Jump to content

Moto Zajednica

Shoi kaciga - problem sa magljenjem

Recommended Posts

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

A gde ste kupovali te kacige? Kod nas ili u inostranstvu? Neverovatno je da sa maltene novim pinlokom tako magli. Ja nemam pinlok pa mi vizir ne magli toliko. I to na temperaturama oko 10 stepeni. Magli samo dok stojim a i tada nije strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

MotoLend cak je na MM dignuta prasina oko toga nekih racuna itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Mozda je do vizira... Ja sam letos u Mass-u uzeo nov vizir za agv i pitali me jel hocu sa anti fog-om ili bez. Orginalni sa kacige mi ne magli, dok ovaj hoce kad stojim u mestu, al tek kad ode temperatura ispod 15-16 stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

U Motolandu ce ti to srediti za Dz.

Slažem se. Čak i Shoei kacige koje nisu kupljene kod njih besplatno servisiraju.

 

 

Potpuno ste u pravu... dan nakon objave mog problema i teme na forumu javio se Aleksandar iz Motolenda na PP i pozvao me je da donesem kacigu kako bi mi rešili problem.... Vrlo korektno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Dragi drugari forumaši... zaista vam svima hvala na raznim kvalitetnim savetima...

Shoi kaciga je sam vrh kaciga i najudobnija (najkvalitetnija) kaciga koju sam imao prilike da stavim na glavu... Cela ekipa je na nekoj od tura koje smo vozali ove godine probala moju kacigu na odredjenoj deonici i svi su bili oduševljene a neki od drugara čak i kupili....

Svakako, kaciga iz premiom klase poput ne sme da ima problem koji sam ja imo ili još gore problem koji je Doktor opisao da je imao njegov prijatelj...

Sva sreća da se radu o sitnici i da su momci iz Motolenda totalno cool, prijateljski i profi nastrojeni prema kupcima i prema svojoj robi te ću problem uskoro rešiti....

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Imamisti problem na Shoei XR1000 kupljenoj ove godine. Magli na donjem delu izmedju pin lock-a i vizira. Ako resis problem molim te podeli ovde.

 

Dogovorno... naravno da detaljno obaveštavam kako sam rešio roblem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Mozda je do vizira... Ja sam letos u Mass-u uzeo nov vizir za agv i pitali me jel hocu sa anti fog-om ili bez. Orginalni sa kacige mi ne magli, dok ovaj hoce kad stojim u mestu, al tek kad ode temperatura ispod 15-16 stepeni.

 

svako se radi o original viziru i anti fogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

A gde ste kupovali te kacige? Kod nas ili u inostranstvu? Neverovatno je da sa maltene novim pinlokom tako magli. Ja nemam pinlok pa mi vizir ne magli toliko. I to na temperaturama oko 10 stepeni. Magli samo dok stojim a i tada nije strasno.

 

 

Na sajmu u Beogradu ove godine... ja do sada nisam imao iskustva sa pinlockom jer mi ovo prva kaciga... do sada sam imao caberg justisimo i ona se ponašala baš kako si ti opisao u tvojoj poruci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Kacigu sam kupio u Motoland-u ali posto sam iz NS mrzi me da idem do njih da resavam problem. Sa druge strane ljudima zaista nikada ne bih poslao inspekciju jer su vise nego ljubazni i korektni. Kupio sam kod njih i jaknu i kacigu a kako stvari stoje kod njih cu i nastaviti da kupujem. Kada je bila akcija na jakne i kacige nigde u EU nisam mogao da nadjem nista po slicnim cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Kacigu sam kupio u Motoland-u ali posto sam iz NS mrzi me da idem do njih da resavam problem. Sa druge strane ljudima zaista nikada ne bih poslao inspekciju jer su vise nego ljubazni i korektni. Kupio sam kod njih i jaknu i kacigu a kako stvari stoje kod njih cu i nastaviti da kupujem. Kada je bila akcija na jakne i kacige nigde u EU nisam mogao da nadjem nista po slicnim cenama.

 

KOmentar na mestu... slažem se.... komentar nekog od članova sa inspekcijom sam smatrao šaljivim (u duhu srpskog naroda) te ga nisam komentarisao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Kacigu sam kupio u Motoland-u ali posto sam iz NS mrzi me da idem do njih da resavam problem. Sa druge strane ljudima zaista nikada ne bih poslao inspekciju jer su vise nego ljubazni i korektni. Kupio sam kod njih i jaknu i kacigu a kako stvari stoje kod njih cu i nastaviti da kupujem. Kada je bila akcija na jakne i kacige nigde u EU nisam mogao da nadjem nista po slicnim cenama.

 

KOmentar na mestu... slažem se.... komentar nekog od članova sa inspekcijom sam smatrao šaljivim (u duhu srpskog naroda) te ga nisam komentarisao

Jel si resio problem sa kacigom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Kacigu sam kupio u Motoland-u ali posto sam iz NS mrzi me da idem do njih da resavam problem. Sa druge strane ljudima zaista nikada ne bih poslao inspekciju jer su vise nego ljubazni i korektni. Kupio sam kod njih i jaknu i kacigu a kako stvari stoje kod njih cu i nastaviti da kupujem. Kada je bila akcija na jakne i kacige nigde u EU nisam mogao da nadjem nista po slicnim cenama.

 

Nisam ni pokušavao da ga rešim jer nisam ni vozao motor niti koristio kacigu... garažirano i odloženo u ostavu a nikako da nadem vremena da odnesem kacigu u motolend... rešićemo u poslednjem momentu kao i sve u životu

 

pozdrav

 

KOmentar na mestu... slažem se.... komentar nekog od članova sa inspekcijom sam smatrao šaljivim (u duhu srpskog naroda) te ga nisam komentarisao

Jel si resio problem sa kacigom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Nisam ni pokušavao da ga rešim jer nisam ni vozao motor niti koristio kacigu... garažirano i odloženo u ostavu a nikako da nadem vremena da odnesem kacigu u motolend... rešićemo u poslednjem momentu kao i sve u životu

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Kaciga je vrhunska ali je problem do antifoga magli na oko 10c pa ka 0.Kad je hladno sto za premijum nije svojstveno.magli unutrasnji deo antifoga ne izmedju vizira i antifoga.

 

http://forum.bjbiker...00636_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Ljudi ja sam posle Neotec 1 kupio Neotec 2... vozi. Je od početka sezone i na njoj je originalan pinlock... značajnije manje magli ali i dalje ne temperaturama ispod 15 zna da zamagli.... već kapiram ovo kao normalno, malo otvorim vizir i sve bude OK... 

Moj konačan zaključak je da Shoi kaciga magli više nego druge kacige ali ipak biram nju zbog svega što daje.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Problem sa magljenjem nastaje kada Pinlock (mali vizir protiv magljenja) nije dobro montiran. Kada montirate pinlock treba da bude postavljen tako da je sa donje strane skroz zalepljen celom dužinom onog silikona (da ne žvaće kada ga pritisnete uz glavni vizir). To se postiže tako što prvo zakačite stranice za one pinove a onda (najčešće) treba da podignete pinlock malo gore. Ako sa gornje strane ne legne skroz (i dalje malo žvaće) to nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, Direktor je napisao:

Problem sa magljenjem nastaje kada Pinlock (mali vizir protiv magljenja) nije dobro montiran. Kada montirate pinlock treba da bude postavljen tako da je sa donje strane skroz zalepljen celom dužinom onog silikona (da ne žvaće kada ga pritisnete uz glavni vizir). To se postiže tako što prvo zakačite stranice za one pinove a onda (najčešće) treba da podignete pinlock malo gore. Ako sa gornje strane ne legne skroz (i dalje malo žvaće) to nije problem.

Koliko sam ja shvatio iz prethodnih komentara, kolegi se ne pojavljuje magljenje između vizira i pinlocka, nego na spoljnoj površini samog pinlocka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
On 9/7/2021 at 12:20 PM, zika56 said:

Koliko sam ja shvatio iz prethodnih komentara, kolegi se ne pojavljuje magljenje između vizira i pinlocka, nego na spoljnoj površini samog pinlocka. 

ne mogu da zamisim da se u redovnoj upotrebi na temperaturama preko 5c, taj vizir magli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja