Jump to content

Moto Zajednica

2014 - Yamaha MT-07

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa jel' greh znati za bolje?

@hard rock

Cena je najmanji problem. Jedan od tih sto "kostaju" najmanje smatram motorom, pa neka nosi znacku i na svakom od klipova. Dve sipke i malo plastike kosta mnogo manje.

 

Po MOM skromnom misljenju (mozda je trebalo tako da pocnem), kada se kaze ozbiljan motor, to onda nije za svakoga. Moze da se kaze PRAVI motor i tako...ali ja eto ozbiljnost shvatam, pa da tako kazem...ozbiljno. Izvinjavam se na igri reci.

Ram nema, ogibljenje elementarno, snaga dovoljna u kombinaciji sa prve dve stavke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pa dobro sad, u ovom cenovnom rangu ne možemo ni očekivati neki visok nivo ''ozbiljnosti''. Ali u komparaciji sa cenovno sličnom konkurencijom (npr. Hondini niskobudžetni aduti - CB500 i NC700), meni ova Yamaha deluje sasvim ozbiljno. Dok recimo po karakteristikama najdirektniji konkurent - Kawa ER6n je sada osetno skuplji ...

 

Evo nađoh ovaj italijanski TEST , pa bi mogao kolega pronto ukratko da nam prepriča, jer gugl trenslejt mi nije baš puno pomogao ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

KOlega pronto ce ukratko da preprica.

Znaci sprava je osmisljena kao "entry level" masina, znaci nesto sa cime se narocito pocetnik upoznaje sa zeljom da se oproba na pravom motoru. Poznat je fenomen da vam motor posle nekog vremena dosadi, mislim to onako figurativno receno u smislu da ste se dobro upoznali i shvatili sve njegove a i svoje potencijale....ovaj je tako koncipiran da taj period mozda malo duze potraje. Barem tako kazu i tome se nadaju u Yamahi.

Pominje se i "sestra" 09, gde se i kaze da za razliku od nje nema aluminijumski ram, vec ekonomicnu verziju metalnih sipki u kavezu sto je sa svim ostalim karakteristikama u paketu sasvim dovoljno da celokupan utisak bude na visokom nivou.

Masina je tipa dva cilindra u redu sa fazaturom na 270'. To je nesto na onu foru da se karakteristikama sto vise priblizi V2...i zvukom takodje. Sa time su eksperimentisali i na R1, a i na novim agregatima. ONim koji je montirani na 09 (3 cilindra), a bice ugradjeni i na neke druge interesantne sprave.

Viljuska napred klasika, sa estetskom fintom kao da je USD. Nazad klasican amortizer koji se steluje u 9 pozicija i asimetricna zadnja viljuska. Gume isto standardnih dimenzija za moderne motocikle 120/70 i 180/55 naravno 17 cola.

POgledajte na kraju sematski ocene.

Najveca zamerka na kvalitet i snagu kocionog sistema, bez obzira sto ima ABS...kao i na reakcije komande kvacila.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Meni se bas dopada S obyirom da sam vozio R-ove i vise ne yelim R voziti ovaj bi mi taman lego kad pogledate naduvane cene polovnjaka kod nas ovo je super kupovina meni je lepsi nego Kawin ER-6n i cena mi je prihvatljiva za nov motor i ja sam ocekivao da ce biti preko 6h evreja :moto3: Valjda ce da padne nesto u skorijoj buducnosti .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Prvi dojmovi novinara Moto Pulsa o najnovijoj Yamahi MT-07 sa svjetske prezentacije na Kanarskim otocima koje je obradio Moto Servis sa televizije Z1 pod voditeljskom palicom Majde Lojo Pavlović

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Video ga uzivo na sajmu i mogu vam reci da sam odusevljen! S obzirom na cenu ocekivao sam malo losiju zavrsnu obradu, plastike, ali deluje vrlo ozbiljno i kvalitetno.

Ja sam visok 178cm i kao da je pravljen za mene... cena na sajmu je 5650€, a rekli su mi da ce mozda u narednim mesecima podici cenu za 200€. Ja bih ga vrlo rado posedovao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Sad je poznata i cena za naše tržište, još je povoljnija nego što sam očekivao ... :aha:

 

Dakle cena je 5400 eur ... a ko želi i ABS moraće da izbroji 5900 eur ...

 

 

 

Dakle, krajem januara je cena bila 5400eur

 

Početkom marta - 5650eur

 

A sada je 5900eur :jok:

 

Hiperinflacija, ako nastave ovim tempom, do kraja godine će izaći na 12000eur ... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Danas sam bio u Platnneru u NS. MT je zaista mali motocikl, mislim da bi cak i meni bio mali koji sam 183cm.

Ali, ono sto me je odusevilo je Tenera :ooo: Povlacim rec da je motocikl ruzan, uzivo deluje bas super!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Danas sam bio u Platnneru u NS. MT je zaista mali motocikl, mislim da bi cak i meni bio mali koji sam 183cm.

Ali, ono sto me je odusevilo je Tenera :ooo: Povlacim rec da je motocikl ruzan, uzivo deluje bas super!!!

Bas vala ja kada sam preuzimao svoj iz salona vidim sedmicu, stvarno mali motor kao mini varijanta devetke!

Ja sam dva metra visok i meni je kao biciklo, sto moja žena kaže kao dirt bike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Evo moji dragi drugari bajkeri, moram da vas se pohvalim ..Moj MT-07 je narucen i stize ovih dana u race-blue varijanti.. Pisem utiske kad stigne a dotle slicica istog.. Inace presao sam sa fz6n na njega pa cemo videti, ali svi kazu da je mt brutalan.

 

 

post-8918-0-69304100-1415437269_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Evo drugari ovako..MT je stigaoooo ! :) moram priznati da sam od starta bio malo skeptican sto se tice 2 cilindra i 75 ks ( s obzirom da sam cetri godine vozio fz6) ali ovo je tako dobro za voznju da to nije normalno..skroz me je razuverio..mnogo je interesatniji od fazera imotor je pravi zvrk :) povlaci kako hocete, a pritom je laganda ga skoro ni ne osecate ispod sebe.. za kraj evodve slikice kad je stigao.. :)

 

post-8918-0-86514400-1415702119_thumb.jpg

 

 

post-8918-0-29270200-1415702121_thumb.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

@miki89 čestitam,

 

da čuvate jedan drugog!

 

lepo motorče,nisam ga gledao uživo...

 

hvala na cestitkama i lepim zeljama.. :) uzivo je jos lepsi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Hvala Miki89.

 

Druze znam da si i ti frisak sa MT-07 ali ipak imas vec nekakvo iskustvo sa ovom masinom. Daj nekakav savjet i sta ti je dosad palo za oko (uho).

 

Pozdrav

 

PS:E da potvrdima ovo sto je Miki rekao--uzivo je 100 puta ljepsi i mocniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja