Jump to content

Moto Zajednica

PARKING MESTA ZA MORTICIKLE U BEOGRADU

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Grad Beograd planirada postavi parking mesta za motоcikle na nekoliko lokacija u centru grada.

 

Kao pripremuza taj posao Sekretarijat za saobraćaj je sklopio ugovor sa firmama COWI i CEP za „Izradu projekta parkirališta za motocikle sa predlogom tipaparkirališta i izradom projekta mikrolokacija za izabrani tip parkirališta na10 lokacija u Beogradu“.

 

Prva faza radana projektu je istarživanje potreba, navika i ponašanja motociklista kako bipredložena rešenja bila prilagođena njihovim potrebama. Kao jednu odistraživačkih tehnika pripremili smo anketu za motocikliste koja će nam pružitidragocene podatke za dalji rad. Svojim učešćem u anketi pomoćićete nam dautvrdimao GDE i KAKVA parkrališta za motocikle želite.

 

Zato vas molimo da Vaši članovi nasajtu: https://docs.google.com/forms/d/1T6mm1inFoPm5LHscm4_3VfIKMl1z85Wp2PePUYOI-fM/viewform

 

otvore anketu,odgovore na postavljena pitanja i pošalju je.

 

Ako želite danam postavite neka pitanja ili predloge molimo vas da nam pišete na motocikli@cep.rs

 

 

 

 

 

Radni timCOWI- CEP

 

post-31595-0-37009100-1386246136_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Neverovatno mi je da takav poziv postavljate na tako nepismen nacin, a niste se jos ni predstavili ko ste... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2447 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Vidim ja kako je ovo krenulo nabiće nas u rezervate i naplaćivati parking a drugovi komunalci će ko lešinari špartati centrom i pisati prijave onom ko se nije parkirao u rezervat. 1hmm.gif

 

I na kraju "pohvala" na sklepanom tekstu onom ko ga postavi, baš me zanima preko koje veze se ubacio na to radno mesto i koju školu je završio :stabre:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ništa,

 

oni počinju pripreme i projekte za parking mesta,

 

a mi možemo za proteste :D

 

A nije ni čudo što se čovek nije predstavio, verovatno je znao šta ga čeka :D

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Да, намера је сигурно да се "опере лова" и да се направи разлог за наплаћивање "доплатних карата" свима који не паркирају на "зато одређеним местима". Е па леп повод једну протестну вожњу на пролеће, мало блокаде Градске управе паркираним моторима и сл. Ако дозволимо да нам то ураде, само смо криви.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

U svakom slučaju, bilo bi lepo da se čovek predstavi i da malo bolje objasni o čemu se radi.

 

Možda nas neko samo loži :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

Zapravo, da je napisao sve ispravno ja bih posumnjao u ovo, al pošto je ovako nepismeno napisano, mogu da poverujem da neko zaista tako nepismen može da bude zaposlen u tako nekoj firmi/agenciji/javnom preduzeću. Tako to ide, zaposle se bez završene osnovne škole, onda na ''javnom'' konkursu pobedi neka firma koja samo njima odgovara, dele se pare na pola-pola, a mi plaćamo parking mesto za motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Mislim da je krajnje vreme da se oporezuje i sirina zadnje felne,broj krakova na felni,broj izduvnih topova(bitno je i da li su sa strane ili ispod sedista),zatim broj farova,do koje brojke je ugravirana brzina u km/h,broj clanaka na pogonskom lancu,broj ventila u glavi i td...jebote bre kako smo ziveli bez svega toga pre 15,20 i td. godina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Sad mi pade na pamet zašto oni traže našu pomoć.

 

Pa imaju veoma ozbiljan problem.

 

Gde da crtaju mesta za motore kad je sve iscrtano mestima za automobile??? :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

koja je to patologija, u sve živo krecete sa pozicija teorija zavjere, sumlji i totalnog nepovjerenja u nešto pozitivno što bi se moglo izroditi iz parkinga za motocikle. postoje svugdje u svjetu ali ako se stave kod vas e onda je to pranje novca i sl. šta vam nebi bilo drago da pored parkirališta za aute i motore sa naplatom i bez imate i baš svoja moto parkirališta?

umjesto da predložite pozicije, broj mjesta, velicinu i sl. vi se bavite pravopisom i još vrjeđate ljude.

svaka cast, samo tako dalje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Šta će nam?

Još mi se nije desilo da dođem u centar Beograda motorom i utvrdim da nemam đe da se parkiram.

 

U upitniku na pitanje "gdje po vama treba napraviti parking za motocikle" napisao sam "nigde, ima ih dovoljno".

 

Mislim "parkirališta na 10 lokacija u Beogradu" :stabre: još samo treba ograničit da je parkiranje dozvoljeno samo tu pa da se vratim na vožnju autobusom.

 

Ako nekome smeta kako se neki motori parkiraju neka onda uvedu neki propis, ne može ispred vrata od banke, ne može na rampi za invalide, ne može poprečke na trotoaru, a ne fiks ideje o "parkingu za motocikle" :lud:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ovo je super fora. Ja sklopim posao sa gradom (čitaj:utalim se za kintu sa nekom lopinom iz gradske uprave) uzmem masne pare za to a u međuvremenu postujem po motoforumima i pitam motocikliste gde hoće da im se postavi parkiralište.

 

Gospodo kad ste već tako velika firma (kako kažete na svom sajtu) sa tako umnim glavama barem uradite sami posao za koji uzimate pare.

 

Motora u ovom gradu ima toliko malo da njihovo parkiranje ne ulazi ni u prvih 100 mesta na listi nerešenih komunalnih problema.

 

Kao poreski obveznik iz čijeg džepa će da se uzmu pare a da za to neću dobiti ama baš ništa osim komunalne kazne u najavi, molim vas da budete toliko uviđavni da to odradite kakav je i red "ispod žita" i da nam ne dižete bez potrebe pritisak :(

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5468 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U Srbiji ima toliko malo motora da se svako bavljenje izradom posebnih parkiralista za motore opusteno moze proglasiti lopovlukom u najavi. Bez imalo grize savesti!

A posebna poslastica ce biti za one koji se parkiraju na trotoaru (dakle svi)...oni nece dobiti kaznu za nepropisno parkiranje (od policije) vec kaznu za zauzimanje javne povrsine (od komunalaca) sto je dosta ozbiljniji iznos.

 

Misljenja sam da ova tema zasluzuje protest u najavi (tj. na vreme), pre nego pocnu da nam naplacuju nesto sto je besplatno (a uz to i nikome ne smeta), a o potencijalnim kaznama da ne govorim.

 

PS. bas se pitam da li je ovu ujdurmu smislila privremena gradska vlada... :stabre::zbunjen:

 

I ne, nije u pitanju nikakva teorija zavere...u pitanju je nesto sto se u ovoj zemlji desava svakodnevno...samo resursi polako presusuju, pa su sada na red dosli motociklisti, a sve po sistemu daj sta das!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2447 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

koja je to patologija, u sve živo krecete sa pozicija teorija zavjere, sumlji i totalnog nepovjerenja u nešto pozitivno što bi se moglo izroditi iz parkinga za motocikle. postoje svugdje u svjetu ali ako se stave kod vas e onda je to pranje novca i sl. šta vam nebi bilo drago da pored parkirališta za aute i motore sa naplatom i bez imate i baš svoja moto parkirališta?

umjesto da predložite pozicije, broj mjesta, velicinu i sl. vi se bavite pravopisom i još vrjeđate ljude.

svaka cast, samo tako dalje.

Mile da živiš gde i mi znao bi kako samo izmišljaju razne kombinacije kako ovom narodu da uzmu pare tj ono što nam je još preostalo - ništa da ne pruže i da se ne oznoje od posla a da to debelo naplate ako je moguće. Dovoljan mi je primer putarine i stanje na auto putevima.

Ovde je u najavi neki tal kroz neki tender. Neki političar a sa njim i njegova partija zajedno sa nekom fantomskom firmom otvorenom za ovaj posao će od nas tj para koje smo izdvojili kroz porez + kazne od strane komunalaca lepo da se ovajde.

Razumeo bih ovaj potez da se mi motoristi žalimo da nema mesta za parking ili da se građani žale na nas kako im mi smetamo sa našim parkiranjem motora. Razumeo bih i da će ovo biti neki plus za nas da imamo neka određena mesta za parking samo za naše dvotočkaše ali se samo bojim da sve ovo nije uvod u još jednu razrađenu kombinaciju partija na vlasti i nekog sumnjivog privrednika koji je tu istu partiju donirao pred izbore pa mu sad vraćaju uslugu za to. Uz sve ovo već u najavi vidim kez komunalnog policajca kako prilazi i kaže mi " druže pa mi smo napravili parking za vas motoriste a ti se parkirao na javnoj površini, znaš li ti kolika je kazna za to?"

Meni sve ovo miriše na prevaru po sistemu ako prođe prošlo je.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

'Ajte nemojte da ste na kraj srca "mora da nam svima bude gore da bi nam jednog dana bilo bolje" ?

 

(sto narod rece ne lipsi magare do zelene trave)

 

eto i ta parkiralista ce crtati da nama bude bolje? :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

У Новом Саду има паркинг за мотоцикле на неколико места у граду. За сад не наплаћују :neznam:.

Места су довољна за неки мали скутер или мопед :zbunjen:

Ја сам покушао да паркирам мој мотор ХЈ 600 и нисам успео :stabre:

 

p.jpg

 

pp.jpg

 

Није ми јасно за чега иду паре од регистрације :staa: Ускоро ће почети да нам наплаћују за ходање по улицама :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ускоро ће почети да нам наплаћују за ходање по улицама :(

Pa šta misliš zašto su nam patike po ovim silnim outlet-ima ovako skupe? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Na kraju, za parking mesta ima da naplacuju unapred, preko registracije..... Ovo je totalna glupost! Pa aman ljudi motori gde god da se ostave nebi smetali prolaznicima.... Nisu to kamioni pa da im trebaju ,,specijalna`` parking mesta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja