Jump to content

Moto Zajednica

U koji minivan moze da stane enduro motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Nije najbolje resenje da zbog motora trazis kola da kupis, bolje bi bilo kupi kola koja odgovaraju sa kukom, pa potrazi prijatelja,komsiju, mora da ima neko neki kutak u dvoristu ili negde za jednu prikolicu, jos i resis problem, motora, ostane na prikolici, das tome ko ti ga cuva malo da se povoza, i resis stvar, a moze i bez toga, posle ce biti ti si ga pustio da dotera motor ovde, pa je pao, i gledaj sad sta da radimo :neznam: i nabavis prikolicu za motor, jos ako imas ortake svako bi pristao da je podelite, da ne dajes sam pare i eto ti nekog resenja

 

A gde je pecat? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

-Fruskogorac to mi reci ;) Hvala.

-Zeko citao sam na forumima za taj dodatak. Kosta 400$ u Americi i to bi bilo najbolje resenje ali se i lose pokazalo za manja kola :( To je uglavnom za velike pikapove jer hoce na manjim da strada zadnji deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kao putnicko+teretno vozilo ove stvarcice su odlicne i ne previse skupe za ono sto daju.

Ajd i da nadje sredstva gde ce covek da uparkira ovako nesto u centru grada? Ja ne mogu ponekad po 40 min da nadjem mesto za Mondeo karavan a mogu da zamislim tek sa Hilux-om kako bi se tek proveo. Da me ne shvatis pogresno dugo mi je u porodici bio aktuelan za kupovinu zbog posla kojim se bavimo, i sjajan je auto u pitanju, medjutim ovako nesto se kupuje namenski i nije bas najsjajnije resenje za grad.

 

Inace i ja navijam za prikolicu. Moras imati u vidu da ces ti sa tim autom morati svakodnevno da zivis, a da ako zanemarimo tovarni prostor koji ti uopste ne treba u svakodnevnom zivotu nemas nikakvih beneficija od takvog vozila a pritom zrtvujes dosta toga sto bi inace imao u putnickom automobilu. Imali smo Partnera, mali, neudoban, nepregledan, malih tockova osecao je svaku rupu, ogoljen, ma vozio sam ga samo kad sam bas morao. Za toliko nadji negde gde mozes da ostavis prikolicu, ako se vratis umoran sa puta ostavi je kod zgrade pa je sutra prevezi, nece iste veceri bas dobiti noge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Za pocetak cu da kupim kuku. Iznajmljuju prikolice za motor, staju 3 motora, 20€ dan. Pa ako mi se osladi voznja po sumi, nekoj nedodjiji podelicemo troskove na tri dela i kupicemo prikolicu a za mesto cemo se snaci vec nekako... Goso ako citas ovu temu skupljaj pare za prikolicu. Miketa ovo vazi i za tebe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Registracija za prikolicu kolko ja znam oko 8000,za floridu 13000.Za prikolicu moras imati kuku na autu pa kad promenis auto opet kuka....Sa pikapom opet imas uvek rezervni auto gde se dvoje voze sasvim udobno.Ne prlja se putnicko teretni auto za porodicu.Zena sa decom moze da ode negde autom i kad ti odvezes motor.Da ne nabrajam vise prednosti drugog jevtinog auta za prevoz motora umesto prikolice.

 

A posebna prica je sto se u pikapu moze i spavati pa ti netreba sator kad odes tamo u neku divljinu na par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Florida pikap :) Jos nabudzim felne neke, dobra boja i neke nalepnice :) Vrh...

 

Evo moja masina :),staje motor kakav hoces bez problema,ima plin voznja skoro dzabe..

 

crim0029.th.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Florida pikap :) Jos nabudzim felne neke, dobra boja i neke nalepnice :) Vrh...

 

Evo moja masina :),staje motor kakav hoces bez problema,ima plin voznja skoro dzabe..

 

crim0029.th.jpg

Sto je najgore dobro izgleda :D Malo jos da ga pimpujes i to je to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Florida pikap :) Jos nabudzim felne neke, dobra boja i neke nalepnice :) Vrh...

 

Evo moja masina :),staje motor kakav hoces bez problema,ima plin voznja skoro dzabe..

 

crim0029.th.jpg

Gde si uglavio bocu jel ima atest

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

Imao sam Berlinga i uvek patnja oko utovara tj uvek bez točka ili po strani.

Uzeo Dobla Cargo 03 a u njega ulazi exc sa sve distancima za korman bez problema a kontam da ovaj putnicki može isto da ga primi kao i Cargo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

U tim putnickim Doblo, Kango i slicnim modelima, sjedista pozadi se vade bez alata, a ne mogu da se sjetim na kojem od njih se i suvozacevo sjediste vadi na isti nacin, radi utovara dugackih predmeta (ormara, motora)

 

Ovako nesto

 

06_citroen_berlingo_leasing.jpg

 

Tako imas putnicki automobil sa 5 sjedista, a kad istovaris sjedista mozes da utovaris motor.

 

Na pickup varijantu sam se i ja lozio, na ovakvo nesto

 

2009_Fiat_Strada_Trekking-9.jpg

 

Ali dva sjedista meni nisu resenje, pa sam se sjetio ovog

 

peugeot-504-4aa6163a25ecf5.35928666.preview.jpg

Peugeot%20504%201968-1983%20(1980-1983%20Dangel%204x4%20pickup%202d)%20(01)%20[iN1].jpg

i360794.jpg

 

Mada je i ovo kompromis, pa sam naletio na ovo

 

skodafun2.jpg

 

Skoda Fun, 2 standardna sjedista + klupa na izvlacenje, al ih nema, rjetke su.

 

Po mom opsirnom postu vidis da brinem slicnu brigu, treba mi radno auto u koji moze da se spakuje 4 ljudi, u koji mogu da utovaram kabaste predmete, neki su i 2,5m dugi, a da je gabaritima i voznim karakteristika kao automobil

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja imam iskustav sa svim od navedenih, sem Berlinga..... Doblo ima visi tovarni prostor od Kangooa, al zato kod Kangooa, se desava da se suvozacevo sediste pakuje i da tovarni prostor moze da se produzi za toliko.

Za sada sam prevozio motore sa ovim..pa mogu da ti kazem , da je maltretiranje.

 

Imam i dve prikolice za prevoz motora , jedna sa 4 ... a druga sa jednim navozom...+ putnicki auto + kuka....to je gospodski posao.

 

Prikolicom vozim meni i burazeru motore, gde god krenem na odmor + nisam ogranicen , jer povezem i porodicu + stvari , a motor ne zauzima mesta u kolima...ipak je prikolica , pravo resenje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Kad sam otvarao temu nisam znao da ce ovoliko ljudi da se javi iskreno... Evo nasao sam jos nesto jeftinije...

http://www.harborfreight.com/400-lb-receiver-mount-motorcycle-carrier-99721.html

http://www.ebay.com/bhp/motorcycle-hitch-carrier

Samo ne mogu nigde da nadjem forum gde sam citao da ova stvar i nije toliko bezbedna za manja kola... Uglavnom ljudi stavljaju na jace pikapove, kombije itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa naravno. Moja kuka na Alfi ima max vertikalno opterecenje 50 kg. Za nas euro boys ostaje jedino ono vucenje zadnjeg tocka po zemlji, ali pitanje je sta to cini mjenjacu i lancu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Slkines lanac sa zadnjeg lancanika ako ides negde dalje i resen taj problem. Samo sto se meni ne bi dopalo da trosim zadnju kros gumu vucenjem motora, a i ne znam kako bi policija gledala na taj dodatak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ma da... To nikako nije rešenje. Nažalost, rešenje je prikolica. Cuo sam se juče sa zetom, zivi u N.Sadu i pitao sam ga da li neko od njegovih prijatelja izrađuje prikolice pa registruje. Kaze ne ne... On ima tri svoje rucno izradjene prikolice koje ne moze da atestira, registruje. Nov zakon jbg. Mora da bude zastava, stema ili neka druga jbg :'( Neki papir da je izasla iz fabrike... Videcemo jos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Naravno da moze da se atestira bilo sta sto covek napravi ako zadovoljava uslove, ali pitanje je isplativosti. Ljudi naprave auto od cevi i poliestera i atestiraju ga, a kamoli obicnu prikolicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Naravno da moze da se atestira bilo sta sto covek napravi ako zadovoljava uslove, ali pitanje je isplativosti. Ljudi naprave auto od cevi i poliestera i atestiraju ga, a kamoli obicnu prikolicu.

Kaze da je to moglo pre ali da su doneli nov zakon u kome kaze da ne moze... E sad jbg, nemam pojma stvarno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja