Jump to content

Moto Zajednica

Honda vt750 shadow ili Honda vf750 magna

Recommended Posts

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Daj boze da bude okupljanje u Mitrovici,pa da se vidimo,ce se organizujemo I za voznju-navlakusu.Nije mi ni na pamet palo da polemisem oko tih benzin prica,ionako idemo iz mk o svom trosku,pa me se ne tice. A rezervoar od 13l je taki kaki je,al dosta za normalne voznje,ionako treba stati za cigar pauzu posle 100 - 200 km kako ko vole. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda cb 500,Yamaha xj 550 i Sr 125

To sto nece da pali kad je vruca je do Karburatora.Imao sam Yamahu xj 550 koja nije vozena 10 god,koja je imala isti problem.Resio sam to sto sam rastavio karburator ocistio sam sve dizne i razradio Plovke,koji moraju da rade gore dole bez zaglavljivanja,to je uzrok prelivanja benzina zato sto plovak ostane zaglavljen jer je prljav ima skrame i sl.Plovak je glavni uzrok!

Kod dosta motora hoće da se desi da kad se ugreju pa ugase - iz nekog razloga ispari gorivo iz karburatora pa zato neće da pale odmah. Trebalo bi proveriti karburatore, slavinu goriva, vakum crevo za slavinu ( ako ima vakum slavinu ) i mislim da će se time rešiti problem. Nisam radio VFR-a, al treba probati ako je dostupno, kad neće da upali - odvrnuti onaj šraf za ispuštanje goriva iz lončeta karburatora i videti dal će gorivo da poteče . Možda i grešim, al meni na to liči . :neznam:

 

Radio sam sve navedeno i ima goriva u casicama to znam da hoce da gorivo ispari iz casica i modle honde vf-c kad se ugasi vruca potrebno joj je dati gas do kraja i pali dok ko mene na vt nece neda gasa ni hladna ni milimetar joj ne smijem povuc gasa inace nece upalit.

Meni mirise da mozda prelivaju karburatori,pa dok ne ispari preliveno iz cilindara nece da pali? Malo je off u ovoj temi,pa ljudi koji vise znaju o ovome I ne citaju. Probaj da postavis problem u novoj temi verujem da ce se naci resenje,ima ovde ljudi koji su spremni da pomognu a razumeju se u grunfovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Odavno obecah Jasminku da cu napisati svoja iskustva sa Magnom ali nikako da pocnem :)
Kao sto sam vec napisao motor sam kupio 2014te ali sam zbog  prevelikih kisa, manjka vremena a prvenstveno zbog neimanja "A" kategorije (polozio sam krajem leta)  presao samo oko 2500 km prosle godine, a od te kilometraze minus 400 i nesto kilometara sam  bio suvozac, od N.Sada do K.Mitrovice. Posle te voznje sam malo preterao sam pozitivnim komentarima, jer nisam  ja vozio pa nisam ni primetio nedostatke i mane. Prvo bih o njima:
 
1.Par dana posle dolaska u Km  skontao sam mi je crk'o regler,(cuveni Hondini regleri :)  ) i usled toga procureo akumulator i izgorela sijalica .Joskin regler je odradio dobar posao a i akumulator je zamenjen.
2. Nije greska sto sam kupio Magnu ali za pocetnika to definitivno jeste. Kada iskombinujes(moje) neiskustvo, duzinu, tezinu  i snagu motora , onda se dobije prilicno nezgrapan " sklop" , narocito za grad:) Srecom pa je prilicno pitoma na niskim obrtajima, do 3-3500 o/m a i posle nekoliko kracih i duzih voznji stekne se rutina i lakoca upravljanja.
3. Rezervoar od 13.5 l je prilicno mali, od toga je rezerva oko 3l.
4. Neki forumasi su pisali da se tesko nalaze delovi sa cime se ja  slazem delimicno ali samo za delove i dodatke za kustomizaciju. Kocione plocice, filter ulja , kociono crevo, semerinzi za viljuske,  gume, poluge kvacila i kocnice ima u razlicim radnjama u Srbiji, dok se svi ostali delovi mogu naruciti preko 
http://www.cmsnl.com ( nema sta nemaju, ko ima problema da nadje neki deo na ovom sajtu ce ga 99% naci).
Negativna strana je sto  su  rezervni delovi za Magnu  za oko 15-20 %  a po neki delovi i vise skuplji od  recimo nekih  chopera u klasi do 750- 800cc.
5. Stavljanjem manjeg vizira sam  dobio na estetici ali pojacao  udar vetra i to najvise  u ramena.Za krace ture ne smeta a za duze cu vratiti stari, veci vizir.
6.Prilikom ubacivanja u prvu i saltanja u drugu cuje se prilicno jak udar( saltanje u 3cu, 4tu i 5tu je glatko) sto navodi na sumnju da menjac ne valja. Na jednom stranom forumu sam saznao da je to normalno za sve Magne trece generacije ( od 94-2003 ). Meni ne smeta ali nekog  moze da nervira zvuk slican ubacivanju pajsera u zupcanik.
7. Za moj pojam prilicno slab far ali ionako izbegavam nocne voznje, dovoljno je rizicno i danju.

8.Za motor koji je bez tecnosti tezak oko 230 kg mogli su da ugrade dupli disk, kad su vec mogli na Magni prve generacije( 1982-86)! Kocnica se moze poboljsati kvalitetnijim plocicama i teflonskim/pancirnim crevom.

Za one koji mozda planiraju da kupuju Magnu jedna informacija koja je veoma bitna. Serije koje su se proizvodile 94te i  i 95te su imale gresku , tacnije slabije podmazivanje lezaja na bregastoj osovini sto je dovodilo do "zveckanja" iz gornjeg dela motora. Resenje je bilo busenje rupa oko kucista lezaja radi boljeg podmazivanja. Svi modeli koje su ovlasceni serviseri popravljali imaju tacku ili nazovi rupu na kraju serijskog broja na desnoj strani rama. post-31376-0-17938800-1433972910.jpgpost-31376-0-79611800-1433972923.jpg

 

 

Sad malo o pozitivnim stranama.

 

1.Potrosnja. Sa kvalitetnim gorivom u Srbiji( da, da, u Srbiji, trebate probati ovdasnju "corbu" da biste uvideli razliku) i uz krstarecu brzinu  oko 90=100 km/h potrosnja je oko 4.5L/100KM. Jedan jedini put sam spustio potrosnju na 4l i tada imao suvozaca i nisam prelazio preko 80km/h uz skoro konstantnu brzinu. Prosek sa ovdasnjom corbom je oko 5L/100 km

2. Snaga. Kao i svaki ciga( bez negativne konotacije) pa da i ja svog konja pohvalim, tj svih 88! Linerano razvija snagu sa povecanjem broja obrtaja, lako potera do 160km/h, moze i brze ali ja ipak nisam smeo. Jak otpor vetra a i nisam bas nesto u tom fazonu "kockanja". Najlepsa voznja je na oko 90km/h. Moze da se lepo natovari i ne oseca teret  skoro uopste.

3.Pouzdanost. Prosle godine oko 2500  a ove vec 5500km. Bilo je dosta kustomizacije ali nikakvih problema sa masinom.

4.Tih motor i izduvni sistem,Neko bi pozeleo jaci zvuk dok je meni super, ne opterecuje tokom duzih tura.

 

Negde sam procitao da su vlasnici Magni veci hvalisavci od " bmw sektasa" , pa da im ne bi preuzeo titulu prestacu sa hvalisanjem :)  .... a mozda i nemam vise cime :)

 

Sve u svemu sam prezadovoljan motorom i mislim da cemo se druziti jos dugo, dugo vremena samo da bude zdravlja, srece i pameti. Za kraj jedna,skoro sveza fotka

 

post-31376-0-53435500-1433974891.jpg

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Da se nadovezem na temu.Potrosni delovi za Magnu su ko za svaku Hondu,sem ako neces da radis remont. U tom slucaju si ga na..bo. Ako je dobra,onda nemas brige. Potrosnja-normalna. Snaga-treba probati,vise no dovoljno. Kocenje-normalno za jedan disk i dobos pozadi,kad se uhodas,radi pos'o. Krajnja brzina 220km/h,nezgodno za odrzati,ali moze. Ubrzanje-ko raketa. A to za menjac,sto kazes da udara,proveri lanac,zategnutost,istegnutost,ne bi trebalo da je tako. Sta jos reci--kruzer sa crvenim poljem na obrtaljki na 10 000? V-4, 16 ventila, 4 bregaste... 88 lipicanera(zivih)...Osmeh zagarantovan ispod kacige! 

post-21258-0-84373200-1434742797.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Evo moje, tek sam je kupio, pa nemam nekog iskustva snjom, ali sam video, da jako dobro poteze. Vozio sam je do 180km/h, ali mi ta brzina uopste ne prija, tako da je najcesce vozim oko 120-130. Motor je izuzetno lep sa svim tim hromiranim delovima i gde god da stanem, ljudi je zagledaju. Kupio sam je sa svom ovom dodatnom opremom, bisage, vizir, rese na ruckama, ali mi se ne dopada tako nakindjurena, pa cu sve to poskidati. Ako nekog zanima, trenutno na oglasima ima jednu u Mitrovici i covek je za nju trazio 2800, a sad vidim da je cenu spustio na 2600.20160526_161946.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Lepi su vam motori,ali meni je '87.-'88. najlepsa! Ja kad bi kupovao Magnu-samo taj model.

post-7764-0-49641400-1464442574.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

@ Guliver, 2002-o godiste, kilometraza ispod 20,000 km

 

@balavurda, oko 3400e ukljucujuci gomilu dodatne(polovne) opreme, kaciga, bisage, disk lock,cizme itd.

Ne verujem da ti je motor 2002 i u drugoj temi sam trazio da slikas plocicu, sto nisi uradio. Posto pljujes po tudjim motorima, ajde budi smeker i slikaj plocicu, da vidim da li je ta krsina stvarno 2002.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Koljega, čestitam!

Koliko vidim imaš 6 postova ovdje na forumu i već si uspio da nas sve ubjediš da se odavno ovakav seronja nije pojavio na forumu.

Pošto su ti, na žalost, zaključali temu da se ne bi više brukao, sad si prešao u ovu temu, sa ciljem da nastaviš svoje brukanje prozivajući ljude koji su se iskreno potrudili da ti pomognu, prihvatajući te od prvog koraka kao nekog svog.

Ako misliš da ostaneš ovde na forumu, bolje se malko primiri da se zaboravi kakav si lik pa kasnije nastavi sa nekom normalnom komunikacijom sa drugim članovima i korišćenjem ovog, za nas sve, korisnog foruma.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

@kidi- da si dosao u Nis da probas ovu magnu, onda bi imao pravo da pljujes motor sa oglasa. Svakodnevno prolazim pored nje, gledam je i slusam i divim se, pricam sa ljudima koji znaju0 vlasnika(inace ga ja ne znam licno), motor vredi svaku paru i za te godine je u jako dobrom stanju.

@DUKE- ako si mu rek'o!

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja