Jump to content

Moto Zajednica

Pantalone Made in Serbia

Recommended Posts

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Satelis, par pitanja. Zasto si se odlucio da protektore ubacujes sa donje strane? Nekako mi logicnije i lakse da bude suprotno. Da li si ih testirao bez uloska? Imam osecaj da bi me ta cicak traka bas iritirala kada se nose bez njega jer mi ponekad i obicna etiketa iritantna.

Promenio član Mikulanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
One i nisu pravljene kao moto pantalone već smo ih mi uzeli kao neku alternativu za toplo vreme.
Po meni one su extra za neke blaže varijante planinarenja, šetnje u prirodi i slično. Možeš sednes na travu a da ne probije voda kroz njih... Ja sam ih nosio po gradu kad je bilo hladnije i bolje su mi se pokazale od farmerki i drugih pantalona.
Odbijaju vodu tj kišu. Mene je uhvatila kišica pre neku godinu, BJB vožnja i od Topole do Zemuna sam stigao suv. Nisam osetio hladnoću po nogama jer je verovatno bilo toplo napolju a i oklop me štitio koliko-toliko od vetra.
Nole ja nisam imao problema sa kuvanjem na višim temperaturama a nisam imao aktivni veš ispod. Nosim ih već dve sezone leti.
Razmišljam na nekoj akciji da kupim možda i neke meš pantalone kao što sam kupio i meš jaknu za leto.
Kad smo isli ono letos na perucac (pokusaj, pa zavrsili u sljivovici) ja se skuvao u njima da izvines zadnjica kao da sam seo u lavor vode. A gore ispod mes jakne imao aktivni ves za leto i bilo je skroz ok.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Sećam se te paklene vožnje, ja sam se isto znojio u gornjem delu ali ono kad stanemo na pauzu. Dok skinem kacigu, rukavice, siđem sa motora gore već kreće paaakao.

Sa pantalonama nisam imao problema, onda je stvarno bilo pakleno. Dok si na motoru OK ali kako stanem kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Mikulanac je napisao:
Satelis, par pitanja. Zasto si se odlucio da protektore ubacujes sa donje strane? Nekako mi logicnije i lakse da bude suprotno. Da li si ih testirao bez uloska? Imam osecaj da bi me ta cicak traka bas iritirala kada se nose bez njega jer mi ponekad i obicna etiketa iritantna.

Pravo da ti kažem nisam ni razmišljao o tome sa koje strane se ubacuje protektor, pu pu daleko bilo nadam se da mi saznanje neće ni trebati, ma da ima logike sto kažeš, ponajviše zavisi kako padneš.

Što se uloška tiče, probao sam sve varijante pa ću včrs pisati o tome, čičak mi ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 1/27/2018 at 23:44, Satelis je napisao:

Malo se oduzi oko pantalona ali ipak su pale u moje ruke.

Mogu slobodno reci da nisam bas nesto zadovoljan, vec sam prezadovoljan kako je sve ispalo :)

 

par slika

IMG_20180127_142635.jpg

 

IMG_20180127_143304.jpg

 

dzep za protektor

IMG_20180127_142654.jpg

 

ubaceni i nema vadjenja

IMG_20180127_144555.jpg

 

zavirimo unutra, ubacen zimski ulozak (stavljas-skidas po potrebi)

IMG_20180127_143406.jpg

 

sa gornje strane drzi ga bas jaka cicak traka

IMG_20180127_143542.jpg

 

nogavice su osigurane sa 2 dugmeta

IMG_20180127_144003.jpg

 

z. ulozak iz starih Cycle Spirit pantalona upola tanji od sadasnjeg uloska

IMG_20180127_144743.jpg

 

IMG_20180127_144435.jpg

 

Probao sam ih na kratko, cisto da vidim da li je sve leglo kako treba i jeste, nema greske, 6 dzepa ima (2 prednja, 2 bocna i 2 pozadi)

Bas su tople, vetro i vodoodbojne, videcu kako rade posao na 10C a to ce vec sutra biti.

.........

Pored ove prepravke iznad, uradjena je jos jedna, o cemu se radi.....

Vise puta je pisano da nisu za leto, slazem se i meni je bilo neprijatno toplo, takodje je pisano da nije ugodno ni kada je temp. nesto prijatnija ili ti tik ispod 20C i tu se slazem jer su tanke, hladnoca se neverovatno brzo prenese na telo.

 

izvrnute naopako, tanak a jak materijal

IMG_20180205_222814.jpg

 

zatim sam uzeo donji ves, pamuk, nesto slicno termo vesu (350din na Bolec pijaci)

IMG_20180205_091556.jpg

 

nije tanko nit debelo, taman kako treba, mekano je i ima elastina

IMG_20180205_091617.jpg

 

ovaj materijal (ultra tanak a jak) ide po samim obodima gde su prepone da se ne bi cepalo

IMG_20180205_094201.jpg

 

sve to napada masina kojom upravlja majka mi

IMG_20180205_094444.jpg

 

sa gornje strane, ide tik ispod cicak trake (da bi mogao kad zatreba ubaciti z. ulozak)

IMG_20180205_104515.jpg

 

sa donje ili ti na nogavicama se kaci za dva dugmeta po strani i to izgleda ovako

IMG_20180207_111904.jpg

 

Namerno nisam hteo da idem do kraja nogavica, zavrsava se tik iznad rajfeslusa jer ispod toga dolazi cizma tako da nema potrebe ici do kraja.

 

Ova varijanata prepravke omogucava prijatnu voznju cak i ispod 5C  (na sve ovo imam mogucnost ubacivanja z. uloska + termo ves) pa kako spoljna temperatura raste, tako eleminisati deo po deo sve do leta, kad dodje leto e za to imam druge pantalone.

Prijatne su i mekane, protektor kolena tacno lezi gde treba, nemaju tezinu kao predhodne sto sam nosio i mnogo bolje rade posao sto je najbitnije....... to bi bilo to, zadovoljan sam u potpunosti.

 

Da napomenem jos jednom, ovo nisu moto pantalone, namena im je sasvim drugacija, ovo je izvedba iz glave u dosadnim zimskim danima.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imam aktivni ves, imam termo ves..... raznorazne kombinacije sam probao i uradio po mom kroju, sto ne znaci da ce nekom drugom biti dovljno samo jedno recimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Lud covek kazem ti ja :na_glavi:svasta je moguce :)

Salu na stranu, ispalo je dobro za relativno male pare :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017
ispalo je dobro za relativno male pare :takoje:


Suština priče

Po ovome dosad napisanom, trebao bi da budu dobre za šumske uslove (provlačenje kroz granje i žbunje)?


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
On 1/28/2018 at 0:16, Satelis je napisao:

Dobio sam njihov ulozak, verovatno mozes doneti svoj pa da ti ubace u pantalone.

Pošto je moj uložak pojeo vruć auspuh, sad sam u potrazi za novim zimskim uloškom.

Kakav je ovaj njihov, debeo, tanak, prijatan, žulja, ne žulja, jesi li zadovoljan?

I imaju li neki kontakt tel ?

Fala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD



Milanezi odgovor imaš u predhodnim postovima do detalja napisano, naćićeš i kontakt (Enter u mom slučaju) firme koja mi je šila.
Ako ti nešto znači, možeš doći do mene i lično se uveriti kako pantalone izgledaju....jedno je slika, drugo je u ruci.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Zanimao me samo uložak. Zvao sam ih, nisu u mogućnosti da odrade uložak za mene, mnogo im je to komplikovano, kaže lik sa druge strane žice. Morali bi specijalno prema mojim pantalonama da šiju uložak, kaže mnogo je to zajebancije.

Pantalone su svakako zanimljive pa možda naletim s'proleća da vidim kako izgledaju uživo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Миланези, која величина улошка ти треба?
Имам неке од службених панталона, величина, чини ми се, 54 које ми само заузимају место у ормару...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Zanimao me samo uložak. Zvao sam ih, nisu u mogućnosti da odrade uložak za mene, mnogo im je to komplikovano, kaže lik sa druge strane žice. Morali bi specijalno prema mojim pantalonama da šiju uložak, kaže mnogo je to zajebancije.
Pantalone su svakako zanimljive pa možda naletim s'proleća da vidim kako izgledaju uživo.
Čudi me, nisu mi pomenuli da je to toliki problem.....više verujem da nemaju interes nego što je stvarno problem.

Ako će ti ovo značiti...... kad sam tražio materijal u starom merkatoru, spazih da se ima kupiti (mislim da je baš taj u mojim pantalonama) to što tebi treba, materijal z. uloška.
Kupiš koliko ti treba i pravac kod nekog šnajder da ti šasije kako si zamislio.
Inače ima i materijala za dobar termo veš.....ko može/želi nek se prošeta, svašta se može naći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 16 sati, Zuba87 je napisao:

Миланези, која величина улошка ти треба?
Имам неке од службених панталона, величина, чини ми се, 54 које ми само заузимају место у ормару...

52 mi odgovara, sad preko zime predjem na 54 al' nemam nameru da se tu zadržavam :)

Šaljem ti pp, da ne gušimo ovde..hvala ti u svakom slučaju :takoje:

 

Pre 15 sati, Satelis je napisao:

Čudi me, nisu mi pomenuli da je to toliki problem.....više verujem da nemaju interes nego što je stvarno problem.

Ako će ti ovo značiti...... kad sam tražio materijal u starom merkatoru, spazih da se ima kupiti (mislim da je baš taj u mojim pantalonama) to što tebi treba, materijal z. uloška.
Kupiš koliko ti treba i pravac kod nekog šnajder da ti šasije kako si zamislio.
Inače ima i materijala za dobar termo veš.....ko može/želi nek se prošeta, svašta se može naći.

Jeste, ima tih materijala, šnapex ili tako nešto. Nego sam mislio da izbegnem krojačicu, reko' da uzmem gotovo i završim priču.

Ovi iz mass company-a ne mogu da nabave uložak.

Hvala ti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
On ‎2‎/‎16‎/‎2018 at 17:08, Milanezi je napisao:

Nego sam mislio da izbegnem krojačicu, ...

 

Silno grešiš sinko ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Materijal je "spandeks", rastegljiva sintetika a u starom merkatoru je nekad bilo svih materijala, sada su ih kineska bratija oterala u potkrovlje i smanjili su izbor, sto ne znaci da nemaju..dugo nisam bio :stabre:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 1/4/2018 at 10:52 AM, Mindžake Merava said:

Ajd da i ja napišem koju za Enter i Dig...

 

Krajem prošle godine nazovem Dig da naručim dvoje pantalona (Urban & Black).Zamolim ih da mi izađu u susret i sašiju po meri.Visok sam i mršav i treba mi veličina XL ili XXL,a da u struku budu S.Po njihovoj tabeli s veličinama.

Posle nekoliko dana stižu Urban,a navodno će crne za nedelju-dve.Vidim da su mi poslali standardnu XL veličinu (i u struku) i rešim da otkažem crne,mada su me zvali posle 4-5 meseci da mi kažu da imaju crne u XL veličini i hteli da mi pošalju.Naravno,odbijem.

 

Skapiram da za Dig ustvari šije Enter u Banovcima i da imaju svoju kolekciju.Naručim kod njih crne i sive i objasnim im da ako mogu da mi sašiju po meri.Posle par dana stignu,probam ih i to je to što se tiče veličine,ali...

 

Razlika nije samo u ceni i broju džepova (kojih kod Dig-ovih pantalona ima više),nego i u kvalitetu i to se odmah pod rukom oseti.Prvi put kad sam obukao sive Enter,drugar me zeza kako izlazim u kafanu u "radničkim" pantalonama.Ja mu objašnjavam da su to ustvari moto pantalone koje ne propuštaju vetar i vodu i krenem da demonstriram vodo nepropusnost.Nagnem malo piva na njih,kad ono...Možda je 30% vode/piva "skliznulo",dok je ostatak upilo.Napominjem da su pantalone nove,prvi put obučene i nijednom oprane.

 

Što se tičeDig-a,sa njima sam završio.Enter pantalone planiram da kupim još dva para,jer su u međuvremenu izbacili još modela koji mi se sviđaju.Ranije sam pantalone kupovao u "Urban shop-u","Army shop-u" itd,a ove Enter su po meni kvalitetnije za isti ili sličan iznos + što rađe dam novac našim firmama i preduzetnicima,nego inostranim.Jedino (a što je najbitnije u celoj priči) ni Dig,ni Enter,ni Horus nisu moto pantalone i tačka.

To sam i ja hteo da napomenem napisem ,da to jednostavno nisu moto pantalone ,e sad sto ih svi mi koristimo u te svrhe to je druga stvar , zavrsavaju poso . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Ljudi,
Evo malo i mog iskustva sa firmom Enter.
Pored svega procitanog na ovu temu ipak sam odlucio na korak kao i kolega@Satelis da moto pantalone kupim u firmi Bos Kompani u Novom Slankamenu.
Zaputio sam se na masini u potragu za firmom koju sam vrlo lako nasao, kad se udje u selo kod crkve se skrene desno pa nakon stotinak metara sa desne strane na ogradi pise Enter jako mala tabla pa cisto obratite paznju.
Tamo me je sacekao jako prijatan decko koji me je sproveo do same "sivaonice". Tamo nekoliko zenica koje rade i pune osmeha mi kazu dobar dan. Ne znam, nekako, mnogo pozitivne energije na jednom mestu,..... Cudno ali je stvarno tako.
Imaju nekoliko modela koji mogu da se probaju na licu mesta. Odlucio sam se za crnu varijantu sa zimskom postavom koja se skida na cicak traku, zamolio da mi se zadnji deo malo podigbe, i jedan kargo dzep zamenio za neka 2 od kojih jedan ima rajsfislus (ne znam tacno kako se pise).
Mesto za protektore na kolenima tacno gde treba.
Probana L velicina i uz konstantaciju gospodje koja sije definitivno i kupljena.
Nakon 2 nedelje (zahvatio me je Uskrs) stigle su na adresu i mojoj sreci kraja nema.
Jako udobne, lagane, kada imaju postavu dosta tople i prilicno sam siguran da ce odlicno sluziti na temparaturi oko 5°. Sada na +23 bez termo postave mogu bez problema da se nose.
Nacicu negde na netu protektore za oko 1000rsd tako da za 5700rsd +1000 dobio vrhunske moto pantalone.
Izvolite i par slika.
7eb1465dbba507f077e604370e62a266.jpg43b113ea73f6a4971d4f93f1756c3b7b.jpgf1452d0dae2074f795d9775f650edbda.jpg1f10d52a8feaa02dd52015931c38b20a.jpg8dcee5d8f2ddbca8f0933f91431e7a24.jpgc70d11b0b8efed50c4e538c7d9d7c51c.jpg

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Lepo rekoh, za malo para dobra stvar se moze dobiti, ja moje ne skidam.

Mislim da imam protektore za kolena, mogu pogledati ako ti znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Lepo rekoh, za malo para dobra stvar se moze dobiti, ja moje ne skidam.
Mislim da imam protektore za kolena, mogu pogledati ako ti znaci.
Baci pogled ako imas top, bolje tebi da odu pare nego nekon drugom

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Baci pogled ako imas top, bolje tebi da odu pare nego nekon drugom

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Nasao......
7c5e4aaa1a4bf213b6c3280d28d8b491.jpg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja