Jump to content

Moto Zajednica

Izlazak iz zone komfora (koji motocikl kupiti...)

Recommended Posts

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

@Satelis:

Jesam se ja dobro izrazio, ali me ljudi nisu baš najbolje shvatili...

Da, 80% vremena provodim u vožnji kroz Beograd.

Ali, što se tiče kilometraže koju pređem, odnos je oko 50% - 50% (lokal - putovanje).

E pa, zbog ovih 50% - cirka 5000 km godišnje mi treba motor ozbiljnijih karakteristika.

Takođe, meni je motocikl jedino prevozno sredstvo (ako je to značajno).

 

@Marre:

Hvala Mare na preporuci. Imao sam period euforije pre mesec dana, kada sam bukvalno čekao kupca da donese novac i da otrčim po Storma... Ali, onda se kupcu nešto zakomplikovalo, morao sam da ga sačekam za novac... I euforija prošla. Pa sam se zamislio.

 

Znam da se motor kupuje srcem, a ja sam za Strom sentimentalno vezan (prvi ćaletov komšija u Leskovcu ima Stroma, i ćale se oduševio kada ga je video... Pa kada sam ja pre neku godinu kupio prvi motor i došao u Leskovac, ćale me počastio rečima: "Sine, u zdravlje ti motor, da se lepo voziš, da ga prodaš i kupiš bolji. Jednog dana možda i ovakav", pokazujući na Stroma...).

Međutim, ja sam inženjer, pa ne mogu samo na emociju da kupim nešto... Tako je i nastala ova tema.

 

@pera-s:

Kao što si i pretpostavio, hard enduro, SM, sportaci i jednocilindraši ne dolaze u obzir...

I verujem da su mi slatke muke, jer je izbor širok. A ne bih svoje umeće merio sa zextremom. :D

 

@mitri:

Kawasaki Z750S nisam video na oglasima, pa nisam ni obratio pažnju. Ovu naked verziju bih izbegao. Ako se pojavi dobar poluoklopljen, zašto da ne? Hvala na savetu.

 

@milosmtt:

Kao što sam rekao, za ove novce, izbor je veliki. I zaista, sve što sam gledao do sada, bilo je u korektnom/dobrom/perfektnom stanju. Slatke muke...

A što se gabarita tiče, ja sam mali, 181cm, tako da mi "mali" motor nije problem.

 

@motodjox:

Jest, istina da ne možeš sve da dobiješ. Takođe je istina da je lakše ostati sa devojkom sa kojom si dugo u vezi, iako ti ne pruža ništa novo, nego da tražiš nešto drugo, potencijalno bolje. Zato i vozim Fazere... Jednom se naučio, navikao i znam šta da očekujem. :)

 

@FJCharlie:

Napisah već:

GSX650F je izvan moje platežne moći

Bandit 650 je pandan Fazeru, i uvek bih pre kupio Fazera. :)

 

@Milanezi:

Moje potrebe su manje-više fiksne, i ja ću generalno prelaziti navedenu kilometražu u navedenom odnosu. I dalje ću imati špic na beogradskim mostovima, 300km autoputa... Dešavaće mi se loši putevi, kao Goč prošle godine, Ozren ove, ili Mimijeva prečica kad smo išli da dočekamo Sevea... I ja ću to prelaziti motorom koji budem imao. Samo želim da nađem motor gde neću praviti kompromise ili gde će kompromisi biti najmanje bolni.

 

A kao što si rekao, u nedoumici sam šta je to što mi treba. Zato i pitam, zato tražim vaša mišljenja. Jer ja te motore nisam imao, većinu nisam vozio... A, kada vlasnik svoj motor hvali, znači da je njime zadovoljan.

 

Što se tiče Fazera... Bez želje da ispadnem prepotentan, odgovor na tvoje pitanje je da, srećom, zaradim dovoljno tokom jedne godine kako bih mogao da kupim noviji naredne.

 

Hvala ti na dobrim željama. Zaista ću pokušati da, iako je ovakvo vreme, što više njih probam... Duga je zima, nikud ne žurim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Dodao bih još nešto: ja sam sa Dragstara prešao na Z750S, a posle sa Z-a na Transalpa ... to su sasvim različiti motori i naravno da mi je sa prvim kilometrima osećaj bio jako neobičan ... ali sve je stvar navike i bilo je u oba slučaja dovoljno 200-300km da se naviknem na drugačiji motor ... tako da to ne treba da te brine - ako si se već nameračio na Stromića nemoj mnogo da se predomišljaš, to je odličan motor i siguran sam da ćeš nakon tih prvih 200-300km da se prilagodiš a onda kreće uživanje u vožnji ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Sad sam se malo igrao sa onim Motocycle ergonomics... Evo rezultata:

 

VFR i SV650S

post-16826-0-49590600-1387206475_thumb.png post-16826-0-19110300-1387206489_thumb.png

 

 

GSX650F i GSR

post-16826-0-96316700-1387206486_thumb.png post-16826-0-51462600-1387206484_thumb.png

 

 

Fazer, Er6f i Z750S

post-16826-0-01520400-1387206494_thumb.png post-16826-0-72181900-1387206477_thumb.png post-16826-0-14892100-1387206482_thumb.png

 

 

Versys, VStrom i TDM 900

post-16826-0-08168700-1387206480_thumb.png post-16826-0-80864900-1387206491_thumb.png post-16826-0-31223900-1387206496_thumb.png

 

 

Iz ovih sličica sam zaključio sledeće:

 

- VFR i SV650S ne dolaze u obzir.

- GSX650F je nakon ovih najnagnutiji (plus nemam para za njega)

- GSR otpada zato što je naked.

 

- Z750S, Er6f i Fazer se ne razlikuju u položaju.

- Versys, TDM i Vstrom se ne razlikuju u položaju, s tim što VStrom pruža najbolji položaj za suvozačicu od ponuđenih.

 

Znači, u ovih 6 motora tražim svoj novi?!

 

Prva lista ako se odlučim za "Sport touring", druga lista ako se odlučim za "Putni Enduro". (nadam se da nisam mnogo omašio klase). Ukoliko bih uzeo motore iz druge liste, pravio bih najmanje kompromisa kada se uzmu moje potrebe... Bar sam tako shvatio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Imas odlicnog er6f ako se vec nije prodao u Pancevu, za 4000, 2011. godiste, presao 2500km. Ja sam se razmisljao da ga uzmem, ali moraao bih da rasprodam to sto imam, a dok se to desiiii... eh... komplikovano mnogo.

 

Ove informacije u vezi motora sam dobio iz druge ruke, tako da nemam neki licni kontakt sa vlasnikom, niti znam da li je u medjuvreemenu mozda prodat, ali znam gde je, tako da... :takoje:

 

Ako misliš Adler, na Đurićev motor, mašina kao nova vrh ja gledao samo tražio tada više para. Za svaku preporuku neznam da li je prodao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

mislim da su ovi iz prve grupe znatno tvrdji i znatno vise osecaju pukotine na putu sto nije ni malo prijatno, tj bar meni nije bilo prijatno kada sam posle afrike probao gsr-a :) Al okreci oglasi i probaj da probas svih 6 ponudjenih :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Zemljak, aj i ja da se oglasim kao bivsi vlasnik Stroma.

Sto se same voznje tice to je samo stvar navike a na Stroma se naviknes posle jednog dana voznje,

grad, van grada, krivine, sta god, nema tu neke mudrolije vozi se lagano u svim uslovima, o udobnosti

je vec sve ispricano o kocnicama takodje ali i na to se naviknes...

Slatko sam se navozao i nisam imao apsolutno nikakav problem, mozda i sto je bio samo godinu dana

star i 9k na satu kad sam ga kupio?

Ono gde mislim da te nikako nece zadovoljiti zove se autoput, pogotovu u dvoje!

Ako si neko ko ima strpljenja i zivaca da vozi 120 autoputem onda ni tu neces imati problem ali

od 130, 140km/h pocinje da se uvija ram i da leluja motor, potrosnja se drasticno povecava i obavezno

potrosi 200 ml ulja do Leskovca, sto je tebi ustaljena marsruta. Ukratko to nije motor za zustriju voznju

autoputem. Meni je nekako brzo dosadio, nema tog fun efekta, mozda Versys nudi vise zabave, TDM takodje?

A sto se tice tih "konja", ja sam bio mnogo srecniji sa Stromom nego sa Fazerom u gradu recimo iako ima puno manje konjskih snaga.

Puno je elasticniji agregat i ima veci obrtni moment i dostupniji je maksimum obrtnog momenta na puno nizim

obrtajima. Sve u svemu pouzdan, udoban ali i pomalo dosadan motor a za autoput muka golema! :zdravo:

 

Puno srece u pronalazenju pravog motora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Imas odlicnog er6f ako se vec nije prodao u Pancevu, za 4000, 2011. godiste, presao 2500km. Ja sam se razmisljao da ga uzmem, ali moraao bih da rasprodam to sto imam, a dok se to desiiii... eh... komplikovano mnogo.

 

Ove informacije u vezi motora sam dobio iz druge ruke, tako da nemam neki licni kontakt sa vlasnikom, niti znam da li je u medjuvreemenu mozda prodat, ali znam gde je, tako da... :takoje:

 

Ako misliš Adler, na Đurićev motor, mašina kao nova vrh ja gledao samo tražio tada više para. Za svaku preporuku neznam da li je prodao.

 

Ne znam kako se gospodin zove, drzi serviz "Gorenje", toliko znam. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Po tvojim kriterijumima, odmah bi izbor sveo na srednju klasu. Nema potrebe za vecim i jacim. Treba ti nesto sa momentom na koristnim obrtajima (nizi, srednji), umerenom potrosnjom i relativno lagano za vitlanje, okretanje... Mislim, moze i prst u oko ali boli.

 

Ja bih razmislio Hondi Deauville 700:

http://www.moto.it/moto-usate/honda/deauville-700/deauville-700/index.html?msg=4990396

 

Jednostavan, pouzdan, niski troskovi eksploatacije, okej proci kroz grad i zapucati na more, integrisani koferi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Deauville.

Nema 1000 konja, ali zato ima apsolutno sve ostalo sto tebi treba, a i neda se.

Ako se ne zuris, to je to. Ako hoces i horses... onda jbga...predajem se. Izlazis iz zone... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Imas odlicnog er6f ako se vec nije prodao u Pancevu, za 4000, 2011. godiste, presao 2500km. Ja sam se razmisljao da ga uzmem, ali moraao bih da rasprodam to sto imam, a dok se to desiiii... eh... komplikovano mnogo.

 

Ove informacije u vezi motora sam dobio iz druge ruke, tako da nemam neki licni kontakt sa vlasnikom, niti znam da li je u medjuvreemenu mozda prodat, ali znam gde je, tako da... :takoje:

 

Ako misliš Adler, na Đurićev motor, mašina kao nova vrh ja gledao samo tražio tada više para. Za svaku preporuku neznam da li je prodao.

 

Ne znam kako se gospodin zove, drzi serviz "Gorenje", toliko znam. :zdravo:

To je taj. servis "Gorenje" u Cara Lazara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Maksima Gorkog. Paralelne su pa si pogresio. :D

 

 

Sve u svemu, odlicna prilika, zao mi je sto ja nisam u drugoj situaciji. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Svakako cu otici da vidim taj motor... :-)

A sto se Honde Deauville tice, probacu da nadjem neku, da vidim kako to izgleda medju mojim nogama. :-)

 

@Almighty:

Care! :-)

Taman bih imao izgovor zasto ne mogu da vozim devojku. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ja sam vozio i Stroma i gsxf-a 650 i mogu ti reci da mi je za grad i put bio bolji Strom. Imao sam osecaj kao da vozim biciklu, lakse sam manevrisao sa njim nego sa gsxf-om. Polozaj tela, volan, Strom nekako visok i ne osetiš tezinu ispod nogu, a opet gsxf mali bik, težak, treba mu vremena da potegne itd. Mozda ja gresim, ne kazem da sam neki vozac ali mi je vise prijao. Ali uzeti Stroma za grad koji ces voziti 80% je po meni glupo iskreno. Ja kad bi gledao motor za grad pre bih trazio neki dobar supermoto. Imas u oglasima npr XT660X, nekog ktm-a itd... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ja sam vozio i Stroma i gsxf-a 650 i mogu ti reci da mi je za grad i put bio bolji Strom. Imao sam osecaj kao da vozim biciklu, lakse sam manevrisao sa njim nego sa gsxf-om. Polozaj tela, volan, Strom nekako visok i ne osetiš tezinu ispod nogu, a opet gsxf mali bik, težak, treba mu vremena da potegne itd. Mozda ja gresim, ne kazem da sam neki vozac ali mi je vise prijao. Ali uzeti Stroma za grad koji ces voziti 80% je po meni glupo iskreno. Ja kad bi gledao motor za grad pre bih trazio neki dobar supermoto. Imas u oglasima npr XT660X, nekog ktm-a itd... :zdravo:

I ja sam imao oba i slažem se da je strom lakši za upravljanje,bolji polozaj,udobniji.Po meni gsxf bolje poteže,dosta jači i elastičniji agregat i ima bolje kočnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

npr XT660X, nekog ktm-a itd... :zdravo:

Moje je mišljenje da su i jedan i drugi poprilično neudobni za duge ture, pogotovu na autoputu.

 

Po ovome što se traži vjerujem da je odgovor takozvana soft-enduro klasa, zaštita od vjetra, do nekih 100ks, težina oko 200kg, i nešto veći hod oslanjanja nego kod običnih putnih motocikala. Sve zajedno neće zadovoljiti potrebe offroad vožnje, ali će biti više nego zadovoljavajućih performansi na ulici i putovanjima, a moći će i da gazi makadam bez da ti odbije bubrege pri 30km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ajde da i ja kazem moje iskustvo: poslednji motor pre mog sadasnjeg (TDM 850, `99-o) je bila Kawa GPX 750 R sa 107 ks, pa sam trazio motor na kome se uspravno sedi, da nije pretezak za manevrisanje u mestu, a da ima sto vise snage (posle 107 ks, nije mi se sedalo na trotinete (TA, AT i slicno sa 50-ak ks.). TDM je dosao kao logican izbor - volan malo uzi i malo udaljeniji od vozaca, taman da me podseca na sport-tourig klasu, u koju bi se GPX sada mogao svrstati. Poenta je da osim uspravnosti tela imas i druge elemente polozaja sedenja, pa razmisli i o tome.

Drzim ti palceve!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja