Jump to content

Moto Zajednica

Honda vt750 shadow ili Honda vf750 magna

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li neko ima iskustva sa nekim od navedenih modela? Došlo je vreme da ispunim neke dečačke snove pa mi treba realno mišljenje. Voleo bih da se odlučim za jedan od ova dva modela.

 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4062336/honda_vf_750_c_magna/

 

ili

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3932911/honda_shadow_vt_750/

 

Unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

хмм.. и ја бих се двоумио ... не знам ова Магна је јака са ценом али је као чаша али је то ипак 16 година скоро ... а ова Шадовка је мало жнару од назад .. а и та црвена боја смара!!! победила би Шадовка једино ако је ЕФИ!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Da. U izgledu vodi magna svakako. Piskara se po forumima da su problem rezervni delovi za nju. Što za shedovku nije slučaj.

Doduše i ja imam 43 god pa funkcionišem ispravno 0takoje.gif

Imap li neke konkretne savete ili iskustvo sa nekim od navedenih motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Magna i shadow su po prirodi, dvije prilično različite koncepcije motora. V4 agregat koji te tjera da ga ložiš u visoke obrtaje i dinamičnu vožnju i u odnosu na njega ''dosadni'' V-twin koji je predviđen za lagano krstarenje. Šta te od toga više privlači trebalo bi da te opredijeli za jedan ili drugi model.

Meni je Magna bila i ostala velika želja ali ih u BiH nema da valjaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

@guliver

 

Da. Slažem se. Otud i nesigurnost prilikom izbora. Plan je da bude motor za svakodnevnu vožnju, tj što više i što ćešće. A isto tako, ostao mi je neispunjen dečački san da zbrišem na odmor, tj do Grčke motorom.

Stil vožnje naravno zavisi i od raspoloženja. Nekada imam potrebu da se vozikam na 2ooo obrtaja a nekada volim da založim. 2BJB7.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Evo da se javim I na temu. Ta dva modela motora samo izgledaju slicno,i nista vise. Oba su Honda,kvalitet je poznat,i oba su u vrhu u svojim kategorijama.Ustvari Magna je van svake kategorije,nema nista slicno do 750ccm a I dosta veci kruzeri od 950-1300ccm mogu da pozavide na snazi,ubrzanju... Jednostavno,Magna moza da se vozi kao Shadow,ali obratno,to nikako nije opcija :moto3:

post-21258-0-37753500-1385592238_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da se javim I na temu. Ta dva modela motora samo izgledaju slicno,i nista vise. Oba su Honda,kvalitet je poznat,i oba su u vrhu u svojim kategorijama.Ustvari Magna je van svake kategorije,nema nista slicno do 750ccm a I dosta veci kruzeri od 950-1300ccm mogu da pozavide na snazi,ubrzanju... Jednostavno,Magna moza da se vozi kao Shadow,ali obratno,to nikako nije opcija :moto3:

 

Hvala još jednom. Verujem da ću se za koji dan javiti sa dobrim i lepim vestima. Veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

Jbt,ovo je za izložbu!! Svaka čast.

hvala , imam drugara koji ima magnu zivi u vicenci to je motor koji ide kao zmaj ,a shadow je za uzivanje / kruzer / sam moras da odlucis zasta ti treba motor inace kupovinom bilo kog motora od ova dva neces nista da pogresis 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Obadva mottora su dobra samo treba da razmislis kakav je tvoj stil voznje.

 

Delimicno vezano za temu:

 

VT 750 RC14 kad je vruca (kada se ugasi ventilator) i kad je posle toga vlasnik ugasi nece da upali a hladna pali kao mina. Nove svecice, uradjeni karburatori, zamenjene bobine. Imali neko oda vas starih vukova neku ideju sta fali tom motoru?! Godiste 1983.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Obadva mottora su dobra samo treba da razmislis kakav je tvoj stil voznje.

 

Delimicno vezano za temu:

 

VT 750 RC14 kad je vruca (kada se ugasi ventilator) i kad je posle toga vlasnik ugasi nece da upali a hladna pali kao mina. Nove svecice, uradjeni karburatori, zamenjene bobine. Imali neko oda vas starih vukova neku ideju sta fali tom motoru?! Godiste 1983.

Druze, ne vozim takav motor (ali ih servisiram drugarima) kad se pregreje (iz nekog razloga) kad stanes nemoj ga ugasiti par minuta da ventilator ohladi masinu, ali za svaki slucaj proveri cistocu hladnjaka (dobro ga isperi i izduvaj) i promeni rasladnu tecnost, i neces imati problema sa paljenjem vruceg motora, ako je elektronika u redu i zazor na svecicama kako treba.:zdravo:

Proveri toplotnu vrednost svecica za taj motor i stavi one koje fabrika preporucuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Obadva mottora su dobra samo treba da razmislis kakav je tvoj stil voznje.

 

Delimicno vezano za temu:

 

VT 750 RC14 kad je vruca (kada se ugasi ventilator) i kad je posle toga vlasnik ugasi nece da upali a hladna pali kao mina. Nove svecice, uradjeni karburatori, zamenjene bobine. Imali neko oda vas starih vukova neku ideju sta fali tom motoru?! Godiste 1983.

Druze, ne vozim takav motor (ali ih servisiram drugarima) kad se pregreje (iz nekog razloga) kad stanes nemoj ga ugasiti par minuta da ventilator ohladi masinu, ali za svaki slucaj proveri cistocu hladnjaka (dobro ga isperi i izduvaj) i promeni rasladnu tecnost, i neces imati problema sa paljenjem vruceg motora, ako je elektronika u redu i zazor na svecicama kako treba.:zdravo:

Proveri toplotnu vrednost svecica za taj motor i stavi one koje fabrika preporucuje.

 

Gore naveden VT 750 RC14 sam vlasnik ja i volio bi da mi neko nadje rjesenje posto se covjek umori od popravljanja i ulaganja u motor koji nedaje za uzvrat nista. Znaci motor kad je hladan da je -10 na taster i pali ko mina cim se ugirje ventilator se upali cekam da odradi svoje on se ugasi ugasim ja masinu odem do prodavnice sjedam na motor nece da upali, i tako jedno 10min kad se ohladi pali noramlno, mada sta me buni ona nekad zna i palit kad je vruca znaci ventilator se upalio odradio svoje ja ugasim masinu i pocnem palit pali odma 15-tak puta pali gasi svaki put upali, ali se zna desit da nece upalit nego se mora cekad da se ohladi. Svijece nove ngk dpr8ea9 fabrika preporucila, karburatori uradjeni, bobine nove-kad nece da pali skido sam lule baca struju.

Motor u voznji nema prekidanja, nema trokiranja, nema rupe u gasu vuce u svim brzinam dobro.

 

Dane -Deda sutra cu vidit ovo sa hladnjakom i promjenit tecnost..

 

i veliko hvala velikom covjeku -Sr3ck0- koji je postavio pitanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Misleci da ti se motor pregreva, predlozio sam da uradis to sa hladnjakom, iz ovoga sto si napisao hladnjak je u redu.Ocigledno je nesto sa strujom kad se ugreje. Nisam razumeo dali vergla pa nece da kresne, ili ima samo kontakt. Ako anlaser (starter) okrece i imas dobru varnicu na svecici, onda je u pitanju dotok goriva. Tesko je to utvrditi dopisivanjem, jer iz mog iskustva (hladan pali, vruc tesko ili nikako) a struja u redu, obicno svecice nisu odgovarajuce toplotne vrednosti u 98% slucajeva. Verujem da ces pronaci problem, samo polako i bez nervoze.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Koliko znam vt750magnu samo voze prave momcine.:jee1:

 

Pa naravno,moj severni rodjace,mladici u dusi... Jerbo ovi mladji uglavnom I ne znaju za motor koji se pravio do tamo neke daleke 2000te.A I nije cesta pojava na drumovima,pa nije za zameriti.:zdravo: Mala korekcija,nije vt(twin) nego vf(four).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Koliko znam vt750magnu samo voze prave momcine.:jee1:

 

Pa naravno,moj severni rodjace,mladici u dusi... Jerbo ovi mladji uglavnom I ne znaju za motor koji se pravio do tamo neke daleke 2000te.A I nije cesta pojava na drumovima,pa nije za zameriti.:zdravo: Mala korekcija,nije vt(twin) nego vf(four).

 

A tek kad bi videli 4cilindra, pa skoro duplo vise konja.:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kod dosta motora hoće da se desi da kad se ugreju pa ugase - iz nekog razloga ispari gorivo iz karburatora pa zato neće da pale odmah. Trebalo bi proveriti karburatore, slavinu goriva, vakum crevo za slavinu ( ako ima vakum slavinu ) i mislim da će se time rešiti problem. Nisam radio VFR-a, al treba probati ako je dostupno, kad neće da upali - odvrnuti onaj šraf za ispuštanje goriva iz lončeta karburatora i videti dal će gorivo da poteče . Možda i grešim, al meni na to liči . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Kod dosta motora hoće da se desi da kad se ugreju pa ugase - iz nekog razloga ispari gorivo iz karburatora pa zato neće da pale odmah. Trebalo bi proveriti karburatore, slavinu goriva, vakum crevo za slavinu ( ako ima vakum slavinu ) i mislim da će se time rešiti problem. Nisam radio VFR-a, al treba probati ako je dostupno, kad neće da upali - odvrnuti onaj šraf za ispuštanje goriva iz lončeta karburatora i videti dal će gorivo da poteče . Možda i grešim, al meni na to liči . :neznam:

 

Radio sam sve navedeno i ima goriva u casicama to znam da hoce da gorivo ispari iz casica i modle honde vf-c kad se ugasi vruca potrebno joj je dati gas do kraja i pali dok ko mene na vt nece neda gasa ni hladna ni milimetar joj ne smijem povuc gasa inace nece upalit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Kod dosta motora hoće da se desi da kad se ugreju pa ugase - iz nekog razloga ispari gorivo iz karburatora pa zato neće da pale odmah. Trebalo bi proveriti karburatore, slavinu goriva, vakum crevo za slavinu ( ako ima vakum slavinu ) i mislim da će se time rešiti problem. Nisam radio VFR-a, al treba probati ako je dostupno, kad neće da upali - odvrnuti onaj šraf za ispuštanje goriva iz lončeta karburatora i videti dal će gorivo da poteče . Možda i grešim, al meni na to liči . :neznam:

 

Radio sam sve navedeno i ima goriva u casicama to znam da hoce da gorivo ispari iz casica i modle honde vf-c kad se ugasi vruca potrebno joj je dati gas do kraja i pali dok ko mene na vt nece neda gasa ni hladna ni milimetar joj ne smijem povuc gasa inace nece upalit.

Meni mirise da mozda prelivaju karburatori,pa dok ne ispari preliveno iz cilindara nece da pali? Malo je off u ovoj temi,pa ljudi koji vise znaju o ovome I ne citaju. Probaj da postavis problem u novoj temi verujem da ce se naci resenje,ima ovde ljudi koji su spremni da pomognu a razumeju se u grunfovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Kod magne hoce da preliva jedan karburator zbog velikog nagiba cilindra bar je tako bilo sa jednom sa kojom sam ja imao dodira , inace magna 1100 je meni neka zelja ali koliko sam cuo taj model ima nekih 5 lanaca u masini i jako je zajeban iskup servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja