Jump to content

Moto Zajednica

Krpljenje hladnjaka

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nedavno sam u jednoj voznji izbusio hladnjak. Kamence se naslo izmedju ventilatora i hladnjaka, baksuzno, kada se ventilator ukljucio ostetio je jedno rebro. Rupica je male velicine, kao iglom probusena ali sasvim dovoljno da curi.

 

Po preporuci, kontaktirao sam Killer auto i dobio informaciju da ''samo posaljem''. Danas pre slanja sam ih pozvao i dobio skroz drugacije odgovore, kako je hladnjak motocikla izuzetno tanak i da ''to ne moze da se vari'' ali da svakako posaljem te ce nekakav ''majstor'' da ''pronadje drugu metodu'' popravke i ne znaju koliko ce to da kosta, cak ni okvirno. Ne zelim uopste da mi tamo izvode kerefeke i da mi traze veliki novac jer se ipak radi o motociklu kao da je to ruska podmornica klase ''Tajfun'' a ne ER5 iz '99.

 

Predlozite mi coveka koji to moze da odradi a da me ne zavlaci i izmislja toplu vodu a najvise bih voleo da to bude neko od majstora sa foruma ili mi jednostavno predlozite sta da uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Максимално сам разочаран "КИЛЕРОМ" због неозбиљности,мада наравно не шаљи .

Предложих на основу добрих искустава из комшилука...1neznam.gif(ауспух)

Све се мења па и они...али ипак и није тако лоше што рекоше који проблем може

да буде,на буџење не пристај да машина не прокува!!!

Поздрав.1zdravo.gif

 

пс.Које крпљење је добро?Ја лично избегавам (колико могу).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Ja imam loše iskustvo sa kiler autom. Nosio sam svojevremeno hladnjak od samare, nisu dobro zakrpili, a naplatili su mi. Kad sam ga doneo ponovo da reklamiram, hteli su da mi opet naplate. Tek posle prepirke su pristali ponovo da urade besplatno, ali opet nisu uradili kako treba. Ne znam, možda su se u međuvremenu poboljšali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mo zes to i sam uraditi ALU kitom. Skines zastitnu boju jedno 10 mm u krug od rupice, ocistis nitrom, a sve vreme rupica da bude na gore da nebi masnoca prodrla iz unutrasnjosti i zakitujes to. Radio sam to vise puta uspesno. Mozes da (probe radi) namazes sapunicom kad se osusi naravno i nadujes na 1 bar, ako nema balona to je to. Ako dolazis do Palanke, donesi i uradicemo to, besplatno naravno. Pozz

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Ovdje u Svedskoj ima a vjerujem i tamo za ta sitna ostecenja limenka sa granulama, naspes u hladnjak, granule se rastope i ta sitna ostecenja uspjesno krpe.Ako nema zamoli nekog da ti donese iz EU, ja bih rado ali sam daleko i ne dolazim cesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ima toga i ovde. Ako je pristupacno ipak je bolje zakrpiti ga od spolja. Posto ga je probilo kamence, rupica je spolja i verovatno je pristupacna za krpljenje. Ja bi lepo ocistio mesto oko rupice i namazao dvokomponentni bizonov tecni metal, vise stvari sa krpio njim, odlican je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Bardahl Ima sredstvo za krpljenje hladnjaka,provereno vise puta.Nesteti nicemu u sistemu.Sipas u hladnjak na vruc motor i on sam zatvori rupu.Jeftin je i mogu ti poslati sitijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

ovim bizonom sam lepio deo koji se vrti na 11-12 000 obrtaja, i jos uvek drzi bez problema, tako da mislim da bi odlicno radio na hladnjaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

ovim bizonom sam lepio deo koji se vrti na 11-12 000 obrtaja, i jos uvek drzi bez problema, tako da mislim da bi odlicno radio na hladnjaku.

 

Sta si lepio,radilicu :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Aj da osvezim temu.

Sta je bolje: sredstva koja se sipaju u hladnjak i zaptivaju iznutra, ili taj epoksi metal koji se nanosi spolja. Rupa na hladnjaku je vrlo mala, oko 1mm, mozda i manja. I ima li neki majstor u BG da to uradi ljudski, ili ja da se petljam sa tim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Postoje ona tecna sredstva koja reaguju u kontaktu sa vazduhom i pretvaraju se u smolu i tako zatvore rupu, kazu da nisu stetna za sistem ali ako je pristupacna rupa najbolje je zakrpiti. Ja sam uspesno lemio kalajem bakarne hladnjake od starijih vizila, za druge ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja