Jump to content

Moto Zajednica

Pozicija tela na motoru

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

 

evo neki update od mene i DVLNS-a, poradilo se na poziciji tela  :takoje:

 

Charli, ti li si?  :D

 

applausewinter-olympicsnoddingputin.gif

 

taj sam :D

znam.. i ja nekad odem na prvu stranu i krstim se :lol:

 

 

Video sam neke od tih slika,svaka cast. Vidi se napredak nema sta,cak sta vise jako lepo izgleda  :takoje:

Kakva su vam bila vremena?

zapeo sam na 1:38, DVLNS je na 1:40 ako sam dobro zapamtio. videcemo 8og maja, samo da ugreje asfalt jer sam se naklizao prosli put :D

 

Hvala brate!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

8. vam stize moj drugar sa crvenom r6-icom,ima ga na snimku iznad koji sam postavio. Ja sam nazalost sprecen da dodjem  :/

Prosle godine je bio samo na openday i imao malo problema sa vesanjem,ali opet nezvanicno postavio oko 1.37.

Jos uvek ima dilemu u koju grupu da se prijavi,brzu ili srednju.... Sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Odlicno,tako smo otprilike i mi razmisljali.

Upravo sam krenuo kod njega da mu radim pripreme na motoru (oklope,vesanje,ulje,kocnice...) jer posle hvataju praznici  :)

Ako stignem da zavrsim ponece na Navak i prototip monterke za gume koju pravim. Mislim da je extra stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

8. vam stize moj drugar sa crvenom r6-icom,ima ga na snimku iznad koji sam postavio. Ja sam nazalost sprecen da dodjem  :/

Prosle godine je bio samo na openday i imao malo problema sa vesanjem,ali opet nezvanicno postavio oko 1.37.

Jos uvek ima dilemu u koju grupu da se prijavi,brzu ili srednju.... Sta mislite?

Mandic? dobar decko, brz  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Auh,  skoro sve sam procitao u ovoj temi i sve mi se pomesalo. I Ja bih da malo dodirnem zemlju kolenom, ali nikako da se resim i pocnem da vezbam, sve kao nege idem na voznju sa svojim grupom. Vidim da dajete savete pa reko mozda bi i meni pomogli. U principu znam da se "odrzavam" na motorinu ali bih da naucim i vise, ne zbog brze voznje ( moj plafon je 130km/h i nemam zelju da vozim brze), koliko zbog uzivanja krivudavim putevima. Skoro je drugar namestio kameru pa imam i snimak mog nacina voznje. Na snimku ja sam ovaj najmanj , crni na MT 07. Bicu zahvalan na za komentarte, predloge , sugestie ili sta vec svim iskusnim majstorima o mom trenutnom stilu a jos vise kako tehniku poboljsati i nekako stici do kneedown-a.

Unapred hvala

Pozz svima

evo linka skimka jedne voznje

 

https://youtu.be/P6MfgEEgBDg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

JaKendza, ako razumes nemacki, evo ti dva klipa, gde je fino objasnjeno..

https://youtu.be/oZoQzwKT4pk

https://youtu.be/AGY-SNM4qpE

Sve u svemu, nije dovoljno samo koleno dole, ono sluzi da vidis samo orijentaciono koliko jos mozes telom da se spustis, inace mora dupe da radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

JaKendza, ako razumes nemacki, evo ti dva klipa, gde je fino objasnjeno..

Sve u svemu, nije dovoljno samo koleno dole, ono sluzi da vidis samo orijentaciono koliko jos mozes telom da se spustis, inace mora dupe da radi

Pojasni malo to sa dupetom , kako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

A. Pazi koga slušaš!!

 

B. Menjaj jednu po jednu stvar.

 

C. Ako se odlučiš za "hanging off" stil gledaj da težinu preneseš na nogostupe i da se nikako ne držiš za upravljač.

Ovo ćeš da postigneš tako što ćeš spoljnim laktom da se okačiš o rezervoar

 

D. Od onih položaja prikazanih na crno belim slikama najbolja je treća u prvom redu zato što sa istom brzinom imaš najmanji nagib

ali je nepogodna ukoliko par prethodnih uslova nisu zadovoljeni. Ukoliko moraš naglo da promeniš pravac a težište ti nije na

stopalima nego na guzici imaćeš jednu dodatnu operaciju da obaviš. Olakšavajuća okolnost je ta što kad iniciraš ispravaljanje

odsečnim "counter steer" potezom telo dobije zamah tako da je prebacivanje na drugu stranu gotovo automatsko (ukoliko guzica nije

udobno zavaljena u sedište)

 

 

Najbolji način da ovo sve demistifikuješ je da razložiš prilazak, prolazak i izlazak iz krivine na sastavne delove. Ja sam ga nekom u nekoj temi jednom rasklopio pa stalno kopiram isti post kad se neko javi sa ovim pitanjem:

 

 

Sam se organizuješ, 30 KS puna kapa za Huju za početak. Vikendom su kartinzi ali može da se udene po koji krug a radnim danima uglavnom nema nikog. Ako hoćeš možeš da im se javiš (http://www.adakart.rs/kontakt.asp) a i ne moraš. Najbolje je da odeš sa nekim ko je već malo uvežbao stazu ali možeš i sam. Bilo bi dobro da bude neko, makar i suvozač, ukoliko se nešto ne daj bože desi. da ti se nađe za ispomoć. Ako odeš da vežbaš bez iskusnjeg kolege prekopirao sam ti iz druge teme siže prolaska kroz krivinu. Bilo bi odlično ako bi otišao par puta na Huju pre NAVAK-a u Julu.

 

 

"Pre svega zadnjicu treba da prebaciš unutra pre nego što počneš da kočiš. Lakše je da se bavi kočenjem i šaltanjem ako je zadnjica već namirena. Druga stvar je tačka kočenja - moraš da znaš svih 12 tačaka kočenja a pre svega ove na kraju pravaca. Kako budeš uviđao da je tačka predaleko od krivine polako ćeš da je pomeraš. Kočenje mora da bude oštro i nema coasting-a tj posle kočnice odmah gas. Na izlasku iz krivine (suprotno uobičajenim uverenjima i ponašanju) treba da da izađeš što tesnije t.j. da ga ne vodiš namerno do spoljne ivice staze. Ako ga držiš tesno i ostane ti tri metra do spoljne ivice imaš pokazatelj da sledeći put možeš sa više gasa da izađeš i sve tako dok te gas ne dovede do ivice.

Brzina kroz krivinu (corner speed) se ne određuje po nekoj normi ili osećaju... brzina kojom si ušao + blago dodavanje gasa (1500-2000 obrtaja od puštanja kočnice do punog zavrtanja).

 

1. Gaaaaaaaas

2. Ugledaš tačku kočenja - dupe unutra

3. Kočnicaaaaa (ne progresivno kao u auto-školi nego prvo srednje da se guma proširi pa jako da se rešiš brzine pa blago puštanje da se vešanje ne zaljulja) i šaltanje - po mogućstvu s međugasom. Ja šaltam s međugasom dok najjače stežem kočnicu te ne moram da se akam s time dok je puštam i u većem sam nagibu. Takođe se držim kolenima za rezervoar da donekle rasteretim ruke dok kočim i drndam gas.

4. Odlučno skretanje (a. nakon obavljenog kočenja, ili b. nastavlja se sa kočenjem ka apexu)

5. Pušta se kočnica i odmah blago dodavanje gasa

6. Apex i sve više gasa

7. Izlazak što tesnije sa što više gasa

8. Gaaaaaaaaas

 

Sve u svemu ulazak je ključ vožnje na stazi ukoliko postoji poverenje u vozilo a pre svega kočnice, vešanje i prednju gumu."

 

 

Ako kazes da si procitao celu temu obrati paznju na ovaj post sa druge strane i kljucnu recenicu na samom pocetku pod A 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

 

JaKendza, ako razumes nemacki, evo ti dva klipa, gde je fino objasnjeno..

Sve u svemu, nije dovoljno samo koleno dole, ono sluzi da vidis samo orijentaciono koliko jos mozes telom da se spustis, inace mora dupe da radi

Pojasni malo to sa dupetom , kako

 

A ima malo i sa glavom, i to po vi[e osnova. Najpre u fizičkom smilsu - sve vreme je guraš tamo gde joj mesto nije. Naginješ je ka unutra, umesto da hvataš osu. A glavom treba razmisliti i kada ''guraš'' onog žutog bmw u suprotnu traku, obilazeći ga sa unutrašnje strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

 

 

JaKendza, ako razumes nemacki, evo ti dva klipa, gde je fino objasnjeno..

Sve u svemu, nije dovoljno samo koleno dole, ono sluzi da vidis samo orijentaciono koliko jos mozes telom da se spustis, inace mora dupe da radi

Pojasni malo to sa dupetom , kako

 

A ima malo i sa glavom, i to po vi[e osnova. Najpre u fizičkom smilsu - sve vreme je guraš tamo gde joj mesto nije. Naginješ je ka unutra, umesto da hvataš osu. A glavom treba razmisliti i kada ''guraš'' onog žutog bmw u suprotnu traku, obilazeći ga sa unutrašnje strane.

 

 

Prvo hvala za komentar,

To sa GS-om nije bilo guranje (mada tako izgleda), dogovorili smo se da naizmenicno ulazimo u rep kolegi koji snima i kada . To sa glavom "iznutra" nije problem. Menjamo se kada je otvoreno i cista situacija . Naravno da je bilo nepromisljeno da se guramo obojica u isti kadar ( ali to se nece ponoviti)

Ono drugo u fizickom smislu ( sam polozaj) mi nekako nije jasno. Izgleda da sam sa slika i klipova po Internetu lose ukapirao. Kada kazes " Naginješ je ka unutra, umesto da hvataš osu" da li mislis na osu tela ili motora 

 

Trudim se da to izgleda kao na slikama (valjda su ovi iskusni  )

 

P.S. Imam jos jedan noviji klip .MOV format na disku i ne umem da ga "zakacim" i/ili izbacim negde odakle bi mogli da ga vide i ostali

eventualo za jos neki komentar 

Hvala unapted

Evo i moje novije slike pa pisite gde gresim (Krivina je duga/preduga/ a prolazimo je sa 120-130 )

post-36696-0-77390100-1469717032.jpg

post-36696-0-68445600-1469717151.jpg

post-36696-0-81323100-1469717225.jpg

post-36696-0-17186600-1469717806.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja