Jump to content

Moto Zajednica

Pozicija tela na motoru

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Letos sam sa ekipom jako chesto vozio Raljaring i postepeno ubrzavao krivine ali i dalje sam da kazhem nestabilan. Deshava mi se da u sred krivine kao da blago zatrzaju heblovi, dal od mene ili puta, userem se i vech se gubim po putu. Pretpostavljam da je u pitanju moja pozicija. Nashao sam chak i sliku sebe i sav sam pokrivljen, guzica i koleno su dobro, ali telo i dalje stoji kao da vozim na pravcu :stabre:

to se deshava kad ochu malo da spustim koleno, kad vozim normalno, tj zalepljen za motor, chak i vishe obaram i 5 puta sam stabilniji..

Vidim da vas je dosta koji gulite stazu pa reko da vas zamolim za po koju rech o pozicioniranju tela na motoru.

 

Hvala unapred za svaki savet!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da te snimi neko kamerom pa se analiziraj. Bez sale.

Da znas da i sami motori imaju svoje limite. Neki se prilicno jogune kad ih dobro poteras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Da te snimi neko kamerom pa se analiziraj. Bez sale.

Da znas da i sami motori imaju svoje limite. Neki se prilicno jogune kad ih dobro poteras.

dosta sam googlao oko ovoga i znam da se dosta ljudi snima da vide greshke. zato kazhem gde je moja, gornji deo tela ne mogu da nateram da napusti poziciju normalne vozhnje dok guzica ide sama.

slazhem se za limite, ali sam video da sam ja na moooozhda 40% moguchnosti gsxf-a, a on ima ozbiljne moguchnosti (bar za mene i moju vozhnju)

kb.jpg

post-13098-0-01006100-1387127525_thumb.jpg

 

ovo je jedna slika kratko objashnjenih pozicija

26886d1103987539-looking-pic-body-position-lean.jpg

 

Ares, to crank i drugi cepaju stazu i nadao sam se nekog teksta iz njihove perspektive, kako i shta, kako prepoznati limite svoje i motora, poziciju i ako imaju josh shta da dodaju.

Videh kolega milos ducati je vozio gsxfa na stazi i dobro obarao, kao i mario marko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

i da pitam, dokle izbacujete dupe? jedan obraz uvek na sedishtu ili i on blago visi ili chak nije na sedishtu?

EDIT: evo iskopah jednu slichicu chisto da se vidi kakvu retardiranu poziciju imam.

post-13098-0-39109400-1387128462_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Gornji deo tela treba da pomeris ka krivini vise. Uradi kao da zelis da vidis sta je iza vrata(ili zida), tako se pomeri na stranu u koju skreces. Dupe ide samo, prati torzo. Ne treba ga siliti. Moze i namerno da se izbaci dupe, tj. da se spremis pre krivine, ali brzine moraju biti vece jer sa izbacenim dupetom i pokretom kao da zelis da vidis sta je iza vrata ces uraditi oversteering tj. preveliko skretanje ako nemas silu da te gura ka spoljasnjosti krivine.

Iscitao na netu, praktikujem u praksi svaki put kad vozim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

hangoff_technique%2001.jpg

 

Torzo prvi dupe ga prati, koliko treba

 

p2-Knee-Draggin.jpg

probao na chopavoj u nagibu i mnogo mi neprirodan polozhaj, dal je u pitanju navika ili ja negde greshim?

chek prstima se oslanjati na fuzastere?

 

prochitao da lakat treba da je na rezervoaru?

 

kako se onda drzhish na motoru ako si sav "okachen" na njemu? :stabre:

 

Samo nemoj mnogo da ne sidjes sa motora :moto3::nanana:

 

zajebant, videchesh ti kad ja ovu teoriju pretochim u praksu pa kad mi ni prashinu ne budesh mogao vidit :nanana:

jednog lepog dana ako i tada :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Letos sam sa ekipom jako chesto vozio Raljaring i postepeno ubrzavao krivine ali i dalje sam da kazhem nestabilan. Deshava mi se da u sred krivine kao da blago zatrzaju heblovi, dal od mene ili puta, userem se i vech se gubim po putu.

 

Ovde je primer zasto je teze kontrolisati gas kad visis sa motora i zasto dolazi do trzanja:

 

Medjutim, heblovi mogu da zatrazaju od neravnina na putu, zar ne? Razmisli na ovu temu: ako se u sred krivine ukaze potreba da naglo ispravis motor (rupe ili rizla na primer), kocis, ili menjas pravac - da li ce ti biti lakse da ga uspravis ako visis sa motora i vuces koleno, ili ces pre uspraviti motor i promeniti pravac ako ti telo stoji pravo a motor guras na dole. Na trkackoj stazi sa savrsenim asfaltom i dobrim uslovima nemas to pitanje, ali na Raljaringu...

 

BTW, vucenje kolena po asfaltu moze is a 20 km/h. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

znachi ove zime da se bacim u potragu za nekim komadom asfalta, ovako prostran, pa da malo vezhbam osmicu al kolenom :ups:

skroz dobra fora :takoje:

videh na yt lika sa r6 u kruzhnom toku obara, a to u beogradu samo ako zhelish umreti mozhesh pokushati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

i jedna vrlo bitna stvar koja utice na stabilnost u krivini, opustiti telo, jer ako se ukrutis odma gubis na stabilnosti, i ne treba na silu izbacivati koleno, to vremenom postaje refleks kojeg nebudes ni svestan da radis, jer sto vise oboris motor koleno se automatski samo izbacuje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

znachi ove zime da se bacim u potragu za nekim komadom asfalta, ovako prostran, pa da malo vezhbam osmicu al kolenom :ups:

skroz dobra fora :takoje:

 

Ako nadjes takvo mesto, da je dobar asfalt, dovoljno veliko i da nema cuvara koji bi nas terali - por favor javi i meni jer takodje trazim poligon. beer.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Polozaj zavisi od motora i gradje vozaca , mislim da ne postoji univerzalan polozaj tela.

 

PS. U vezi onog prvog videa , ja kada sedim pravo na motoru cim malo vise oborim motor prednji tocak pocinje da podrhtava , a kad malo visim s motora brze prodjem krivinu , a nisam u krizi uopste .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

znachi ove zime da se bacim u potragu za nekim komadom asfalta, ovako prostran, pa da malo vezhbam osmicu al kolenom :ups:

skroz dobra fora :takoje:

 

Ako nadjes takvo mesto, da je dobar asfalt, dovoljno veliko i da nema cuvara koji bi nas terali - por favor javi i meni jer takodje trazim poligon. beer.gif

znam da ima na banjici kod bazena, ima chak i ceo poligon al dosta je auta tamo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

IZBACIVANJE KOLENA... pa bre charli..netreba da se stegnes za motor i da TI izbacujes koleno...

koleno kad premestis teziste u krivini samo treba da prati telo i da izadje..

dali ces to uraditi premestanjem s guza na guz to jest da se keses na motor ili pomeranjem tela celog..to je vec tvoj izbor,

ali sam DA IZBACUJES KOLENO to ...dovodi do nekih meni nerazumnih radnji i posledica...bar ja tako posle 25godina voznje motora razmisljam...

trebas da budes gibak,opusten,telo opusteno svud, kukovi voze motor50%

mozes i sa 20kmh da prebacujes s guza na guz al nema potrebe, na jacim brzinama da,a to sto ti trese prednji kraj...hm..mozda ti je premekan zadnji amortizer,sto zna da se desi,prednji tocak gubi trakciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Mislim da skroz obrnuto posmatras stvari ti izbacujes koleno cisto da bi izbacio,a trebalo bi da bi isao brze u krivini....a neprirodno se osecaj jel da ides brze vece bi sile koje bi te vukle ka motoru i bez napora bi bio u tom polozaju..

 

Evo jedna slicna pricica,ide drugar ispred mene on obara motor kao da nije normalan a nema potrebe toliko jer ja idem iza njega sa dosta manje oborenim motorom i jos ga stizem,u pola krivine drugaru izlece motor i pade....zamalo ja da ga izgazim...jer njemu je cilj bio da sto vise obori motor,a trebalo bi da mu je cilj da sto brze prodje krivinu i tad bi obaranje samo od sebe doslo..

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A evo jos jedna prica u vezi voznje u krivinama i mojih bisera....izlazim iz trece smene i planiram da odem do banke,stizem ona zatvorena radi tek od 9,kud cu sta su pravac na atletski stadion(inace tu su trkaci cesto vezbali)... prodjem jedan zavoj solidno al nije to to,toliko vozim i po putevima,moze to jos brze,ja po gasu i po gasu,urlice jamaha i puca na vracanju u nizu,krsti se narod i misle u sebi poludeo covek u 7 sati ujutru...

 

Ja svaka krivina sve brze i brze,ali na svakom pravcu nesto udari u volan bukvalo hoce da ga istrgne iz ruke...ali meni nije bitno jer mi je sva paznja usmerena na krivinu..vec u krivinama vec ostaju tragovi guma od predhodnih krugova i fuzaster dobro grebe od asfalt.... kad sam stao bukvalno nisam mogao da verujem....ono sto mi je udaralo u volan je vatrogasno crevo od 7 cm puno vode...i tada pomislim da li je moguce da ga ja nisam video,a u krivini sam video svaku pukotinu na asfaltu

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

Ni meni nije preterano prijatan osecaj kada pomerim dupe iz sedista. Tako da koleno ni ne pokusavam da spustim. Meni je mera kada stopalo zakaci asfalt.

 

pazi ti da tako ne polomis ili nesto drugo uradis sa stopalom... koren prstiju na fuzasteru treba da bude

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja