Jump to content

Moto Zajednica

2014 - Yamaha MT-07

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Bio sam u salonu u Ns i lik mi kaze iskreno da se ne guraju ljudi previse i njih je kriza udarila ,ja ne kazem da se ne proda ali mnogo manje nego prethodnih godina . Ne lupam vezveze .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Dobro, sad da odgovorimo ovom članu mt07 ovde, ovako stoje stvari: taj motor sa slike više nije sa toliko ružnim vizirom, skinuo sam ga (8 čim mi stignu zadnje plastike, skidam i ovaj nosač za gepek pozadi, tako da će da izgleda kao iz fabrike. Zapravo je model jako dobar, mada u neq ruq preosetljiv. Responzivnost na gasu je skoro kao četvorocilindrični, nema mrtvog prostora. Jako brzo reaguje na bilo koju komandu i veoma je lak za vožnju. Čini mi se čak i da ima širi hod volana od Kawasaki ER-6N za koji sam bio ubećen da je bicikl 8) Stav je kao na ostalim klasičnim N varijantama. Sat je možda najlepši novitet kod ovog modela: Odometar, trip A, trip B, spoljna temperatura, temperatura motora, trenutna potrošnja, prosečna potrošnja, ECO obaveštenje o ekonomičnoj potrošnji, digitalno sve. Premda termometar spoljne temperature nema veze sa životom, ne znam ni gde su ga stavili, ali prilično je neprecizan. Potrošnja je jako dobra u odnosu na generalnu konzumaciju goriva motora ove klase. Za svojih 689cc on troži 5.5-6 litra na autoputu pri brzini od 160. Prilično je eko frendli. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS

Cetri cilinda ima vise mrtvog prostora nego dva, u niskim obrtajima poteze kao lud. Potrosnja mora da je manja, videces vremenim. Za vizir ti oprastam, ali za kofer nikakoooo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Auh, pa i ja sam kupio MT 07 2016, ABS

Sta sad treba da radim? Da se vozam, da ga drzim u garazi, da prepravljam, da ga rentiran, da ....

Usput, probao sam i da ga vozim.

post-36696-0-32799100-1462525247.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Tek malo da oživim temu ... Pre neki dan napravio srednje dugu turu sa kolegom, koji ima isti motor. Posle pumpe i vožnje, obojica smo proverili potrošnju. Moja je bila 4,7 a njegova pola litre niža. Znači na istoj relaciji ali sa nekoliko drugačijim stilom vožnje, Sad za vikend, malo po istri i na 33 stepeni Celziusa, sa dinamičnim tempom popela se čak na 5.

 

Sećam se prvih hiljadu km, kad sam je kupio, ... ono kad ne smeš preko 4-5 hiljada obrtaja, ... potrošnja bila 3,7.

Naravno, ne opterećujem se potrošnjom jer to nisu velike razlike ali tek toliko, da podelim iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Molim za malu pomoc buducem kolegi. Nameravam da udjem u proces kupovine mt07, ali u Plattneru nemaju ni jedan za probnu voznju. Da li ima neko iz Beograda (pozeljno iz okoline Banovog brda ili Vidikovca, mada nije mi problem da dodjem u bilo koji deo grada) sa kim bih mogao da se nadjem i provozam njegov motor par stotina metara po nekom parkingu ili poligonu, cisto da vidim kako mi lezi?

Naravno castim pivo :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Jel neko upoznat sa blokadom ovog motora za A2 ??Interesuje me koja je cena, ko to radi I tako neke uopstene informacije..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Meni u Plattneru u NS rekli da kad narucis nov mt07, oni ce da ugrade agregat sa fabrickim blokadom, dobices takav coc papire, a kasnije moze da se eliminise blokada (legalno ili ilegalno).

Kod novog motora je besplatno, kod polovnog ne znam.

U svakom slucaju Plattnera u NS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Molim za malu pomoc buducem kolegi. Nameravam da udjem u proces kupovine mt07, ali u Plattneru nemaju ni jedan za probnu voznju. Da li ima neko iz Beograda (pozeljno iz okoline Banovog brda ili Vidikovca, mada nije mi problem da dodjem u bilo koji deo grada) sa kim bih mogao da se nadjem i provozam njegov motor par stotina metara po nekom parkingu ili poligonu, cisto da vidim kako mi lezi?

Naravno castim pivo :-)

Pre mesec dana sam kod Plattnera u NS video jedan primerak, polovni, 2014. Izlozen je tamo, prodaje ga vlasnik. Pretpostavljam da moze probna voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

 

Jel neko upoznat sa blokadom ovog motora za A2 ??Interesuje me koja je cena, ko to radi I tako neke uopstene informacije..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Meni u Plattneru u NS rekli da kad narucis nov mt07, oni ce da ugrade agregat sa fabrickim blokadom, dobices takav coc papire, a kasnije moze da se eliminise blokada (legalno ili ilegalno).

Kod novog motora je besplatno, kod polovnog ne znam.

U svakom slucaju Plattnera u NS.

Hvala na odgovoru

 

U medjuvremenu sam dobio informacije od coveka sa foruma, koji je narucivao sa blokadom..

 

Pozdrav

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Moram da izbegavam ovu temu... Ja sam kupio ove godine Vulcana S... A bilo je ili njega novog ili MT 07. Doduše, bilo je tu još u opticaju motora, al prevagnulo je da bude nešto novo i pare naravno.

Al sad mi neki crv radi, već mesec-dva....

Volim ja Vulcana, lepo se vozi, vuče ko blesav, i previše od onog što sam očekivao, al ta Yamahics... Svaki dan gledam oglase. Još kad čitam Ćaletove postove, veoma realne... Ufff

 

A ustvari je kriv dečko iz salona što nisam kupio MT, nije hteo da ostane duže na poslu, u pitanju je bila subota kasno popodne. I verovatno me nije shvatio ozbiljno, jbg...

Al zato čika Cule jeste Nedelja popodne, pola 3...bio je samo uslov da odgleda MotoGp do kraja. Ja reko jel ok da pazarim motor nedeljom popodne? - Naravno kaže, to mi posao...

 

Da se vratim na temu, samo vi hvalite MT, vidim ja da ću morati preko zime neke kombinejšns da pravim. Crv je čudo, a kriza srednjih godina strašna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Moram da izbegavam ovu temu... Ja sam kupio ove godine Vulcana S... A bilo je ili njega novog ili MT 07. Doduše, bilo je tu još u opticaju motora, al prevagnulo je da bude nešto novo i pare naravno.

Al sad mi neki crv radi, već mesec-dva....

Volim ja Vulcana, lepo se vozi, vuče ko blesav, i previše od onog što sam očekivao, al ta Yamahics... Svaki dan gledam oglase. Još kad čitam Ćaletove postove, veoma realne... Ufff

 

A ustvari je kriv dečko iz salona što nisam kupio MT, nije hteo da ostane duže na poslu, u pitanju je bila subota kasno popodne. I verovatno me nije shvatio ozbiljno, jbg...

Al zato čika Cule jeste Nedelja popodne, pola 3...bio je samo uslov da odgleda MotoGp do kraja. Ja reko jel ok da pazarim motor nedeljom popodne? - Naravno kaže, to mi posao...

 

Da se vratim na temu, samo vi hvalite MT, vidim ja da ću morati preko zime neke kombinejšns da pravim. Crv je čudo, a kriza srednjih godina strašna

 

Da dolijem malo soli na ranu: He He

IMG_8683_zpsdb8y5yoc.jpg

 

A jebati ga kad je LJEP :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Ja ni neću da kačim slike, jer ćeš večeras da tražiš onog dečka iz salona :D

 

Jbga, nisi prvi što se zajebo :P

 

Samo ti uživaj na Vulcanu, naći će se i za njega neko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Ja ni neću da kačim slike, jer ćeš večeras da tražiš onog dečka iz salona :D

 

Jbga, nisi prvi što se zajebo

 

Samo ti uživaj na Vulcanu, naći će se i za njega neko.

Pa de bre dva motora da kupim, u istoj godini... I to nova... Mada cena im je sad oko 5.5 k, 2015 godište, te su spustili, a verujem ako se ne proda do NG, moždž bude još niže taj primerak iz 2015te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Jaooo.... Aj se menjamo!

 

Nesto nisam zainteresovan. Salim se. Lijepo izgleda taj vulcan ne treba bas toliko da zalis. A ja kad sam uzimao samo je Naked dolazio u obzir. Sto se tice MT-07 nema dalje- zabava na sto nacina a dovoljno ozbiljna masinica i za ozbiljnije stvari. Kad budem mijenjao to ce ipak opet biti vjerovatno nekakav Naked ili eventualno turing kao Tracer. Al do tada ce dosta vode Dunavom proteci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Danas sam gledao prosečnu potrošnju na potpuno novom mt 07 sa ukupno pređenih 81 km gradske vožnje, pri čemu nikad nisam prelazio 5000 obrtaja . Displej pokazuje 6l/100km, što je neverovatno. Da li neko zna šta bi mogao biti uzrok ovome ili je imao sličan problem?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja