Jump to content

Moto Zajednica

Bajker, to ono kao brzina, ribe, rok?

Recommended Posts

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Najbolji osecaj je subota prepodne, otprilike znas na koju ces stranu, negde gde nisi isao ranije, odlazak na pumpu uz ono klasicno neka mogu i sam da tocim, natocis, platis, sednes, spustis vizir i polako..pa brzo..pa novi put, tu jos nisam isao, ajde ovde cu po propisima 80 ne znam put, jao vidi ove krivine pa vojvodina i nije tako ravna svuda kao sto kazu, vidi idijota ulazi mi u traku dok pretice na 100 metara ispred, potonule vile od kocenja, pokazujes mu da nije normalan, nastavis dalje, neko novo mesto sta je ovo, sta pise na tabli, vidi neki parkic i spomenik, ajde da vidim sta pise, da zapalim jednu, motor stoji stabilno na copavoj, naravno da ne placam parking, vidi dve curice smekaju me u jakni, jeste malo vruce, evo i pekara neka, valja probati nesto da se prezalogaji, ide covek sa sinom, mali pravi brm brm zvuke a matori gleda motor, koliko je kubika, 90, aha, moj komsija ima neki ne znam sta je oko 500-600, bice da je 600, reko pozdravi komsiju, nastavljam dalje, ebote sta je ovo azdaja mi se razmazala na vizir, narandzasto zelenkasto na pola face, ne staje se jos sada, sada se vozi, poceo bocni vetar, klizim po traci, pazljivo samo, vidi nebo plavo bez oblaka, popusta vrucina polako se ide nazad nekim drugim putem, mislim da sam trebao da skrenem levo, vracam se par km, skrecem levo i pamtim crkvu u izgradnji za sledeci put da skrenem levo, smrkava se pred ulazom u grad, nebo gori od crvenila, jeste to su mi kratka svetla ne moras da palis svoja duga, spljostena zivotinja broj 7 pored puta, lagano 50 do garaze, na semaforu uvek prvi, skidanje rukavica i kacige, otvaranje garaze, uguram motor, zakljucam volan, kljuc u dzep, dva puta potapsem po mestu suvozaca, bili smo dobri danas, zakljucavam garazu, dodjem u stan, poljubim zenu, kako si, dobro si ovo skuvala, sve je bilo ok, malo mi klizio zadnji par puta, ne brini masina je to, smotao sam zelje, ukljucio tv, druzimo se dok mi prica sta je bilo na pijaci i kako je citala da su ljudi napravili sinteticku celiju.

Nikad u zivotu nisam procitao duzu recenicu :D

 

Ja nikada nisam imao nikakav problem zato sto vozim motor, cak naprotiv, uvek sam nailazio na simpatije. Izgleda da je sve do sredine u kojoj se krecete.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Od skoro sam vlasnik dvotockasa i nisam ni ocekivao da cu se tako brzo navici na situaciju da jedva cekam da je lepo vreme i da imam vremena bar neki sat...spucam u garazu, upalim svoj mali prdavac i napolje! Nije bitno uopste kuda idem, krenem polako po gradskim ulicama bez zurbe i tenzije, malo stanem da opustim oci na nekom lepom prizoru, pa polako dalje...i kad se parkiram nazad u garazu mozak restartovan i sve OK!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Svuda ulazim samo sa podignutim flipom, čekam u pošti red itd. vidim da me gledaju iznenađeni al kad vide da ne reagujem i često ni ne skidam rukavice, nekako mi se čini da prihvataju to normalno umesto papuča. Uglavnom odbijam da skinem kacigu obrazlažući da nosim zakonsku opremu i da nemam obavezu da skidam kacigu, naravno, popustim kad neko zamoli ko u menjačnici recimo da ne misli da sam razbojnik.

 

Ostalo, to se ne priča.:zvizduk:

 

 

 

Ljudi koji ne voze motore nisu upućeni u hejt priču koju znaju ljudi koji voze motore, prema drugim ljudima koji voze motore u papučama, u odnosu na njih koji voze motore u ful opremi. Oni vide samo potpuno oklopljenog, maskiranog, ili kako bi to subjektivno mi motociklisti doživeli zaštićenog čoveka. Ali ta zaštita kad im uđeš u radnju za njih nije zaštita od pada s motora, već neki materijali oko tvog tela od kojih ti oni ne vide ni oči ni glavu, ni telo.

 

Kao što nije kulturno da se uđe u poštu u japankama i sorcu za kupanja, sa ili bez motora ili bilo kog drugog prevoznog sredstva, kapiram da tako nije kulturno da se uđe u poštu ni sa kacigom na glavi. Ne sam o u poštu, manje-više nigde. Ali, dobro, to je samo neko moje kapiranje... :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svuda ulazim samo sa podignutim flipom, čekam u pošti red itd. vidim da me gledaju iznenađeni al kad vide da ne reagujem i često ni ne skidam rukavice, nekako mi se čini da prihvataju to normalno umesto papuča. Uglavnom odbijam da skinem kacigu obrazlažući da nosim zakonsku opremu i da nemam obavezu da skidam kacigu, naravno, popustim kad neko zamoli ko u menjačnici recimo da ne misli da sam razbojnik.

 

Ostalo, to se ne priča.:zvizduk:

 

 

 

Ljudi koji ne voze motore nisu upućeni u hejt priču koju znaju ljudi koji voze motore, prema drugim ljudima koji voze motore u papučama, u odnosu na njih koji voze motore u ful opremi. Oni vide samo potpuno oklopljenog, maskiranog, ili kako bi to subjektivno mi motociklisti doživeli zaštićenog čoveka. Ali ta zaštita kad im uđeš u radnju za njih nije zaštita od pada s motora, već neki materijali oko tvog tela od kojih ti oni ne vide ni oči ni glavu, ni telo.

 

Kao što nije kulturno da se uđe u poštu u japankama i sorcu za kupanja, sa ili bez motora ili bilo kog drugog prevoznog sredstva, kapiram da tako nije kulturno da se uđe u poštu ni sa kacigom na glavi. Ne sam o u poštu, manje-više nigde. Ali, dobro, to je samo neko moje kapiranje... :)

 

Kaciga i šešir koji se skida iz poštovanja i pristojnosti nisu isto kao ni moto čizme i papuče. Uopšte nije za poređenje zakonska,(i poželjna) i plažarska oprema, jednako ko što bi se smatralo nepristojnim da policajac ne skine uniformu ulazeći u pekaru. Baš me briga kako oni hoće ili me gledaju, na njima je da se naviknu a ne na nama da se svlačimo. Plus, sva oprema mora da bude bezbedno navučena i upasovana i svako skidanje kasnije nosi određeni rizik, ko ima kopčanje kacige sa ringovima, ja recimo dotežem i kacigu i rukavice nakon kratke vožnje, a desi mi se da kad me neko zamoli da je skinem da kasnije je ne zakopčam i vozim tako. Naravno, kao što sam već rekao, kad osetim nelagodnost, strah da sam pljačkaš, skinem a i kad me neko zamoli, ali uvek u tom objektu pre izlaska navlačim sve upravo da bi im demonstrirao kako izgleda ritual, da nije ko sa papučama jednostavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio New Beverly 300 i.e. Bronze Perseo

Hm dobar post ... Ja sam BIO skuteras, zavrsio karijeru sa ovim novim Beverlyem ... Elem, fino se radilo prosle godine kupim sebi Range Rover Evoque ... A i napunim neke 42 god. I to je to. Beverlya poklonim rodjaku koji je sav blentav, grizla me savest ali cujem da ga je menjao za Corrado ???? pa mi je mirna savest. Moram da priznam da nisam nesto uzivao u voznji sam ali isto tako razumem ljude koji vole motore i cekaju svaki lep dan da se voze. Zena me pita: Sta uradis pa ti se ovi motoristi zahvaljuju ??? Jednostavno pazim kada se provlace u koloni i obavezno desno kada ih vidim na putu ... Eto jedno drugacije vidjenje ... Puno sigurnih kilometara zelim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja