Jump to content

Moto Zajednica

2014 - Yamaha MT-07

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
pre 23 minuta, Ćale je napisao:

Može se i skuterom, kad je volja.

Jedino što je mene na MT07 posle duže vožnje bolelo dupe jer joj sedište nije baš vrh vrhova, ali može se. 

 

Sretno!

Pa ne bih voleo da mi vožnja prestavlja teret nego uživanje. Ovaj motor sam uzeo isključivo zbog veličine motora, pre njega sam vozio bmw gs650 f 800 koji nisam vladao ni približno kao ovaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 34 minuta, Ćale je napisao:

Jedino što je mene na MT07 posle duže vožnje bolelo dupe jer joj sedište nije baš vrh vrhova, ali može se. 

Potvrđujem. Posle nekih oko 2 sata počne dupe da boli, mada kontam da se i to može srediti. U svakom slučaju, sposoban je MT07 i za duža putovanja ukoliko putuješ sam i nosiš prtljag. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Inače svake godine, osim ove, odlazim 2 puta godišnje na more. Oko 500km u jednom pravcu.

Problem sa tankim sjedalom na MT sam riješio ovako.

Spužva tj. sunđer od 5 cm izrezana u obliku sjedala. Samo ju omotam u crnu ljetnu majcu (radi poboljšanja izgleda :)) i onda to običnom širokom papirnom ljepljivom trakom zalijepim preko sjedala. 

Dok putujem puno manje dupe boli, a kada dođem skinem to dolje. 

Ponovim postupak kada se vraćam, jer sjedalo je stvarno tanko i neudobno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Postoji i jastuče za sedište (cushion seat-cover) koje moze da se poruči, a i nije skupo. Takodje sam gledao i biciklističke šortseve sa gelom. To su neka od rešenja, pored prerade sedišta naravno. Potvrdjujem da su višednevne ture vrlo bolne na originalnom sedištu, posle nekog vremena bukvalno ne postoji položaj u kome je prijatno voziti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Najbolje da se odradi novo mekše sedište. Nije najeftinija solucija a nije ni preterano skupo s obzirom da rešiš veliki problem.

A ja sam ejdnom naišao na rešenje sa geliranom presvlakom za biciklističi sic. Izgledalo je OK. Kupio sam preko e-bay dva komada, okreneš i kontra jedan prema drugom kao "kruške" i dobijaš korektan oblik. Kad sam dao da se to sašije, izgledalo mi je toliko glupo da sam batalio :D. Imaš sad već dosta jeftino rešenje u smislu: 

WWW.AMAZON.CO.UK

Gel Comfort Seat Pad Yamaha MT-07 Tourtecs Neopren L: Amazon.co.uk: Car & Motorbike

 

Male pare za meko dupe i prijatne kilometre.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
1 hour ago, Stefan Kovačević said:

 biciklističke šortseve sa gelom

Samo one sportske u kombinaciji sa aktivnim vesom i moto pantalone. Ne "rade" sa farmericama. Jos ako imate/nosite one za trijatlon, jos bolje, tanak ulozak :). Biciklisticke su meni dodali samo oko pedesetak kilometara, tako da manje je vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

Ja sam potvrda da se itekako sa yamahom moze putovati. Nije udobno, poboljsati malo.mozete a posle cu i slikati svoj sundjer za dalja putovanja, ali generalno ydobnost na tom motoru ne ocekujem. Ono sto je prva i osnovna namjena jeste do da je motor zabavan, izlaz iz krivine druga brzina pun gas eto te u vazduhu. 5 6000rpm i motor je presrecan, nema potrebw za 10k. A putovati se moze. Koliko puta ces putovati godisnje na veca putovanja pitao sam sebe prilikom kupovinw. 2 puta. Pa generealno, sta ce mi gs tracer versus i slicno. Flomazni motori sa koferima i roll barovima na sve strane i adv gumw. Daj, i ti sto to voze koliko putuju, cast izuzetcima. Nikoliko. Manje cal od mene. Ja bih tima rekao ne serite. Prwtjerano dizwte te motore u vazduh. Ti motori su kompromis, odlicni za putovanja hocwte da odmara gyzica ali nikad upravljat i zabavljat se time necete kao sa mt om ili bilo kojom ostalom verzijom nakeda. A sad na temu opet. Eto koliko sam putivao, sa mt om zakljucio sam, fa mozda previse trazim od nje i sebe samog. 500 600km na dan moze da bude 450 i super cu se osjecati i yzivati u voznji. Bez sundjera bez icega. Odmaraju vidim sa vecim adv motorima na 45min do sat. Uh ispisah se....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 32 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Malo azuriran model sa par modifikacija za 2021. Engleski titlovi.

 

 

znaci, misljenja sam da je preuzeo titulu. titulu kawasakiju za najgrdji motor. ako bi se biralo, yamaha bi sa novom mt gamom uzela titulu. na salonu kako je krenulo u zenevi bi trebala da bude nova izborna trka medju motorima, koji je najgrdji. vec zamisljam, najgrdji motor godine, yamaha mt07. nikad ga uzeo ne bih. nije ni prosli model ljepota neka, ali nisam ocekivao da ce otici unazad sa dizajnom. pazite samo na par photoshotova na moj komp kako sam lijep model od postojecih napravio. ne prelijep ali svakako ljepsi od ovih

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pozdrav svima, 

Vozim MT-07 2014. i treba da menjam gume. Imam opciju za kupovinu Dunlop qualifier 2 novih guma, ali nemam iskustva pa me zanima da li ih je neko koristio i kako ste zadovoljni? Ako ne, koje druge predlazete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
On 5/11/2021 at 5:07 PM, sonjabrzak said:

Pozdrav svima, 

Vozim MT-07 2014. i treba da menjam gume. Imam opciju za kupovinu Dunlop qualifier 2 novih guma, ali nemam iskustva pa me zanima da li ih je neko koristio i kako ste zadovoljni? Ako ne, koje druge predlazete?

Sve zavisi od ličnih preferenci, tvoje težine i načina vožnje, neko se kune u qualifier ja sam ga skinula sa fireblade 929 brzinom svetlosti, lagan motor lagana ja, dunlopu treba vreme da se zagreje pa je vrljav i opšti utisak nesiguran, stavila Michelin road 5 i raspametile me gume, mekane (ko dekin), drže i na suvom i na mokrom, čas posla se zagreju, medjutim kad je vozač teži a i motor brzo se potroše. Sad na KTMu imam Diablo Rosso 3 i gledaću opet njih da kupim, fenomenalne gume, divno drže, brzo se greju, nema curkanja i nema da puste u krivini ili da vrljaju...od Dunlopa eventualno ako bi bila u dimenziji moze TT varijanta (ne traje dugo al kao vakuum žvaka). 
Na MTu sam ako se dobro sećam terala Michelin Road 4 i bila prezadovoljna..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Eto vidiš. Na MT stavio nove Michelin road 4 i skinuo za 10 dana. Ubio se umalo 2 puta. Prešao na Mitas sf+ i preporodio se.

Htio sam reći da nema pravila i da je teško preporučiti nekome gumu kako je i Kalesin napisala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07
On 11.5.2021. at 17:07, sonjabrzak je napisao:

Pozdrav svima, 

Vozim MT-07 2014. i treba da menjam gume. Imam opciju za kupovinu Dunlop qualifier 2 novih guma, ali nemam iskustva pa me zanima da li ih je neko koristio i kako ste zadovoljni? Ako ne, koje druge predlazete?

Na Dunlop Qualifier 2 sam presao odmah posle fabrickih. Na drugom sam setu pozadi, napred jos uvek prvi. Grad, klisure, navak, do sada apsolutno nikakvih problema. Mada sam imao subjektivan osecaj da je Bridgestone (BT023) malo bolje drzao, mozda i zato sto ogibljenje jos uvek nije propalo skroz :D

Sada je opet vreme za menjanje, gledam neke druge gume ne zato sto nisam zadovoljan sa Q2 nego hocu nesto drugo da probam da bi mogao da uporedim. Dunlop ima graf sa namenom koriscenja odredjene gume (

WWW.DUNLOP.EU

Dunlop's ability to create competition winning tyres is legendary and what we learn on the track, we apply to the road. Find the latest sport-touring tyres.



Razmisljam se izmedju:
- Dunlop roadsport 2 (jeftinija ali interesantna guma)
- Dunlop Sportsmart mk3 (10% staza 90% put)
- Michelin Road 5 ("najbolja")

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Imao na MT-07 od Michelina 2 seta četvorke i jedan Road 5. Odlično odradile posao u svim uslovima i extra mnogo kilometara.

 

Na ovom dukcu ne silazim sa Pirellija. Za veću kilometražu mi odradjuje Angel GT isto extra posao dok je bio Diablo Rosso još jači na drumu ali sa nešto manje km. Nema razloga da ne budu super fit i za MT-07.

 

Nema greške.

 

 

Sa srećom!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

Pireli Angel Gt je odlican, mnogo cak 40 ako ne 50 % bolje drzi od batlax bt023 ali evo drugi set, i razmisljam s3 za promjenu pa i iduci na ustrb dobrom drzanju. Jednostavno 12000 max kilometara iako sajtovi kaxu cak 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Pilot Road 3 su bile na MT-u kad sam ga uzeo sa 6000 kilometara na satu (prva ugradnja su bile) i prešao sam 8000 kilometara sa njima pre nego što sam ga prodao. Izuzetne gume, do sad najbolje koje sam probao, baš su mi ulivale poverenje. Mogu misliti kakav je PR5.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Na Traceru 700 su fabricki dosle pilot road 4. Fino se pokazale. Vozio ih cca 18.000 i pojavili se bubrezi na prednjoj.

Stavio road 5 i presao isto 18.000km. Odlicne. "Mana" im je sto se osjeti nekada kao ivica u naginjanju, na jednom mjestu malo vise propadnu.

Sada sam stavio angel GT i nakon 1000km sam prezadovoljan. Daleko lakse se obaraju i nema te granice kao kod pr5.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 5 minuta, mali_veseljak je napisao:

Na Traceru 700 su fabricki dosle pilot troad 4. Fino se pokazale. Vozio ih cca 18.000 i pojavili se bubrezi na prednjoj.

Stavio road 5 i presao isto 18.000km. Odlicne. "Mana" im je sto se osjeti nekada kao ivica u naginjanju, na jednom mjestu malo vise propadnu.

Sada sam stavio angel GT 2 i nakon 1000km sam prezadovoljan. Daleko lakse se obaraju i nema te granice kao kod pr5.

Gt2 je def sportskija guma, jedino sto, vijek trajanja sigurno nekih 5000km manje, 12 k je neki plafon. Drugu da trosim, i izgleda da ova na mt07 koji vozim nece ni 10 izdrzati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 1 minut, mali_veseljak je napisao:

Vidjecu koliko ce izdrzati. Ne vozim nesto prebrzo pa mozda i potraje.

Mozda ce i trajati krace od pr5 ali je i dosta jeftinija.

Vidis, interesantno, kod mene u crnoj gori je najskuplja ta verzija angel gt. Skuplja od michelina, 180 zadnja u paru sa predbjom 310 bez ugradnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mt-07

Pozdrav ljudi,

 

odnedavno sam postao vlasnik svog prvog motora mt-07 iz 2017. godine, te imam jedno pitanjace. Primetio sam da mt 07 modeli imaju problem sa rdjanjem dela koji povezuje zadnji točak sa ramom (swingarm na engleskom ), i taj problem mene nije zaobišao. Da li postoji neki lakši način da se reši ovaj problem ili da se obratim plattneru? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Dobar dan dobri ljudi!

 

Da li moze info u vezi auspuha, neko ko je ugradio Akrapovic, vidim da u Plattner-u imaju opcije za 800e(karbon) i za 1300e(titanijum), zanima me da li sa ovom jeftinijom varijantom moze da se prodje tehnicki pregled?

 

Takodje sam u Barel-u video MIVV izduve, da li znate kakvi su? Tu takodje postoje dve opcije 520e(titanijum), 630e (karbon).

 

Najvaznije mi je da nemam problema sa tehničkim. Takodje ako imate neki savet ili znate neke druge proizvodjace koji su dobri i ispunjavaju uslove, bio bih zahvalan. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 15 sati, Ivan F. je napisao:

Dobar dan dobri ljudi!

 

Da li moze info u vezi auspuha, neko ko je ugradio Akrapovic, vidim da u Plattner-u imaju opcije za 800e(karbon) i za 1300e(titanijum), zanima me da li sa ovom jeftinijom varijantom moze da se prodje tehnicki pregled?

 

Takodje sam u Barel-u video MIVV izduve, da li znate kakvi su? Tu takodje postoje dve opcije 520e(titanijum), 630e (karbon).

 

Najvaznije mi je da nemam problema sa tehničkim. Takodje ako imate neki savet ili znate neke druge proizvodjace koji su dobri i ispunjavaju uslove, bio bih zahvalan. Pozdrav!

Akrap karbon ti je isključivo only track use. Nema homologaciju za cestu.

Ja stavio Mivv oval karbon (bez katalizatora). Ima homologaciju.

Prešao s njim do sada više od 48t km i auspuh je još uvijek kao nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja