Jump to content

Moto Zajednica

U koji minivan moze da stane enduro motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Aj da pitam ovde, mozda je vec neko od vas probao da ugura svoj kros, enduro motor u neki od ova tri modela. Naravno da stane ceo bez skidanja prednjeg tocka. Znam da sigurno ne moze u Caddy-a. Morao je Zex da skida prednji tocak, tacnije sa moje yamahe, ali sa ktm-a nije moralo koliko se sećam. Naravno lakse je kupiti kuku i prikolicu ali nažalost ne mogu u sred centra grada da drzim prikolicu na parkingu :) Zato i gledam ova tri modela jer imaju 5 sedista, od kojih tri mogu da se vade, sluzio bi za svakodnevnu upotrebu i za vikend voznje ukoliko motor stane :) Malo sam i ja gledao po netu i kažu da je Kangoo najbolji, najizdrzljiviji a da Doblo ima najveći tovarni prostor. O Berlingu sam najmanje citao... Na mx forumu neko je pisao kako mu staje motor u Dobla ali nigde slike :) Kakva su vaša iskustva? Niko nije pisao o tome a generalno svako od nas se suocavao sa ovim problemom, tj svako ko je vozio kros i hard enduro motore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Evo iz mog iskustva...

 

U onog najmanjeg dobla,sam ugurao Dominatora,ali je visio tocak sa delom viljuske napolju...

 

Tako da kontam da bi u onog duzeg Dobla opusteno mogao da stane cross motor !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Ako nije stalo u caddy nece ni u jedan onda stati jer je ovaj najveci,treba videti maxi verziju caddi i cangoo u njih bi morao stati jer su po metra duzi a sada opet cisto sumnjam zbog visine,ps cuo sam da u reno 4 stane cela mesalica za malter :) mozda uzeti to i izbaciti sva sedista :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ako nije stalo u caddy nece ni u jedan onda stati jer je ovaj najveci,treba videti maxi verziju caddi i cangoo u njih bi morao stati jer su po metra duzi a sada opet cisto sumnjam zbog visine,ps cuo sam da u reno 4 stane cela mesalica za malter :) mozda uzeti to i izbaciti sva sedista :D

E vidiš ja sam cuo da je u toj klasi malih venova Caddy najmanji :zbunjen:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Caddy svakako nije najveci, u njega ne moze da stane ni skuter od 125 cc (provereno), a kamo li enduro motor. Kako sam ja razumeo, covek hoce auto za svaki dan u koji moze da ugura i motor po potrebi, a R4 mi ne deluje bas kao auto za svaki dan :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Caddy svakako nije najveci, u njega ne moze da stane ni skuter od 125 cc (provereno), a kamo li enduro motor. Kako sam ja razumeo, covek hoce auto za svaki dan u koji moze da ugura i motor po potrebi, a R4 mi ne deluje bas kao auto za svaki dan :D

E bas tako :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

U Fiat Doblo Cargo ( Doblo Maxi je produžen ) stane KTM EXC450, provereno. Stane u tovarni prostor po dijagonali.

O svih nabrojanih Doblo ima najveći tovarni prostor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ali zar nije taj maxi doblo (kao i maxi kangoo) sa samo 2 sjedista i odvojenim tovarnim prostorom. To onda i nije bas auto za svaki dan.

 

Od maxi-a za putnike ja znam samo za Caddy Maxi (posto ga vec opkoljavam neko vrijeme) ali je vrlo rijedak i skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Reno espace kada skines prednji tocak staje kdx 220, a nije imalo potrebe,jer nisam hteo da ga vezujem, samo sam ga zaglavio izmedju sedista i na prednjoj vili stajao, kada izvadis sva sedista sem prednjih standardnih, a u grad espace staje svaki motor bez problema jer je duzi od stadardnog za 50 cm.imam na poslu kengura, i mogu ti reci da je espace auto za kengura, u svemu, toliko su ga prosto napravili da nemam reci, a on je 2013 godiste, nov, nesto kao fiat punto srpski :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ako je neminovno da ga ubacujes u auto, onda ok. Ali ako nije, nemoj da se patis vec kupi dobru prikolicu.

Ako krenes negde preko grane malo ce durgacije da te tretiraju sa teretnim vozilom i motorom u njemu, nego sa putnickim i prikolicom.

Mnooogo lakse ubacivanje i skidanje motora.

Mozes jos jedan drugarov motor na prikolicu. Ipak se usumu ne ide sam. Itd ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja sam za trasnport Freewinda morao da uzmem VW T4 kombi, jer u Doblo Maxi koji nije povisen nije imalo sanse da udje po visini, a ne znam ni za duzinu. Najjednostavnije ti je da nadjes dimenzije motora i dimenzije tovarnog prostora vozila koje imas na raspolaganju i sve ce ti biti jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Kepo- Skroz se slazem za prikolicu, bolje u drustvu nego sam, lakse se motor napakuje, sve je jasno ali najveci problem je gde drzati tu istu prikolicu? Zivim u zgradi, svi drugari uglavnom zive u stanovima, nemam dvoriste, kradu se prikolice, da placam neku garazu ne ide, vec placam za motor itd itd...

Milanezi- Vec sam video da pakuju motore u Scuda i u expert. Oni su dosta dosta veci. I skuplji takodje. Ovi jeftiniji su presli pola sveta i u raspadu su jbg... Zato i gledam nesto manje da bi bio ok za grad i svakodnevnu upotrebu i povremeno ubacivanje motora...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako je neminovno da ga ubacujes u auto, onda ok. Ali ako nije, nemoj da se patis vec kupi dobru prikolicu.

Ako krenes negde preko grane malo ce durgacije da te tretiraju sa teretnim vozilom i motorom u njemu, nego sa putnickim i prikolicom.

Mnooogo lakse ubacivanje i skidanje motora.

Mozes jos jedan drugarov motor na prikolicu. Ipak se usumu ne ide sam. Itd ....

 

Naravno lakse je kupiti kuku i prikolicu ali nažalost ne mogu u sred centra grada da drzim prikolicu na parkingu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Realno i da imam gde da ostavim tu istu prikolicu morao bi da se cimam do 00... Vec vidim sebe kako psujem jer idem po nju i jos mrtav umoran posle voznje moram i da je vracam nazad :D Zeznuto je... Najbolje bi bilo da uzmem Scudo i zavrsim posao ali to samo u slucaju ako devojka kupi kola :) Jer ne verujem da bi ga ona vozila :) mozda samo u slucaju ako me ubije zbog kupovine istog i urola u tepih :D :D :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kupiš lepo dobru floridu pikup umesto prikolice i em imaš dva auta em parkiraš na parking i mnogo si bezbedniji.Najlaše za tovatenje najbezbednije nije problem za preko.......

A košta malo više od dobre prikolice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ako se taj doblo cargo pravi sa 5 sedista to je onda super... Ali ako ina samo 2 onda je bzvz jbg...

 

Doblo cargo pravi se sa jednim redom sedišta i nema ni jedan pikap sa dvareda sedišta i tovarnim prostorom u koji može da stane bilo koji motor.

 

I Fiat Scudo ima samo jedan red sedišta ali ima tri sedišta ( Pežo Expert je isti auto kao Fiat Scudo )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Malo sam dosadan sa prikolicom, ali jos samo ovo... Tu gde parkiras motor, tu ti je i prikolica. Tj. motor je uvek na prikolici. Krenes u voznju, prikacis na kuku i teraj. Posle voznje u perionicu sa sve motorom na prikolici, i tako u garazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Malo sam dosadan sa prikolicom, ali jos samo ovo... Tu gde parkiras motor, tu ti je i prikolica. Tj. motor je uvek na prikolici. Krenes u voznju, prikacis na kuku i teraj. Posle voznje u perionicu sa sve motorom na prikolici, i tako u garazu.

Nisi dosadan. :takoje: Dobro ajde mozda malo :nanana: Fora je sto u garazi nemam parking mesto nego ga drzim u nekom cosku, mali deo gde nikom ne smeta tako da jbg... Da imam svoje mesto druga prica bi bila i verujem da ovu temu ne bi ni otvarao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja