Jump to content

Moto Zajednica

MRA X-SCREEN BRACKET

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Pozdrav bajkeri :moto3:

 

Nedavno sam na mom BMW R 1100 R montirao mra vizir, medjutim....podesavajuci nagib i visinu samog vizira nisam uspeo da dobijem ocekivanu zastitu.Obratio sam se naravno Ivanu i ugradio turing dodatak ali fixi ( ne vario ). Situacija je postala jos gora u vidu snaznih vazdusnih turbulencija bas u predelu kacige. Sledeci korak bi bio ugradnja vario turing vizira ali....jos dodatnih 100 evrica bi bilo zaista mnogo. U louis-u sam naisao na ovu spravicu MRA X-SCREEN. E sad, da li je neko imao iskustva sa ovim proizvodom tj. da li se u ovom kompletu dobijaju bas svi deleovi za vario turing ( osim samog vizira naravno, to vec imam od Ivana ) ? nesto mi je sumljivo..za 19,90 evrica dobijes ceo mehanizam...

 

Ili ako neko ima neko drugo resenje, dobro bi doslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja imam X-screen i koliko sam upoznat za te novce dobijaš samo taj držač tj učvršćivač za "osnovni" vizir. Ceo X-screen košta simboličnu 100-tku :neznam:

 

Kad na google translate ukucaš sitni tekst (u njemu je uvek kvaka) dobiješ sledeće:

 

Nosači za montažu X-Screen spojler na motocikala i skutera vjetrobran - nema bušenja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

znaci ne gine mi sto evrica ako hocu dobru zastitu...

 

a kako tebe sluzi taj podesavajuci vizir, jesi li zadovoljan zastitom?

 

Meni je extra :takoje: obzirom da sam 191 visok, sakrivanja od vetra nikad dosta :neznam: Ima nekoliko pozicija koje mi odgovaraju pa ih u skladu sa smerom vetra mogu kombinovati. Što je najvažnije, pozicija vizira se menja bez silaženja sa motora za svega par sekundi. Sve u svemu - zadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

MRA u ponudi za BMW R1100R ima par vizira a izdvojio bi:

 

VTNB

 

 

1h8r.jpg

 

 

VNB

 

c06f.jpg

 

 

A nosači dodatnog vizira, kao oni koje ste naveli iz Louisa, u kombinaciji sa Ivanovim vizirom su još jedna mogućnost.

XCC XCTA

 

3m0g.jpg

 

A da li imate u ponudi kompletan mehanizam, kao sa gornje slike ali bez glavnog i pomocnog vizira, znaci samo crni plasticni delovi za montiranje na glavni i mali pomocni vizir?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Imamo samo kompletan XCSA dodatak.

Mislim da se u pakovanju nalaze dva seta za montažu tako da kupovinom kompleta, ako već imate Ivanov dodatni vizir, možete kompletirati i njega. Cena mu je 9.200,00 din.

3ud0.jpg

Našu ponudu možete pogledati i u našoj temi:

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/92700-yamaha-plattner-team/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

zanimljivo... i logicno, do sada sam razmisljao u pravcu većeg vizira ali definitivno cu isprobati kakva je situacija sa manjim vizirom

 

mada na turing motorima su obicno veliki podesavajuci viziri.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Ili rupe na vecem viziru, ili kao ovaj MRA iz dva dela ili Givi airstream ili nesto rucno radjeno. Jedna od dobrih fora je da kad montiras veci vizir stavis washer-e da bi ga odvojio od plastike i napravio mesto za vetar da udje. Tako se smanjuje turbulencija. Nije veci vizir uvek bolji ali uvek moze da se resi problem turbulencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

zanimljivo... i logicno, do sada sam razmisljao u pravcu većeg vizira ali definitivno cu isprobati kakva je situacija sa manjim vizirom

 

mada na turing motorima su obicno veliki podesavajuci viziri.....

Ukoliko hoces totalno da smanjis vibracije i udar vetra, uzmi skuter i givi vetrobran :P Salim se malo. Ja sam na stromu imao fabricki vizir na kojem imas dve opcije, da podignes i spustis. Mislio sam da ce biti bolje ukoliko podignem, medjutim to je bilo ok pri manjim brzinama do 80km/h. Ukoliko sam izlazio na auto put sto je bilo retko bolje je bilo sa spustenim vizirom. Manje vibracija, a vetra malo vise sto mi u sustini i nije smetalo. Imao sam i MRA vario touring vizir koji je bio samo lepsi, atraktivniji... Slican kao fabricki, manje vibracija, malo manje vetra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja