Jump to content

Moto Zajednica

Track Day ili vikend obuka

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Vrsac

Pozdrav,

 

Negde sam video da postoje organizacije koje rade obuku za voznju na pisti. Znam da je bila i varijanta da mozes sve da iznajmis kompletnu opremu i motor i obuka traje ceo vikend.

Ima li neko neku informaciju za tako nesto u nasem okruzenju u Evropi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ima CSS i u Grčkoj, u Serres-u. Samo nisu još izbacili kalendar. Poslao sam ti PP sa kalendarom britanskog CCs-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

"We inform kind all interested one about the fact that the motorcyclist of who fond was become by many people last year is education gladly it this year organizing is found- on all of them on second Wednesday." :) Kad vam je dosadno iskopirate text na Mađarskom i stavite u google translate. Što duži to bolji.

 

 

Ja znam Chrobak Janos-a, izuzetan tip po svakom pogledu i brz ko munja. Da kriza nije ubila Mađarski motociklizam verovatno bi bio u nekom od svetskih prvenstava. Ukoliko ovo nije zastarela informacija prilika je više nego povoljna. Ako misliš na Engleskom da se raspituješ bolje pozovi ovaj broj +36 70 391 04 14 Ekatarina Spiridonova, ona je šef i govori Engleski odlično. Ukoliko znaš Mađarski...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Vrsac

Drugari,

 

Hvala vam na informacijama. Situacija je sledeca ono sto ja trazim je da bude neka uredjena zemlja, iskreno Madjarske i Bugarske se plasim. Lepo bi bilo da to bude Nemacka ili neka druga zemlja u Evropi (Engleska mi je predaleko).

 

Jedina varijanta koja meni igra ulogu je da u aranzman bude ukljuceno rentiranje motora i opreme posto sam ja moj prodao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Maki,

 

da li si bio mozda ili znas nekoga ko je bio? Ovo sto si postavio je malo preko 80 Eur sto i nije skupo.

 

Hvala na odgovoru unapred

 

Ne, iskreno nisam čuo da je neko kod nas koristio usluge ovakve škole.

 

Moj savet ti je da pratiš ovaj podforum i priključiš se nekog grupi kada se bude organizovao polazak na stazu. Euroring nije skup (35e popodne) i idealan je za učenje.

Do tada pogledaj neku malo napredniju lektiru, a na stazu povedi nekog da te fotografiše jer ćeš tako najlakše uvideti gde grešiš, a tu su i iskusniji da pomognu savetima. Ne brini, niko nije sujetan koliko ti se možda ovako čini. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
iskreno Madjarske i Bugarske se plasim.

 

:stabre: U velikoj si zabludi što se tiče i jednih i drugih (a i Rumuna pošto bi te i oni plašili al' ih niko nije spomenuo). Staza i škola ima i Slovačkoj i Češkoj... takođe nepotrebno gajiti predrasudu. Zar bi te bilo strah da ti Miloš Milovanović bude instruktor? A momak je iz Srbije, daleko veće vukojebine od Mađarske. Što se tiče infrastrukture Hungaroring je na nivou bilo koje staze u Nemačkoj. Škola koja tamo operiše Motoros Akademia, je as profesional as CSS, (bio na prva dva nivoa u obe škole, u poslednjem delu posta ćeš da vidiš šta mislim o svemu tome).

 

Lepo bi bilo da to bude Nemacka ili neka druga zemlja u Evropi (Engleska mi je predaleko).

 

S obzirom da nemaš ni motor ni opremu sasvim ti je sve jedno gde ideš pošto cene karata kod "jeftinih" kompanija ne korespondiraju geografskoj udaljenosti.

 

 

Elem, iz iskustva koje ja imam sa raznim školama, istruktorima i sl. mogu da ti posavetujem bratski, ukoliko stvarno želiš da naučiš da voziš, da za pare kojim bi platio neku od ovih škola + renta opreme (oko 300 za motor + 100-tinjak za ostatak) karte, hotel... 1200-1300 evrića (bez eskorta) kupiš SRADA 600 i na proleće sa ekipom sa foruma dođeš na Euroring. Biće i neki dan na NAVAK-u, a ako te krene

tu su I Hungaroring, Pannoina... Mačkovi, ARES, Maki, ja... svi smo više nego spremni da podelimo iskustvo sa nekim kome je ovo bitno u životu.

Ukoliko nemaš povrenja u forumaše amatere, poznajem nekoliko Mađara koji daju časove jedan na jedan... tipa Talmacsi i njegov brat, Janos Chrobak, Adorjan Tamas... ako si spretan i imaš jaku želju dovoljan ti je jedan dan sa nekim od njih da imaš šta da žvaćeš godinu dana.

(Obećah da ću da ti kažem šta mislim o školama u kojima sam bio.. Motoros akademia je odlična pošto sam dobio vaučer za džabe, CSS je super jer sam bio u Grčkoj i ekipa je bila do 00, Bugari, Rumuni, Albanac sa Kosova, Grci, Turci... što se tiče onog što sam tamo naučio... dok nisam odbacio konceprt koji propagira Keith Code nisam bio u stanju da muški vozim motor na stazi. Pozitivna strana pohađanja tog kursa je to što sam u jednom trenutuku morao da se ohrabrim da kažem sebi da je sve to divno i krasno ali da je meni cilj da vozim nadprosečno brzo a ne da podražavam nečiji stil. Od tog momenta sam krenuo da napredujem)

 

Zima je dovoljno dugačka da napraviš dobar plan a prvi korak si već napravio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Vrsac

Drugari,

 

Pre svega, hvala vam na toliko sugestija. Iskreno mi je drago kad vidim da se ljudi trude da pomognu i time je ispunjena uloga ovog foruma.

Elem, situacija je sledeca ja nisam bas pocetnik u voznji motora. Istina je da vec par godina ne posedujem motor ali sam pre toga 5-6 godina imao ZZR 1100 pa kasnije GSX 750F-a. Imam prijatelja koji mi je predlozio ovakvu akciju posto je on malo jaci u finansijskom delu.

Nemojte da me pogresno razumete nemam ja predrasude ni prema kome, Nemacku sam pomenuo samo iz razloga sto bi voleo da taj vikend provedemo maksimalno opusteno i da ne moram da razmisljam o glupostima koje se desavaju kod nas i u okolnim zemljama tipa nema ovo, nema ono ......

Ja sam motor prodao kad sam shvatio da je to preveliki trosak za mene, nisam zalio para na odrzavanje i sve je moralo da bude perfektno a to priznacete kosta. Samo jedna vikend voznja kosta 50€ a mesec je dug. Sto se policije tice ja sam vaspitan da kad saobracajac mase onom lizalicom ja moram da stanem a to je onda opet trosak.

Kad se sve uzme u obzir ja sam shvatio da ja trenutno nemam toliko para a da budem caffe bajker necu, tako da sam moju zelju ostavio po strani dok ne budem mogao da je finansijski ispratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000

to crank

dok nisam odbacio konceprt koji propagira Keith Code nisam bio u stanju da muški vozim motor na stazi.

 

 

 

 

Bio sam na CSS u Bugarskoj i ovo me je nateralo da malo vrtim po netu :zbunjen: i stvarno ima razlicitih pristupa, sta je tvoj izbor? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Na magistrali CSS, na stazi polu CSS sa 600 ccm i nula CSS sa 750. Otprilike.

 

edit: ok možda od nula do 15-20% na stazi sa 750. Zavisi od krivine i okruženja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Na magistrali CSS, na stazi polu CSS sa 600 ccm i nula CSS sa 750. Otprilike.

 

edit: ok možda od nula do 15-20% na stazi sa 750. Zavisi od krivine i okruženja.

 

0zbunjen.gifcela prica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000

kada se preprica CSS, dobije se da u dva dana naucis gde da skrenes, gde da gledas i kad da dodas gas. O kocenju i sedenju na motoru nije bilo price. Ja kada sam bio u prilici vezbao sam najvise gde da skrenem i gde da gledam, dodavanje gasa sam uglavnom masio, i malo sam se igrao sa sedenjem na motoru. Sledece godine planiram da mnogo vise vremena provedem na stazi i zivo me zanima koje su razlike CSS i neke druge skole

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja