Jump to content

Moto Zajednica

Pozicija tela na motoru

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Tek sada videh temu. Ne bih mnogo pametovao jer su ostali vec sve rekli.

Mislim da bi ovde trebali da razdvojimo pricu u dva smera kada je u pitanju voznja motora na ulici (kasnije cemo se dohvatiti staze).

 

Na ulici svako izigravanje stila voznje kao na stazi je po meni pogubno jer jednostavno da ti visis sa motora i struzes laktovima i kolenom a ne znas sta je iza krivine...

CSS-ov program je odlican za pocetnike i vozace koji voze ulicu jer najbrze daje rezultate i brzinu uz najvecu sigurnost. Kao sto je tocrank rekao, kasni i sporiji ulaz sa ranijim davanjem gasa tj pre temena krivine (po meni odlicna metoda ali ima hendikepe kada su trkaci u pitanju sto vas naravno ne treba da tangira).

Druga stvar je motor koji vozis (gsf cini mi se), sa tako mekanim i njanjavim ogibljenjem i primoran si da tako vozis jer moras da pripremis motor mnogo ranije da bi se on smirio, svako kocenje kasnije uznemiri motor previse jer je motor premekan a kada pustis kocnicu rebound ne odradi kako treba i onda cekas 100m da sve dodje na svoje.

Ako se ne drzis CSS varijante ranog davanja gasa sa tim istim mekanim ogibljenjem, vec ubrzas ulazak u krivinu sa davanjem gasa kasnije jer imas brzinu kroz teme opet ce to mekano ogibljenje doci do izrazaja i motor ce siriti putanju i zavrsices u drugoj traci. Ovo je samo razlozeno ono sto su drugi vec sve rekli.

Kada je upitanju pozicija tela osnove vec znate da se ne ukosite previse kada svlacite dupe i slicno, counter steering ..... sa nakedima i motorima koji imaju sport touring poziciju cak je i lakse pomeriti dupe (ne i koleno) jer su nogostupi napred i imate vecu polugu da sa prebacujete kako hocete na motoru i ovde je moj savet da slobodno dupe moze na pola sedista jer je volan sirok i uspravni ste tako da ste spremni za bilo kakvu korekciju. Kod R-ova na ulici po meni je bitnije ne uspravljati se previse (ovde mislim na vozace koje vidjate na ulici sa skroz ispravljenim rukama) vec biti nagnut malo napred i naravno telo prati smer krivine. Pogled naravno treba da bude na izlasku iz krivine, ovo moze da bude nekada tesko kada ne poznajete put pa ste usresredjeni na vise stvari, voznja je onda otezana. Zbog toga sve mora da bude tecno da bi mozak mogao da obradjuje istovremeno vise stvari.

Malo sam nabacao sve na gomilu ali pisem sa posla :zdravo:.

Nastavak malo kasnije sa nekim detaljima sa staze.

 

jedva chekam da se vratish sa posla, ovo sam prochitao 2 puta da sluchajno neshto ne izostavim :takoje:

 

vozim GSXF od 250kg i u pravu si, njanjavo je veshanje (ima podeshavanje napred ali opet je mekano) i nije za trkanje i obaranje vremena, ali opet odgovara meni i mojim zahtevima. da sam hteo da se trkam vozio bih gsxR.

sve je krenulo od teme, "obori motor ne budi sisa" gde me je jedan chlan naterao da se zamislim:

ALI ne nauciti voziti (a to je obaranje) da nebi bio poput mentola koji vozi na zadnjem bez kacige je isto mnogo losa odluka.

Dakle nauci, a vozi svoju voznju!

 

hvala shto si se i ti ukljuchio u temu, verujem da govorim u ime dosta chlanova, udri po tastaturi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Napreduje temica :lol:

 

Zelim samo da istaknem da je moje vidjenje ovakvo, za druge ne znam...

 

Ne zelim da spustam koleno, i povecavam brzinu prolaska kroz krivinu da bi vozio u saobracaju na ivici, ili da bih divljao itd...

I vise nego dobro poznajem rizike i ovu tematiku tako da vodim dosta racuna o bezbednosti..

 

Ove tehnike i saznanja zelim da primenim u voznji na stazi, i eventualno na nekim deonicama na kojima su kontrolisani uslovi i ja znam za njih...

 

Ovo za proklizavanje, zar nece stiskanjem kvacila motor da izgubi stabilnost i krene da se ispravlja pa da postoji rizik od izletanja?

Meni se bar cini da ako se stisne kvacilo, mnogo je drugaciji(losiji) osecaj kad pokusas da skreces....

 

Ili mislite na doziranje kvacila, znaci da se ne stisne skroz nego samo malo prstom...

 

Nisam jos imao problem sa proklizavanjem, ali bih voleo da znam kako se izbaviti ako do toga dodje...

Par puta mi je malo proklizao zadnji zbog masnog asfalta, i blagim otpustanjem gasa i ispravljanjem motora sam to resio...

Ali da je bilo vise, mislim da ne bih uspeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Za stazu sam uvek bio, i sad kad nemam uslova za to!

A voznja u limitima u saobracaju je kao ples na ivici zgrade... >:(

 

 

Tek sada videh temu. Ne bih mnogo pametovao jer su ostali vec sve rekli.

Mislim da bi ovde trebali da razdvojimo pricu u dva smera kada je u pitanju voznja motora na ulici (kasnije cemo se dohvatiti staze).

 

Na ulici svako izigravanje stila voznje kao na stazi je po meni pogubno jer jednostavno da ti visis sa motora i struzes laktovima i kolenom a ne znas sta je iza krivine...

 

Rboban, nesuđen učitelj i Ares, takmičar za poštovanje, lepo ste se nadovezali. Na klipu je kružni tok sličan beogradskoj Slaviji, Autokomandi, novobeogradskoj opštini, skverovima kod Arene...

 

nadam se da je ovo sarkazam, jer ovo nije blizu ni jednog od navedenih kruzhnih tokova.

shine, pa oni nagibi od propalog asfalta...

 

ima u stepe stepanovicha par kruzhnih tokova koji su do 00 za ovo, neki dan sam bio da pogledam :takoje:

pritom naselje nije neshto opterecheno saobrachajem pa nema rizika da ti neko izleti, a ulice su duge i pregledne pa i da neko krene imash vremena za 2 kruga pa da stanesh da prodje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovako kao na ovom videu možeš da spustiš koleno i na pravcu. Samo što ne spadne s motora. Nije pipanje kolenom cilj samo sebi, nego je pokazatelj vozaču dokle je stigao s nagibom.

 

@Maximus1: sve što naučiš na stazi ti pomaže da manje pažnje na ulici ili putu obraćaš na samo upravljanje motorom a više na pojave koje mogu da te ugroze tipa - budale, rupe, budale, budale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ovako kao na ovom videu možeš da spustiš koleno i na pravcu. Samo što ne spadne s motora. Nije pipanje kolenom cilj samo sebi, nego je pokazatelj vozaču dokle je stigao s nagibom.

 

@Maximus1: sve što naučiš na stazi ti pomaže da manje pažnje na ulici ili putu obraćaš na samo upravljanje motorom a više na pojave koje mogu da te ugroze tipa - budale, rupe, budale, budale...

 

 

Naravno, ali to je kad govorimo o tehnikama voznje, a izbacivanje dupeta i visenje sa motora radi prolaska vecom brzinom kroz krivinu a sa manjim uglom naginjanja je vec stvar za stazu ako se ne varam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Za uzitak ne treba max brzina, isto tako za trosenje gume do ivice..na putu kad se vozi brzo po meni su manji nagibi radi one doze rezerve "sta ako je iza" ..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako je jaca krivina, sigurnije je malo sici sa strane, sa manjim uglom naginjanja nego ostati uspravljen i imati veliki ugao naginjanja celog motocikla. Razlog je veca dodirna povrsina gume i asfalta a samim tim i manja sansa za proklizavanje. Takodje, sigurniji osecaj u krivini i mogucnost prolaska sa vecom brzinom kroz krivinu. Kad je dvoje na motoru, silazenje nije vise opcija nazalost pa se mora jako paziti na brzinu ulaska u krivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

bokilicu, nadji negdje malo duzu krivinu i prodji je drzeci korman samo desnom rukom. (ili lijevom ako ti je lijevo gas :) )

Vidjet ces da mozes da igras i trbusni ples sa kukovima, ako ne vuces / guras rukom u kontra stranu ispravljas je 100%.

Nema bolje metode za spoznaju onog sto vec i onako stalno radis, jer drugacije i onako ne moze. ;)

 

-Nemoj da pipaš volan. Navuci ga do 80kmh negde pa pusti volan, uhvati se za rezervoar, i probaj kukovima, pasuljem, hodžinim zapisom...

da ga mrdneš s pravca. Kako brzina pada polako počinju da se javljaju neki bedni rezultati ovog uzaludnog posla.

Kad si ustanovio da magija ne pomaže u skretanju motora, navuci ga opet na 80 i bez mrdanja tela samo cimni upravljač

u jednu pa u drugu stranu. Pazi samo, kad ga budeš gurnuo u levo on će da ode desno i obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ako je jaca krivina, sigurnije je malo sici sa strane, sa manjim uglom naginjanja nego ostati uspravljen i imati veliki ugao naginjanja celog motocikla. Razlog je veca dodirna povrsina gume i asfalta a samim tim i manja sansa za proklizavanje.

 

Danasnje gume ugalvnom imaju vecu dodirnu povrsinu kad su pod nagibom.

 

 

http://www.motorcycl...-II-Review.aspx

 

 

 

 

ROADSMART-II_IRP_chart.jpg

 

 

 

 

 

 

http://sportbike.natkd.com/tires.htm

 

contact%20patch.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nije stvar samo u dodirnoj povrsini vec i u tome sta se desi kada predjes preko rupe ili kamena pod nagibom ili proklize guma pod nagibom a sta kad je nagib manji. U idealnim uslovima na stazi savijanje do poda nije problem. Na ulici, pri jacim krivinama, bolje drzati sto manji nagib a skrenuti menjanjem centra gravitacije plus nagib. Prilikom proklizavanja, mnogo veca sansa da se motor samo zatrese i nastavi dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako je jaca krivina, sigurnije je malo sici sa strane, sa manjim uglom naginjanja nego ostati uspravljen i imati veliki ugao naginjanja celog motocikla. Razlog je veca dodirna povrsina gume i asfalta a samim tim i manja sansa za proklizavanje. Takodje, sigurniji osecaj u krivini i mogucnost prolaska sa vecom brzinom kroz krivinu. Kad je dvoje na motoru, silazenje nije vise opcija nazalost pa se mora jako paziti na brzinu ulaska u krivinu.

Upravo, vježbom ostavljaš sebi veliku rezervu u vožnji na ulici, što reče tocrank, manje razmišljaš o upravljanju motociklom, a u nekim kritičnim situacijama refleksno reaguješ i izbjegavaš prepreku.

 

A kad naiđeš na neki ljep komad puta zašto ne bi malo peglao "ko na stazi" :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

@ivan88

 

Sedi, NEdovoljan jedan!!! Pusti da pisu oni koji znaju sta pisu... :takoje:

Bez ljutnje, iz NAJbolje namere, da ne bi pogresno upucivao ljude u ono o

cemu i sam nagadjas.... A mozes i ti ponesto da naucis, ima ovde podosta iskusnih

vozaca i dobrih kolega!

 

Ne zameri, samo sam ocenio da nisi dovoljno iskusan vozac pozz

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ako ga gurnes levo otice levo a ne desno. Lapsus motociklis :moto3:

 

Kolega je mislio ako gurnes korman levo(pokusas da ga okrenes u levu stranu a ne da levom rukom gurnes od sebe korman-sto si predpostavljam ti mislio) motor ide desno :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da da, ja sam mislio na ceo upravljač a Ivan88 na ruku. Ivanova verzija bi bila: ako ga gurneš levom otići će levo (sad će da me banuju)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

@ivan88

 

Sedi, NEdovoljan, jedan!!! Pusti da pisu oni koji znaju sta pisu... :takoje:

Bez ljutnje, iz NAJbolje namere, da ne bi pogresno upucivao ljude u ono o

cemu i sam nagadjas.... A mozes i ti ponesto da naucis, ima ovde podosta iskusnih

vozaca i dobrih kolega!

 

Ne zameri, samo sam ocenio da nisi dovoljno iskusan vozac pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

bokilicu, nadji negdje malo duzu krivinu i prodji je drzeci korman samo desnom rukom. (ili lijevom ako ti je lijevo gas :) )

Vidjet ces da mozes da igras i trbusni ples sa kukovima, ako ne vuces / guras rukom u kontra stranu ispravljas je 100%.

Nema bolje metode za spoznaju onog sto vec i onako stalno radis, jer drugacije i onako ne moze. ;)

 

-Nemoj da pipaš volan. Navuci ga do 80kmh negde pa pusti volan, uhvati se za rezervoar, i probaj kukovima, pasuljem, hodžinim zapisom...

da ga mrdneš s pravca. Kako brzina pada polako počinju da se javljaju neki bedni rezultati ovog uzaludnog posla.

Kad si ustanovio da magija ne pomaže u skretanju motora, navuci ga opet na 80 i bez mrdanja tela samo cimni upravljač

u jednu pa u drugu stranu. Pazi samo, kad ga budeš gurnuo u levo on će da ode desno i obrnuto.

 

 

 

I KAD ODGLEDAS VIDES da MOZE....

TO STO TI NEZNAS TO JE NESTO DRUGO,TO SE ZOVE DUGUGODISNJA PRAKSA...i SLUSANJE STARIJIH ISKUSNIJIH VOZACA..

nego dobro,moze i taj vas cs,slazem se,ko nezna telom da upravlja naucice polako ima vremena,moze malo ova tehnika malo ona..to sto sad odvozas kao brzo stazu a nepadnes to je nesto drugo,ulica i asfalt su nesto trece,,,mora ja tu stazyu da probam da vam izdam domaci zadatak...:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

-Nemoj da pipaš volan. Navuci ga do 80kmh negde pa pusti volan, uhvati se za rezervoar, i probaj kukovima, pasuljem, hodžinim zapisom...

da ga mrdneš s pravca. Kako brzina pada polako počinju da se javljaju neki bedni rezultati ovog uzaludnog posla.

Kad si ustanovio da magija ne pomaže u skretanju motora, navuci ga opet na 80 i bez mrdanja tela samo cimni upravljač

u jednu pa u drugu stranu. Pazi samo, kad ga budeš gurnuo u levo on će da ode desno i obrnuto.

 

 

I KAD ODGLEDAS VIDES da MOZE....

TO STO TI NEZNAS TO JE NESTO DRUGO,TO SE ZOVE DUGUGODISNJA PRAKSA...i SLUSANJE STARIJIH ISKUSNIJIH VOZACA..

 

 

 

Izgleda da si od starosti oslepeo. Ovaj prvi se vozika sa 40 a drugi s celih 25. Ja tako ni po parkingu ne vozim. Jebi ga neko voli da vozi neko da gamiže. Nemoj da gubiš vreme, jebeš CS to je Američka izmišljotina za nas pomodare.

 

 

@FJCharlie: evo, postavio ti stručnjak video kako da voziš žustro po Avali. Možeš i poruke da kuckaš.

 

 

 

 

 

 

 

.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nije u pitanju brzina vac sam pristup voznji..

telom moras da levitiras nemozes samo cs,om da upravljas..telo mora da radi,cim radi telo rade i uke i verovatno podsvesno guraju motor...

ti rece nemoze ja vidim da moze a i znam..

iza mene je 25 godina voznje motora i znam da mora i telom da se dodaje i oduzima..a garantujem ti da sto brze vozis da si stabilniji cak i na krivinama,

ali verovatno ti to kao dugogodisnji vozac znas.....

nekazem da je cs izmisljotina vec sam napisao da sam naucio drugacije da vozim,svako vozi kako hoce,ali je poenta u tome da se

MORA I TELOM RADITI A NE SAMO RUKAMA.. ali ti to verovatno.....znas neznas...

NEMOZES SAMO RUKAMA PRAVILNO VOZITI MOTOR.. motor se obara na vise nacina..i sa vise pokreta

ili kao ti ,stegnes se ko letva i rukama guruckas levo desno...

nevredi,mora da se oprobamo na stazi...ulici sve jedno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Aman burazeru... ko kaže da treba samo rukama da se vozi motor? Probaj ovo što sam ti rekao, ali stvarno. Na onom mom snimku sa Hungaroringa u poslednjoj krivini u najsporijoj tački idem 85. Ulazak u br.5 je na 120. Na kraju pravca počinjem da kočim na 240 (GPS- na cajgeru piše bezbroj) i bacam ga u krivinu na sa 150 i dalje kočim do 70 do apeksa... kakovo bre crno lelujanje i levitiranje. U šikani na 80 mora da se prebaci na drugu stranu MOMENTALNO... nemam 3 sekunde da mašem rukama i torzom...

 

 

edit: ja volim kad se spuštam sa Zvezdarske šume da vozim bez ruku. Sad su stavili policajce da malo zabibere. Možeš i da ustaneš i voziš bez ruku. To jest ja mogu :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Inače kada se vrše eksperimenti izoluju se radnje koje treba da se provere. Zato ti kažem da probaš bez mrdanja tela da cimneš volan u desno da vidiš šta će da se desi i da uporediš sa lelujanjem pri istoj brzini. Kad obaviš eksperiment znaćeš koliko CS-om bacaš motor u nagib a koliko levitacijom.

 

 

FJCharlie: jesam ti rekao da će da počnu sa hodžinim zapisima?! A nisam se ništa dogovarao sa Bokilićem, on je ovo levitiranje sam smislio.

 

 

 

 

.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam odrastao u zverdaskij sumi,znas pre 25godina..valjda sam nesto do sad naucio..al pre dve tri godine sam cuo za cs,,de je bio ove 22 23..god nemam pojma...

no dobro da ne kvarimo decku temu..

on mora sam da nadje svoj nacin,da proba sta mu odgovara....ustvari da proba vise opcija ili kombinaciju vise opcija...pa sta mu odgovara...to ce primetiti...

treba da cuje vise iskustva i da proba i nadje svoj put...da proba s telom ovako onako...koleno samo krene u krivini kad se podvuces pod motor..

samim pritiskom na fuzaster pomazes skretanje motora...garantujem da cu krivinu sa dobrim sm,om da prodjem na jednom tocku,duzu blazu krivinu ne ostru..,tu ti bajo nema volana,samo telo...probaj ako umes,na tocku mozes malo levo desno samo telom...

znaci i to mora da se savlada...da telom vozis motor....pa kad ukombinujes malo ovo malo ono..eto veselja..

sve zavisi i od asfalta i guma..dal ces da navlacis motor pod sebe,dali ces da navlacis motor na sebe,to je vec praksa,ako je klizavo neces sigurno da navlacis motor na sebe...

nego da probas ti stazu u kraljevu...kod kps,a....

a amortizer volana nastelovanost...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovo već postaje forumska klasika, isključivost.

 

Ne ne ne, ne možeš samo da obaraš motor...

 

Ne ne ne, ne možeš samo da motaš volanom...

 

Ne ne ne, ne možeš tako da voziš po ulici, od toga se umire...

 

A sve bez ikakvog povoda

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

ja sam odrastao u zverdaskij sumi,znas pre 25godina..valjda sam nesto do sad naucio..al pre dve tri godine sam cuo za cs,,de je bio ove 22 23..god nemam pojma...

 

 

Ma tu je od uvek samo niko o tome nije pričao. Mislim pričali neki negde...I bicikl se tako vozi. Svi ga tako voze i ti si ga kao dete tako vozio i ja i moja deca i svi živi. Celo telo učestvuje u vožnji ali što je brzina veća to je tendencija jednotražnih vozila da idu pravo veća. Pokreti tela levo desno sve manje utiču na smer... a u temi se radi o žustrijoj vožnji a ne o akrobatici.

 

Ne gornjam se ja sa tobom i ne osporavam ti umešnost upravljanja motocikolom samo ti kažem da kad probaš ono što sam ti savetovao 100% ima da kažeš: čovak se uči dok je živ!

 

 

btw i ja sam do pola odrastao u Zvezadrskoj šumi. Npr naučio sam bicikl da vozim u na Zvezdari pre 40 godina a čuo sam za CS pre 8.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa zimsko vreme pa da se zabedjujemo,jedan vozi 25god,jedan 3,jedan ovako jedan onako...i tako u krug,jedan zna a drugi nezna da nezna

ja i dalje tvrdim da treba probati vise tehnika i kombinacija,ovaj se uvatio sam za cs, s kojim ce neko na auto putu ili stazi da se skrsi..jer ce ko letva da se uleviici i gura s ruke volan ko fapa da vozi,mante te apexe,dajte na srpskom jeziku...

ja i dalje tvrdim ODGOVORNO da se motor telom vozi...ruke tu i tamo...na stazi se amortizer volana muski i do kraja steze...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja