Jump to content

Moto Zajednica

2014 - Yamaha MT-07

Recommended Posts

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Danas sam gledao prosečnu potrošnju na potpuno novom mt 07 sa ukupno pređenih 81 km gradske vožnje, pri čemu nikad nisam prelazio 5000 obrtaja . Displej pokazuje 6l/100km, što je neverovatno. Da li neko zna šta bi mogao biti uzrok ovome ili je imao sličan problem?

Prijatelju. Ja vozim MT-07 vec dve godine i sa sigurnoscu ti mogu reci da taj bord ne vrijedi nicemu, bar sto se tice potrosnje. Imao sam duge ture po 400 km i mjerio na sipaj- vozi, stani dospi izracunaj i prosjek mi je bio oko 4,2 litra a bord je pokazivao preko 5. Tako da mu nevjeruj nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Nemas razloga da se sikiras. Potrosnja je debelo ispod 5 l sto je svakako veoma malo. Jbg ima on i 700ccm i 75 KS pa mislim da je 4,2 do 4,5 vise nego zadovoljavajuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Ako picis "solo" na otvorenom oko 100km/h trosi 3,6L, Po gradu mnogo vise, ali ako brzo ides do 4. brzine smanjices.

Kada gledas prosecnu potrosnju, zadrzi prst na dugmetu i "ponisti" je, tada ce opet kerenuti od nule, ovako ako ne ponistavas prosecnu, moras da vozis dugo i lagano da bi smanjio "ukupnu" prosecnu.

To sto merite koliko sipate i koliko potrosite moze moze ali ako prilikom sipanja ANULIRATE PROSECNU, bez toga preracunava od poslednjeg ANULIRANJA , a kod nekih je to od NULTOG Km-a ako nikad nisu

 

P.S. ako je motor nov u knjizici procitaj bitnu stvar

Prvih 1600 km vozis po uputsvu ovako

0-1000 km vozis u svakoj brzini , ali do 5000 obrta

0d 1000-1600 km isto ali do 6000 obrtaja

posle toga radis sta hoces - ovo je fabricko uputstvo, ja sam mu poverovao i tako vozao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha mt 07

Pre 10ak dana uzeo mt 07 :)  Ne znam jos za potrosnju nisam stigao da racunam a iskreno nije mi palo na pamet toliko mi je zabavno dok se vozim da mi nije ni vazno (bar trenutno)... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Motor ti je baš extra i očuvan i dopunjen. Ko ga kupi, dobro će se usrećiti ;)

 

Ako nije tajna, zašto ga prodaješ?

 

 

Srećno!

 

Ćale

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
On 8/10/2017 at 8:20 PM, miki89 said:

Nije tajna, zaigralo srce za mt-09 :D

Ja svoga prodao prije 20ak dana (dobio feed back od kupca da je prezadovoljan motorom sto me naravno raduje), a prije tri pazarivao Tracera 900.

Neka je sa srecom prodaja, da se usrecite i ti i kupac.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Podgorica, CG
  • Motocikl: Ninja 250r

Drugari procitao sam skoro sve postove, da li moze neko od vlasnika MT-07 da prenese utiske voznje na putu od 200-250km, da li je skup za odrzavanje i koliko je udoban ovaj naked? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 2 sati, LakiPG je napisao:

Drugari procitao sam skoro sve postove, da li moze neko od vlasnika MT-07 da prenese utiske voznje na putu od 200-250km, da li je skup za odrzavanje i koliko je udoban ovaj naked? :)

Kako si vidio u proslim postovima, na ovaj Yamahin model skoro da i nema primjedbi. Ja sam isao i po 500km bez ikakvih problema sa udobnosti i td. NApravljen je bukvalno za proizvodnu adrenalina tako da sa njim zabave nikad ne manjka. Odrzavanje je smijesno pominjati s obzirom da suvereno drzi prvo mjesto na Motorrad-ovom testu izdrzljivosti 50000km. Pogledaj slike clanka Motorevije iz Aprila 2017 i sve ce ti se samo kasti.:sampion::sampion::sampion:

 

20170905_160654.jpg

20170905_160712.jpg

20170905_160721.jpg

20170905_160730.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Meni to bodovanje nekako uvrnuto. Isti broj bodova za potrosnju od 4 i 5,6 litara, isti broj bodova za cenu troskova po kilometru koji su skoro duplo manji... Mozda nesto ne vidim? Super sto si okacio ove slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 5 sati, Petre je napisao:

Meni to bodovanje nekako uvrnuto. Isti broj bodova za potrosnju od 4 i 5,6 litara, isti broj bodova za cenu troskova po kilometru koji su skoro duplo manji... Mozda nesto ne vidim? Super sto si okacio ove slike.

Jbg ovo je najstrucniji test ljudi za koje mislim da znaju sta rade. Ok ne mozemo porediti bas sve segmente jer su u pitanju totalno drukcije kategorije motora, ali mislim da su uspjeli naci neku srednju vrijednost. Uglavnom i da se o ovom textu da raspravljati i dalje je pokazatelj da je MT-07 extra motor za cijenu koliko kosta. 50000 kilometara je impozantna cifra kilometara za tako mali motor, a on je to savladao bolje nego mnogo skuplji modeli.

Drago mi je da je neko nasao moj post kao koristan. Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Yamaha ima dosta iskustva oko projektovanja agregata a pogotovo dvocilindrasa.

 

Po meni 50000 nije nikakva kilometraza cak ni za skuter od 125cc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Pa ako neki zzr 1400 troši 6 ,a mt 4.6l sigurno je za taj grand turer ta potrosnja odlicna i ima odlicnu ocenu.

 

Inace svaka cast za Yamahu  MT 07 i ovaj test posle 50000km 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
5 minutes ago, idanijel said:

Pa ako neki zzr 1400 troši 6 ,a mt 4.6l sigurno je za taj grand turer ta potrosnja odlicna i ima odlicnu ocenu.

To ima neku logiku.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Oko utisaka ja sam se ovde na forumu već dobro raspisao. Al što se tiče udobnosti, za koju pitaš, ... sic je niđe veze. Dupe ima da ti utrne posle 500km. 

 

Znači ja mu zameram samo dve stvari: sic i prepitom (čitaj pretih) auspuh. A ostalo ... za te pare boljeg motora verovatno ni nema. Znači kupljeno/dobljeno ti je win win.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Juče sam probao MT07. Definitivno nisam ovo očekivao. Vozio sam i 2,5 jače motore (neko vreme sam posedovao i VFR750), ma kakvi, ovo je zabava. Izneverovao sam kako ispucava u nižim obrtajima a vozi se bukvalno kao bicikl. Ponašanje mašine u nižim obrtajima podseća na žestoko naturpijane jednocilindraše, sa manjkom vibracija; kao i izostajanjem "ispuštanja daha" kad se uđe u više obrtaje. Sjajno. Jedva čekam T7, skoro me neki motocikl nije ovako oduševio :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja sam imao MT07 godinu dana, presao nekih 5000km sa njim.

 

Lagan, lagan za voznju ( ljudi kazu kao bicikli ) Odzivan gas, komande.

Sam motor je odlican, izuzetno mali potrosac, ima karaktera, lepo vuce i ima solidan zvuk sa nekim auspuhom ( komplet ). Fabricki je uzas.

Posto je 2 cilindra, ima vibracije na 4-5.000 O/min koje se osete na sedistu/volanu. Na vecim obrtajima se ta frekvencija poveca pa nije toliko osetno.

Kocnice su solidne. Nije nesto preterano udoban za 2 osobe ( do max 50km podnosljivo ) barem moja lepsa polovina je tako ocenila :)

Zastita od vetra je skoro nepostojeca :) Probao sam sa vecim(visljim) vizirima i za moju visinu 180cm nisu se bolje pokazali od kratkih, jer se tacno iza vizira stvarala turbulencija te je pod kacigom bilo uzasno glasno ukoliko nisi pognut dole iza vizira.

 

 

Ono sto me apsolutno razocaralo i odbilo od motora jesu amortizeri. Zadnji amortizer je propao posle nepunih 10k km, ostao bez skoro nista rebound-a(ja sam 80kg). Prednji amortizer fabricko ulje je 10WT, zamenom za 15WT malo se popravilo stanje ali je i dalje  lose.Da napomenem nikakvog stelovanja nema osim na zadnjem amortizeru preload. Za puteve kakvi su nasi, vozio se kao pogostick, prednjica ultra lako tone dole i pri najmanjem pritisku prednje kocnice. Naravno kazu koliko para toliko muzike, i negde su morali da ustede.

Zamena za Ohlins mi je bila neisplativa investicija pa sam prodao motor.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

@Corsair ja sam nekako posle jako dugackog gledanja sveo izbor na ovaj motor pa me tvoj post bas obeshrabrio. Sa raznih supermota koje sam prvo gledao i probao sam ipak izborom presao na ovog nakeda ali sa svojib 86-7 kg sta mogu da ocekujem? Cini mi se motor kao prava sredina za nekog ko bi zabavu ali i da se voza u saobracaju svakodnevno. Sa supermotom je to po meni nazalost nemoguce. Alternativa su duke 690 ili dorsoduro 750...koji imaju fabricki bolju opremu...ali su i stariji za te pare dosta :(. Da li je suspenzija bas toliki uzas za neku opusteniju voznju?!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
On 10/26/2017 at 22:34, Christofer je napisao:

@Corsair ja sam nekako posle jako dugackog gledanja sveo izbor na ovaj motor pa me tvoj post bas obeshrabrio. Sa raznih supermota koje sam prvo gledao i probao sam ipak izborom presao na ovog nakeda ali sa svojib 86-7 kg sta mogu da ocekujem? Cini mi se motor kao prava sredina za nekog ko bi zabavu ali i da se voza u saobracaju svakodnevno. Sa supermotom je to po meni nazalost nemoguce. Alternativa su duke 690 ili dorsoduro 750...koji imaju fabricki bolju opremu...ali su i stariji za te pare dosta :(. Da li je suspenzija bas toliki uzas za neku opusteniju voznju?!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 

Necu da demantujem kolegu al sam i sam vozio MT-07 do prije dva mjeseca i zamijenio ga za tracera jer planiram putovanja u dvoje. Ja sam cirka skoro 110 kg i 180cm u pokusaju i motor jeste vizualno izgledao malo ipak malen ispod mene ali u voznji nikakve probleme nisam imao. Cinjenica je da nisam Valentino Rosi al za svakodnevnu voznju, a i za putovanja od 300 do 400 km dnevno meni je sluzio kao bombona. Na agregat niko nema primjedbu a vjesanje naravno moze da bude bolje al daleko da je od toga da je tolika tragedija. Ponavljam da ja sa 110 nisam imao nikakvih problema. Tebe sa 86 ili 87 on nece ni osjetiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja