Jump to content

Moto Zajednica

Tatica ponovo jaše!

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Pridružio Vam se novi član.

Imam 52 godine, što je po mišljenjima stručnjaka idealno doba za početak bezbednog bavljenja motociklizmom. Živim na Novom Beogradu, radim u MUP-u gde se bavim poslovima iz oblasi forenzike i bezbednosti saobraćaja. Sa motora sam prvi put pao pre 50 godina (vozio me otac na NSU Primi, pali zbog šljunka na Smederevskom putu). Majka ozbiljno htela da ga ubije. Drugi put pao kao suvozač sa Jamahe XS 1100 pre 25 godina. Naredne godine pao u krivini kod Juge zbog loših Barum guma na Javi 350. Tada čvrsto odlučio - ubuduće dobar motor ili ništa. Devedesete pročitam u Auto-magazinu članak bez slike ''...na tokijskom salonu predstavljen novi ZZR600 - 4 cilindra, 600 ccm, 100 ks, 14,000 obrtaja....'' - kada se ni formula 1 nije vrtela toliko! Zbog njega odem na duuuuugačak službeni put preko ''administrativne linije'', jer je sa tadašnjim drakonskim carinama i porezima, kod Stankovića koštao skoro 17.000 tadašnjih ''evara''. Dok se čekalo da sve uplate legnu, da motor stigne brodom iz Japana, da se završi mali rat u Sloveniji i provuče kroz tek započeti veliki rat u Hrvatskoj, rodilo se i prvo dete (na slici):

 

post-31559-0-86588000-1385745220_thumb.jpg

 

Motor sam NOV izvadio iz kutije (neopisiv osećaj), i slatko ga vozio skoro dve godine (bez padanja, tri puta je valjda dovoljno). Pod uticajem najveće inflacije ikada, sa tri bebe i platom od 7 maraka, teška srca sam morao da ga prodam. Tada sam sebi (naravno u sebi) obećao da ću kad-tad da se vratim u sedlo. Posle dvadeset godina, kada su deca odrasla, a prvo unuče veliko kao na gornjoj slici, kada je rešeno stambeno i druga obavezna pitanja, skupim pare (mnooogo manje nego za prvi) i kupim ovog proleća svoj drugi ZZR:

 

post-31559-0-93427000-1385745346_thumb.jpg

 

Žena ozbiljno htela da me ubije. Međutim, Sekula je blagovremeno doneo opremu i za nju, pa se lepša polovina, posle mesec-dva, pomirila sa novim prevozom i sada se vrlo rado vozi. Nadam se da ćemo se ubuduće lepo družiti na forumu, i još lepše i više na drumovima naše lepe Srbije.

  • Podržavam 44

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kad se samo setim koliko je nas moralo tih devedesetih da se odrekne motora da bi prezivelo, pa sad sa 50 i kusur krecemo iz pocetka!!!1neznam.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Dobrodosao stara gardo, ima nas dosta ovde koji smo apstinirali voznju neko vreme iz raznoraznih razloga. Ali sada se vozamo za sve pare, da nadoknadimo propusteno Nadam se nekom susretu, negde na drumu ili ..... pa da razmenimo iskustva nas ponovo rodjenih.. Pozzzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Znači, bilo bi nas dovoljno da osnujemo geronto-bajkerski forum?

Matorci treba da sede i igraju šah ili domine, a ne da tako kljakavi, ćoravi, gluvi, bez refleksa, ...., ugrožavaju bezbednost saobraćaja i nas mlade učesnike.;-)

Baš se namnožili starkelje na motorima.

Nego neka je sa srećom i da se još duuuugo voziš i susrećeš na putu "ispisnike" (a i one malo starije) na dva točka.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

U kojoj meri mi starkelje ugrozavamo bezbednost saobracaja najbolje se moze videti u crnim hronikama gde preovladjuju spretni i sposobni mladici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja