Jump to content

Moto Zajednica

Mladost se nazalost ne vraca........

  

27 članova je glasalo

  1. 1. Kuda bi radije ?

  2. 2. Period putovanja



Recommended Posts

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Dragi moji bajkeri,

 

Neki od vas me vec znaju sa zadnjih putovanja po Italiji i Austriji, koji su mi uvek bili i ostali u lepom secanju.

 

Isto tako kao sto sam ljubitelj lepih putovanja motorom po planinskim regionima, uvek sam u potrazi za novim ciljevima i trazim nove destinacije koje me odusevljavaju.

 

Kao sto naslov kaze, svaki dan koji prodje u zivotu, je dan koji se nevraca ponovo, zato cu sav svoj trud da ulozim da ostvarim neke ciljeve u zivotu, koji mi svrljaju po glavi u nekom vremenu u kojem sam jos u mogucnosti da ih ostvarim.

 

Iz tog razloga trazim saputnike za novi izazov u zivotu.

 

Ova grupa ne bi trebala da bude veca od 10 osoba i potrebno je oko 14 dana vremena, kao i malo vise novca nego za putovanja po komsiluku.

 

 

Moja ideja je sledeca:

 

 

14 dana Kanada

 

 

ili

 

 

14 dana USA

 

 

 

Pre nego sto pocnem da pricam o potecnijalnim ciljevima, kao i troskovima, postavio bi pitanje da li je neko zainteresovan za jedno ovakvo zajednicko putovanje u periodu izmedju Jula i Septembar 2014 ?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Pre nego sto sam postavio ovo pitanje, naravno sam se informisao o potencijalnim destinacijama koje bi trebale bar jednom u zivotu da se obidju. Tu ima fantasticnih ponuda od mnogobrojnih agencija koje nude sve moguce.

 

Kada sam trazio ponude, tu je bilo svega i svacega. Jedni ti nude Avio prevoz, drug ti nude hotel, a od treceg motor za 14 dana u najam, po mogucnosti sa opremom, da ne vucem bas sve sa sobom sto mi je potrebno za putovanje.

 

Kao najjaca organizacija u Americi za putovanje na motoru je " Eaglerider " http://www.eaglerider.com/

 

Oni imaju sve u ponudi. Od malog do velikog motora, sa i bez prenocistem, sa i bez organizovane pratnje, sa klopom i bez klope, sve po zelji musterije.

 

Kada sam vodio prve racunice, tu su ispadale cifre od 5.000 - 9.000 USD za jedno takvo putovanje od 14 dana u zavisnosti sta je putniku sve potrebno ili nepotrebno.

 

Ono sto je meni licno potrebno su : Motor + Hotel + Avio karta, a za klopu cu da se snadjem usput......

 

Posle tih mnogobrojnih ponuda o Americi, na jednom moto sajmu naletim na jednu organizaciju koja to sve spaja i nudi fantasticne ponude, koje jednostavno ne mogu da zaobidjem, jer su toliko niske prema svim ostalim ponudama, da cak zvuce malo smesne.

 

Pa ajde kao prvi predlog da postavim malu informaciju o Kanadi, pa odlucite sami:

 

Relacija 14 dana sa brojem prenocista : Vancouver (1) * Osoyoos (1) * Nelson (1) * Cranbrook (1) * Banff (2) * Jasper (2) * 100 Mile House (2) * Whistler (1) * Vancouver (2)

 

 

harley-durch-kanada-2010.213x.png

 

 

Sledece usluge ulaze u cenu :

 

 

13 prenocista u hotelu

 

13 dana jedan od sledecih motora: Electra Glide, Road King, Heritage Softail, Low Rider, Street Glide ili Fat Boy

 

Svi porezi

 

Neograniceni kilometri

 

Kaciga

 

Torbe na motoru

 

Transfer od hotela do baze za motore

 

Porez za motor

 

Osiguranje bez doplate u slucaju pada ili stete na motoru

 

Osiguranje za slucaj otkazivanja putovanja iz zdravstvenih razloga

 

 

Sve ovo sto sam naveo nude od : 1.259,00 € po osobi !!!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Lepo ovo zvuci!a nije ni mnogo za ovu destinaciju.

 

Ima tu još troškova,ali ne moramo sada.....

 

Da li ima u ponudi bilo koji motor,a da nisu modeli HD?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Druže,

svaka tvoja nova ideja je bolja i ozbiljnija od predhodne... Ja sam glasao za u oba ozbiljna predloga poslednjih mesec dana ali mislim da je većini ljudi problem da se sada izjasne za period od 10 meseci unapred.... Pardon, bar meni jeste...

Želja da stignem do Pirineja, Sardinije, Kanade i Amerike motorom je ogromna i prijavih se za Kanadu i Sardiniju... ali, iskreno, ne mogu sada garantovati i da sigurno idem,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Druže,

svaka tvoja nova ideja je bolja i ozbiljnija od predhodne... Ja sam glasao za u oba ozbiljna predloga poslednjih mesec dana ali mislim da je većini ljudi problem da se sada izjasne za period od 10 meseci unapred.... Pardon, bar meni jeste...

Želja da stignem do Pirineja, Sardinije, Kanade i Amerike motorom je ogromna i prijavih se za Kanadu i Sardiniju... ali, iskreno, ne mogu sada garantovati i da sigurno idem,...

 

 

Bas iz tog razloga postavljam ovakve teme tako rano, da ljudi mogu malo da razmisle i da se pripreme.

 

Ovakva putovanja ne mogu da se planiraju kratkorocno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Avio karta....oko 700 eur

Klopa... 200-300 eur

Gorivo... 200 eur

Viza...mislim oko 50 eur

 

I razne gluposti tj suveniri,moto oprema......... XXXX

 

 

Total po glavi 2500 eur(bez suvenira i....)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Avio karta....oko 700 eur

Klopa... 200-300 eur

Gorivo... 200 eur

Viza...mislim oko 50 eur

 

I razne gluposti tj suveniri,moto oprema......... XXXX

 

 

Total po glavi 2500 eur(bez suvenira i....)

 

 

Tako sam i ja racunao, samo ipak bolje zvuci nego ove ponude izmedju 5.000 i 9.000 USD

 

Svi ovi troskovi koje si naveo su nazalost neizbezni ako pricamo o Kanadi ili Americi, bilo danas, bilo za 2 ili cak 5 godina.

 

Jedina cifra koja me je stvarno odusevila, je ova od 1.259,00 € za 13 dana po hotelima i 13 dana motor po izboru.

 

Jeste da se radi o lepoj sumi, ali novac je jedna stvar a ucestvovanje i secanje na jedno ovako putovanje, sasvim druga.

 

I to je bas ono sto me vuce na jedno ovako putovanje........

 

Da me danas neko pita sta sam radio 2003 god. ja bi mu rekao : nemam pojma

Isto tako kada bi mi postavio pitanje sta sam radio 1986 god. isto bi mu rekao.

 

Ali kada bi me pitao koje si regione obisao od 2006 - 2012 god. na motoru, mislim da nebi bilo kraja prici.

No svako mora da odluci za sebe sta mu je bitno u zivotu i da li je financiski i vremenski ostvarljivo.

 

Ponuda sa moje strane stoji za jedno ovako putovanje, ko zeli da se pridruzi uvek je dobrodosao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Da bi imali jos malo dodatnih mogucnosti za razmisljanje procitajte i sledecu ponudu, prosto neverovatno ova Amerika.

 

Preuzimanje jednog ovakog novog vozila kod proizvodjaca " Winnebago " u Cikagu i prevoz istog u roku od 14 dana do San Franciska, sa svim osiguranjima i 2400 slobodnih Milja za neverovatnu cenu od 159,00 € po osobi !

Tu proizvodjac " Winnebago " koristi turiste za transport njegovih novih vozila do San Franciska, ali za turiste je ova opcija fantasticna, placaju samo gorivo i ovih pomenutih 159,00 € po osobi!

 

Ovakih povoljnih ponuda ima uglavnom u Martu, Aprilu i Maju.

 

exterior-front-rechts-wald.cr3500x2330-0x0.rgb.600x.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se tice ovog kampera...

Jel ovaj ima preko 3,5 tona i ako ima jel mora "C" kategorija...ova pravila vaze u Evropi, a zanima me kako je u Americi. Ako ne mora "C", to je vrhunska ponuda...nezavisno od ove moto ture.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Sto se tice ovog kampera...

Jel ovaj ima preko 3,5 tona i ako ima jel mora "C" kategorija...ova pravila vaze u Evropi, a zanima me kako je u Americi. Ako ne mora "C", to je vrhunska ponuda...nezavisno od ove moto ture.

 

Nazalost ne pisu nista o vozackoj dozvoli, ali mislim da je normalna dozvola dovoljna, inace bi pisalo.....

 

 

Evo i njihovog sajta, nazalost sve na Nemackom, ali vredi pogledati. Tu su i sve ponude za motore:

 

http://www.canusa.de/

 

Evo i one prve zvanicne ponude koja vazi do 31.01.2014 sa popustom od 15 % :

 

http://specials.canu...MRYVR3241.r.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Mislim da mora C(bar kod nas),ima duplu osovinu pozadi.

Ja imam C,pa ako me neko casti gratis cu da vozim svo vreme. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ideja je odlicna, svaka cast na iskopanim informacijama. Period od 10 meseci je super jer taman zainteresovani mogu da šteknu keš a ovakve stvari se pamte ceo zivot, smo napred !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

Mislim da mora C(bar kod nas),ima duplu osovinu pozadi.

Ja imam C,pa ako me neko casti gratis cu da vozim svo vreme. :)

Ima samo duple tockove ,to ne znaci da je C kategorija

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Kako na početku reče, mladost nemilosrdno prolazi, a na toliko mesta bi još otišao!

Oduvek mi je bio san obići Kanadu! Ideja je fantastična! Meni je prihvatljiva i cena, a vremena imam na pretek. Veoma me interesuju predeli kuda bi se putovalo. Naime mene prvenstveno zanimaju lepote prirode i moje vožnje uglavnom imaju karakter razgledanja prirodnih lepota. Sa zanimanjem ću pratiti ovu temu! Ko zna, možda mi se i obistini san. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Sto se tice ovog kampera...

Jel ovaj ima preko 3,5 tona i ako ima jel mora "C" kategorija...ova pravila vaze u Evropi, a zanima me kako je u Americi. Ako ne mora "C", to je vrhunska ponuda...nezavisno od ove moto ture.

 

Nazalost ne pisu nista o vozackoj dozvoli, ali mislim da je normalna dozvola dovoljna, inace bi pisalo.....

 

Evo i njihovog sajta, nazalost sve na Nemackom, ali vredi pogledati. Tu su i sve ponude za motore:

 

http://www.canusa.de/

 

Evo i one prve zvanicne ponude koja vazi do 31.01.2014 sa popustom od 15 % :

 

http://specials.canu...MRYVR3241.r.pdf

 

Nadjoh gde pise za potrebne dozvole:

 

"...Wohnmobile können mit dem deutschen Führerschein 3 bzw. B gefahren werden. Ein internationaler Führerschein (nur gültig im Zusammenhang mit dem deutschen Führerschein) ist nicht vorgeschrieben..."

 

Tu je jedan decko... odlicno je savladao nemacki jezik, pa ce da nam prevede (boldovano je dovoljno)... mislim da mu je nik "SashaP"... pa ako neko moze da ga kontaktira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Sto se tice ovog kampera...

Jel ovaj ima preko 3,5 tona i ako ima jel mora "C" kategorija...ova pravila vaze u Evropi, a zanima me kako je u Americi. Ako ne mora "C", to je vrhunska ponuda...nezavisno od ove moto ture.

 

Nazalost ne pisu nista o vozackoj dozvoli, ali mislim da je normalna dozvola dovoljna, inace bi pisalo.....

 

Evo i njihovog sajta, nazalost sve na Nemackom, ali vredi pogledati. Tu su i sve ponude za motore:

 

http://www.canusa.de/

 

Evo i one prve zvanicne ponude koja vazi do 31.01.2014 sa popustom od 15 % :

 

http://specials.canu...MRYVR3241.r.pdf

 

Nadjoh gde pise za potrebne dozvole:

 

"...Wohnmobile können mit dem deutschen Führerschein 3 bzw. B gefahren werden. Ein internationaler Führerschein (nur gültig im Zusammenhang mit dem deutschen Führerschein) ist nicht vorgeschrieben..."

 

Tu je jedan decko... odlicno je savladao nemacki jezik, pa ce da nam prevede (boldovano je dovoljno)... mislim da mu je nik "SashaP"... pa ako neko moze da ga kontaktira...

 

Unas,

probat ču ja da prevedem na srbski, pa nek me SashaP dopuni ako treba :aha:

 

"... Autodomove se može sa njemačkom vozačkom dozvolom 3 odnosno B voziti. Međunarodna vozačka ( važi samo zajedno sa njemačkom dozvolom) nije propisana .."

 

I kod nas u deželi se autodomovi (i ako imajo preko 3,5 tone) mogu odnosno smeju voziti sa B kategorijom - do max 4.250 kg. Posle je potrebna kategorija C i dodatno još E, ako autodom vuče prikolicu. Mislim ( nisam siguran), da jedino u Austriji i Njemačkoj težina autodoma nije ograničena i takođe se mogu normalno voziti sa B kategorijom..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Unas,

probat ču ja da prevedem na srbski, pa nek me SashaP dopuni ako treba :aha:

 

"... Autodomove se može sa njemačkom vozačkom dozvolom 3 odnosno B voziti. Međunarodna vozačka ( važi samo zajedno sa njemačkom dozvolom) nije propisana .."

 

I kod nas u deželi se autodomovi (i ako imajo preko 3,5 tone) mogu odnosno smeju voziti sa B kategorijom - do max 4.250 kg. Posle je potrebna kategorija C i dodatno još E, ako autodom vuče prikolicu. Mislim ( nisam siguran), da jedino u Austriji i Njemačkoj težina autodoma nije ograničena i takođe se mogu normalno voziti sa B kategorijom..

 

Hvala, znaci da moze i sa nasom B 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Da li ima u ponudi bilo koji motor,a da nisu modeli HD?

To sam i ja pomislio u prvom momentu. Ali sam potom zaključio da je definitivno najkulje voziti se po tim Amerikama na HD-u.

Mada ne bih imao ništa protiv ni da se provozam Rutom 66 u kamperu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Da li ima u ponudi bilo koji motor,a da nisu modeli HD?

To sam i ja pomislio u prvom momentu. Ali sam potom zaključio da je definitivno najkulje voziti se po tim Amerikama na HD-u.

Mada ne bih imao ništa protiv ni da se provozam Rutom 66 u kamperu.

 

 

Bas suprotno, HD modeli su jeftiniji od svih drugih modela a cena goriva je duplo niza u Americi po litru nego u Evropi, jedino sto americka vozila trose duplo vise.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja