Jump to content

Moto Zajednica

Potreban smještaj u Njemačkoj ili Austri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Pozdrav,

 

kao što sam napisao u naslovu teme, potreban mi je smještaj ili u Njemačkoj ili u Austriji nije bitno koji grad.

Pošto sam sad izvisio posao u njemačkoj jer ne znam njemaki odlučio sam da naučim njemački jezik1zvizduk.gif

Planiram da odem na njemačko govorno područije i da upišem intenzivni kurs njemačkog jezika u trajanju mjesec ili dva.

Postoje mnoge agencije koje nude u kompletu kursa i smještaj ali pošto sam ne zaposlen i bez primanja ti kompleti su mi ti preskupi.

Tipa mjesec dana kursa sa smještajem izadje oko 800€ a bez smještaja sam kurs košta oko 250e. Tako da sam odlučio da uz pomoć dobri ljudi pokušam da nađem neki jeftiniji smještaj da li u Njemačkoj ili austriji. Potreban mi je smještaj u nekom sobičku. Nemora biti ništa specijalno, samo da imam krevet i da je jeftin 0takoje.gif

Ako neko ima sobičak da bi ga izdao ili nekoga poznaje da bi mi izašao u susret i izdao mi sobičak bio bih mu zahvalan ako bi mi se javio.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moj kumic za strucnu praksu u trajanju od 3 meseca u Parizu, nasao smestaj preko Couchsurfersa, potpuno besplatno. Tip cija je gajba, tokom nedelje je boravio u nekom selu na svojoj praksi, tako da je samo vikendom bio kuci. Jedino sto je trosio novac na hranu.

Mozes da probas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Uf tako bi nešto užesno odgovaralo. Hvala ti puno, pokušaću i ja nadam se da će mi uspijeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Idealno za tvoje potrebe helpix. Volontiraš na nekom imanju, hostelu, hotelu ili domaćinstvu od 3 do 6 časova dnevno, 5-6 dana u nedelji za besplatan smeštaj i hranu. Odeš sa engleskim jezikom a vratiš se (recimo)sa nemačkim!

 

http://www.helpx.net/index.asp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

i da upišem intenzivni kurs njemačkog jezika u trajanju mjesec ili dva.

 

Ја ти око смештаја не могу помоћи али могу да ти кажем да за ово време сигурно нећеш научити немачки. Неке основе да, али савладати некачки језик не!!!

 

Ја сам ево већ осма година у Аустрији и још не причам немачки. Да се разумемо одмах, ја према речима мојх колега Аустријанаца говорим ЈАКО ДОБРО али ја лично нисам задовољан!!! Ја бих пре за себе ракао да се служим немачким. И опет ми понекад зафали понека реч или израз...

 

Ах да, ја сам био три године на интензивном курсу а нисам морао због визе. Желео сам да научим зато што сам дошао на 15 дана пре почетка школске године са сином који је пошао у 5. разред и ћерком која је пошла у 1. разред и који нису знали нити једну реч немачког. Немаш појма како је тешко кад дете дође кући и плаче, кука а мора и сутра да иде у школу.

 

Зато сам ја дао велике паре за курсеве од 6 дана у недењи (5 дана после посла до 22:30 а субота и недеља по осам сати).

 

Е сад, можда си ти надарен за језике па можеш то за 3 месеца а ја мало приглуп па ми је требало толико колико ми је требало.

 

НАЈВАЖНИЈА СТВАР: Мораш почети да мислиш на немачком јер филозофооооија језика није нитислична нашем!!! Џаба ти 10000 речи ако не мислиш на немачки начин!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Idealno za tvoje potrebe helpix. Volontiraš na nekom imanju, hostelu, hotelu ili domaćinstvu od 3 do 6 časova dnevno, 5-6 dana u nedelji za besplatan smeštaj i hranu. Odeš sa engleskim jezikom a vratiš se (recimo)sa nemačkim!

 

http://www.helpx.net/index.asp

 

razlika od robovanja je u tome da mozes da odes kad hoces 0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

i da upišem intenzivni kurs njemačkog jezika u trajanju mjesec ili dva.

 

Ја ти око смештаја не могу помоћи али могу да ти кажем да за ово време сигурно нећеш научити немачки. Неке основе да, али савладати некачки језик не!!!

 

Ја сам ево већ осма година у Аустрији и још не причам немачки. Да се разумемо одмах, ја према речима мојх колега Аустријанаца говорим ЈАКО ДОБРО али ја лично нисам задовољан!!! Ја бих пре за себе ракао да се служим немачким. И опет ми понекад зафали понека реч или израз...

 

Ах да, ја сам био три године на интензивном курсу а нисам морао због визе. Желео сам да научим зато што сам дошао на 15 дана пре почетка школске године са сином који је пошао у 5. разред и ћерком која је пошла у 1. разред и који нису знали нити једну реч немачког. Немаш појма како је тешко кад дете дође кући и плаче, кука а мора и сутра да иде у школу.

 

Зато сам ја дао велике паре за курсеве од 6 дана у недењи (5 дана после посла до 22:30 а субота и недеља по осам сати).

 

Е сад, можда си ти надарен за језике па можеш то за 3 месеца а ја мало приглуп па ми је требало толико колико ми је требало.

 

НАЈВАЖНИЈА СТВАР: Мораш почети да мислиш на немачком јер филозофооооија језика није нитислична нашем!!! Џаба ти 10000 речи ако не мислиш на немачки начин!

 

Stari, hvala ti za savjete, znam ja da je to malo vremena ali meni ne treba da budem neki expert dovoljno je da se mogu samo sporazumijevati. Nemam pojam, još kontam šta ću i kako ću, ali znam da moram što prije to riješavati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Idealno za tvoje potrebe helpix. Volontiraš na nekom imanju, hostelu, hotelu ili domaćinstvu od 3 do 6 časova dnevno, 5-6 dana u nedelji za besplatan smeštaj i hranu. Odeš sa engleskim jezikom a vratiš se (recimo)sa nemačkim!

 

http://www.helpx.net/index.asp

 

Staracc hvala za ovaj sajt 0takoje.gif. Malo sam gledao po njemu i ne čini mi se loš. Sad ću da napravim profil pa da vidim da li se šta naći što bi mi odgovaralo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Idealno za tvoje potrebe helpix. Volontiraš na nekom imanju, hostelu, hotelu ili domaćinstvu od 3 do 6 časova dnevno, 5-6 dana u nedelji za besplatan smeštaj i hranu. Odeš sa engleskim jezikom a vratiš se (recimo)sa nemačkim!

 

http://www.helpx.net/index.asp

 

Sad sam napravio profil na ovom sajtu i da bi mogao da kontaktiram nekoga sa liste moram da platim 20€.

Imaš li ti kakvih iskustava sa tim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja