Jump to content

Moto Zajednica

Oko Beograda van asfalta

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 185 postova

Posle višemesečnog rada i neljudskih napora doveo sam (manje više) do kraja moj plan da trasiram terensku obilaznicu oko Beograda.

 

Cilj je bio da nađem terene do kojih iz Beograda ne mora mnogo da se putuje po asfaltu, tako da za jedan dan može i da se ode i da se vrati kući a da se što više vremena provede u prirodi.

 

Napravio sam ceo krug oko Beograda, uz nekoliko podvarijanti. Zavisno od vremena i vremena planiram da ponovo odem da utvrdim neke deonice i istražim alternative.

 

Dakle, ko ima slična iskustva, predloge itd neka napiše.

 

Ko hoće da mi se pridruži dobrodošao je. Nisam baš siguran koliko će ove godine još biti mogućnosti, ali ako ne pre onda onda na proleće.

 

 

Preko zime ću gledati da sredim mape. Za sada grubi opis:

 

Južni luk: Veliko selo - Slanci (kroz baru) - Kaluđerica - Vrčin - Ripanj - Rušanj - Ostružnica (pa na most do Surčina)

 

Zapadni luk: Surčin - Bečmen - Bojčinska šuma - Petrovčić - Subotište - Zemun (pa na most kad ga bude do Crvenke)

 

Severositočni luk: Crvenka - Sefkerin - Pančevo - Starčevo - Ivanovo (pa ko se snađe preko dunava do Ritopeka)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mozes uzeti u obzir i to da ima skela kod Vince pa se tu moze preko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Druze,

Mislim da bi ovo moglo da ti pomogne ( http://www.realrider.com ). Sajt je na pocetku bio za "prave" tj real bikere koji voze bike uvek. Posle se prosirilo i izraslo je u ovo sto vidis danas. Na sajtu se registrujes i mozes da stavljas svoje ture tj voznje. Za telefone skines aplikaciju koja ti snima citavu voznju koju posle mozes da obradis i delis sa clanovima. Ima i neke jos opcije ali one ne zive kod nas.

Probaj

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova

A jel mozda imas tracklog sa voznje?

 

Za nešto ima, nešto imam nacrtano. Bilo je tu nekih desetak vožnji pa moram malo da sredim podatke, što će nadam se biti tokom zime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

U nedelju (možda subotu) ću mozda ići da obiđem teren. Verovatno Progar-Bojčinska Š-Karlovčić ili Ripanj-Rušanj-Sremčica.

Da li bi neko da mi se pridruži?

 

Rad sam da ti se pridružim..a li ne mogu ovaj vikend..inačemože i preko nedelje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ja bi u nedelju provozo onaj deo od Sremcice do Ostruznice okolo naokolo taj teren poznajem, a para imam taman za toliko :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

post-8713-0-08655300-1384553405_thumb.jpg

 

Prvi deo voznje korz Lipovicku sumu stari asfaltni put (od C do B) onda jednim delom kolski put paralelno sa obilaznicom tu je uspon onako, to moze da se zaobidje ako zapne. Posle jedna mala deonica voznje po asfaltu pa mozemo

 

preko njiva (od kraja obilaznice do pocetka plave linije). Nakon toga voznja po asfaltu od F do G (dobra asfaltna deonica).

 

ili

 

da krenemo preko njiva (kosli put) preko oblaka 1 do G

 

nakon toga moze razlaz (ako ides dalje) , da se vozamo tu po poljima ili kako se vec dogovorimo

 

To se uklapa u onaj deo o trasiranom na skici.

 

Ovo su tereni gde jos moze da se provoza tako da mozes da korigujes rutu ;)

 

post-8713-0-00689000-1384554253_thumb.jpg

 

P.S. Trenutno imam celave gume pa bi izbegavao veliko blato

 

P.S. Kolega lemi bi se mozda pridruzio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova

Dakle imali bi dva asfaltna puta kroz dve lepe šume i između traktorski put pored Ibarske? I ulicom kroz Sremčicu. Da li može Sremčica da se izbegne, npr da se ide između Sremčice i Moštanice? Inače od Moštanice do Ostružnice mesto asfalta kroz šmu može da se ide iznad šume traktorskim putem.

Nego ako hoćete više po zemlji možemo od Rušnja ka Ripnju. Ima lep put, suvo je, dva vrlo plitka potoka, na nekoliko mesta nešto strmije ali i ja sam isao sa celavom zadnjom gumom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ovako

 

Plavo je sa vise asfalta

Crvneo sa manje

Zeleno alternativna asfalt

Zuto alternativa off

 

Mozemo da kombinujemo ove rute pa da napravimo krug kakav ti odgovara

 

Kroz sumu (blize Ostruznici) je nemoguce jedva se i pesaka prolazi

 

Ovde su tereni vecinom trktorski putevi ili izorane njive sa ponekim usponom

 

Rado bi navratio do Ripnja i Rusnja ali i za ovo sam jedva skupio :(

 

Da napomenem ako bi se pravio krug (crveno i plavo) bi bilo oko ~30km

 

post-8713-0-89651000-1384594623_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova

U nedelju sam istražio putanju Trešnja-Parcani-Ripanj i našao nekoliko zanimljivih šumskih puteva. Uključujući i šumski autoput, tj neki široki ravan zemljani put. Kao da su pripremali za asfaltiranje i stali kad su poravnali.

 

O tome cu drugom prilikom, a sada da pitam da li bi neko sledeceg vikenda da mi se pridruzi, ako bude uslova. Mislim da bih otisao negde oko Bojčinske šume. Za one koji ne znaju, samo da napomenem da, iako je ravnica, nije dosadno jer putevi nisu tako pravi i ravni kao sto izgledaju na mapi.

 

Evo i dve slike sa prethodne vožnje po tim predelima. Stavio bih i video (.3gp) al mi ne daju. Ako neko zna kako treba neka napise.

post-13727-0-70086000-1384806606_thumb.jpg

post-13727-0-34567100-1384806672_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova

Probao sam i .mp4 i .avi ali neće.

 

Nego, ako bude uslova, za vikend bih prosao severoistočno od Glinare, tj ka Višnjici do Dunava, pa uz obalu do Velikog Sela. Da li bi neko da se pridruzi? Pretpostavljam da bi trajalo oko 1 sat, a posle možemo i dalje.

Da li neko poznaje taj teren?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

od ponedeljka izgleda sneg tako da sta se ugrabi sada za vikend to je to.

 

video konvertuj u flv sa sto vecim bitrateom i uploaduj na youtube. posle link sa youtube-a postujes ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova

U subotu i/ili nedelju ću verovatno ići negde u okolini Beograda pa ko zeli moze da mi se pridruzi.

O lokaciji i dužini trase bih odlučio kada utvrdim vlažnost zemlje.

Neke od opcija su: V.Mokri Lug - Leštane, NoviBG-Bojčinska šuma, Pinosava-Rušanj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja