Jump to content

Moto Zajednica

Kupovati ili ne, dilema

  

18 članova je glasalo

  1. 1. Kupiti ili ne



Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav, sto bi se reklo "rookie" sam u svetu motora kao i na ovom forumu, pa sam hteo da se informišem oko sledeće kupovine. Naime neko vreme sam trazio motor ali nikako nisam bio u finansijskoj situaciji da ga kupim, sada je vec krenuo posao pa ce biti neki para da se izdvoji.

 

Da skratim, posle listanja stotinu oglasa ponuda itd. naišao sam na jedan model koji mi se svideo, u pitanju je SYM Joyride, a posle jos nekog traženja slučajno sam naleteo na jedan oštećen. Oštećenje je spoljnog tipa, dakle plasika zadnjeg levog dela skutera je slomljena (otprilike izgleda kao da ga je neko udario samo u tom delu i slomio je), priložiću i sliku. Skuter je samim tim po povoljnijoj ceni i sada mene zanima da li bi neko uopste mogao da me uputi da li je kupovina pametna ideja, da li ovo moze da se sredi (koliko toliko, a da izgleda pristojno) i da li uopste gledati ovo kao povoljnost, ili mač sa dve ostrice, pa da ispadne da nije samo plastika bila u pitanju već da se krije nesto i mehanički.

Naravno skuter je mehanički ispravan kako kaže vlasnik. I još jednom ponavljam, ono sto me je privuklo je povoljna cena mašine.

post-31508-0-28597800-1385036000_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Не знам колико је повољна цена али ово је велико оштећење.То су две целе пластике,бочна и задња што није мало.Ове делове мислим да је веома тешко наћи код нас,можда ћеш их наћи на Е беју али прво пробај да их нађеш и види цену па се онда упуштај у куповину.

Генерално Сим скутери су веома добар однос цене и квалитета и о томе могу више да ти кажу колеге које су их возиле или их возе.

У сваком случају добро дошао на ове стране надам се да ћеш потрагу брзо окончати и брзо почети да се возиш 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Upravo je to ono što sam uradio, seo za komp i krenuo da tražim i tražim i tražim, ali mogu reći da je gotovo sve bilo bez uspeha, tj nalazio sam delove ali za novije modele, a shvatio sam i sam da je oštećenje prilično zeznuto.

 

Zato sam i pokrenuo pitanje ovde, misleći, gde ću naći bolju pomoć nego ovde. U nadi da možda neko zna gde se moze naći deo ili popraviti, zameniti šta god :)

Mada opet kažem, cena je ono što me je privuklo, oštećenje kao oštećenje jeste na gadnom mestu, što bi se reklo ko zna dal se tu jos neki kvar krije ali za te pare bih pre vozio da kazem kvalitetniji skuter (u odnosu na druge kineze i ostale što sam gledao) sa oštećenom maskom, nego neki koji ce izdahnuti posle par meseci :)

 

Informisao sam se koliko sam mogao, gledao razne skutere, naravno ukusi i iskustva su različiti, a stekao sam utisak da su SYM koliko toliko dobro služili vlasnike.

Dečko je dao cenu 500€, sto je sasvim korektno. Ali dilema postoji, to je sigurno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

(u odnosu na druge kineze i ostale što sam gledao)

 

Сим није Кинез.Тајван је у питању и самим тим делови су им прескупи,можда и неко може да ти закрпи тај део пластике али не знам да ли би ти цена одговарала,то није јефтино.Колеги са форума је један од тих који праве пластичне делове тражио сумануту цифру за један део,поклопац филтера за ваздух.

У сваком случају пуно среће.

Ево линка ка једном од њих Пластичар

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ja glasao NE,jer 500e nije malo,imas lepih maxi skutera vec za 600-700 a i japanci su...ne gledaj godiste vec odrzavanje...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav novom kolegi 1zdravo.gif

 

Pametan potez mogu ti reci sto si zasao na ove strane trazeci odgovor na svoja pitanja ili nedoumice. Retko ko bi to uradio, po obicaju pljusnu pare pa sta bude ili voze nove stranice oglasa.

 

Koje je godiste skuter, kilometraza, neka dokumentacija odrzavanja... ili ti osnovne stvari koje se prvo gledaju. Ako je sa te strane sve u granicama normale treba pristupiti "dubljem" pregledu skutera, prvo vizuelno ( plastike, kocnice, gume, nosaci motora... ) pa proba/voznja ( zvuk hladnog motora, proba polaska, da li vuce u stranu... )

 

Ostecenje na slici mi ne deluje kao velika havarija, msm da se moze srediti za relativno male pare ali ostavimo to strucnjacima za tu namenu posla.

Moje misljenje je da treba sagledati gore navedene stvari i ako je sve OK moze se pristupiti kupovini pa popravci plastika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hvala na odgovorima, kao što rekoh zato sam i došao ovde, da vidim sta ljudi koji se razumeju imaju da kažu i da posavetuju.

 

Postavio sam ovo pitanje posto je cena otprilike manja za jedno 300, 400 evra u odnosu na druge SYM skutere poput ovog Joyride ili GTS koje sam viđao, i meni odmah sinula ideja da popravku preuzmem na sebe sa logikom da će iznositi manje od te razlike koju sam "uštedeo" :D

 

Moraću da razmislim, a i još uvek se raspitujem za nabavku tog oštećenog dela, za sada sam dobio odgovor od distributera SYM motora da možda postoji opcija da se to naruči kada budu imali sledeću porudžbinu. Problem je taj što moraju da kontaktiraju fabriku da vide da li za ovaj model iz 2005. godine postoje delovi.

 

Inače motor je 125cc, 2005. godište, 17.000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Narucivanje plastika bi uzeo kao poslednju soluciju, probaj prvo kod plasticara da li moze da ti napravi deo koji nedostaje pa posle samo prefarbas.

Vidjao sam plasticara kako od totalno polupanog branika napravi novi, ako je desna strana citava ne verujem da bi bio problem napraviti levu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

500EUR za ovu lesinu? Mislim skuter je OK ako ga da za 350EUR, sve preko je gubitak. Ako nece, ostace mu na oglasima godinu i po dana kao mnogima koji ne mogu da shvate da su preterali sa cenom svog ljubimca. Ima tu i zadnji far da se menja, sigurno jos skrivenih lomova, pogledaj ti to licno pa se javi opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

I sam sam davno razmisljao tako o nekoj opciji, posto nisam imao para pa da kupim jeftiniji pa sam sredim. Veruj mi to izadje mnogo vise uvek nego sto si planirao, bolje uzmi nekog ispravnog pa nek je i stariji nego slupanog. I ta cena je mnogo za taj motor, ako bas budes odlucio mozes mu spustiti sigurno cenu, zna on dobro koliko bi ga popravak kostao tako da ce spustiti jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Vidim da sam zakasnio sa odgovorom, ali neka bude za neke buduce korisnike - kupio sam Sym Joyride 2004 sa 17.000km, u odlicnom stanju. Slupao sam ga odmah na probi (ne ja vec kolega ali to nije tema ovde), stradala prednja maska i unutrasnji crni oklop, nistra strasno ali nezgodno za popravak. Prvo skinuo branik i taj crni unutrasnji oklop, odneo branik na krpljenje, onda farbanje pa montiranje na masinu...trajalo dobrih 15 dana i kostalo oko 100eur (i to jer mi je farbao drugar sa farbom koju sam ja kupio), i opet niej ispalo bas najbolje jer je tesko upasovati zabice na velikim plasticnim delovima kao sto je maska motora. Deluje da to sve moze lako da se sredi ali nije bas tako, ima dosta posla i kosta vise nego sto ocekujes...

Al zato sam se posle navozao fino :) SYM je dobar skuter, odrzavanje nije skupo (ne znam sta bude kad ode neki deo koji ne pase od drugih masina), inace pase dosta delova od Kymco...

Ajd da kupis nesto pa da uzivas na prolece!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja