Jump to content

Moto Zajednica

java 350 cela stoji na otpadu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Drugari mozda nije tema za MZovce ali vi ste nekako naj blizi javama. Zivim na Avali ,tacnije u Pinosavi ,u blizini se nalazi otpad gvozdja,gde sam juce bio poslom.Nasao sam javu 350 sivu.Neko je prodao u staro gvozdje.Koliko sam mogao da vidim motor je kompletan ima dosta rdje na njemu.Gazda otpada je voljan da je proda,nisam ulazio u detalje ni dali ima papire,ni koja je cena ,niti dali pali.Ako je neko zainteresovan ja cu pomoci oko detalja.Moj telefon je 0609807453.Greota je da ide u furunu , makar nekom bila i za delove

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

E kad se setim to je veroverno CZ 350,vise sam je gurao nego vozio1aha.gif!Slazem se da je bolje prodati u delove nego ovako,ali tesko ce se naci kupac za nju posto ko se iole ista razume u motore zna da je to jedan od najlosih motora ikada napravljen!Svaka cast za trud i nacin razmisljanja,ali mislim da taj motor treba da bude tu gde je sad,bolje i zbog vlasnika motora i zbog ostalih!!!Ja sam malo ljut na Jawu 350CZ pa zato sve ovo pisem1lol.gif!!!

 

Pozdrav i nemojte sta zameriti!1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ČZ 350 sam imao više od deset godina i navozio se samo tako sa njom, nema gde nisam bio, a nikad me nije nigde ostavila, a nisam jedini koji se navozio sa tim modelom motora. Samo je trebalo znati lepo je naštelovati i održavati, ili ako se to nezna - onda terati kod majstora ( ono starinski - plati pa klati ) !

Kolega iznad to očigledno nije znao ! :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ti si onda jedan od retkih koji se navozao sa tom Jawom1aha.gif!Ovoj mojoj ni bog nije mogao da pomogne,nikako nije mogla da se nasteluje,cak ni majstori joj nisu nista mogli!!Secam se kad sam je prodao da sam bio najsrecniji na svetu,3 dana se nisam treznio od srece!!!1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Motor i alkohol , ili ti sprega toga , nisu jedno za drugo ! Ne poznajem nikoga ko pije a da se za njega može reći kako je pouzdan . A CZ 350 jeste pouzdan , naročito ako se sa razumevanjem oko njega bavi pa tek onda i vozi .

Osnovni postulati korištenja svakog vozila budu pisanog karaktera za one koji o tome ne znaju a želeli bi da znaju . Ali , puno ima onih koji misle da znaju pa ni ne čitaju kako bi se uverili u to da ne znaju .

Sve u svemu , apsolutno se ne slažem sa ocenom loše kritike ma koje tehnike a pogotovo Češke a u ovom slučaju CZ .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Neko iz moje okoline, mozda Aca-pn ili neko, mozda zna kamenoresca iz okoline Paracina (mozda iz sela Zabrega) i koliko dugo taj covek vozi jawu. Ja njega vidjam poslednjih 15 i vise godina svuda po Srbiji sa tim motorom i sto je zanmljivo zima/leto uvek, ali uvek, bez kacige. O tom coveku i njegovom motoru neko treba da napise roman...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Imao 350, prodao i dodao pare i kupio MZ ETZ250.

 

Jedan od boljih poteza u mom životu :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa eno i Miki - Jawa iz Ratkova - obišao je pola evrope sa svojom Jawom, generalku radio na 120.000 km. Pre par godina je kupio nekog japanca i od tad ga retko viđam da se vozi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

ima dve Cz i dve Jawe. Vozim jednu iz 1967.god. Pali na pola kiksa i ovog leta sam presao sa njom oko 2000km, bez problema. A to sto svako daje sebi za pravo da cacka po masini a nema ni elementarnog znanja - to je druga stvar. Ja sam moj motor sam sastavio , ali ve ostalo sto nisam znao prepustio sam majstorima i nisam imao nikakvog problema. Bolje da si skocio u bunar , mego sto si dirnuo U Cz i Jawe :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Motor po filozofiji klasični predstavnik ruske škole, zajedno sa IŽ Planeta, najsličniji kalašnjikovu, nadasve prost i lak za održavanje, jeftin i lak za masovnu proizvodnju i relativno pristupačan. A radi posao, ko mu posveti dovoljno pažnje dugo će ga služiti.

 

Problem, vrjedi jedino nekome koga vežu ljepe uspomene, jer mu je upotrebljivost s obzirom na to koliko ga je vrjeme pregazilo ipak malo ograničena

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Negde na forumu sam već napisao rečenicu,da se za majstora moto i auto mehaničara IŠLO U ŠKOLU ,a nije se čitalo po forumima...Zbog takvih glavica koje se napune na svakakvim forumima svakakvim znanjem i dobijamo ovakve izjave...ne poznajem ljude koji su napisali gore navedene pljuvačke postove o guranju jawa,ali tvrdim da ne znaju kako uopšte mašina ,bilo dvotaktna ili četverotaktna uopšte radi,niti šta se dešava u kojem taktu rada motora.Nemam puno postova na ovom forumu,ali pratim svaki dan i svaki post u svim temama,ali se držim ove mudre izreke,da ako nemam šta pametno reći,ja ćutim...Volim motore ,živim za njih i porodicu,imam dve jawe koje me nikad do sad hvala bogu nisu ostavile i ono što ne teši je sledeće,na mojim motorima piše da su proizvedeni u Evropi,jes da im se država rascepila,ali bar ne piše MADE IN CHINA..A verujte mi ,na mnogim motorima koje sam video i opravljao video sam ovaj natpis,koji se danas vidi na svemu i svačemu..Ovo je moj lični stav,kolege koje voze ove svemirske mašine od 16584115 miloona evra ,nek se ne naljute..Moje obe jawe ne vrede 500,600 evra ali bih krenuo sa njima i u Afriku,koliko odmah...Pozdrav svima!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Mole se momci sa "plastičnim motorima" da ... ! :)

MZ se vozi Jawa se gura!!! :moto3: :moto3: :moto3: Plastika forever!!!

:takoje: :takoje: :takoje:

ja sam se bogami nagurao ts350 vise nego sto sam je vozio,kad radi i kad sam je drao imao sam osmeh na licu(citavih 2-3km),a kad stane uhh zuljeve sam dobijao po nogama do kuce hahahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ovo postade još jedna VS tema ...

Kolega je izneo informaciju koja će sigurno nekome koristiti a tema ode u OFF...

Nadam se da je neko već spasao tu Jawu iz Pinosave :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Staviti elektronski regler, i elektronsko paljenje umesto platinskog i eto dobrog i pouzdanog motora, naravno ako se menjaz ne siluje previse. Za te pare (mislim i na troskove odrzavanja, a ne samo na cenu motora), definitivno jawa i mz zauzimaju visoko mesto. Sipajte najjeftinije ulje, stavite najjeftinije svecice.... i ovi motori ce i pored toga preci mnogo vise nego mnogi skuplji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Negde na forumu sam već napisao rečenicu,da se za majstora moto i auto mehaničara IŠLO U ŠKOLU ,a nije se čitalo po forumima...Zbog takvih glavica koje se napune na svakakvim forumima svakakvim znanjem i dobijamo ovakve izjave...ne poznajem ljude koji su napisali gore navedene pljuvačke postove o guranju jawa,ali tvrdim da ne znaju kako uopšte mašina ,bilo dvotaktna ili četverotaktna uopšte radi,niti šta se dešava u kojem taktu rada motora.Nemam puno postova na ovom forumu,ali pratim svaki dan i svaki post u svim temama,ali se držim ove mudre izreke,da ako nemam šta pametno reći,ja ćutim...Volim motore ,živim za njih i porodicu,imam dve jawe koje me nikad do sad hvala bogu nisu ostavile i ono što ne teši je sledeće,na mojim motorima piše da su proizvedeni u Evropi,jes da im se država rascepila,ali bar ne piše MADE IN CHINA..A verujte mi ,na mnogim motorima koje sam video i opravljao video sam ovaj natpis,koji se danas vidi na svemu i svačemu..Ovo je moj lični stav,kolege koje voze ove svemirske mašine od 16584115 miloona evra ,nek se ne naljute..Moje obe jawe ne vrede 500,600 evra ali bih krenuo sa njima i u Afriku,koliko odmah...Pozdrav svima!

Sretan ti put u Afriku! I Zelim ti da osim Jawe provozas jos neki motocikl pa da mozes da podvuces crtu te realno kazes sta je Jawa! Da bih vozio motocikl smatram da ne moram da budem inzenjer masinstva i el.ing a dok sam vozio Mz(Ruku na srce-radio k'o sat) a drugar Jawu taman nam je toliko falilo da bezbedno mozemo da krenemo na put od recimo 20 km.I puno bezbednih kilometara!
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Kad se vec pricao o jawi da i ja kazem nesao.Vozim mz-a ali od septembra sam dobio na POKLON jawu ts 350.Taj motor je od mog komsije i on je dobio u nekoj zameni.Vozio je meces dana i onda je pocela da ga zeza struja,on je zamenio svecice i kondenzator i nista.Video da ne moze nista i sretne me jedan dan na ulici i kaze da dodjem i da teram kuci motor.Gurao sam je do kuce u polako je sredim i upalim.Motor ima 2u1 auspuh tj. grane su od jave ali je on vario krivine i satavio je auspuh od auta tako da se cuje malo jace od skutera ali ga definitivno gusi.Vozio sam je i ide lepo samo ne puni regler,ima ulaganja ali moze da se vozi.Dakle motor se prodaje ali bi je prodavao u delovima,motor joj je dobar ima nove karike menjac takodje dobar.Ako nekome nesto treba neka pita ili posalje poruku na PP.slike sutra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Inace motor koji je stariji od 20 godina i jos uvek se vozi nije nimalo za potcenjivanje.Kada sam kupio prvio motor bio je to mz etz 250 skoro svi su mi govorili kako je taj motor za muzej ili otpad,ali meni nije bilo vazno sta ce ko reci,vazno je to da ja volim motore kao i ljudi na forumu i da me nije sramota da vozim bilo koji motor,bio to tomos,jawa ili mz...Lako je reci nekom tatinom sinu za jawu da je sranje,jer njemu tata kupi japanca od 600 ccm i preko,skoro novog i naravno bez kacige.Kao prvo taj je ugrozio svoj zivot jer je odma seo na jak motor koji i ne poznaje niti je sposoban da vozi tako nesto i naravno bez kacige da svi vide ko je,ali tu je razlika jer on ne vozi motor zato sto uziva u voznji ili sto voli motor vec da bi se dokaziovao...Naravno i ja bi kupio neki noviji motor kad bi mogao ali cu sa zadovoljstvom voziti mog mz-a ako treba i celog zivota...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja