Jump to content

Moto Zajednica

2014 - Yamaha MT-07

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Vozim ju četvrta sezona. Kupio novu. Prezadovoljan. Za sada baš nikakvih kvarova. Doduše da je malo bolji ovjes i udobnije sjedalo, ali navikao sam se

 

20190914-123035.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ja takođe gledam sebi da kupim mt07 ali iz nekog razloga ljudi misle da im cena ne pada vremenom i drže bolesno visoke cene na oglasima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ja razumem da dobri primerci koštaju, ali da za motor star 4 godine traže ljudi 5700 evra primera radi, dok nov u prodavnici košta trenutno 6600 evra je suludo. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

4500-5000 za takav motor 2015 godište je ok. Nova mašina tek razradjena. Kad pogledaš u oglasima za 3-4 hiljade mozes uzeti 2009 - 2010 u toj kategoriji. Po meni, ima smisla ko može da doda jos hiljadarku i uzme 2014-2016.

A novo ipak prelazi psihološku granicu od 5000e i mora mu pasti cena cim izadje iz salona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ne slažem se bas za tobom. Mt07 kad je izašao koštao je oko 5500, i sada posle 3-4 godine vožnje ljudi traže za polovne 5000 evra. Neće da može. Praticu oglase, ne žurim nigde.Kupujem sebi napokon prvi ozbiljan motor pa ne želim da se zalećem.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, Overpressure said:

Neće da može.

Kupićeš nov motor nekada, pa ćeš videti već da sam u pravu u vezi onoga što sam napisao prethodno... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Sve zavisi sta motor ima od opreme,nadjes jeftiniji u klot varijanti a ti bi malo auspuh,malo vizir,malo kofercic-tank torbu sta vec,ili kupis skuplji na kom vec ima sve sto ti treba,to pravi ozbiljnu razliku u ceni ali obrni-okreni dodje ti na isto...

Ako cemo iskreno, nesto ja ne smatram mt07 za "ozbiljan" motor iako ga vozim,motor jeste,dobar jeste al ne znam....::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07
Pre 11 sati, Overpressure je napisao:

Ja razumem da dobri primerci koštaju, ali da za motor star 4 godine traže ljudi 5700 evra primera radi, dok nov u prodavnici košta trenutno 6600 evra je suludo. 

 

Dodaj 900e i kupi nov. Stvarno je suludo da za tako malu razliku uzimas polovan pa makar 1000km presao. To je moj savet svima koji uzimaju MT-07. Jer ako gledas cak i 30% popusta na 6000 je 1800e sto je opet previse mala razlika.

A sto se tice "opreme" po oglasima to je uglavnom sve sa Aliexpress-a i jedva vredi 500e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

Nadam se da gore ovo pomenuto ozbiljnim motorom ne smatra adventure.  Jer je sve stvar izbora.  Isto su meni govorili kada sam kupovao,  nisi motorista ukoliko uzmes naked.  I uzeo sam ga i nije mi zao.  Ok,  ajde reci cu mozda nije ozbiljan motor,  za mene je ozbiljna r6 ne tracer dakle r6 i da sam imao para latio bih se i vozio nju.  Ukusi su razliciti i moj ukus je da vozim mali lagani motor upravljiv i na uskim krivinama ja taj motor toliko obaram da mi kaci pedala svako malo.  To sa tim motoroma mogu da zaboravim tu kolicinu zabave.  A za putovanje nije,  ali uxmem u obzir ds cu putovati jednom godisnje - ok,  trpljet cu i r6 za to malo.  A to sto cijene tako jako  polovnjake,  ne znam ko rece ali cak i 1000 kilometara j tsko mala razlika j cijeni- ne isplati se.  Evo jednog primjerka. Drug kupio novi kawasaki versus. 500km na satu i idemo 180 put mora. E reko zamijenio si vec ulje na nulti,  ne veli sto.  E jbh meni ga je bilo zao i 90 voziti. :) gledamo se kroz dan mozda kroz Srbiju.  Cijelu cu da je obidjem,  nakedom..  Neozbiljnim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@vasa.93 ne mislim da nije ozbiljan, ali po velicini, snazi, udobnosti, stabilnosti, ima mnogo ozbiljnijih motora...

@dabome2112 "to je uglavnom sve sa Aliexpress-a i jedva vredi 500e"  moze, a i ne mora bit'.

@Staman to "nisi motorista ukoliko uzmes naked" mislim da je teska glupost, a slazem se sa tobom da je 07 veoma zabavan za voznju...Javi se kad budes u Srbiji da se "uozbiljimo" negde pored puta...  :cirka2: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

Uzgred jedno pitanje za sve. Oce li mi na surcinski muzej naplatiti ako se tako zove kartu 8 kao stranom ili 3.5 kao domacem bas se pitam.  Ako bude 8 ne ulazim :) tj 16 dvije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Bliži se se 20 hiljada km na satu. U ovlašćenom servisu su rekli da se na 20k nešto radi, menja - da nije samo redovan servis. Nisam pitao šta tačno. Da li neko zna? Razmišljam i da li da idem u ovlašćeni ili kod nekog majstora u lokalu. Motor je 2014.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uzmes Iridijumske (ne kod nas) pa interval zamene pomeris na 40K a mozda i vise.

Na mom mopedu, fabrika kaze da se provera vrsi na 24K, zamena na 48K.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre 6 sati, milosmc je napisao:

Bliži se se 20 hiljada km na satu. U ovlašćenom servisu su rekli da se na 20k nešto radi, menja - da nije samo redovan servis. Nisam pitao šta tačno. Da li neko zna? Razmišljam i da li da idem u ovlašćeni ili kod nekog majstora u lokalu. Motor je 2014.

Kako sam se ja odlycio da vise ne podjem u ovlasceni servis uprjos tome sto imam garanciju jos godinu ipo.  Poslednji put prije par dana kdem na servis kod njih koji iznosi 87e i dolazim nakon zavrsenog servisa racun 100 zasto rekoh sto pa veli podmazivanje lanca ja rekoh juce jeociscen jer bas jeste i podmazam bas kao nov bio vele nama je to redovno dobro rekoh ali nije redovno 100e nego 87 koje su j tako lrevelike za nista.  Mj tk tako e reko dobro kad je tako vise necete od mene ni 1 e gledat xa jedno prskanje 10e bez ciscenja bez icega aj da su mi bar dali 50ml spreja za te 10 e no nista uradili nisu i uzeli mi pare.  Da li je to bahatost ili navikli na klijentelu kojoj je nebitno ne znam.  Misl da je bezobrazluk ali njima opet dobro,  ndma vise garancije pas im mater... 

Nista vise kod njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Je. U manualu piše na 20t km izmjena svjećica.

Pogledao sam na stranicama Ngk. Za 07 su LMAR 8A-9 i za te svjećice oni pišu da je izmjena na 40t km.

Ajd sad znaj.

Usporedjujući cijene kod nas i u DE kod nas su dosta jeftinije.

Naravno kupio sam u DE i nisam ih ni promijenio. 

Imaš gore sliku koliko km ima na satu. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Evo ga. Jučer kišni dan, pa kad su već u pripremi baš da vidim stanje originalnih i stavim nove. 

Znači, nikad skidano, ništa na 20t kontrolirano.

 

20190924-082718.jpg

 

20190923-190301.jpg

 

20190923-115155.jpg

 

Napominjem, svatko neka radi po vlastitom izboru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja