Jump to content

Moto Zajednica

2014 - Yamaha MT-07

Recommended Posts

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
pre 10 minuta, Christofer je napisao:

Da....nije SC onaj bas za mt07 ali ima i samo top sc-om univerzalni pa sam mislio da je to....sad ste me definitivno odvratili od tog konkretnog modela. Nista...cekam dalje kad bude na oglasima nesto ili cu videti u Plattneru. Ako neko zna za polivan mt07 sa abs-om neka javi ;).

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Ako ti se sviđa moj motor, mogli bi se dogovoriti. 

Da ne pravim reklamu, pogledaj malo fotke po forumu i na twitteru. Možda ti se svidi a i oko cene rešićemo korektno.

(Može i na private)

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav ljudi :zdravo:
Nov sam na forumu, registrovan pre xy vremena ali nisam svracao iako sve planiram da dodjem da prozborim koju ali nikako da nadjem vremena. Manje vise citam postove, putovanja, misljenja... i kazem sebi da cu da svratim ali eto...

 

Inace - ja sam ponosan vlasnik MT-a od clana miki89. Motor je stvarno i iskreno kupljen iz ljubavi i zelje da ga vozim ali sam mesec dana kasnije saznao da je mi je zdravstveno stanje pogorsano i na zalost je morao na oglase ne znajuci sta me ceka :ups:.

Da vas ne mracim i ne davim i da ne bi otisao u off -  motor je ostao na oglasima ( naravno - razlog prodaje je bio "prelazak na jaci motor" posto bi bilo malo blesavo da napisem - "imam papir da sam sladji od svih vas jer mi je secer otisao u nenormalu" :lol3: )
Tako da eto - miki89 - nije druze ni bilo razmisljanja o prodaji posebno zato sto sam krenuo jos opreme da stavljam na motor ali eto - zivot pise romane i nikad ne znas sta novo poglavlje nosi...
Mezimce ti je jos u mojoj garazi i verovatno nece ici nigde, cekam jos par kontrola i daj Boze - na prolece malo na put :D 

Motor je ODLICAN, vozio sam ga nekih 1000 km koliko mi je stanje dozvoljavalo i odusevljen sam. Hvala miki89!
Iskreno da vam kazem - skoro se nisam ovako odusevio... koliko mu je ciklistika dobra ( bukvalno se vozi kao bicikla ), koliko je zivcan u prve dve brzine i koliko mi odgovara s obzirom da sam nizak ( 168cm )
Ne znam sta bi vise rekao a da ovde vec nije receno ali - motor mi izmami osmeh na lice svaki put kada sednem da se vozim.
Jednom recju - ja sam prezadovoljan :) 

Procitao sam detaljno par puta sta ste sve napisali o motoru posto ja nisam merodavan da dam iskreno misljenje samo za ovih 1000km sto sam presao.
Koliko sam shvatio - motor je blesav i lud, relativno jeftin za odrzavanje, vozi se kao biciklica, nije za NAVAK :oda2: , za grad je kao stvoren, za duzi put - moze  a sve ostalo - u principu zavisi od toga kako je ko doziveo ovaj motor i kako kome odgovara. Cinjenica je da je dobra masina, nema nekih kvarova i bagova ( bar ono sto sam procitao i na nekim inostarnim forumima ), must have je akrap ili bilo sta drugo inace se u suprotnom cuje kao fen i uglavnom su ljudi pozitivno ocenili MT-07 :D 
Mana je prednja vila, uglavnom sam procitao da se ljudi zale na to da je previse mekana ali meni na ovom motoru odgovara :takoje:

ISKRENO se nadam da vas nisam smorio, imajte milosti ovo mi je prvi post i nadam se da vam se svideo esej :dil:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Zdravstveno stanje je takvo kakvo je, na zalost se ne leci ali moze da se uspori i odrzava na nekoj granici za relativno normalan zivot. 
Hvala na lepim zeljama, bice motora, naravno, samo da smo zivi i zdravi!

Sto se tice zamene ulja - prva zamena koja nije radjena u Yamahi na mom motoru je ova poslednja, radjena je u servisu "Nasa garaza" kod decka koji mi je servisirao sve motore do sada i nikada nisam imao ni najmanju zamerku ( neki od njih su Suzuki GSXR 1000 2010, Honda NC700S 2014, Honda CB500FA 2014, Yamaha R1 2009 )... topla preporuka. Garancija na uradjen posao, pecat u knjizici, sve ispisano sta je radjeno i sta treba da se radi, slobodno mozete da budete tu dok radi i naravno sve ce vam objasniti usput. Cena dosta manja nego u ovlascenom servisu.

Nisam hteo da sipam Yamalube zato sto sam u sve motore do sada sipao MOTUL 7100 i pokazalo mi se kao izuzetno ulje ( Yamalube je inace sestrinska firma  MOTUL-a koliko sam ja cuo, ali ajde.... merilo je naravno da nisam cuo nikakva lupanja u masini ni u jednom motoru, nema dima, nema potrosnje ulja - koliko sam sipao na pocetku toliko je bilo i pred zamenu, jedino moram da napomenem da sam menjao cesce nego sto to propisuje fabrika na bilo kom motoru )
Umesto originalnog filtera za ulje stavljen je K&N ( koji za razliku od fabrickog ima vise saca unutra a samim tim bi logicno trebalo da zaustavjla tj hvata vise opiljaka i necistoca ) a i skuplje je pa predpostavljam da je bolje (nije uvek skuplje bolje ali, opet, nekako sam ja mirniji )
Isto je K&N filter ulja do sada isao na svaki motor koji sam imao tako da nastavljam sa starom dobrom rutinom koja me, hvala Bogu, do sada nije izdala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Želim ti sve najbolje u vezi zdravlja i naravno da sve to držiš pod kontrolom.

Samo da nadodam. Mislim da ipak kao i velika većina griješiš što se tiče MT 07 i njenih sposobnosti.

Gledajući po YT i naravno one koji su savladali tehniku vožnje vrlo bi se iznenadio šta se s njom sve može. Pogotovo u odnosu na slabije vozače na jačim motorima. Da ti budem iskren iznenadjen sam i ja, ali nemam te vozačke sposobnosti.

Pogledaj malo, a i spomenuo si Navak

 

 

 

ili ovaj majstor kako vozi u Grčkoj

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: MT-07 2017

Pozdrav svima! Nedavno sam pazario nov mt07 i ovo mi je prvi pravi motor. Da napomenem da je u pitanju model iz 2017. dobio sam lep popust pa sam se odlucio za njega. 
Presao sam tek nekih 500km na njemu a pre toga sam na motor seo u auto skoli prosle godine kada sam imao obuku :) Doduse, 3 godine pre toga sam vozio 50cc skuterce
Sada ko sta radi ja gledam opremu, recenzije i klipove na YT, pa eto zelim da razmenim iskustva sa ostalim vlasnicima ovog motora. 

Prva stvar koju sam uradio cim sam izasao iz salona je narucivanje zastitne mrezice za hladnjak sa aliexpressa. Prosto mi je bilo neverovatno da je onako ostavljen ne zasticen hladnjak...Mrezicu sam platio 15ak eura, i zavrsava posao, postavicu neke slicice ako vas interesuje.

Dalje razmisljam o nabavci nekog vizira i slajdera. Vizir sam nasao interesantan na aliexpressu takodje, kosta nekih 40ak eura, a izgleda da je identicna kopija ovog  koji sam video negde cini mi se sa cenom oko 14.000 dinara. Za tu razliku cu rizikovati i narucicu ovaj od kineza pa cemo videti 
Sto se tice slajdera, kakva su vasa iskustva, koje ste kupovali? cini mi se da su mi u Barel-u rekli da su slajderi zadnje osovine oko 8000 i to mi deluje bas puno novca za nesto tako jednostavno, nije mi ni palo na pamet da pitam tada koliko su frame slajderi. Gledam ove klipove, ljudi po americi kupuju komplet prednje, zadnje i frame slajdere za po 100ak dolara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ja vizir i slajdere napravio sam. Vizir od lima i presvukao karbon folijom, a komplet slajdere od crne sipas plastike. Plastika bila nekih par eura.  Znači za prednji i zadnji točak i one što idu na ramu. Tokar to riješi brzo i lako. I meni su se svi ovi u ponudi činili dosta skupi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Jel to ovaj vizir, mislim da je i moj sa Alija, stavio prethodni vlasnik...

Ja vec imam neke izmene na motoru pa dok ne skontam sve, necu nista da menjam, samo nove gume :)

Inace, jel normalno da vidim svoje ruke u retrovizorima? Oko 40-50% slike u retrovizoru zauzmu moje ruke (nadlaktice) pa stalno mrdam i trazim ugao da vidim sta se desava iza. Slikacu bas retrovizor da vide ostali kako izgleda pa da kazu jel to normalno ili moze bolje.

20180703_140336.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 505 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 2 sati, milosmc je napisao:

Jel to ovaj vizir, mislim da je i moj sa Alija, stavio prethodni vlasnik...

Ja vec imam neke izmene na motoru pa dok ne skontam sve, necu nista da menjam, samo nove gume :)

Inace, jel normalno da vidim svoje ruke u retrovizorima? Oko 40-50% slike u retrovizoru zauzmu moje ruke (nadlaktice) pa stalno mrdam i trazim ugao da vidim sta se desava iza. Slikacu bas retrovizor da vide ostali kako izgleda pa da kazu jel to normalno ili moze bolje.

20180703_140336.jpg

To sa retrovizorima je normalno. Vozio sam MT-07 i imao isti problem kao i dosta ostalih kolega. Sad vozim Tracer 900 i isto vidim svoje ruke. Upravo gledam da stavim extendere da ih malo izbacim van.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: MT-07 2017

Izgleda da je to taj vizir. Porucio sam danas na Aliju pa cemo videti kada stigne. Inace sam zapeo za vizir posle voznje na autoputu proslog vikenda, pri brzinama oko 100-120 imam osecaj da ce me vetar podici sa motora...

A to sa retrovizorima je i kod mene tako, uvek malo uvucem laktove da bi video u njima nesto, mada na skuteru su mi bili jos i gori pa se i ne zalim :)

 

@Sale600: Daj neku slicicu tih DIY frame slajdera. Video sam ovde na forumu da je neko pravi te slajdere, pa cu videti i tu opciju

 

Evo i neka slicica ove mreze za hladnjak. Uzeo sam jeftiniju oko 15 eura na Aliju, ima i skupljih mada mislim da za to nema razloga davati vise novca. Jedina primedba je to sto mrezica ne leze na hladnjak nego je oko 1.5 - 2 cm odvojena, pa cu verovatno morati da je skidam zbog ciscenja kada se nesto zavuce ispod,mada je mozda bolje tako zbog protoka vazduha

IMG_20180603_131549.jpg

IMG_20180602_145836.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Dakle najobičnije, najjednostavije i namjerno malo ugrubo otokareno.

U prednjem ih drži navojna šipka 8mm, a u zadnjem 6mm. 

Ti si napraviš po volji kakve god želiš. Crna sipas plastika fi 50mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

@cayman

Koliko si platio nov motor? Ako nije tajna, moze i u private.

 

Ja sam odustao od novog kada sam video da je model za 2018 7000e, a na oglasima je bilo 2014-2015 za 4500-5000e. Na kraju sam uzeo 2014 godiste (s ABS). 

Mreza za hladnjak mi izgleda super, kao i moj vizir :D. Moracu da je porucim, cim sam prisao motoru nakon sto sam video tvoje slike odmah  poceo golisavi hladnjak da mi bode oci.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: MT-07 2017

Nikakva tajna, platio sam motor 6300e, to mu je bila valjda i zimka ili sajamska cena. Inace je kostao moj 6800 a za 2018. 7200e.

I ja sam gledao polovne prvo i za jedan sam se i zagrejao bio bas, mislim da je bio 4800 ili 4900 2014. god sa 15ak hiljada predjenih. Covek mi je rekao da odmah treba gume da se menjaju, pa sam otisao da se raspitam koliko kostaju gume i izasao iz salona sa novim motorom :D
Kad sam stavio na papir sve troskove, odlazak tamo da vidim motor, transport do kuce, nove gume, porez i ostalo, taj polovan bi me izasao negde na 5700, ovako sam za 600e vise dobio nov motor sa tri godine garancije...

Sto se slajdera tice, ovo je skroz kul ideja, i verovatno cu videti tako nesto da nabavim za tockove, a sto se tice frame slidera to cu morati prvo da se konsultujem sa Barelom, da ne prave probleme oko garancije jer ti slajderi se kace na sraf koji drzi agregat.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ne. Slajder ide u cijev od rame oko 25mm. Na 15mm sam probušio od dolje tu cijev i slajder ušarafio tako da sa šarafom koji drži mašinu nema nikakve veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Montirane nove gume Pilot Road 4 i skinut scottoiler. Vulkanizer nije video da ima scottoiler pa je polomio držač na koji se montira. 882fffd72c8ab7c2656b75dccfcc6c3e.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nadam se da mi nećete zameriti ovakav upad, ali imam jedne jako lepe slajdere za MT-07, pa ako je neko zainteresovan može da se javi. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Alpina BL380E

@milosmc Bio sam do salona da vidim 07, prvi utisak je da je pozicija na motoru mnogo neprirodna, kao da ces da ispravis krivinu, sedi se uspravno kao na stolici, nije mi jasno kako neko moze da da te pare za taj motor, od nejked motora po meni valja samo z750, fz8, gsx-s , z800

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(
[mention=39633]milosmc[/mention] Bio sam do salona da vidim 07, prvi utisak je da je pozicija na motoru mnogo neprirodna, kao da ces da ispravis krivinu, sedi se uspravno kao na stolici, nije mi jasno kako neko moze da da te pare za taj motor, od nejked motora po meni valja samo z750, fz8, gsx-s , z800
Ne znam, mozda zavisi od visine. Ja sam seo na MT-07 ali mi je pozicija sedenja bas bila prirodna. Inace sam 178cm visok. A Z750 vozim jednu sezonu i minimalno sam nagnut i isto mi je ok. Ali mislim, Yamaha je mnogo laksa za manevrisanje, sta znam.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Od ovih koje si naveo, gsx-s i z800 nisu mi upadali u budzet do 5k. 
 
Z750, FZ8 i MT-07 su bili u najuzem izboru. FZ8 je bio neki na kosovu za 5k ostali minimum 6. Nisam imao vremena ni majstora da vodim sa sobom pa sam isao logikom da motor bude sto mladji kad vec dajem 4500e. Z750 2009 ili Yamaha MT-07 2014 za iste novce. Verujem da bi vecina izabrala 1 opciju, ali ze mene kao prvi motor mislim da je  i MT 07 vrlo dobar. Citao sam puno o njemu i dosta su ga hvalili, kazu da ima neki fun factor, sta god. Mada, pre kupoivine nisam provozao ni jedan ni drugi, niko nije hteo da mi da :)

 

Svidja mi se sto ima 2 cilindra lepo se cuje i vuce na srednjim obrtajima, a za nekoliko godina bih uzeo motor od 3 cilindra, recimo MT-09 i tako dalje sve do vMaxa. Pre motora imao sam skuter jednocilindras 200cc. Tako da idem redom po cilindrima, valjda mi je to neki trip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
pre 15 minuta, milosmc je napisao:

 

Svidja mi se sto ima 2 cilindra lepo se cuje i vuce na srednjim obrtajima, a za nekoliko godina bih uzeo motor od 3 cilindra, recimo MT-09 i tako dalje sve do vMaxa. Pre motora imao sam skuter jednocilindras 200cc. Tako da idem redom po cilindrima, valjda mi je to neki trip.

Meni je pozicija bila baš OK. Sve si skoro pogodio, znači lepo vuče, ima dva cilindra, ima fun factor, ... samo gde nadje da se lepo čuje? Ja svog nisam čuo nikako. Kolega je bio stavljao neki aftermarket auspuh, e to je već nešto drugo. A stock varianta idealna za kurvanje. Vraćaš se u 3 ujutro, a ona te ne čuje. Pričao mi drug.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja