Jump to content

Moto Zajednica

Mission Raceway Park

Recommended Posts

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Lokalni sampionat za klub WMRC (Westwood Motorcycle Racing Club)

 

Ja sev vracan iz Bdg-a u Vankuver 6 Maja,a u Misenu je trening pred trku 7 Maja.Naravno moran na posa te Subote.Kazen samo da se malo odmorin da cemo sutra natrku.Sve je islo po planu i programu.Nazoven Toma predvece.Da me pokupi ujutro i idemo zajedno na stazu.Samo sta me je pokupija toga jutra pocne da mi prica sta se desilo u sibotu na treningu.Ima sta da cujen.Mick Hatr ima problema sa Hondom,pa pitan sje je sada jer prolupa motora :?: ,a Tom ce meni jeste.Navodno na treningu je Mick cija neko lupanjeu motoru odma se vrarija u pit kljuce u ruke,rasravija cilu makinu i vidija da mu je lezaj klipnjace prolupa.Nista od trka Uunedilju za njega.I onda mi kaze da je i John Martin ima problema,isto neko lupanje u motoru.John Martin je moja direktna konkurencija jer on vozi Nortona 750cc.Sta me jeu neku ruku obradovalo.Dosli na stazu prosli tehnicki.Prvi trening motor radi ki sat,ali u jednom trenutku mo zablokira zadnji tocak.Prid krivinu i motor se ugasi.Otrorin rezervar i vidin da nema goriva :idea: .Pricekad da se zavrsi trening odguran motor u pit ulijen gorivo upalin ga radi super.Kazen to je to spreman za trku.Naravno nema nas dovoljno Vintage klasi pa su nas stavili u Sportsman klasu.Ja i tom ih oderemo na staru ali neki od njih ne prestignu poslin prvoga kruga(Dukati 748,Yamaha R6,nekiloko supermotarda i nekih drugih motora)u toj smo klasi bili pa ti vidi.Kad se je ta trka za poziciju zavrsila(samo 4 kruga)vrati se ja u pot i moja ekipa mi kaze motor ti dimi opet.Zna sa staje u pitanju.Kljuce u ruke i skinen glavu motora u iman sta viditi klip je zaribau jednom trenutku tog jutrana treningu kad mi se motor ugasija.Ali je bija samo malo ostecen.Nista i ja san odlucija da se netrkan tog popodneva.Kako bi moga spasiti ove klipove.Sutra dan san otisa i sve jos malo vise rabusija u masin shopu i dva dana nakon togana testiranje,ali ovja put je radija ki sat.Sljedeca trkaq je u Ponediljak Maja 23 2005.Evo sada par slika kako je izgleda moj cilindar i klip..............nastavlja se :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

race7a1ub.th.jpg

 

Malo je prominija boju

 

race8a3nw.th.jpg

 

Bez komentara

 

race10a8oy.th.jpg

 

Novi klipovi....nisu vise novi :cry: :oops: :cry:

 

race11a2sz.th.jpg

 

race12a1op.th.jpg

 

race13a3ty.th.jpg

 

Glava motora ........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Steta sto te kvar opet sprecio, ali dobro je da si sredio klipove. Nego, sta uzrokuje da se osteti klip tako? Jel' to zbog velikog broja obrtaja i dobre kompresije, pa je podmazivanje cilindra losije? Ili je ulje mozda suvise retko?

 

Aj okaci nam i slicke sa trke, ako imas ;)

 

A kako izgleda jedan krug na toj trci, mislim, u smislu, na kojim se obrtajima i kolikom brzinom vozis tokom trke? Bas me interesuje...

 

Samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Alo sverceru jel imas i ode nesto za prodaju :wink: 8) :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

330gf8u95964hq.th.jpg

 

330gf8u94968go.th.jpg

 

 

T su slike sa prvog treninga i prve trke..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Steta sto te kvar opet sprecio' date=' ali dobro je da si sredio klipove. Nego, sta uzrokuje da se osteti klip tako? Jel' to zbog velikog broja obrtaja i dobre kompresije, pa je podmazivanje cilindra losije? Ili je ulje mozda suvise retko?

 

Aj okaci nam i slicke sa trke, ako imas ;)

 

A kako izgleda jedan krug na toj trci, mislim, u smislu, na kojim se obrtajima i kolikom brzinom vozis tokom trke? Bas me interesuje...

 

Samo napred![/quote']

 

Ne ovi klipovi imaju mali cudne karike.Kad kazen cudne mislin na to da nisu standardne ki sve ostale karike za britanske motore.Dosta su tanje tj. isoga su matrijala ki bilo koje karike u najmovijin motorima.Ali samo je jedan problen sta klipovi i katike u modernin motorima imaju aluminijske hilzne,a moj je bilindar izliven od zeljeza i nakon testiranje cile prosle sezone i kovine tri seta ovih klipova dosli smo na zakljucak da triba zazor izmedju klipa i cilindra da bude oko .008 inca ili vam ga .020 mm.Sada smo to napravili i za sadaradi i prosa je sva testiranja koje san izvesija nakon povecanja zazora.Jedino ako prodje jos jedan test u Ponediljak bice ok za cilu sezonu.

 

Brzine koje razvijamo na Vintage trkama su iznedju 200kmh - 240kmh.Ja mislin da moj motor ide oko 200kmh......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Sta se tice kompresije nije velika za sada 10.3:1.ali planiran za sljedecu godinu oko 11:1.Broj obrtaja je maksinalan oko 7000 tako da ga mozda naguran oko 7500-8000.ali nebi bas to triba da radin.

 

Isto tako mozese viditi dosta slika ili izvjestaja s nasih trka na web adresama;

 

www.sotp-racing.com

 

www.WMRC.ca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Danas smo imali trku i bilo je uzbudljivo zavrsija san na cetvrtom mistu :lol: .Ja san se opet kla sa Johnom Matinon moj motor je bija brzi na pracu od njegovoga :D ,a i u krivinama nisan nista bija sporiji tako da smo minjali pozicije iz krivine u krivinu :D:lol: .Dugo san bija treci i onda u zadnjem krugu san promasija brzinu i on me je prosa :cry: .J za njim ki metak ali je bija duzi zaqpola motora na ciljnoj ravnini :? .Iman nesto slika stavicu ih sutra ili preksutra.Tom Mellor i Mick Hart su imali isto tako uzbudljivu trka za prvo misto :D .Kaze mi Tom da su on I Mick isto tako minjali pozicije iz ne samo kruga u krug nego iz krivine u krivinu...... :P iden sad ne spavanje ovja dan je bija dug pa gu staviti slike za dan dva........ :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

330img176816gq.th.jpg

 

330gf8u153219fd.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja