Jump to content

Moto Zajednica

2014 - Yamaha MT-07

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
20191122-141322.jpg
IBB.CO

Image 20191122-141322 hosted in imgbb.com

pozdrav drustvo, vidim dofatili ste se teme o potrosnji, ovaj motor je itekako korektan kad je o tome rijec, ekonomican. vozis polako 4 i mozda i manje. meni je gotovo stalno potrosnja 4.3 4.4 i testirao sam meni bord komp pokazuje tacno onoliko koliko izmjerim sam na 100km i do cepa rezervoar.a plivanja na novijem modelu nema, mogu rec da su mozda i usr.ali rabotu, pretvrdjali ga..

sto mene interesuje, prosli put kad sam bio u yamahu cisti lanac su mi namazali i naplatili 11 e iako to nisam trazio. tako da, ovlasceni ne vise

preporucuje se yamaoil. mislim da to jedino mogu u yamahu, pa se mislim da li to ili motul. i jedno pitanje za sve vas sto ih vozite. filter od goriva dje joj se nalazi i jeste ga mijenjali kako>?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Evo slika. Kod mene na 4

 

20191125-080859.jpg

 

Što se tiče filtera za gorivo kada sam mijenjao svječice i skinuo rezervar ja ga vidio nisam. Doduše nisam ga baš ni tražio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Par tehnikalija...

Filter za gorivo od kada su krenuli FI motocikli nikada nije bio spolja (ja nisam video kod japanaca) već je uvek u tanku sa pumpom tako da je to slučaj kod MT07.

Vezano za dotezanje opruge na taj način je sabijaš i praktično podižeš motor, manje propada kada sedneš i smanjuješ hod samog amortizera ali nije suština problema za teže vozače u tome već u samom amortizeru koji ako nema dovoljno "dampinga" neće opruga baš ništa pomoći.

To treba da bude izbalansirano a moguće je da nije adekvatno za vozače od 90kg i preko pogotovo ako agresivno voziš

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Jedno pitanje za one koji su vozili sa fabrickim lancem. Koliko vam je trajao km uz neko normalno odrzavanje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Juče sam vozio za kraj sezone, pa bih od sutra da garažiram. Ako bude opet neko lepo vreme, sunce i 10ak stepeni aktivirao bih je i za vreme zime povremeno.
Do kada vi ostali vozite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja planiram kad god je suvo i iznad 5 stepeni. Bar do posla, radim na 10 min od stana a parkinga nema nikad za kola.
Pritom mi je uvek gušt da izvezem motor, odmah mi lepse pocne dan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

račun je vraćen u nemačku da bi se uzeo pdv .Ima gomila članova foruma kojima sam nabavio stvari koje nemogu ovde da se kupe pa to značin da sam im morao da kupim preko.Trenutno blueser-u nabavljam dunlopicu u old skul varijanti za čopera jer nema ovde da se nabavi.

I jednom vašem kolegi  milosmc iz Ns sa MT 07 ima ga tu na forumu sam nabavio sve za servis pre 3 meseca .Ko hoće može i reginin set kao jedan proizvod u koji ide sunstar lančanici.To tek nema ovde da se nabavi.Može i original yamahin set ili neki drugi delovi.Inače imam stalno motula i motorexa i dobar sam sa cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 16 minuta, sale600 je napisao:

Nadam se da će koristiti pošto znamo kakav je ovjes na MT07

 

 

Prekomplikovano.. sreca pa je na novu to rijeseno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 1 minut, sale600 je napisao:

Kako je na novoj nemam pojma.

Jesi probao koliki je na vilama static sag?

Kod mene na 2015 je baš kao na snimku 5-6 mm otprilike

Nis stvarno mjerio, ali ako ne grijesim u odnosu na drugovu, to sam zapazio je masu tvrdja, i to cak i sa predzadnjim nivoom udobnosti, 5 ih ima cini mi sw, na zadnji amortizer, meni je na 4ti, ili 6 pa na 5ti. I nema da mi plovi u krivine, to mi mnogo znaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Ne svidja mi se ovaj lik na videu, mnogo se pravi pametan...Pa cu pre pitati vas nego njega da slusam.

Za prednje vile, da li je dovoljno da se samo stavi gusce ulje ili treba jos nesto?

 Znam da je jedan od forumasa zatvorio valjda 2 od 4 rupice kroz koje prolazi ulje, ali ako moze samo sa gustinom da se regulise zvuci kao citije resenje, osim ako ulje mora cesce da se menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Kaže da je velika greška što je gornja cjevčica pre dugačka i da ju treba skratiti za 15mm i staviti ulje 15w.

Kad je motor na mjestu i povučeš volan prema gore gledaš koliko vilice izlaze van. To se zove static sag. Izlaze oko 5-6 mm što je vrlo kratko.

Ja to jučer sve rastavio i skratio te cjevčice. Sipao 15w i situacija je, bar na mjestu, puno bolja. Nisam vozio jer mi je pre hladno baš  da probam razliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja