Jump to content

Moto Zajednica

Pantalone Made in Serbia

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Meni su pre jedno dvadesetak dana stigle Kinetic BLK pantalone iz Dig-a:

http://www.dig.rs/article.php?articleid=7&bojaid=1

Letos sam prolazio kroz Beograd, svratio do njih, probao i dobro sto sam to uradio jer bih fulao velicinu.. 185cm/73kg, mislio da mi po dimenzijama odgovara L ali mi je u stvari trebao M long. Posto nisu imali trenutno na stanju, narucio krajem avgusta.. Posle toga sam ih zvao jedno 6-7puta. "Nisu nam stigle, stizu za 15-20dana iz proizvodnje" sam slusao jedno 3meseca. Ljubazni jesu bili i uz izvinjenja, pantalone dobih posle tacno 4meseca od dana porucivanja, sto je po meni u najmanju ruku malo neozbiljno. 

Prvi utisak je da su pantalone, sam materijal, rajfeslusi, cickovi itd. stvarno kvalitetni. Kakve su na motoru u voznji ne znam, nisam ih probao ali sam seo i deluju sasvim ok, s tim sto se odmah vidi da to nisu moto pantalone i kao takve ih ne treba gledati. Ja sam ih kupio pre svega zbog izgleda, jer mi se jako svidjaju, za "svakodnevno" nosenje a na motoru iskljucivo za letnje i toplije dane, na vikend voznjama i po lokalu. Sve ukupno, imaju jaku cenu da se ne lazemo (mene su sa postarinom izasle 6900dinara) da li toliko vrede vreme ce da pokaze, ali na prvu loptu bih rekao da kvalitetne jesu.

Sada, imam dva pitanja..

Prvo, da li je neko kupio ovaj njihov opasac:

http://www.dig.rs/article.php?articleid=9

Ako jeste, kako ste zadovoljni, je vredi kupiti ga? Ja ih nosim sa nekim koznim kaisem, skinuo ga sa farmerica i radi posao, ali nije to, to, trebao bi mi neki malo siri. Probao vojni opasac, on je pa presirok, ne moze da prodje. 

Drugo, je uspeo neko da ubaci protektore za kolena? Ja imam od moto pantalona ali teorije nema da udju. Po duzini bi mozda i stali u onaj dzep ali nema pojma po sirini. Nekako mi zbog onog cicka sam dzep izgleda bas usko..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jos malo pa ce godinu dana kako imam lone, presao sa njima oko 13K i mogu Vam reci, da kad se poderu..... opet cu uraditi isto i ako nigde nisu mrdnule (boja, konac, sav, cicak, rajfslus...) sve stoji kao prvog dana.

Posle uradjenih prepravki komotno se koriste tokom cele sezone, jedino sto nisu za bas vrele dane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
Pre 5 sati, SkoMy je napisao:

Meni su pre jedno dvadesetak dana stigle Kinetic BLK pantalone iz Dig-a:

http://www.dig.rs/article.php?articleid=7&bojaid=1

Letos sam prolazio kroz Beograd, svratio do njih, probao i dobro sto sam to uradio jer bih fulao velicinu.. 185cm/73kg, mislio da mi po dimenzijama odgovara L ali mi je u stvari trebao M long. Posto nisu imali trenutno na stanju, narucio krajem avgusta.. Posle toga sam ih zvao jedno 6-7puta. "Nisu nam stigle, stizu za 15-20dana iz proizvodnje" sam slusao jedno 3meseca. Ljubazni jesu bili i uz izvinjenja, pantalone dobih posle tacno 4meseca od dana porucivanja, sto je po meni u najmanju ruku malo neozbiljno. 

Prvi utisak je da su pantalone, sam materijal, rajfeslusi, cickovi itd. stvarno kvalitetni. Kakve su na motoru u voznji ne znam, nisam ih probao ali sam seo i deluju sasvim ok, s tim sto se odmah vidi da to nisu moto pantalone i kao takve ih ne treba gledati. Ja sam ih kupio pre svega zbog izgleda, jer mi se jako svidjaju, za "svakodnevno" nosenje a na motoru iskljucivo za letnje i toplije dane, na vikend voznjama i po lokalu. Sve ukupno, imaju jaku cenu da se ne lazemo (mene su sa postarinom izasle 6900dinara) da li toliko vrede vreme ce da pokaze, ali na prvu loptu bih rekao da kvalitetne jesu.

Sada, imam dva pitanja..

Prvo, da li je neko kupio ovaj njihov opasac:

http://www.dig.rs/article.php?articleid=9

Ako jeste, kako ste zadovoljni, je vredi kupiti ga? Ja ih nosim sa nekim koznim kaisem, skinuo ga sa farmerica i radi posao, ali nije to, to, trebao bi mi neki malo siri. Probao vojni opasac, on je pa presirok, ne moze da prodje. 

Drugo, je uspeo neko da ubaci protektore za kolena? Ja imam od moto pantalona ali teorije nema da udju. Po duzini bi mozda i stali u onaj dzep ali nema pojma po sirini. Nekako mi zbog onog cicka sam dzep izgleda bas usko..

 

Ja imam te pantalone i nisam zadovoljan. Za reklamu koju oni pricaju i koja je u specifikaciji na sajtu nije bas tako. Posle 2 meseca na zadnjem dzepu mi se kopca za zakopcavanje dzepa otkinula. Pisu da su vetroodbojne a kroz njih duva kao u kosu za kukuruz. Navodno su vodo nepropusne ali to je samo ako se sedi za stolom i neko slucano prospe casu necega u tom slucaju neces biti mokar pod uslovom da se odmah ustanes da voda sklizne. Zadnji dzepovi (bar mene) zuljaju prilikom neke duze voznje da je to neizdrzivo. Vise ih nosim ovako za svaki dan nego za motor. A planiram da kupim od Entera kao sto je @Satelis pomenuo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
On 19.1.2019. at 18:16, Satelis je napisao:

Jos malo pa ce godinu dana kako imam lone, presao sa njima oko 13K i mogu Vam reci, da kad se poderu..... opet cu uraditi isto i ako nigde nisu mrdnule (boja, konac, sav, cicak, rajfslus...) sve stoji kao prvog dana.

Posle uradjenih prepravki komotno se koriste tokom cele sezone, jedino sto nisu za bas vrele dane.

Kazi mi je si negde kupio ove protektore bas za potrebe pantalona ili ih imas od ranije? Koliko vidim oni su manji od ovih mojih a ovaj dzep za njih mi izgleda identican kao kod mene pa kontam da bi ovakvi slicni i kod mene mogli da upadnu.. Ja sam trazio na KP ali prodaju samo one ogromne sa cickovima sto idu preko pantalona.

 

Pre 22 sati, Marko Mk4 je napisao:

Ja imam te pantalone i nisam zadovoljan. Za reklamu koju oni pricaju i koja je u specifikaciji na sajtu nije bas tako. Posle 2 meseca na zadnjem dzepu mi se kopca za zakopcavanje dzepa otkinula. Pisu da su vetroodbojne a kroz njih duva kao u kosu za kukuruz. Navodno su vodo nepropusne ali to je samo ako se sedi za stolom i neko slucano prospe casu necega u tom slucaju neces biti mokar pod uslovom da se odmah ustanes da voda sklizne. Zadnji dzepovi (bar mene) zuljaju prilikom neke duze voznje da je to neizdrzivo. Vise ih nosim ovako za svaki dan nego za motor. A planiram da kupim od Entera kao sto je @Satelis pomenuo. 

E pa prijatelju bas ti hvala, sad mi je bas drago sto sam ih kupio i prosto jedva cekam da ih probam na motoru :D  Ma opusteno, ako mi se ne pokazu dobro na motoru, nosicu ih sto bi se reklo za svaki dan, za to sam ih najvise i kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@SkoMy

Izvadio sam iz starih pantalona i prebacio u Enter, nikad ih vise nisam vadio.

Dosta su udobnije od moto pantalona al ne po njihovoj standardnoj meri vec po mojim zeljama kako sta da bude jer je njihov kroj malko uzi...... od onda, nisam ni jedared usao u moto pantalone.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ovo sve ovde sto sam video su neke aj da kazemo utility pantalone, ali mi uopste ne deluju kao moto pantalone, ili se varam? Sta se desava sa tkaninom na recimo butinama kada krenes da se suljas po putu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Ovo sve ovde sto sam video su neke aj da kazemo utility pantalone, ali mi uopste ne deluju kao moto pantalone, ili se varam? Sta se desava sa tkaninom na recimo butinama kada krenes da se suljas po putu?
Шта се дешава са било којим панталонама кад кренеш да се суљаш по путу? :)

Мојих пет пара...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Zavisno od zone i stepena zastite na test masini odeca treba da izdrzi odredjeno vreme. U prvoj zoni na stepenu 1 to vreme treba da bude 4 i nesto sekunde. Dobra koza izdrzi 5 i kusur, dobar tekstil oko 4. Kozja i ovcika koza oko 3 i kusur zato je retko kad CE odobrena, ali je to i dalje dva tri puta vise od platna od koga se prave ove vojne pantalone. Za 50 evra mogu se kupe tekstilne pantalone (kineske) koje su po mojoj slobodnoj proceni tu negde koliko i tanka kozija koza. Meni su na asfaltu one "nato" pantalone izdrzale manje od sekunde pri brzini od 20 na sat. Oderotina me pekla par nedelja.

Kapiram ja da je najlon neudoban, al je i izdrzljiviji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Bio je test i ja sam gledao. I sa tog testa i ovo pricam. A evo i linka za objasnjenje

Ima tekstila koji su CE approved kolko hoces. Koza je bolja, ali nije ni odgovrajuci tekstil los. Mogu naravno da nadjem i test yamaha trkackog odela (vs kopije) i tu je yamaha trkacko odelo izdrzalo 5.3 (ili 5.4) sekunde, kopija 3.5 sekunde. Znaci cirka 20% duze nego tekstil.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Iskreno uvijek sam za full opremu.Vozio 10 ili 100km opasnost od povreda postoji.Izvuku se postave,kišna i zimska,vntilacija na max i podnošljivo je

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 9.2.2019. at 17:23, Pingvin37 je napisao:

Planiram da uzmem Enter al ove sa lufterima i na butinama i dole od kolena do zgloba. Jel ih ima neko, kako su se pokazale? 

 

Ovo su pantalone koje oni reklamiraju i prodaju kao "moto" model. Napravili su ih kao odgovor na potražnju samog tržišta.

Verujem da su skroz OK ako se sve napisano u ovoj temi uzme u obzir i ne očekuje se od njih da budu u rangu sa pravom moto opremom. 

 

Ja sam išao kod njih u Slankamen baš to da kupim ali me je cena odbila pošto su meni malo skupe, pa sam kupio obične crne i maskirne... Nisam pogrešio, sve top. Ali baš za moto model nemam ličnog iskustva. Sorry.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125

Ja sam isto isao u Slankamen jer nevolim da kupujem nesto sto nisam probao a i tako sam gradjen da uvek imam problema da nadjem odgovarjucu velicinu.

Probao sam xl model, decko me je izmerio kad sedim i kad stojim i odredio za koliko jos treba da se produzi i zapisao moje podatke tako da sad mogu samo da pozovem, kazem ime i koju cu boju i stizu mi na kucnu adresu.

Poprilicno sam zadovoljan sa njima , a i svi koji su ih videli su ih prokomentrisali, u pozitivnom smislu naravno.

Ja sam svestan da to nisu prave moto pantalone ali svakako su bolje nego farmerke, imaju povisen struk pozadi, dzepove za protektore, protekore sam kupio u barelu za 900din i meni je to za gradsku voznju sasvim ok. Tesko da za 4400 din mogu da se kupe bolje pantalone i jos da je uracunata prepravka po vasim merama.

Inace kupio sam ih negde u septembru cini mi se i stigle su za 10ak dana, porucio sam i drugi par nekoliko dana pre nove godine i rekose da ce stici u drugoj polovini februara :D

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 24 minuta, PremieRacing je napisao:

4400,-   ?!?

 

Ja kad sam bio te 'moto' pantalone su bile 8.700,-    (ili 8.900,-)

Klasične (i to jednobojne) pantalone su 4.400 din (kupio sam jedne pre šest meseci), a moto su i dalje valjda 8.700.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125

Da,zaboravio sam da kazem, ovo sto sam napisao se odnosi  na obicne pantalone a ne moto. Mada ja ne znam koja je razlika izmedju njih osim luftera, a malo mi je mnogo da budu duplo skuplje zbog dva rajfeslusa na butinama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

DIG pantalone su šivene za ljude 190cm i 80kg, mi zdepasti što visimo po teretanama i sl možemo da zaobiđemo u širokom luku (175cm, 90-100kg), kocka kao zaštita na kolenu mi bude na sred potkolenice, a u butinama kao ženine helanke (XL).

 

Drugar je kupio kod nas neke moto farmerke, protektori i sl čuda muda, pri padu pukle na šavu i ostao odrljane butine u fullu (zaboravih gde reče ali ći napisati čim se čujemo).

Ja sam uzeo 70degrees u barelu pa cemo videti , udobne, protektori stoje gde treba (čak i na meni :)). tri postave, koje za sada nisam probao.

 

Otići ću i do Entera da vidim mogu li naći neke da ne izgledam kao robokap kad idem do maksija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125

U enteru ne mozes da omasis jer ce ih prilagoditi tvojoj gradji i prosiriti ili suziti tamo gde treba i to je uracunato u cenu.

Ja sam uzeo xl i produzili su mi nogavice za 8cm, da sam uzeo 2xl verovatno bi mi bila ok duzina ali bi imao dosta lufta u struku.

Ne znam kakva je sad situacija zbog korone i svega ali mislim da se ceka malo duze, oko 2 meseca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja