Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100S

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

A pisalo sledeće:

Kolega pevac je prilično uveličao moju ulogu u njegovom "spašavanju", a celu akciju je završio jedan kamiondžija koji je stigao na "licino mesto" pre mene.

Sve počelo ovako:

Sedim ja sa burazerom i pričamo domaćinske stvari (psujemo vlast) kad me zove kolega i kaže da je ostao bez goriva na autoputu između Niša i Aleksinca i treba mu pomoć (benzin), On udaljen od mene oko 20-25km i nije to problem, nego je na autoputu, pa bih ja morao da napravim krug do Niša i nazad (oko 80km) da bih stigao do njega), za koje vreme će on verovatno da pandrkne na putu.

Pogledam na Google maps gde je tačno kolega i onda vidim da na kilometar od njega prema Aleksincu ima lokalni put (stotinak metara udaljen od autoputa), ali računam (bez obzira na popriličnu strminu) mogu pešice sa tog puta kroz njive do stignem do ograde auto puta (a i ako ne bude moguće nastavim tim putem do Nša pa onda nazad autoputem do koleg). I dogovorimo se da on pregura motor još malo (taman dok ja pristignem).

I taman ja pristigao i tražim mesto odakle  mogu da se spustim do auto puta (neki vinograd bila najbolja opcija), kad me ponovo zove Pevac i kaže da je stao neki kamiončić i da su motor ubacili unutra i da idu prema Aleksincu. I ja se ponovo vratim u Aleksina upravo u momentu kada i kamionče stiže na benzinsku pumpu.

Skinemo motor (prvo Pevac "izleteo" iz teretnog dela gde je pridržavao motor tokom vožnje), napunili gorivo, popili kafu (zajedno sa kamiondžijom) i lepo popričali.

Sve u svemu vrlo čudan način da se kolege sa foruma upoznaju uživo.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

E svaka ti je ko u Njegusa,tvoja je veca uloga jer si se odmah odazvao.I da nije bilo kamionzdije ti bi bio tu zato sam i reko "da ne bese Zike kuku mene" :D

  Cudan nacin upoznavanja,nadam se da necu vise na taj nacin upoznavati druge clanove...osim mozda Djunte jer moram do njega da mi malo zvirne u makinu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 21 minuta, Pevac je napisao:

Cudan nacin upoznavanja,nadam se da necu vise na taj nacin upoznavati druge clanove...osim mozda Djunte jer moram do njega da mi malo zvirne u makinu :D

 

Izmenjali smo nekoliko poruka i obavili par telefonskih razgovora, tako da se ne neki način već znamo. Što se tiče zvirkanja tvog ili bilo čijeg motora, blic pogled može uvek, ( ne ako je u  pitanju kupoprodaja), ali je to  relativno nedovoljno za ozbiljno dijagnostokovanje već čisto kao informativna vodilja, za neku intervenciju ili servis,  mora dogovor i zakazivanje na rok koji ovog časa nije baš kratkoročan, čim sam sinoć pročitao u temi, predočio sam ti porukom. Ne znam gde si sad, ako si u Beogradu, svakako da pijemo kafu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Stigo sam,iz procitanog si video kako :D

Mislio sam da zakazem da mi sredis kocnice i pogledas malo ventile da ustelujes to kako ti to znas jer mi se cini da od stajanja srce poprilicno.Tacno koliko znacu kada mi se isprazni rezervoar i napunim ga.

   Autoput sam isp posle rastanka od Zike 130/40,par puta na blic 160 ali veoma kratko.Videcu ovde po gradu ostalo pa cu znati koliko je srknuo.

 

Btv,treba mi desni retrovizor za njega,zato ako neko ima ili zna gde ima se kupi neka sibne PP,voleo bih ako je moguce u Srbiji da nadjem jer iz inostranstva nemam nikoga da mi to donese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Taj motor je redak, teško da ćeš da nađeš polova retrovozor u Srbiji, a nov košta malo više, ima ljudi koji rade ebay.

 

Kočnice nisu problem, ako je sa Servo ABS-om, onda može da bude, kako god, zahteva opsežan servis da bi kočio vršno, a i godine čine svoje. Ventili, nema tu malo gledanja, pregleda itd. radi se komplet sve, jedino motori kojima ih ja podesim, ne zahtevaju podešavanje svih ventila sledeći put, a od drugog, bude tek po neki i to što sam ja netolerantan, umesto fabričkog intervala od 10k, dozvoljavam 15k, za "nuždu" mogu da izdrže i duže, naravno da nije trkaći režim non stop. Ovaj agregat može da ide fantastično, daleko iznad očekivanja i po snazi, deklarisana potrošnja je osetno viša u odnosu na ostale modele, da bi išao dobro a trošio malo, što opet bude nešto više nego braća, mora da se pozabavi.    

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Retrovizor nek kosta sta kosta,sigurno necu da ga ne zamenim

  Ostalo kocnice i da ustelujes da to radi cakum pakum dogovoricemo se.

 

Motor sam izvozo tek 300km.Ide ko po sinama,poteze odlicno sto se i ocekuje od njega.Udobnost,nije kao kod capa,vare i gs-a naravno ali moze se izavozi 300km u cugu bez problema.

    Vise o njemu kada se malo vise upoznamo...

   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

E sad potrosnja :D

312km preso,dosuo 15.4l

250km auto puta 140km/ha sa povremenim izlascima do 160 ostalo grad

 

   Sutra ga ponovo testiram jer idem na selo pa cemo videti.Za sada prosto mi neverica :D

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Da sumiramo posle predjenih 1000km :D

Motor ne zamara,bar mene,okretljiv,poteze odlicno.Potrosnja super naveo sam vec gore.Nisam probao koliko trosi  100-120km ali po ovome dobro ispod 5l.

    U gradu se ponasa odlicno.Rekoh gore da nije udoban  ali msm da sam se prevario.Ne oseca se umor uopste,ide ko po sinama i podnosi extra udare vetra na AP.

     Za sada toliko,videcemo kad obrnem malo vise ako ga ne prodam :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 1 minut, Pevac je napisao:

Da sumiramo posle predjenih 1000km :D

Motor ne zamara,bar mene,okretljiv,poteze odlicno.Potrosnja super naveo sam vec gore.Nisam probao koliko trosi  100-120km ali po ovome dobro ispod 5l.

    U gradu se ponasa odlicno.Rekoh gore da nije udoban  ali msm da sam se prevario.Ne oseca se umor uopste,ide ko po sinama i podnosi extra udare vetra na AP.

     Za sada toliko,videcemo kad obrnem malo vise ako ga ne prodam :D

pa što bi ga prodavao ako ti sve odgovara i ako je u dobrom stanju (a deluje da jeste)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

 

pre 59 minuta, zika56 je napisao:

pa što bi ga prodavao ako ti sve odgovara i ako je u dobrom stanju (a deluje da jeste)?

   Hehhehe Zile,volim gospodsko sedenje a ne savijena ledja al videcemo :D

 

    Koje gume su najbolje za ovaj motorino,ne zanima me staza vec svakodnevna upotreba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Posto ovaj virus smara da sumiram do sada.Preso 5k KM i mogu da kazem da je motorce super.Nikakvih problema za sada.

  Jedino tamo na zimu bih morao da zamenim diskove i gume i da pogleda neko od majstora ABS.

    Na izlazima iz auspuha mi mnogo garavo ponekada mokro,da li to znaci da treba da se usteluje ili ne ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre sat vremena, Pevac je napisao:

Posto ovaj virus smara da sumiram do sada.Preso 5k KM i mogu da kazem da je motorce super.Nikakvih problema za sada.

  Jedino tamo na zimu bih morao da zamenim diskove i gume i da pogleda neko od majstora ABS.

    Na izlazima iz auspuha mi mnogo garavo ponekada mokro,da li to znaci da treba da se usteluje ili ne ?

 

Zamena diskova i guma zna da bude skupa rabota. Curkanje vode iz auspuha se dešava zbog kondenzacije. Još je hladno. Kada ugasim motor ja nabijem krpu u auspuh. Nekada zaboravim na nju pa kada upalim motor pljune je tri metra iza. :) 

Da li troškari ulje?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Nisam gledao,planiram da vidim ovih dana jer sam jos malo pa 5k km od decembra.

  Zadnji mi narisan i njega bih trebao ali kada vec radim promenio bi i prve kao i plocice.Gume mogu jos ovu sezonu ako smanjim malo dozivljaj,ako nastavim i pojacam moracu na leto da ih promenim.

  Treba da mu ugradim 1000e i miran sam neko vreme.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Lepu si ti kilometražu prešao usred zime, svaka čast!  :takoje:

Ako ti je zadnji disk istanjen menjaj ga, i pločice naravno, a prednje ako valjaju ne diraj. 

Kada za 5K km nisi primetio potrošnju ulja onda i ne troši. Pitao sam te zbog garavog ausuha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Imam relaciju BG-LE-BG veoma cesto pa je zbog toga,restvo poso.Vikende nemam jer radim ko drakstor :D

Mogu prvi da guraju jer su na 5mm i nisu narisani zadnji je spreman jer je lik od koga sam uzeo koristio zadnju bas muski :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ne menjaj ništa što ne moraš. Dokle god su u granicama tolerancije i lepo koče teraj!

Predpostavljam da ga ne voziš sada po snegu?!  ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Predpostavio sam da jesi, po onome što se može videti u temi.  :jee1:

Suzdrži se malo, makar dok je sneg, greota bi bili i za tebe i za motor da se negde prospeš.  :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

 Prospo sam se letos al ne svojom krivicom sada bi mogla da bude moja krivica.Naravno da necu jer je mecava napolju ali put je cist jedino sto ne mogu izaci iz dvorista :D

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
On 23.12.2019. at 13:12, Pevac je napisao:

 

   Hehhehe Zile,volim gospodsko sedenje a ne savijena ledja al videcemo :D

 

    Koje gume su najbolje za ovaj motorino,ne zanima me staza vec svakodnevna upotreba?

Ja sam na mog žuću stavio komplet Continental ContiRoadAttack 2 GT 180/55 17 Continental ContiRoadAttack 2 120/70 17. Bile na akciji 22000 dinara. Meni su extra.IMG_20190426_122806.thumb.jpg.b559f4afd78b2445ff49dd11392aa7fd.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja