Jump to content

Moto Zajednica

Baklava ispod kape

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Balaclava ili potkapa, nose je i nindze i mindze (da ne nazebu). :D

Ima ih raznih, od raznih materijala, za razne svrhe.

 

Evo da znate na sta mislim :D

 

l_balaclava.jpg

 

LM, mene zanima sa stanovista odrzavanja unutrasnjosti kacige cistijom.

Nesto sto upija znoj / sprecava da bude upijen u unutrasnjost kacige, ali da bude naravno sto tanji, da ljeti ne prosistim na ventovima. :)

Koji materijal bi za to bio najbolji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Pamuk je za glavu nezamenjiv.Mnoge potkape imaju likre u sebi sto nije bas dobro.Ja sam je imao jedan dan,glava je pocela da se znoji.Cak i na velikim vrucinama nema znojenja,kad je pamuk u pitanju.Balaklava je jos bolja.Ja ih imam,maska za lice je od neoprena i okovratnik,potkapa je od nekog tankog mat.neznam sta je lici na pamuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

koristio obichne louis od 2E, raspale se nakon god dana. na bubanj potoku neki matori prodaje za 400din neke potkape, uzeo jednu da probam i sledeche sedmice sam doshao po josh :D

mnogo dobra potkapa, elastichna, ne razvlachis e posle 2 noshenja, deblja, pamuchna. nezamislivo mi je voziti bez potkape.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Imam nekoliko letnjih, onih obicnih od 2EUR iz Louisa. Tretiram ih kao carape, dakle cesto pranje i menjanje, narocito leti. ;)

 

Cuva kacigu od neprijatnih mirisa i znoja, tako da postavu retko moram da perem. Ali najvaznije je sto mi vise prija pamuk nego materijal od kog je postava kacige (to me nervira). Svakoj sam isekao pravouganik na delu koji ide preko usta, lakse disem tako.

 

Kad temperatura padne ispod 10 stepeni, koristim onu deblju probiker sa portiklom od 10 EUR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Potkapu nosim od prvog dana kada i kacigu. Jednom sam je izgubio i nisam seo na motor dok je nisam pronasao. Nikako ne mogu da stavim kacigu na golu glavu. Navika. Da ne ponavljam, nosim je iz razloga koje je Alien napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

Naletih u nekoj drugoj temi na jednu od merino vune. Zvuci idealno. Iskustva? Da nije vruce ljeti?

 

merino vuna je jedan od najboljih materijala, jer je prirodan a ima svojstva kao sintetika da upija a brzo se sushi, kao da jako dobro zadrzava temperaturu tela sto mu je glavna odlika....kada je toplije i glava se znoji pamuk je greska jer se sporo sushi, pa dugo vremena provodis u mokrom, a i zimi slabije zadrzava toplotu tela, sinteticki materijali su najbolji, naravno oni kvalitetniji, ili merino vuna! govorim iz visegodisnje iskustva sa alpinistickom opremom na svim delovima tela....poz.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

podkapu je mozda pametnije kupiti od nekog dobrog moto brenda jer je namenje da se nosi ispod kacige pa je verovatno najtanja moguca(mada sam siguran da se u alpinistikim radnjam moze naci neka jako tanka), a ostali aktivni ves, bilo da je za zimu ili leti na 30 stepeni ispod koznog kombinezona, vindtopere, termo slojeve, carape....je mnogo isplativije kupovati u alpinstickim radanjam nego davati pare za dainese, alpinestars itd...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Ja imam dve pamucne ixon-ove ,prosto je nezamenjiva stvar opreme ta podkapa ! I kad se znojis leti,mnogo je prijatnje oznojati se u pamucnoj potkapi koju operes svaki dan i koja mirisi nego da znojis postavu kacige...

Kad je malo hladnije,nabavio sam neoprensku masku koja ide nize i stiti vrat i grlo, zakopcam preko podkape,pa kacigu...skroz dobro radi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

E ovako da ne otvaram novu temu iskoristicu ovu staru :)

Moj problem se javlja od skoro kada nosim potkapu i stavim kacigu posle nekog vremena(tj km) javljaju mi se zuljanje i bolovi na glavi. Predeo usi i zadnji deo glave. Pocinje da smeta,zulja, boli toliko da mi ometa voznju. Ovaj problem nisam imao pre, primetio sam od ove moto godine.

I da, da napomenem kada stavim kacigu na glavu bez potkape onda najnormalnije nista ne zulja, ne smeta cak ima i lufta malog :D

Neko bi rekao pa nosi tako, ali iskreno meni je lepse sa potkapom ima mnogo prednosti, stiti od vetra,prljavstine,znoja, itd....

Koji je vas savet koju potkapu bih trebao da pogledam, trenutno imam one obicne od po 2$... Ako je uopste to do potkape???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ne verujem da potkapa toliko moze biti debela da ti ucini kacigu tesnom, ako je bez potkape sve ok...

 

Mene su usi bolele zbog oblika kacige, malo je bila uza u tom delu nego ova sto sad imam. Sa starom posle sat vremena voznje, toliko su me usi bolele da sam morao pola sata da pauziram da se vrate u normalu. Otkako sam uzeo Nexx XR2, mogu ceo dan drzati kacigu na glavi, svuda lepo naleze, stisne gde treba, ne pritiska gde ne treba, sve super.

 

Mozda ipak imas kacigu koja ti ne odgovara obliku glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

I meni je nerealno da ti podkapa toliko smeta. Meni je npr. smetala na čelu kad je ne namestim lepo pa mi šav dođe ispod kacige i bude pritisnut  pa posle stotinak kilometara ume baš da bude neprijatno i obavezno mi tad ostane crta na čelu, ali oko ušiju i zadnji deo glave.. nikad :stabre:

Ja sam uzeo ovu (https://www.louis.eu/artikel/vanucci-coolmax-balaclava/20011040?filter_article_number=20011040&list=384980384) i mogu reći da mi je odlična, pogotovu leti, ne osećam je i dosta je rastegljiva. Bukvalno kad skinem kacigu tipa u prodavnici ne moram da skidam potkapu, samo je kroz ovaj otvor prevučem na vrat, i posle vratim, kao kapuljaču.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Momci hvala Vam na odgovorima. Što se moje potkape tiče, nije toliko pamučna, više je od elastina. Komforna je, ne steže, šavovi ne žuljaju i sasvim je normalna kada je stavim. Problem sa žuljanjem i bolovima nisam imao prošle moto sezone. Ali zato ove ne mogu da vam opišem, toliko mi je jednom smetalo da sam jedva dovezao motor. A uši toliko bole posle da noću ne mogu lepo da spavam. Što se tiče samog ne nošenja potkape otac mi je to rekao da probam, jer do tada nisam nikada stavljao kacigu bez nje. Probao sam na neku manju km i nisam osećao nikakvo žuljanje i bukvalno sam osetio ogroman komfor unutar kacige, kao da to nije moja kaciga. Što je bilo problema kada je vratim potkapu na posle 20tak km počinje da smeta sve više i više.

Imam jednu potkapu koju devojka koristi, njoj se šav prednji na čelu toliko utisne da posle satima ne može da se to skine i njoj samo tu smeta.

Zato i sumnjam ja na potkapu, ma koliko i meni bilo čudno ona je tanka i ne može toliko da popuni prostor unutra, ali opet bez nje na onoj manjoj vožnji je sve bilo u redu. Moraću da odvozim još neku vožnju, ali ovaj put dužu pa da probam i da budem siguran dal je do potkape ili mi je glava porasla

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Evo još jedno razmišljanje....možda je postava kacige ostarila malo,povukla se,utabala pa ne naleže i absorbuje kao prethodnih sezona pa nisi ranije imao taj problem...

Ja inače nosim običnu pamučnu IXON i ocrta mi se i šav na čelu,ali ne smeta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Mene je tako uhvatilo pre par godina. Zulja kaciga - ubija, a ja 500km od kuce. Popizdeo sam, izvadio postavu i sa britvom izvadio stiropor gde mi smetalo. Posle toga milina jedna, kaciga ko salivena stoji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pretpostsvljam da problem nije ni u kacigi ni u potkapi vec u kombinaciji ta 2. Ako se potkapa ‘zalepi’ spolja za oblogu kacige a kad se možda oznojis i tebi za kožu glave a pri tom duže vremena si izložen vetru tj čitaj pritisku sile na kacigu gde kaciga hoće da se obrne oko glave a zbog potkape ona povlaci i kožu.
Zašto tek od ove godine..možda se sad malo više razgazila kaciga pa ima više prostora za pomeranje prilikom vožnje.

Rešenje je možda druga potkapa/ tanja/svilenkasta/ili bas možda neka malo deblja pamicna da popuni bolje prostor a da bude i dalje mekana.
Ili druga kaciga ali to su već ulaganja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja