Jump to content

Moto Zajednica

Cbr 1000rr 2008

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Pozdrav drugari.Zanima me da li neko ima iskustva sa Hondom cbr 1000rr 2008 godiste.Dobar prijatelj mi ima ovaj model u repsol boji,kaze da trosi 1l ulja na 1000km.Hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Meni to deluje nešto mnogo. 1l ulja na 1000km :stabre: Previše je. Ne verujem, osim ako mašina nije pred raspadom ili da negde curi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

da je mnogo mnogo je, negde sam procitao posto sam i ja hteo da je uzmem da ta prva serija trosi ulje ali ne bas toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Ja sam imao ovaj model iz 2008 i mogu ti reci da kod mene uopste nije trosila ulje. Naslusao sam se tih prica takodje, cuo sam da se ljudi zale, ali ja taj problem nisam imao! Navodno, samo jedna serija u proizvodnji je imala tu gresku 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

ja sam imao tu godinu i nisam imao nikakve probleme,medjutim koliko cujem da imaju problem sa masa stvari,potrosnjom ulja,korpom i kvacilom,radilicom..

ima masa slucajeva da motor koji je presao par hiljada kilometara prolupa itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Pa koji god se meni svidja uvjek neki problem :D planirao kawasakia zx10r 2004-kazu ram i felga pucaju ko ludi.planirao k6 1000-kazu puca glava motora :D j*** lud zbunjenog :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Pa koji god se meni svidja uvjek neki problem :D planirao kawasakia zx10r 2004-kazu ram i felga pucaju ko ludi.planirao k6 1000-kazu puca glava motora :D j*** lud zbunjenog :D

Kawasaki stvarno ima taj problem sa ramom ... kad se recimo udari u kamion ili kamion u tebe,ne daj Boze. Kakvo pucanje ramova i felni i bakraca. Glava motora,jjeee. Sve je to dobro.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

Pa koji god se meni svidja uvjek neki problem :D planirao kawasakia zx10r 2004-kazu ram i felga pucaju ko ludi.planirao k6 1000-kazu puca glava motora :D j*** lud zbunjenog :D

 

uzmi koji ti se svidja i to je to,jbg.nema masine koja je perfektna uvek nekoj nesto fali.a pogotovo sadasnji novi motori izgleda je los materijal ili izrada

sta vise znam.svaki se covek nadje sebe sa nekim tipom i markom motora,nekome odgovara ovo nekome ono nismo svi isti druze.pocev od temperamenta

tezine,visine ...nekoga bolu ruke na ovom nekoga ledja na onom...

ja iskreno kada sam vozio hondu cbr1000rr nisam vozio podvozniji motor u svom zivotu,promenuo sam jako puno motora koje novih koje polovnih u top stanju ali kao na hondi nisam osetio tu lezernost i poslusnost u svemu....

 

samo jos jedno da ti kazem,neznam kolike si visine i tezine ali to nije velik motor mozda nesto malo veci od r6.

meni je odgovarao posto sam manje gradje.koliko znam nema manje hiljade od honde cbr1000rr to godiste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Pa 185cm sam otprilike visok.I cuo sam da je honda stvarno odlican motor,procitao sam foruma i foruma sto se tice 2004 godine i hiljadarki tih godista.Bas sam se zagrijao za kawu desetku i k6 suzuki.Najvise mi oni odgovaraju.Ali opet pazljivo gledam i pratim sve na forumu,testove svih motomagazina da se ne bih doveo u situaciju da dam 3500-4000eu i da se nakon par dana uhvatim za glavu.Normalno,sad ce vecina reci da trebam gledati sve kad kupijem motor,to i radim.Ali nije nemoguce da se nesto desi.Znam za k6 1000 da je Suzuki zvanicno objavio na svojoj stranici da se modeli trebaju otjerati u zastupnistvo na besplatnu zamjenu kriticnih djelova(ali samo u garantnom roku).Takodje,Kawasaki je zvanicno objavio da modeli 2004 godine (samo 1000ccm) obave zamjenu prednje felge.Ako je rekla kazala kod nas u ex you.nisu ludi valjda i u Americi ili Engleskoj cije sam forume citao o tome od tacke do tacke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Prvo: 3500-4000e CBR 2008god a da valja...ne pije vodu

Drugo: Visina 185 na ovom motoru...ne pije vodu Moze, ako mislis da kruziras njime...Ako mislis da ga odvrnes i spakujes se iza vizira - zaboravi...

 

Ja sam 180cm pa mi bio mali (mislim na motor 0namigivanje.gif). Pomerim guzicu skroz do zadnjeg sedista, legnem na rezervoar i vizirom kacige udaram u vizir motora...Na 140 km/h subjektivni osecaj k'o da je 300...preko 170, hoce glava da odleti sa ramena od udara vetra 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Prvo: 3500-4000e CBR 2008god a da valja...ne pije vodu

Drugo: Visina 185 na ovom motoru...ne pije vodu Moze, ako mislis da kruziras njime...Ako mislis da ga odvrnes i spakujes se iza vizira - zaboravi...

 

Ja sam 180cm pa mi bio mali (mislim na motor 0namigivanje.gif). Pomerim guzicu skroz do zadnjeg sedista, legnem na rezervoar i vizirom kacige udaram u vizir motora...Na 140 km/h subjektivni osecaj k'o da je 300...preko 170, hoce glava da odleti sa ramena od udara vetra 1aha.gif

 

Pitao sam za iskustva sto se tice cbr 1000 2008.Druga stvar,napisao sam takodje da sam citao o 2004 godistu sto se tice hiljadarki te sam naveo njihove potencijalne probleme koji nisu rekla-kazala ili sto je obicaj kod nas da svaki coban svoje stado hvali,nego sam nasao na stranim forumima.Ne jedan forum nego vise njih. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

to je prava Honda od 1000ccm da je trosila ulje kao nova. Honda je makar na severno americkom trzistu zvanicno obavestila sve nove vlasnike istog modela da je to po standardima motor industrije. Mnogi vlasnici su se bunili I neki su dobili nov motor pod garancijom, ali sve je palo u vodu da su sve moto kompanije na severno americkom trzaistu uvele isti standard. Sto znaci ako si prvi vlasnik i ako si redovno odrzavao motor kod ovlastenog servisa pomoci ce ti u svakom slucaju radi lojalnosti prema marki i ovlastenom servisu. A ako nisi prvi vlasnik i nisi servisirao svoj motor kod ovlastenog servisa nece da pricaju sa tobom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

Pa 185cm sam otprilike visok.I cuo sam da je honda stvarno odlican motor,procitao sam foruma i foruma sto se tice 2004 godine i hiljadarki tih godista.Bas sam se zagrijao za kawu desetku i k6 suzuki.Najvise mi oni odgovaraju.Ali opet pazljivo gledam i pratim sve na forumu,testove svih motomagazina da se ne bih doveo u situaciju da dam 3500-4000eu i da se nakon par dana uhvatim za glavu.Normalno,sad ce vecina reci da trebam gledati sve kad kupijem motor,to i radim.Ali nije nemoguce da se nesto desi.Znam za k6 1000 da je Suzuki zvanicno objavio na svojoj stranici da se modeli trebaju otjerati u zastupnistvo na besplatnu zamjenu kriticnih djelova(ali samo u garantnom roku).Takodje,Kawasaki je zvanicno objavio da modeli 2004 godine (samo 1000ccm) obave zamjenu prednje felge.Ako je rekla kazala kod nas u ex you.nisu ludi valjda i u Americi ili Engleskoj cije sam forume citao o tome od tacke do tacke.

 

vidi neznam odakle si ali za te pare koje ti raspolazes ne mozes kupiti hondu cbr 1000rr 2008god.to budi ubedjen sto posto.

taj motor odokativno glefajuci sada kosta u dobrom stanju oko 7000-7500e.

 

za sve drugo sam ti napisao u mom postu.visina koju imas nije za ovaj motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Pa 185cm sam otprilike visok.I cuo sam da je honda stvarno odlican motor,procitao sam foruma i foruma sto se tice 2004 godine i hiljadarki tih godista.Bas sam se zagrijao za kawu desetku i k6 suzuki.Najvise mi oni odgovaraju.Ali opet pazljivo gledam i pratim sve na forumu,testove svih motomagazina da se ne bih doveo u situaciju da dam 3500-4000eu i da se nakon par dana uhvatim za glavu.Normalno,sad ce vecina reci da trebam gledati sve kad kupijem motor,to i radim.Ali nije nemoguce da se nesto desi.Znam za k6 1000 da je Suzuki zvanicno objavio na svojoj stranici da se modeli trebaju otjerati u zastupnistvo na besplatnu zamjenu kriticnih djelova(ali samo u garantnom roku).Takodje,Kawasaki je zvanicno objavio da modeli 2004 godine (samo 1000ccm) obave zamjenu prednje felge.Ako je rekla kazala kod nas u ex you.nisu ludi valjda i u Americi ili Engleskoj cije sam forume citao o tome od tacke do tacke.

 

vidi neznam odakle si ali za te pare koje ti raspolazes ne mozes kupiti hondu cbr 1000rr 2008god.to budi ubedjen sto posto.

taj motor odokativno glefajuci sada kosta u dobrom stanju oko 7000-7500e.

 

za sve drugo sam ti napisao u mom postu.visina koju imas nije za ovaj motor...

 

napisao sam samo da mi neko kaze za iskustva sto se tice cbr 1000 2008 a ne da cu ga ja kupiti.Rekao sam da mi drug ima taj motor i da ima takav "problem".Ja gledam 2004-2005 godinu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

Taj cbr jeste lijep ali nemam ga sad u planu kupovati.Zato sam pitao da li je to trosenje ulja standardno kod njih ili je neka greska u pitanju.Drug me zamolio da se raspitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

k5/k6 1000 sto se tice performansa ubedljivo najbolji. posle toga sam seo na r1 2007 i opet mi je bio bolji k6. honda 2006/2007 ok motor skroz, lepo se vozi, fabricki trosi ulje to svi znaju, ima problema sa strujom kad se maltretira po gradskoj voznji, ali ok motor. moj glas ide suzukiju, ne bi dvaput pogledao ostale. ali opet zavisi od stanja motora, ipak je to supersport motor star 5+ godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Modrica-Foca
  • Motocikl: Cbr1000rr

k5/k6 1000 sto se tice performansa ubedljivo najbolji. posle toga sam seo na r1 2007 i opet mi je bio bolji k6. honda 2006/2007 ok motor skroz, lepo se vozi, fabricki trosi ulje to svi znaju, ima problema sa strujom kad se maltretira po gradskoj voznji, ali ok motor. moj glas ide suzukiju, ne bi dvaput pogledao ostale. ali opet zavisi od stanja motora, ipak je to supersport motor star 5+ godina.

 

Koliko si dugo vozio Suzikija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

A, pa pravi stručnjaci svakoj mašini znaju slabu tačku "i to se događa baš baš često".

 

OK, čitajući (strane) forume, čovek može da stekne utisak, da se navedeni problemi mnogo češće dešavaju, nego što je to zaista slučaj. ALI, ja ne bih nikada kupio motor sa nekim poznatim (serijskim), ozbiljnim problemom.

 

2008 Honda CBR1000RR, jeste poznata po enormnoj potrošnji ulja, jer su koristili loše karike.

 

2004 Kawasaki ZX-10R, jeste poznat po pucanju ramova i prednje felne (nisam istražio tačne uzroke, pretpostavka, malo materijala u kombinaciji sa vazdušnim komorama/nečistoćama, karakterističnim za odlivak).

 

Suzuki GSX-R600/750/1000, kroz nekoliko generacija je imao veliki problem sa pucanjem ramova. A najdrastičniji primer je GSX-R1000 K7/K8, gde se dešavalo da se u toku najnormalnije vožnje, motocikl jednostavno prelomi na 2 dela. Možda nekome ovo deluje neverovatno, ali istražite i videćete da je istina. Uzrok je pogrešno podešen robot za zavarivanje, koji je pravio var bez dovoljno penetracije, posle nekog vremena i stresa, var samo popusti.

 

Edit: Evo, link-a:

 

http://www.sportbikes.net/forums/sportbike-videos-reviews/406340-07-08-gsxr-1000-frame-breaking-issue-pics.html

 

191433d1246991931-07-08-gsxr-1000-frame-breaking-issue-pics-presentation-accident-moto.jpg

 

Ima još mnogo primera za Suzuki, ali imate Google, pa istražite malo. :)

 

Poenta je, da biti dobro informisan zlata vredi, jer ovo su vrlo opasni problemi.

 

Edit2: A da, što se tiče pucanja točkova, znam za 2 primera Suzuki GSXR600 K6 ili K7 i Suzuki GSXR750 K8 ili K9, jednostavno, paoci su suviše tanki, a ima ih samo 3, pa ako se desi problem prilikom livenja (vidi, šta sam gore napisao za odlivak), pucaju.

 

A pokretaču teme, preporučujem Yamahu YZF-R1 2004/2005, taj motocikl, koliko je meni poznato, nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

eto a ja prodao K7 1000 i kupio ponovo K7 1000 a bila je opcija da se kupi i R1 ali nebrinem se mnogo posto ce se i njoj naci neka mana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja