Jump to content

Moto Zajednica

2014 - Yamaha MT-07

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Pozdrav drugari moj brat bi da pazari u skorije vreme jednu 07 icu.,pa stoga me zanima kakve su dali imaju mana na agregatu ili sl potrosnja ,odrzavanje.Pet god.je vozio sv 650 s pa je resio da predje na nejked dosta je sitan 165 visok jedva 60 kg, pa nezna dali je mt visoka da se nepati na prste:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Nema greške sa Mt 07. Ja ga vozim sa 99kg@183. Ali voze ga i krupniji i zgodniji od mene. Voze i devojke i ne žale se!
Agregat je odličan, najveća zamerka je mekano ogibljenje, ali su sa novijim verzijama i to popravili.
Meni lično, kada sam malo više počeo da obaram, primetio sam da mi prokliza nekad zadnja guma, ali ko zna zašto je to. Verovatno do samog vozača.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Ja sam u sredu npr presao oko 220km, autoput-grad-magistrala,nije presao 4l. Drugar je odustao od 07 jer mu je mali (190cm visok) ja sam 180 i nekako mi je taman, nek proba pa nek vidi. Toliko od mene. Ako hoce moze moj da proba,mozda mu se i svidi pa ga kupi:lol3: 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
10 minutes ago, milosmc said:


Meni lično, kada sam malo više počeo da obaram, primetio sam da mi prokliza nekad zadnja guma, ali ko zna zašto je to. Verovatno do samog vozača.

Meni je to isto pocelo da se desava pre neki dan:stabre: da li sam prepumpao gume ili sta ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Meni po gradu troši 5.5-6l bezolovnog benizna. Na magistrali oko 4.5. Neki prijavljuju dosta manju potrošnju... Ne znam koliko kilaza utiče na potrošnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
23 minutes ago, milosmc said:

Meni po gradu troši 5.5-6l bezolovnog benizna. Na magistrali oko 4.5. Neki prijavljuju dosta manju potrošnju... Ne znam koliko kilaza utiče na potrošnju.

Jbg,ja se slabo vozim po gradu,mada kad se provozam samo po gradu ceo dan npr,lako prebaci 5l...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
13 hours ago, milosmc said:

Meni po gradu troši 5.5-6l bezolovnog benizna. Na magistrali oko 4.5. Neki prijavljuju dosta manju potrošnju... Ne znam koliko kilaza utiče na potrošnju.

Ja vozim Tracer 700. Prve dvije god je prosjecna potroanja bila cca 4.5. Na otvorenom i lagane voznje ispod 4.

Sada kada ga vozim daleko agresivnije prosjecna je 5.0. Nisam ponistavao mjerac nekih 2.000km a bilo je gradske i otvorene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07

Sto se tice prosecne potrosnje uspeo sam da spustim sa 66.6 :D

e0AInrQ.jpg

A motor je dizajniran za prosecnog japanca 165cm/65kg tako da @aleksuzuki 650sv ti je savrsen. Vrlo mu je nisko sediste.

Meni je ritanje zadnjeg tocka postalo standardno. MT-07 ima veci obrtni momenat (67nm na 6500) od R6 (61nm na 10500) i to na 6500 obrtaja sto je na 65% gasa. Dovoljno je malo jace da se da gas na izlazu iz krivine i odma krece da se rita. Sto zbog obrtnog momenta, sto zbog mekog zadnjeg ogibljenja pa je nekad stvano kao klackalica. Ja sam zategao 2 klika da bi bilo malo tvrdje. I dalje se desava da bezi zadnji tocak ali su oscilacije posle to ga dosta manje i krace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

dobro , nista strasno, to se da regulisati konrolom gasa , koji je dosta trzav, snazan, a motor je kao sto rece dabome2112 i previse snazan u nize obrtaje pa je blago dizanje u vazduhu, sasvim normalna pojava. pricam o kontrolisanom dizanju, jer ono iznenadno je bilo redovna pojava na pocetku. to da je mootor previse mekan to je rijeseno na novijem modelu, itekako su ga otvrdjali, sa jos jednim krugom zatezanja prakticno sam usrao stvar. utrnuh cijeli. a potrosnja je bagatela. bukvalno ako hoces moze biti i 3,5 otvorene... pa sve do gore navedene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Upravo sam izmerio potrosnju na poslednjih 150 kilometara, od čepa do čepa, malo grad, malo magistrala, 4,68l na 100 kilometara mi je prosek.
Da ne zna neko kojim slucajem koliko litara benzina se nalazi u rezervoaru u momentu kad na display-u pokaze jednu crticu goriva?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Na Traceru sat koji meri potrošnju laže malo, možda za oko 0,5l. Mislim to je u odnosu na računicu od čepa do čepa. U mojoj računici je oko 4l, pa ode i do 4,2l sa suvozačem. Ume da ode i više, naravno, ali za neku prosečnu vožnju je prilično ekonomičan.

 

A i taj pokazivač nivoa goriva isto mnogo laže. :D Nekad jedna crta bude posle samo 100km, a nekad posle nešto manje od 300km. Dok je jedna crta uglavnom si okej. Kada i ona nestane aktivira se sat rezerve koji valjda od 100km odbrojava unazad. Mada sad kad razmislim nisam siguran da ide unazad, ne mogu tačno da se setim. Kako god, tada kada se uključi rezerva po specifikaciji je u rezervoaru još 3,5l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Meni je potrosnja u zadnje vrijeme 4.9L.

Tracer 700 je u pitanju. Kada se rezerva upali brojac broji od 0km

Navodno se tata moze preci oko 75km. Ja sam gurao do 60 dalje nisam probavao. Jednom sam sa rezervom presao 60km, stao na pumpu i nasuo 15.5L. Dakle ostalo je u njemu jos 1.5.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Nisam znao da se posle jedne crtice javlja rezerva, hvala na informaciji.
Cim se upali jedna ja sipam gorivo, obicno ne cekam ni do jedne da dodje, pa mi je bilo cudno sto sam izracunao da kad mi pokaze jednu crticu imam obicno oko 7 litara u rezervoaru. Kapacitet na MT-u je 14l.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Na taj pokazivač nivoa goriva se svi žale i uopće ne pokazuje dobro.

Tako i kod mene.  Nekad predjem 100km, a ne padne niti jedna kockica. Nekad padnu i po tri odjednom. Nekad npr. vozim i pokazuje 4. Stanem i ugasim. Krećem dalje i dam kontakt, a ono pokazuje 2. 

Zvao sam servis dok je motor bio pod garancijom i odgovor je: Tako je kako je. Nema pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Kad počne da broji od nule na rezervi, ja računam da moze jos bar 50km da predje, normalne vožnje. Ali ne čekam toliko. Sigurno ima 3-5 kila gorivo kad počne da trepce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Nek vam oslonac bude radije kompletna kilometraža. Znači ako od prilike znaš da sa rezervarom odradiš 250km, ne oslanjaš se samo na crtice i preostale kilometre na displeju nego ideš na pumpu negde oko 220 i to ti je to. A kako saznati jel kompletna na 250, stoji na vama :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
7 hours ago, sale600 said:

Na taj pokazivač nivoa goriva se svi žale i uopće ne pokazuje dobro.

Tako i kod mene.  Nekad predjem 100km, a ne padne niti jedna kockica. Nekad padnu i po tri odjednom. Nekad npr. vozim i pokazuje 4. Stanem i ugasim. Krećem dalje i dam kontakt, a ono pokazuje 2. 

Zvao sam servis dok je motor bio pod garancijom i odgovor je: Tako je kako je. Nema pomoći.

Isti slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
16 minutes ago, milosmc said:

Za gorivo pokazivač uglavnom ok, ali mi ne pokazuje 4 brzinu. 3 pa prazno pa 5. Ponekad prikaže 4.

Baguje i meni,ponekad ne pokazuje prvu brzinu...inace taj pokazivac nivoa goriva ne gledam uopeste,jer laze na sve strane,prosle nedelje sam krenuo sa jednom crtom do pumpe,da bi na kraju napravio krug od 50-60 km i vratio se sa dve:stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

dabome2112

Super ti je potrošnja. 

Prijatelj i ja imamo 07. Iste smo kilaže. Oko 80kg.

Moja isto ljuljala i stavim zadnji amortizer na 4. zub. Učvrstila se i sve ok.

Žali se prijatelj da njegova stalno ljulja i pliva. Zamijenimo se za motore. Ja na njegovoj plivam, a on kaže da je moja puno čvršća i da se bolje ponaša. Kaže on, da stavim i njemu tako. Ajd, nije problem. Vozimo se dalje i žali se on opet. Malo bolje, ali ne značajno. Probam i stvarno ljulja. Gledam sad malo bolje oba amortizera i hop, gle sad. Moja opruga je crvene boje, a njegova srebrna. 

Sva sreća imamo u grupi lika od skoro 120kg. Jaši on po jednoj, pa po drugoj, a mi gledamo. Siva opruga je propadala puno više od crvene.

Uglavnom, još sam ju zategao momački. Ne znam sad baš točno, ali mislim na predzadnji zub dok nismo dobili da bude kao kod mene.

Probao se voziti i kaže to je sad to. 

Očito je razlika u čvrstoći opruga, a valjda su zato i boje drugačije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

99 kg. Pliva kao riba. Mislio sam na proleće da stavim ulje veće gustine u viljuske da se malo učvrsti ogibljenje. Kolega sa foruma je pričao u ovoj temi da je to rešio zatvaranjem 2 od 4 rupice, čini mi se. A sad prvi put čujem i za ovo sa amortizerom. Moze neka slika da vidim i uporedim na kom je zubu sada moj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja