Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 600n

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Honda CBF600N

Ја само да се похвалим у давно "покојној" теми :zvizduk:, можда је и оживимо.

Поздрав од Геџе :BJBmoto:

IMG_1989.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Honda CBF600N | CFMoto NK 300

Pozdrav,

 

Da li neko ima service manual za cbf 600 n (2004)?

 

Da li ce biti problem registrovati ovaj motor ove generacije kada stupi na snagu novi zakon sledece godine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Honda CBF600N | CFMoto NK 300
Pre 23 sati, hard.fault je napisao:

Pozdrav,

 

Da li neko ima service manual za cbf 600 n (2004)?

 

Da li ce biti problem registrovati ovaj motor ove generacije kada stupi na snagu novi zakon sledece godine?

Nasao sam, tako da ako nekom zatreba service manual 2003-2007 nek me slobodno kontaktira. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ima ju prijatelj. Cbf 600 s 2007.

Kupio novu. Zadnja karburator verzija.

Prešao s njom oko 104 000 km.

Osim redovih servisa (ulje, filteri, svječice, lanac i šajbe, gume, kočione pločice, antifriz, ulje za kočnice) nikad ništa drugo pipnio.

Mašina nikad otvarana, razvodni lanac, španer lanca, podešavanje ventila, podešavanje karburatora 0 bodova.

Nikad se ništa pokidalo, nikad ga na cesti ostavila. Nikad niti jedna sajla pukla. Od izmjene do izmjene ulja ne fali ni kap.

Vozi ju momački i ne štedi baš ručicu gasa.

Inače smo susjedi i znam baš sve o motoru, a i godinama se vozimo skupa.

Kad on nju upali tako mirno na leru radi da je sve zadovoljstvo slušati. Za ne povjerovati.

Da ne znam njega i motor od prvog dana nikad u to ne bih povjerovao, ali to je baš tako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
On 8.11.2020. at 23:11, hard.fault je napisao:

Pozdrav,

 

Da li neko ima service manual za cbf 600 n (2004)?

 

Da li ce biti problem registrovati ovaj motor ove generacije kada stupi na snagu novi zakon sledece godine?

 

Sto bi bio problem ?  Ako nista nije budzeno ,  ne vidim razlog zbog koga ne bi mogao da se registruje  .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Honda CBF600N | CFMoto NK 300
pre 2 minuta, ziks je napisao:

 

Sto bi bio problem ?  Ako nista nije budzeno ,  ne vidim razlog zbog koga ne bi mogao da se registruje  .

 

 

Ma citao sam po forumu o tom novom zakonu i nisam bio razumeo to oko euro 3 motora. Mislio sam da od juna euro 3 nece moci da se registruje, a zapravo nece samo moci da se uvozi. Motori koji su vec u srbiji i ako odgovaraju njihovim normama i tolerancijama ce i dalje moci da se registruju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Pa da  , sve sto je proizvedeno kao takvo moci ce da se registruje  .  Kao Yugo koji nije ni eur1 ili dvotaktni wartburg ( jos gore ) . Sto se tice uvoza vrv nece moci   . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Honda CBF600N | CFMoto NK 300

Inace gde nabavljate delove, da li ima negde da se uzme novi ili makar na izgled novi downpipes, da li mozda to neko pravi?

 

Da li preferirate prodavnice i koje ili ljude sa foruma, kupujem prodajem, PA i slicno, jel neko za preporuku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Honda CBF600N | CFMoto NK 300
pre 1 minut, ziks je napisao:

Pa da  , sve sto je proizvedeno kao takvo moci ce da se registruje  .  Kao Yugo koji nije ni eur1 ili dvotaktni wartburg ( jos gore ) . Sto se tice uvoza vrv nece moci   . 

Najvise me brine to merenje izduvnih gasova, ali ako sam dobro razumeo ono treba da je u granicama koje su specificirane bas za taj motor a ne po nekom eruo standardu, ili mozda gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
On 11/11/2020 at 8:38 PM, hard.fault said:

Inace gde nabavljate delove, da li ima negde da se uzme novi ili makar na izgled novi downpipes, da li mozda to neko pravi?

 

Da li preferirate prodavnice i koje ili ljude sa foruma, kupujem prodajem, PA i slicno, jel neko za preporuku?

Nisam imao preteranu potrebu za rezervnim delovima ali kad jesam tu je bio Ebay i KP. Probao sam sa Deltom i odustao. Posle par uzaludnih pokusaja da kod njih porucim spaner lanca bregaste narucio sam ga sa ebay-a i za nedelju dana je bio isporucen. Na kraju sam ga i sam zamenio :) 

Ja licno posedujem CBF500 koji je dosta redji kod nas pa na KP i na forumu i nema nesto delova za njega. CBF600 je daleko zastupljeniji na nasem trzistu samim tim i ponuda polovnih/novih delova je dosta bolja.

Sto se tice izduvnih grana. Njih sam sam sredio. Bile su u katastrofalnom stanju. 10 sati mi je trebalo da skinem svu koroziju i da ih prefarbam ali je vredelo. Farbao sam ih Motip 800 termo farbom i za sada jos uvek dobro drzi. Videcemo dokle ce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Honda CBF600N | CFMoto NK 300
Pre 3 sati, DeusExMachina je napisao:

Nisam imao preteranu potrebu za rezervnim delovima ali kad jesam tu je bio Ebay i KP. Probao sam sa Deltom i odustao. Posle par uzaludnih pokusaja da kod njih porucim spaner lanca bregaste narucio sam ga sa ebay-a i za nedelju dana je bio isporucen. Na kraju sam ga i sam zamenio :) 

Ja licno posedujem CBF500 koji je dosta redji kod nas pa na KP i na forumu i nema nesto delova za njega. CBF600 je daleko zastupljeniji na nasem trzistu samim tim i ponuda polovnih/novih delova je dosta bolja.

Sto se tice izduvnih grana. Njih sam sam sredio. Bile su u katastrofalnom stanju. 10 sati mi je trebalo da skinem svu koroziju i da ih prefarbam ali je vredelo. Farbao sam ih Motip 800 termo farbom i za sada jos uvek dobro drzi. Videcemo dokle ce.

Jel neko narucivao sa ebay-a u doba korone, jel se ceka dosta duze sada?

 

Da li imas koju sliku ofarbane izduvne grane? Da vidimo kako je ispalo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
18 minutes ago, hard.fault said:

Jel neko narucivao sa ebay-a u doba korone, jel se ceka dosta duze sada?

 

Da li imas koju sliku ofarbane izduvne grane? Da vidimo kako je ispalo :)

Spaner sam narucio u oktobru. Stiglo za nedelju dana ali je prodavac iz UK-a. Paket iz Kine mi jos uvek nije stigao a narucen je u julu :D tako da zavisi odakle dolazi roba. 

 

Sto se tice izduvnih grana evo su slike pre i posle:

 

IMG_20200513_190840.jpg

IMG_20200708_172302_(1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Honda CBF600N | CFMoto NK 300
Pre 1 sat, DeusExMachina je napisao:

Spaner sam narucio u oktobru. Stiglo za nedelju dana ali je prodavac iz UK-a. Paket iz Kine mi jos uvek nije stigao a narucen je u julu :D tako da zavisi odakle dolazi roba. 

 

Sto se tice izduvnih grana evo su slike pre i posle:

 

IMG_20200513_190840.jpg

IMG_20200708_172302_(1).jpg

Izgleda bas TOP.

Jel to i crash bar imas, jel sebin ili neki drugi?

 

Ja sam od skoro vlasnik ove hondice :jee1: pa cu preko zime da se bacim na sredjivanje tj. @abarth_maniac ce a ja cu da mu smetam :D

20201108_154546.jpg

20201108_154601.jpg

20201108_154619.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Grane su rešene...ali je blok ozbiljno napala korozija. Pretpostavljam da je sprava vožena i zimi.

Golaćima izuzetno smeta vožnja po lošim vremenskim uslovima, jer im prednji točak praktično nabacuje sve što nađe...po granama, hladnjaku, bloku i sl. Voda je otprilike najmanji problem. Veću štetu prave so i rizla...koji praktično peskiraju blok, skidajući zaštitni sloj boje, nakon čega oksidira go metal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
15 hours ago, hard.fault said:

Izgleda bas TOP.

Jel to i crash bar imas, jel sebin ili neki drugi?

Hvala :) Imam  crash bar ali nije Sebin. Uvezen je sa njim.

 

2 hours ago, pronto said:

Grane su rešene...ali je blok ozbiljno napala korozija. Pretpostavljam da je sprava vožena i zimi.

Golaćima izuzetno smeta vožnja po lošim vremenskim uslovima, jer im prednji točak praktično nabacuje sve što nađe...po granama, hladnjaku, bloku i sl. Voda je otprilike najmanji problem. Veću štetu prave so i rizla...koji praktično peskiraju blok, skidajući zaštitni sloj boje, nakon čega oksidira go metal.

Uvezen je iz Austrije tako da je sigurno vozen po losijm vremenskim uslovima :) I mene jako iritira to sto je rizla i so skinula boju sa bloka motora tako da ce to biti neki od buducih projekata :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
On 10/4/2014 at 1:39 PM, DuLe-Speed said:

Evo malo da osvezimo temu novim slikama,sto se tice motora,vise nego zadovoljan 1moto3.gifpost-15470-0-30349500-1412422509_thumb.jpgpost-15470-0-91129500-1412422499_thumb.jpgpost-15470-0-83334700-1412422485_thumb.jpgpost-15470-0-86160000-1412422469_thumb.jpg post-15470-0-07076800-1412422455_thumb.jpg

jako lep KLASICAN motor
kad kazem klasican - mislim old school na lep nacin
divna hondica

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Honda CBF600N | CFMoto NK 300

Pozdrav,

 

Prodajem par stvari koje sam dobio uz CBF kada sam ga kupio.

- Givi top box sa nosacem, mislim da je ovaj

- Monero retrovizore

- Master racing alarm

 

Bilo bi dobro licno preuzimanje u Novom Sadu ali nije obavezno.

 

Sto se cena tice sve je na dogovor :)

 

20210330_211547.jpg

20210330_211556.jpg

20210330_211603.jpg

20210330_211609.jpg

20210330_211621.jpg

20210330_211627.jpg

20210330_211640.jpg

20210330_211649.jpg

20210330_211655.jpg

20210330_211949.jpg

20210330_211953.jpg

20210330_211959.jpg

20210330_212005.jpg

20210330_211755.jpg

20210330_211741.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Pozdrav ljudi.. Ide zima, nemam sajlu onu za sauh, pa mi je malo nezgodno da palim bez nje :D Ne mogu nigde da nadjem, ima li neko na prodaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja