Jump to content

Moto Zajednica

2014 - Yamaha MT-07

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Tu sam imao srece, prethodni vlasnik modifikovao auspuh tako da je meni licno zvuk bolji od akrapa :). Ozbiljno, znam da je akrap kvalitet i kosta 700e, ali ja imam fabricki koji je namunjen tako da se cuje odlicno, a ne preterano glasno. To je jedna uzivancija. Na semaforu ga samo pipkam ono na niskim obrtajima, brm brm. Ne volim kada cujem motor da tresti toliko, da bi ga i ja opsovao da nije motoraske solidarnosti.

 

 

"Kolega je bio stavljao neki aftermarket auspuh, e to je već nešto drugo. A stock varianta idealna za kurvanje. Vraćaš se u 3 ujutro, a ona te ne čuje. Pričao mi drug."


Sto se tice price tvog druga, ja ipak ugasim motor na jedno 20ak metara i domilim na leru do parkinga. Vise nego dovoljno je glasan da se cuje kada se vracas iz nemoralne radnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Nemam mt07 ali imam tracer 700...isto sra...uzivanje :)

 

Meni je tracer legao samo tako. Polozaj je fenomenalan. Mislim da je skoro isti i na mt07. “Visok” sam 178 i odlicno se smjestim.

 

Sto se tice fabrickog auspuha...cuje se kao fen. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Alpina BL380E

image.png.773339a53ebff70a2c62dfbfbd150d75.pngimage.png.cc2737ce9e4ba27d567f5009fc116c0e.png

Mozda jer sam ucio na R-u, a i 190 sam, uglavnom uzivo je mnogo lep motor, siroka zadnja guma 180tica(paljevina sam, znam) kao pocetnicki A2 je ekstra kad se uzima,ali ipak pozicija kormana je visoka to je cinjenica, 5k nije malo :D ko danas ima 5k za motor :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha mt 07

Kupio sam ćerki ovaj motor posle skutera Honde PCX,prvi motor A2 kategorija.

Naravno i ja se provozam ,visok sam 187 i položaj na motoru je sasvim ok čak i kad ona vozi njen položaj sedenja na motoru je isti kao i moj.

Pomeriš se u sedištu napred,nazad i nađeš odgovarajući položaj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Ima li neko preporuku koji akumulator uzeti za MT-07? Trenutni polako odumire  posle 4.5 god, a hteo bih da bude spreman i zimi kada je lepo vreme da se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Da se pohvalim, nakon visemesecne potrage, od jutros sam vlasnik jedne crvene lepotice. Kupio sam je od kolege sa Vidikovca koji je i prvi vlasnik, kupljena krejem 2016. godine u Plattneru, boje trule visnje.
Na satu 6000 kilometara okruglo, tako da sam je posle posla odvezao kod Joce Profimoto da mi uradi redovnu kontrolu i servis kao sto Yamaha i nalaze.
Veliki pozdrav svima i evo i jedne slike!

833c136888d4cee0b5cb62b9164323cd.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 503 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Ja uzivao u istom skoro 3 godine, i nikad nisam pozalio. Promijenio sam ga jer sam ga prerastao, uglavnom fizicki jbg 110+ KG.

Cetitke i sa srecom ga se navozao

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Hvala na lepim zeljama!
Nikako da prestane da pada ova kisa kao za inat, pa da se izvozam kao covek, bukvalno sam kao na iglama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ljudi, je li sigurno po rep motora voziti nekoga od recimo 100 kila pozadi? Mozda je glupo pitanje ali mi onako tanan rep ne uliva poverenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Ja sam vozio caleta od 80kg. Mislim da nije problem za motor ali nije namenjeno motorce za to. Više voli kada si sam na njemu Za kraće gradske vožnje može, bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Znam ja to, najvise i volim da se vozim sam. Ali je fora sto mi burazer ima skoro 100 kila pa ponekad treba da ga prevezem tu i tamo.
Jos uvek nisam, sve se plasim da ne kvrcne nesto ne daj boze, pa zato pitam ko kakva iskustva ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Iz iskustva ... Sa prijateljom od 80kg kao saputnikom vozili smo sa MT07 od Ljubljane do Pule. Celo vreme i ja sam bio skeptičan oko tog repa ali izdržalo je. Jedino pazi ako/kad budeš u kom momentu kretao sa mesta malo brže, jer MT voli da diže prednji točak, a u tom primeru to ti je garant. U momentu posle kretanja iza naplatne rampe u momentu sam imao armaturku pred očima :) 

 

Ali da znaš da je taj motor napravljen da se pozadi voze klinke od svojih max 60kg. Ali u sili možeš povesti i dve od 50. Ipak nek burazer ide autobusom, taksijem ili peške. Bolje za sve ;)

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

100 kg odozada je muka na gotovo svakom, a pogotovo na ovim novijim, malim i laganim. 

Dopuštena max. nosivost na 07 je 186kg.

Budi vrlo oprezan i sa ovim što Ćale piše.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

kupio sam yamahu i citah gore iako su vozili i jace su se iznenadili. cifra od 50 000km dje  nije bilo ostecenja mi nimalo ne daje samopouzdanje, jer sa istom, ako Bog da, planiram da predjem i vise. na kraju stari oni motori i jesu. iskreno potrosnja ukoliko vozite normalno je cak 2.5 normalno 4.4 otvorene 3 , ubrzanje je brutalno. bukvalno. iskreno se nadam da je kvalitetan motor, po svemu sudeci cini se, jer da kazemo slobodno , nije neka ljepotica, za mnogo manje pare sam imao opciju uzimanja manje kvalitetnog ali ljepseg motora- kineza cf mota...

0-02-04-90adc34128e1155e501fa0f1bc8f682ced6cea06d313989d4aaf64e678622a67_479383eb.jpg

IMG_20190510_141034.jpg

IMG_20190511_114401.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Danas sam bio da preuzmem novu vozačku. Na placu policije stoji MT07, naslonjena na žicu i polako urasta u korov. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
Pre 9 sati, Staman je napisao:

kupio sam yamahu i citah gore iako su vozili i jace su se iznenadili. cifra od 50 000km dje  nije bilo ostecenja mi nimalo ne daje samopouzdanje, jer sa istom, ako Bog da, planiram da predjem i vise. na kraju stari oni motori i jesu. iskreno potrosnja ukoliko vozite normalno je cak 2.5 normalno 4.4 otvorene 3 , ubrzanje je brutalno. bukvalno. iskreno se nadam da je kvalitetan motor, po svemu sudeci cini se, jer da kazemo slobodno , nije neka ljepotica, za mnogo manje pare sam imao opciju uzimanja manje kvalitetnog ali ljepseg motora- kineza cf mota...

 

 

 

Kako nije lepotica? Sexy motorić a usput i dobar.

 

Srećnu i ugodnu vožnju ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja