Jump to content

Moto Zajednica

Dizalica za motor

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Aha, stvarno nisam tu video. Izgleda OK jedino što je kod nje maximalno opterećenje 200 kg a kod onih skupljih je 400 kg. Hoće li izdržati TA koji je oko 220 kg? Valjda hoće.  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Verujem da je tako. Kad su napisali max 200 kg sigurno da može i to malo preko. Sve u svemu,za naš džep-best by (cena prava)   :takoje:

"Tourenfahrer" magazine tested six bike movers in its 3-2012 issue. The Rothewald Bike Mover was the only one to be awarded a TOURENFAHRER BEST BUY. The following features were given special mention:

- Sturdy castors
- Easy to use
- Good value for money - very low price

(In addition to the Best Buy, three recommendations were awarded)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Baš me je zainteresovala ova tema, pa rekoh ajde da ubijem slobodno vreme. Istina je da je bilo u toku rada više modifikacija na ovom prototipu, ali sam na kraju zadovoljan. Probe sam vršio sa betonskim pločama težine 300kg, a verujem da može da podigne i veću. Osnovna ideja je bila da se podizanje vrši preko navojnog vretena i pogonom uz pomoć bušilice, Pokušao  sam da podizanje bude sa hidrauličnom dizalicom, ali nije dalo očekivani rezultat. Evo par sličica od prve do poslednje verzije. Dimenzije su DxŠxV 2,0x0,6x0,8m

Photo1381.jpg

Photo1399.jpg

Photo1434.jpg

Photo1492.jpg

Photo1509.jpg

Photo1602.jpg

Photo1606.jpg

Photo1595.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kako ide mehanizam za dizanje? To vertikalno vreteno na jednoj strani na toj tački diže celu platformu?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Tako je, sa navojnim vretenom se dobija mogućnost preciznog podizanja platforme na bilo koju visinu, a što je veoma važno, ravnomerno je podizanje i spuštanje. U glavi dizalice su dva konusna zupčanika koji prave odnos 1:2( za 1 okretaj vretena treba 2 okretaja bušilice)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nešto razmisljam kako drugačije to napraviti da sila koja potiskuje platformu uvis to raspodeli jednako. U ovom slučaju da npr ima vreteno sa obe strane koje podjednako i istovremeno rade.

Ili, to mi je sinoc palo na pamet, možda da se u centru krsta gde se kosnice ukrštaju da se tu pomoću zupčanika nešto napravi da se te kosnice skupljaju tj platforma diže uvis. Pa mi pade dalje na pamet rešenje kod vanbrodskih motora u menjacu. Ali još uvek nemam krajnji ideju kako tačno :D




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Sve može po sistemu koliko para toliko muzike.

Osnovna zamisao je bila da se izbegne kompresor i komprimovani vazduh, tj, i hidraulika.

Postojala je ideja sa dva navojna vretena i dva elektromotora-reduktora, koji podižu osovine gde se ukrštaju poluge, ali onda nema čvrstih oslonaca, pa je platforma nestabilna. Ovako sa jednom dizalicom očigledno radi, pomoću dve "nogice" se lepo ukruti u krajnjem podignutom položaju i dobija se potpuna stabilnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja