Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100S

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
On 17.12.2019. at 16:17, Pevac je napisao:

Testirao danas

283km16,1l,autoput prosek 150sa povremenim izlascima na 180km/ha

Uh, kod mene ide do 10 u gradu :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, dranik je napisao:

Uh, kod mene ide do 10 u gradu :neznam:

Ne bi smelo preko 8 nikako. 

Uradi sinhronizaciju "leptira" i sipaj u rezervoar ono K2 sredstvo za čišćenje dizni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Ne bi smelo preko 8 nikako. 
Uradi sinhronizaciju "leptira" i sipaj u rezervoar ono K2 sredstvo za čišćenje dizni. 
Ovih dana ću da odradim dijagnostiku. Nepravilno mi radi na 3000+ obrtaja i hoće da puca iz auspuha.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovaj model ide ko vetar, ima deklarisanu potrošnju cca 6l,  višu nego ostali modeli. Ume da tuče banku i na drumu, dobro utrimovan oko 5,5 a u tečnoj gradskoj vožnji 6,5-7,5, mada potroši i celu osmicu, beogradski uslovi su irelavantni. Mora pravilno da radi ceo opseg obrtaja, može jedva primetno da "talasa" između 4.000 i 4.500 obrtaja, ko i svaki bokser manje više. Žika spomenu čišćenje dizni aditivima, to daje nepouzdan i delimičan rezultat, ako je došlo do većeg začepljenja, svakako da se primeti boljitak. Jedini ispravan način je specijalizovano stručan tretman sa testiranjem na kraju, gde se vidi raspršivanje i meri  protok. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, đunta je napisao:

Ovaj model ide ko vetar, ima deklarisanu potrošnju cca 6l,  višu nego ostali modeli. Ume da tuče banku i na drumu, dobro utrimovan oko 5,5 a u tečnoj gradskoj vožnji 6,5-7,5, mada potroši i celu osmicu, beogradski uslovi su irelavantni. Mora pravilno da radi ceo opseg obrtaja, može jedva primetno da "talasa" između 4.000 i 4.500 obrtaja, ko i svaki bokser manje više. Žika spomenu čišćenje dizni aditivima, to daje nepouzdan i delimičan rezultat, ako je došlo do većeg začepljenja, svakako da se primeti boljitak. Jedini ispravan način je specijalizovano stručan tretman sa testiranjem na kraju, gde se vidi raspršivanje i meri  protok. 

Mile, podržavam sve što si naveo, a ja sam samo naveo najprostiju prvu pomoć koja može da nešto pomogne.

Čim kod mog motora primetim da potrošnja naglo ode preko 6 litara (bude i do 8), sipam K2 i potrošnja se momentalno vrati an uobičajenu (oko 5,5). Znam da bi ispravno rešenje bilo da se izvrši ultrazvučno pranje i podešavanje dizni, ali ja nemam vremena niti volje da mi motor bude savršen (jer ni za sebe ne mogu da obezbedim da budem u savršenom stanju), pa mi i ovakva "intervencija" pomaže da se star održi pod kontrolom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Brizgaljke kod BMW-a su fantastične, imaju jako veliku protočnost pa i kad ne rade u punom potencijalu, to se ne odražava baš drastično na rad agregata. Generalno ne propadaju i nemaju oscilaciju svaki čas, osim kad uđe ono što ne treba. Priručna sredstva mogu sadržati ko zna šta, nemaju adekvatno dejstvo niti se može znati i utvrditi učinak. Ako potrošnja skoči pa se smanji nakon korišćenja i to ponovi, znak je da dolazi do procurivanja. Jedanom motoru   čišćene dizne kod  nekog i došlo je do ne zatvaranja i izlivanja u levi usis, zbog viška ulja i taloženja  u levu stranu aurboxa, došlo je do zapaljenja i da ne beše u dvorištu, izgore, sređene su te dizne i eno ga motor živ i zdrav. Aditivi mogu da zeznu ne samu diznu već i benzinsku pumpu i sam rezervoar. Namensko sredstvo košta 25€ za litru, pakovanje je 10l:

 

 

 

 

 

Skoro mi prošao motor, oko 26.000km, neka neartikulisana priča, insistiram da se za prvi put urade štrcaljke, kad sam ih skinuo, ili su zamenjene ili je sipano nešto, što je verovatnije. Nakon prvog ciklusa, razlika desetak odsto, muka živa dok se nije dobio potreban rezultat, imam klipove ali ih nisam kačio na YT.  Za par stotina Dinara, kolko koštaju aditivi,  ne može se očekivati ne znam kakav rezultat, uz navedeni rizik. Nije samo ultrazvučna kadica bitna, mada i njih ima raznih, potrebno je još po nešto i na kraju probni sto, kad se javi problem, iskustvo i volja. Ne košta mnogo ni vremena ni para, mogo si Žile barem za vreme corone da doturiš.

 

Sinhronizacijom usisavanja se ne otklanja nepravilan rad ubrizgavanja, kao ni bazna efikasnost cilindara, vakum može da bude poravnat a da je asihrnost prisutna.

.............................

Bokser S model je redak i nezasluženo podcenjen, po performansi je pravi dragulj, svojvremeno sam hteo u svoj 1.1 GS da unesem te neke stvari. Radi prilično atipično i nadalizi ono što bi se očekivalo po tehničkim podacima. Jeste malo komplikovan za rad, al Bože moj, skrenuću pažnju na banalnost, ima par gumica između rama i izduva, kad one odu, oće da se jave neprijatne vibracije, prekjuče sam baš pričao prijatelju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 24 minuta, đunta je napisao:

Brizgaljke kod BMW-a su fantastične, imaju jako veliku protočnost pa i kad ne rade u punom potencijalu, to se ne odražava baš drastično na rad agregata. Generalno ne propadaju i nemaju oscilaciju svaki čas, osim kad uđe ono što ne treba. Priručna sredstva mogu sadržati ko zna šta, nemaju adekvatno dejstvo niti se može znati i utvrditi učinak. Ako potrošnja skoči pa se smanji nakon korišćenja i to ponovi, znak je da dolazi do procurivanja. Jedanom motoru   čišćene dizne kod  nekog i došlo je do ne zatvaranja i izlivanja u levi usis, zbog viška ulja i taloženja  u levu stranu aurboxa, došlo je do zapaljenja i da ne beše u dvorištu, izgore, sređene su te dizne i eno ga motor živ i zdrav. Aditivi mogu da zeznu ne samu diznu već i benzinsku pumpu i sam rezervoar. Namensko sredstvo košta 25€ za litru, pakovanje je 10l:

 

 

 

 

 

Skoro mi prošao motor, oko 26.000km, neka neartikulisana priča, insistiram da se za prvi put urade štrcaljke, kad sam ih skinuo, ili su zamenjene ili je sipano nešto, što je verovatnije. Nakon prvog ciklusa, razlika desetak odsto, muka živa dok se nije dobio potreban rezultat, imam klipove ali ih nisam kačio na YT.  Za par stotina Dinara, kolko koštaju aditivi,  ne može se očekivati ne znam kakav rezultat, uz navedeni rizik. Nije samo ultrazvučna kadica bitna, mada i njih ima raznih, potrebno je još po nešto i na kraju probni sto, kad se javi problem, iskustvo i volja. Ne košta mnogo ni vremena ni para, mogo si Žile barem za vreme corone da doturiš.

 

Sinhronizacijom usisavanja se ne otklanja nepravilan rad ubrizgavanja, kao ni bazna efikasnost cilindara, vakum može da bude poravnat a da je asihrnost prisutna.

.............................

Bokser S model je redak i nezasluženo podcenjen, po performansi je pravi dragulj, svojvremeno sam hteo u svoj 1.1 GS da unesem te neke stvari. Radi prilično atipično i nadalizi ono što bi se očekivalo po tehničkim podacima. Jeste malo komplikovan za rad, al Bože moj, skrenuću pažnju na banalnost, ima par gumica između rama i izduva, kad one odu, oće da se jave neprijatne vibracije, prekjuče sam baš pričao prijatelju.

 

 

Mile, stoji sve što si naveo, ali je kod mene problem u tome da mi je motor jedino prevozno sredstvo i koristim ga bukvalno svakodnevno i zbog toga ne postoji mogućnost da na par dana ostanem bez motora.

U Nišu imam kolegu koji se skoro ratio iz Nemačke i doneo svu moguću opremu za servisiranje motora (pored ostalog i gomilu dijagnostika, probni sto za dizne, kadice, .....), čovek nije iz one kategorije samoukih majstora nego se školovao i sticao i znanje (a i zvanje). Ja se svojevremeno družio sa njegovim ocem koji je isto bio poznat niški mehaničar i ljubitelj oldtajmera. Dogovorio sam se da odem do njega i da u toku dana odradimo sve što treba na mom motoru.

p.s.

Sad videh da sam bio neprecizan oko odlaska kod majstora. Dogovor sam napravio sa sinom od tog starog majstora (jer je on već poodavno otišao sa ovog sveta, a je ne bih da idem kod njega uskoro).

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Pre 6 sati, zika56 je napisao:

Mile, stoji sve što si naveo, ali je kod mene problem u tome da mi je motor jedino prevozno sredstvo i koristim ga bukvalno svakodnevno i zbog toga ne postoji mogućnost da na par dana ostanem bez motora.

U Nišu imam kolegu koji se skoro ratio iz Nemačke i doneo svu moguću opremu za servisiranje motora (pored ostalog i gomilu dijagnostika, probni sto za dizne, kadice, .....), čovek nije iz one kategorije samoukih majstora nego se školovao i sticao i znanje (a i zvanje). Ja se svojevremeno družio sa njegovim ocem koji je isto bio poznat niški mehaničar i ljubitelj oldtajmera. Dogovorio sam se da odem do njega i da u toku dana odradimo sve što treba na mom motoru.

 

Pre 17 sati, đunta je napisao:

Ovaj model ide ko vetar, ima deklarisanu potrošnju cca 6l,  višu nego ostali modeli. Ume da tuče banku i na drumu, dobro utrimovan oko 5,5 a u tečnoj gradskoj vožnji 6,5-7,5, mada potroši i celu osmicu, beogradski uslovi su irelavantni. Mora pravilno da radi ceo opseg obrtaja, može jedva primetno da "talasa" između 4.000 i 4.500 obrtaja, ko i svaki bokser manje više. Žika spomenu čišćenje dizni aditivima, to daje nepouzdan i delimičan rezultat, ako je došlo do većeg začepljenja, svakako da se primeti boljitak. Jedini ispravan način je specijalizovano stručan tretman sa testiranjem na kraju, gde se vidi raspršivanje i meri  protok. 

@đunta, imaš li nekoga za "specijalizovano stručan tretman sa testiranjem na kraju, gde se vidi raspršivanje i meri  protok" ?? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Pre 5 sati, dranik je napisao:

 

@đunta, imaš li nekoga za "specijalizovano stručan tretman sa testiranjem na kraju, gde se vidi raspršivanje i meri  protok" ?? ;)

Tek sam sada video da si ti @đunta rešenje za moj problem :). Imaš li termin da ubaciš mog žuću za popravak?

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 15 sati, dranik je napisao:

Tek sam sada video da si ti @đunta rešenje za moj problem :).

 

Ne znam da li sam rešenje, ali neprećutkujem i vrlo direktno iznosim ne samo uočene već i buduće moguće probleme.

 

Pre 10 sati, Pevac je napisao:

I moj je spreman za pregled jer msm da je doslo vreme


Problem starih motora je što svako servisiranje ispada  skupo u odnosu na njegovu vrednost, rezervni deo i rad su isti ko za nov, plus bude niz nedostataka zbog same starosti i trkeljanja kroz godine.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.



Pa skoro si imao GS-a 1.1. Isti andrak, ovaj nešto niži, pomerene krive snage i momenta na više zamenom usisnika, nešto veći predtrag i anologna okretljivost.
 
Uobičajeno ostalo , prednja kugla viljuške, ljuljanje plivajućih diskova, tvrdo i malo aksijalno smeju da rade, spoj motora i menjača, zvizne semering od presipanja ulja, početak kardana, 2 semeringa menjača, hidraulični radni klip kvačila, kardan guma, vlaženje izlaznog semeringa menjača i ulaznog u FD, bez skidanja može da se ne vidi, zazori u 2 para ležajeva kardana, luft u velikom ležaju FD-a i taj semering.
 
Stanje TB osovina, desni prvi dobije zazor i zvecka. Šestostepeni menjači, klaparanje lamele na ulaznoj osovini menjača.
 
Ovo su ti otprilike sve na šta treba obratiti pažnju.
 
PS, ako natrčiš na prednji izduv i Y nastavak bez lonca, zainteresovan sam.


@đunta ne znam jel ti još aktuelno https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-r1100s-y-rohr-dekat-boxer-cup-y-rohr/1400410331-306-3030

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Evo napravih jos par kilometra 10000 :D pa da sumiramo malo utiske

Motorce je super,potrosac ko sto sam vec navodio,auto put 5.5,grad 6,magistrale i lokalni putevi 5l

 Voznja snjim je odlicna,poteze iz svih rezima,dobar obrtni moment.

   Krajnja brzina 253km/ha ili moja skazaljka ne pokazuje tacno :D 

Vreme da mu zamenim ulje i to cu ovih dana ako naletim na slobodnog majstora bez onog "dodji po njega sutra",jer motor mi treba svaki dan zbog posla.

   Mane nema,jedina za mene je sto moram uzeti motor sa uspravnijim sedenjem jer hocu ja al godine bas nece :D 

Nije za bas visoke i krakate vozace to zna Zile :D 

Za 10000km ni jedan problem osim sto sam zamenio sijalicu za kratko svetlo

  Ko voli da cacka oko motora boxer nije za njega jer je mnogo monotono,sipaj-vozi :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Pre 1 sat, Pevac je napisao:

Mane nema,jedina za mene je sto moram uzeti motor sa uspravnijim sedenjem jer hocu ja al godine bas nece :D 

U potpunosti se slažem. Zbog ovog i pretežno gradske vožnje NS motor je na prodaju . 

0dbdf291359c-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW R1100S ABS, 2001. godište, Touring, vozilo prešlo 63780 km, Novi Sad. Cena 3.100 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Za forumaše dodatni popust. Na preporuku @Zema našao zamenu :BMW2::na_glavi::moto2:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Da li neko zna gde ima agregat za bmw r1100s.Sjebo sam moj i sada sam u potragu

U pitanju je model 2oo3-ce 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Kako si to uspeo....taj agregat je bullet proof
Sve je možno

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Ne treba vise,prodao motor.Tragam za noviim prevoznim sredstvom
Evo ti moj sa posebnom cenom 2500

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Fina cena svaka cast bez da znam kakav ti je motor ali necu vise S-a
Memoj da te @đunta čuje

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 11 sati, dranik je napisao:

Nemoj da te @ Đunta čuje

 

Nemoj, ispašću Babaroga. Nisam privrženik nikome, ničemu i nizašta, ne zanimama me tuđi izbor nit pa naturam svoj, tu i tamo diskretno i u skladu sa činjenicama, GS je najprodavaniji u gami BMW-a. S je neopravdano podcenjen, ostali modeli isto ali ne u tolikoj meri, nema nekih drastičnih razloga osim možda komplikovanosti za rad zbog pristupačnosti.

 

On 22.8.2020. at 6:15, Grasko.car je napisao:

Kako si to uspeo....taj agregat je bullet proof

 

Svi agregati su im "bullet proof", doduše, bilo je slučajeva habanja bregastih kod LC-a. Kako ga je spržio, pa lepo, kupio je motor sa  uverenjem da je ko što se viđa na oglasima, "nov, nov", nepoznat mu primerak bio, oslonio se previše idealistički i to je to.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Nemam ja zamerke na njemu nikakve.Brz,vozan,obrtni moment,kardan sve sto ja volim.Ne volim sto trosi ulje al svi boxeri su takvi,noviji manje,stariji vise.I nemoj preko 5k obrtaja vise srce ulje,pa nisam ga uzeo da se slikam sa njim i nisam mu ja stavio da ide 200+km/ha.

   Sledece,videcu...kardan opet jer mi smor lanac i lancanici...u opciji xtz 1200,GS,RT,FJR.Pan 1300...videcu koliko skupim para i sta u datom trenutko najbolje bude bilo

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja