Jump to content

Moto Zajednica

Izlazak iz zone komfora (koji motocikl kupiti...)

Recommended Posts

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Za poslednje tri godine koliko vozim ozbiljnije motore, svake godine, u zimu, bih sebi postavio isto pitanje: koji motocikl kupiti?

Do sada je odgovor bio lak: Kupi novijeg Fazera/Diverziju.

I tako je išao moj razvojni put:

125 - 150 ccm jednocilindraši -> Yamaha XJ 600 -> Yamaha FZS600 -> Yamaha FZ6...

 

Međutim, i vrapci na grani znaju da sam pola ove sezone proveo kukajući kako hoću Stroma. Zašto baš Stroma?

Ne znam, delovao mi je kao odličan dual purpose motocikl koji može da mi služi u svakodnevnoj vožnji po Beogradu, da bude pouzdan i udoban da duži put, i da mi ne dođe da plačem kada naletim na deonicu od 20km užasnog puta (ovo boldovano do sada nisam imao).

 

Međutim!

Sednem ja na Stroma 650 i krenem... Prvo, kao da sam u fotelji, krajnje mi neprirodno. Onda, zapravo moram da zakrenem korman kako bi skrenuo,.. Kočnicu treba muški da stisnem kako bi ukočio... Krenem da obaram u krivini, kad ono, deluje mi da sam visoko i da nemam ravnotežu... Probam da se provlačim, deluje mi svako malo da ću da potkačim neki retrovizor...

Naravno da je motor u super stanju, samo meni u glavi ne prija promena... Nije to to... Doduše, nisam ni imao mnogo vremena da se naviknem...

 

I onda, kako sam prodao svoju Yasminu, pare počele da svrbe u džepu.

Prelistavaju se oglasi, prave liste... Traži se novi ljubimac. A ovaj put, odgovor nije: uzmi Fazer S2... A nije ni: uzmi VStrom...

Rešenje nije jednoznačno. Ima mnogo varijabli. :)

 

A glavno pitanje je, da li ostati u zoni komfora i uzeti Fazera, ili barem nešto sa četiri cilindra redno? Ili podivljati i probati nešto novo???

 

Sada bih vas molio da mi pomognete. Izneću nekoliko svojih očekivanja od motocikla, kao i neke svoje favorite, a vi kudite i hvalite, savetujte i pametujte. Slobodno, ako mislite da sam neki model izostavio, uputite me na njega. Možete i na konkretan oglas.

 

Uslovi:

- Da nije stariji od mog prethodnog motora: 2005 i mlađe (glup uslov, ali imam taj trip, da ne kupujem starije od onoga što sam imao).

- Da je u opsegu DO 4000 EUR (ova granica je nategnuta do maksimuma i ne ide ni euro više).

- Da je ispod 1000 ccm.

- Preporučljivo da ima poluoklop (skroz naked motocikl mi ne pruža nikakvu zaštitu od vetra, oklopljeni je skup za sređivanje kada otklizam).

- Da ne bude egzotična marka (Moto Guzzi, Triumph...)

- Radije bih da ima korman nego heblove.

 

Moja vožnja:

- Oko 10.000 km godišnje.

- 80% vremena vožnje u Beogradu.

- Nekoliko puta godišnje vožnja Bg-Le-Bg auto-putem (glavni razlog zašto sam odustao od totally naked motora).

- Jednom do dva puta godišnje vožnja od 500+ km.

- Vikend vožnje od 100-200 km u toku sezone (ovde u Srbiji neretko naletim na užasne puteve).

 

Favoriti:

Kawasaki Er6f - 07

Honda VFR 800 - 05

Yamaha FZ6 Fazer S2 - 07-09

Suzuki GSR 600 - 07

Suzuki SV 650 S - 09 (nekada od člana M a R k O, sa kormanom a ne heblovima)

Suzuki Dl 650 V Strom - 06-07

 

edit:**

Dodati:

Kawasaki Versys 650

Kawasaki Z750S

Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Imas odlicnog er6f ako se vec nije prodao u Pancevu, za 4000, 2011. godiste, presao 2500km. Ja sam se razmisljao da ga uzmem, ali moraao bih da rasprodam to sto imam, a dok se to desiiii... eh... komplikovano mnogo.

 

Ove informacije u vezi motora sam dobio iz druge ruke, tako da nemam neki licni kontakt sa vlasnikom, niti znam da li je u medjuvreemenu mozda prodat, ali znam gde je, tako da... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

i versys i er6f su slabiji od fz-s i cisto sumnjam da je cak i versys bilo sta komforniji od fz-a.

Sto se stroma tice mozda bi samo trebao da se naviknes na enduro, jer cim udjes u fazon to okretanje volana ni ne osecas posle, e sad za kocnice... jbg i na to se naviknes :)

 

Na ovaj predlog o vfr-u bih dodao samo jos tdm-a! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

VFR nije motor za grad. Imao sam ga. Posle FZ6, mucicces se sa VFRom sigurno, prvo zbog velike razlike u tezini, drugo, VFR ima heblove. Ali da je najlepsi, jeste.

Ja bih svakako razmislio o TDMu 900, ali da li ces za 4000 naci mladji od 2005... ne verujem.

Strom je uvek dobra kupovina, a s obzirom na broj zadovoljnih vlasnika, verujem da je u pitanju samo period privikavanja, tako da nemoj da odustajes tako lako.

Fazer S2 vozim, pa ne bih puno da ga hvalim, ali meni se pokazao odlicno 1zvizduk.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

@Adler:

To zaista zvuči primamljivo, motocikl koji je prošao samo prvi servis. Ali, onda se zapitam, što ga vlasnik prodaje skoro pa novog. (malo paranoje, najverovatnije mu nije legao ili mu hitro treba keš). :)

Ono što je meni prvi pik kada je Er6 u pitanju je sledeće:

http://www.polovniau.../kawasaki_er6f/

Momak deluje korektno i motor je u dobrom stanju, plus ima dodatne opreme.

 

 

@Aleksandar Sh.

Zapravo, preko njih sam preleteo, bez obraćanja pažnje. Ali, kada sam video tvoj post, pročitao sam malo nešto o Versys-u.

Meni to izgleda kao pandan VStromu, pa mogu da ga stavim u razmatranje.

I evo npr. primerka koji bih mogao da pogledam, ako bi vlasnik bio voljan da malo koriguje cenu:

http://www.polovniau...awasaki_versys/

 

 

@hard_rock

@Spajk

Svestan sam da je VFR motocikl za klasu iznad ostalih pomenutih, što po pitanju kvaliteta izrade, što po pitanju izgleda i onoga što može da pruži. Međutim, juče sam sedeo na njemu... Meni nagnut položaj i heblovi zaista ne odgovaraju. Ne osećam se prijatno. I plus, zamišljam sebe kako se provlačim u špicu po Beogradu i već mi nije dobro...

Gledao sam ovaj primerak, i iako sam ga izbalavio, ipak mislim da ovo mogu da imam samo kao drugi motocikl, kada poželim da putujem...

http://www.polovniau...a_vfr_800_vtec/

 

 

@pera-s

Što se tiče snage, svestan sam da Er6 ima nekih 30ak konja manje, a Versys skoro 40, iako je isti agregat u pitanju.

Nešto kao odnos SVa i VStroma kod Suzukija.

Međutim, ja najveći broj kilometara tokom godine ne uspevam da iskoristim Fazerove performanse, jer se uglavnom vrtim ispod 5-6000 obrtaja. Ne sećam se kada sam ga poterao preko 9000 obrtaja poslednji put, niti da sam išao preko 200 km/h.

I to sa starim modelom (98-03) nije bio problem, jer je agregat bio elastičan. Sa Fz6 S1 sam se već bio mučio u niskim obrtajima. Zato sam ga se prevashodno i odrekao. A deluje mi da ova dva imaju bolje performanse u nižem i srednjem opsegu što je meni, izgleda, prioritet.

 

 

@m1losh

Hvala na skrenutoj pažnji za VFR, samo si potvrdio moje strahove.

 

TDM 900... Trenutno su u ponudi dva komada, od čega je jedan sa foruma.

http://www.polovniau...yamaha_tdm_900/

http://www.polovniau...yamaha_tdm_900/

I da, oba su starija od 2005 godišta, ali, i da prenebregnem tu činjenicu, ponovo me hvata jeza kada pomislim na provlačenje.

Nekako, TDM deluje kabastije.

 

 

Što se VStroma tiče, najverovatnije bih mu dao još jednu šansu, da trenutno na tržištu ima neki koji je 2006 ili mlađi, a da mi se nalazi u cenovnom opsegu...

 

A Fazer... Na S2 su ispravljene skoro sve boljke starijeg modela. Sada ne bih uzeo N, već S verziju, zbog zaštite od vetra. I, uzeo bih sa ABSom, ako već mogu da biram. :) Tu već razmišljam o ova dva primerka.

http://www.polovniau..._fazer_600_abs/

http://www.polovniau...0_fazer_s2_abs/

 

P.S. Hvala što se trudite da pomognete!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Sto se tice stroma, ovaj stoji u oglasima sto godina vec, ali mu se skoro promenila cena, tj malo je jeftiniji, tako da kapiram da je jos uvek na prodaju:

 

http://www.polovniau...m_dl_650_hitno/

 

Inace sam zvao vlasnika pre par meseci, trebaju lanac i lancanici da se menjaju, i zbog toga bi ga dao za 3700, uvoz iz Amerike, covek je iz Borce.

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovi spomenuti 2cil - 650ccm koji imaju manje konja od fazera600 imaju isti ako ne iveći obrtni momenat u dosta nižim obrtajima te su u dosta situacija "jači" od "jačeg".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Taj osecaj je zato sto prvi put sedas na tu vrstu motora i zato sto ti je sve to novo, vremenom ces imati isti osecaj sigurnosti, ta nesigurnost ti je samo u glavi. Motor ko motor skoro svaki se isto vozi sem te razlike u agregatima 4cil i 2cil dok se malo ne naviknes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam bio u istoj dilemi kao i ti. Moje opcije su bile V-strom - TDM900 - GSX650F. I na kraju kupih ovog koji je bio poslednja opcija i nisam se ni malo pokajao. Motor mi se vozi van grada 90% .

TDM sam preskočio zbog jake cene, bio je moj prvi izbor, nisam hteo da kupim motor 10 god. star pa makar kako bio održavan. Strom mi je bio opcija zbog žene i njene udobnosti na putu a GSX mi je bio ono što meni leži. Pun oklop, lep na oko i ako hoćeš malo oštriju vožnju prihvata a i na putu cele sezone nisam se nažuljao na njemu niti jedan jedini put. Dobro ubrzava, lepo leži u krivini i dobro koči.

Mislim da sam napravio dobar izbor za onoliko para koliko sam odvojio za kupovinu - čak sam i manje potrošio od planiranog budžeta.

Jedino ti sam moraš doneti tu odluku jer ono što je meni dobro nekom drugom nije. Jedino sedi probaj pa prelomi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Po meni sa ovog spiska V strom ili Versys. Napomenuo bih samo da je Versys uzeo jace ocene od Stroma u kategoriji 650.

Ide kao nevreme a povlaci sa nizih obrtaja a vuce sve do dobrih 9k cak i 10k obrtaja. Inace agregar od Versysa se lako pojaca na jacinu er6n/f.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

@to crank

To što si napisao se i meni motalo po glavi, i svakako je značajno, uzevši u obzir moj stil vožnje.

 

@milosmtt

U pravu si, i svestan sam da je u pitanju to što je novo i nepoznato...

Mogu da nabrojim nekoliko ljudi koji su prešli sa Fazera/Diverzije na Stroma i nisu imali problem da se priviknu, tipa: Alien, Creative biker, Meex... I od svih sam čuo iskustva.

 

Zato ću dati Stromu još jednu šansu.

Zna li neko nešto o ovom modelu, pošto je i on aktuelan?

http://www.mojauto.r...dl-650_2007_god

 

 

@velimirjevtic

Jedno kratko vreme prošle godine se pojavila trilema:

Hornet - Bandit - Fazer

Tada sam prelomio da ću ostati veran Yamahi. Stoga, ako već biram direktne konkurente, uvek ću pre odabrati Fazera. Zato Bandit nije bio u opticaju

 

@zemzem

U potpunosti se slažem sa tobom da je na kraju odluka moja. Kao i novci. :)

Ali, ako već odlučujem, a nemam svoja iskustva, tuđa iskustva su mi od velike pomoći.

Što se GSX650F-a tiče, padao mi je on na pamet, ali nisam video ni jedan primerak u mom cenovnom rangu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Deki uzmi ti lepo Stroma...on lepo ima korman...poteze iz niskih obrtaja a opet za autoput lagano 140 u 6-oj brzini.

 

+ potrosnja od 4 lit..smesno..

 

Nekako i u prvom postu si ti vec odlucio sa uzimas Strom-a ali te vuku i drugi modeli...kapiram te jer i meni dodje da kupim Hayabusu pa se onda setim da bih ubrzo ispravio prvu krivinu jer ne znam da vozim te zujke...

 

Pazari Stroma i bices srecan veruj mi 1moto3.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1527 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Mislim da si ti još u nedoumici šta ti u stvari treba i za koje potrebe :neznam:

imaš neke uslove koje treba da ispune motori koje bi hteo da kupiš,a u izbor si stavio većinu onih koji ne ispunjavaju te uslove.

 

Rekao si da nećeš naked,a stavio si gsr 600 kao opciju.

Razmatraš treću generaciju fazera,a imao si ih već 2 pre toga..Da su ti odgovarali nebi ih menjao,a ako su ti odgovarali tek onda ne razumem čemu menjanje???

Vfr i Sv 650 S otpadaju zbog heblova.

Tdm bih preskočio iz estetskih razloga :D

 

Svako hvali svoj motor ,a ja ću ti reći par stvari o stromu.

 

To što ti se čini da si kao u fotelji nije mana i to ćeš početi da ceniš kad predješ 300 km,a ne boli ni jedan deo tela i ne osećaš potrebu za odmorom.

Za zakretanje kormana i obaranje ne znam šta bih ti rekao osim da je motor jako upravljiv i vozan i da fuzasteri lako grebu po asfaltu.

Kočnice nisu najsjajnije,ali promenom pločica možeš da popraviš stvari.

 

Najmanje želim da te ubedjujem da je strom pravi motor za tebe,nemam razloga,ne prodajem moj ali mislim da nisi dovoljno provozao stroma niti bilo koji od navedenih pa ti se učinilo da ti ne odgovara.I ja sam imao takav utisak posle prve vožnje,medjutim posle je sve došlo na svoje mesto ;)

 

Dodao bih ovde još i versysa 650 i posle par probnih vožnji odlučio bih sa kojim započinjem novu sezonu.Srećno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

jbg, ako sa tdm-om ne mozes da se provlacis onda bi trebao da zatrazis casove od zextrema kako se provlaci sa tenerom i africom kroz guzvu :) Nista tdm nije kabastiji od stroma recimo, mozda ti deluje na slikama zbog kofera... Inace tdm 850 4TX je po meni prelep jedino sto je stariji od tvog uslova. Elem ako ti je prioritet provlace kroz grad, onda kupi suzuki drz400 sm, ili bilo koji drugi hardenduro prepravljen u sm, a mozda moze i sa enduro tockovima. Ja ipak imam utisak da ti za onih 20% voznje treba neki udoban i sposoban motor! Najbolje sedi i probaj sve sto ti se ucini kao dobro resenje. Moje misljenje ovako iz daleka - neces pogresiti ni sa stromom ni sa tdm-om :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

A Kawasaki Z750S ?

 

Uklapa se u sve zadate kriterijume - odličan položaj za kormanom, dobra zaštita od vetra, elastičan agregat koji je za razliku od FZ6 upotrebljiv i na nižim obrtajima ... itd ... jedini minus (uslovno rečeno) bi mogao biti dizajn poluoklopa koji nije svima dopadljiv ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Resenje:

 

napraviti listu kandidata i kupiti onaj koji je u najboljem stanu po dobroj ceni

 

neces se zeznuti koji god da uzmes. samo ja ne bih uzeo er6f zbog mojih gabarita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blokovi
  • Motocikl: Afrika

Ma kupi Strom i sta te briga..kad si se vec toliko lozio da ga kupis :moto3: ..ako ti lezi zadrzis ga, ako ne lako ces ga prodati jer su trazeni...i onako si napisao da svake sezone menjas motor..To ti je kao kad krenes u grad da kupis patike. Vidis na pocetku kupovine neke koje ti se svidjaju... onda protrcis ceo grad i na kraju kupis opet ove prve...

 

Sto rece kolega odgore treba samo malo da se sviknes na drugaciji polozaj sedenja koji ces kasnije poceti da cenis :dupe2::lol2: ...Ako se osecas da si visoko i nestabilan...predugo si vozio fazere :) ... Pre nekog vremena jedan drugar mi iz rukava usputno rece jednu veliku mudrost...tice se zena ali se moze upotrebiti i na motore, jer je veoma slicna materija 8) ... A mudrost kaze : ``jebiga ne mozes sve da dobijes``..

 

 

i sise i dupe i facu i pamet i da je dobra u dusi :lol: ...uvek nesto fali :P ...

 

Tako da moj glas ide za STROMA...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja