Jump to content

Moto Zajednica

kawasaki zr7 ili suzuki bandit 600/650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Hvala na lepim zeljama! Motor je farban,klizao je sa desne strane,sto se vidi na rolbaru i retrovizoru,i kako mi covek kaze,takav je i dosao iz Svajcarske pa je ovde ofarban u perla belu.Inace,sjaji se gde god da pogledas,od felni,rama,agregat pogotovo,prosto neverovatno za bilo sta staro 23 godine...sta reci,odusevljen sam,stvarno masina sa "dusom",a i cena je bila vise nego korektna :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ako je mehanicki sve ok, mislim da je i cena ok. Vidi se da je farban ali kod motora tog godista to je u redu, i verovatno izgleda bolje nego sto bi izgledao da nije. Takodje vidim da su gume verovatno nove (makar po dubini sare).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Dobro jutro ljudi!!Da li neko zna coveka koji se krije pod nadimkom Techa,cini mi se iz Smed.Palanke,clan je BJbikers-a...necete verovati,jutros sam na forumu trazio nesto

o lancu bregaste za mog Zephyra,i naidjem na prepisku doticnog gospodina sa nekim kolegama,i ne verujem svojim ocima...covek je bio u posedu ovog istog motora,i u periodu od novembra 2011. do marta 2012. je radio remont masine,iz istog razloga(cangrljanje dok je hladan)...menjao je lanac,stelovao ventile,itd...ako neko zna coveka

neka mi javi,najbolje bi bilo da nadjem negde br.tel.,pa da ga zovem,zanima me sta je sve uradio,kako mu se cinio motor kada ga je rastavio,itd..uglavnom,i on je kao i ja

bio zadovoljan vidjenim,radom motora,menjacem,itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Jeste bilo lepo retro motorce,ali se na na zalost nije dugo zadrzalo kod mene...posle prve ozbiljnije voznje od 300 km u danu,dodjem kuci,oslonim ga na copavu i odem da rucam...posle pola sata krenem da ga uteram u garazu i imam sta da vidim kada sam mu prisao,curi ulje iz kucista vazdusnog filtera...verovatno je usled istrosenosti karika sabijao pritisak u karter,podizao nivo ulja i kroz iber ubacivao ulje u kuciste vazdusnog filtera,sto nije moglo da se primeti na sporijoj gradskoj voznji i na kratkim relacijama,ali eto,pokazalo se na prvoj duzoj voznji...sve u svemu,popio je nesto preko 400 grama ulja na 500 km,a to je za moje poimanje ispravnosti bilo kog vozila ravno katastrofi...ali ok,nisam se sokirao jer je ipak na satu imao 85000 km,vise sam se razocarao jer mi je bas legao...stavio sam ga na oglas i za par dana i prodao,otisao je u jednu auto skolu,i siguran sam da ce ih dugo sluziti,a sigurno da nece ni ulje tim tempom trositi jer ce ucenici sigurno biti nezniji sa gasom :-) ...i tako,pazarih posle par dana Bandita 600s,2001 god,i mogu vam reci da je ovo druga dimenzija u odnosu na Zephyra,pogotovo menjac,ali ok,da se ne ljute postovaoci Kawasakija,pripisacemo to mladjem godistu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zao mi je sto se tako zavrsilo, tj. sto si naleteo na kastastrofalnu lomatinu. Zephovi su fanstasticni, cak ni ta kilometraza ne bi trebalo da predstavlja problem no, aljkavost i neodrzavanje je uzelo maha.

 

Sta je tu je, posle GSF600, gledaj Zephyra 1100 :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Malo da podignem necro temu :D

 

Koja je razliku u ceni servisiranja ventila sa metodom koji ima bandit (sraf) i zr7 , tzv. shim under bucket? Ovaj drugi deluje poprilicno komplikovaniji a ujedno i skuplji za odraditi. Ako ste radili kod nekog servisera, napisite cene itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja