slazem se sa dzolajom u potpunosti, samo moj troshi malo manje 4.5 l, nashtelovao sam karburator za medalju!!!  ;)

 

Predpostavljam da je tvoja verzija Savage-a ona od 37ks pa zato trosi manje ,i moj karburator je nastelovan za medalju i trosi oko 5.5l

;):P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja