Jump to content

Moto Zajednica

Koji se motor uklapa u vecinu ovih stvari...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

GPZ 500 imas samo u varijanti sa 2 cilindra i sve nose oznaku "S",dok su GPZ 600 i GPZ 400 sa 4 cilindra i nose oznaku "R".Kod GPX varijante postoji varijanta od 500ccm i sa "S" i sa "R" oznakom.Naravno "S" je sa 2 a "R" je sa 4 cilindra,dok varijante od 600ccm i 400ccm imaju 4 cilindra i 16v.GPX 500R 16v je radjen samo za Austrisko trziste dok su modeli od 400ccm bili za Japansko trziste,svi ostali modeli GPZ-a i GPX-a bili su standardni modeli.

Ovo znam jer sa posedovao GPX 500r 16v i skoro nigde nisam mogao da nadjem njegove karakteristike pa sam cesljao net dva meseca 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ne znam ni ja o skuterima kakvi su, odrzavanje, potrosnja. Ako ima neko da mi preporuci neki skuter od 250-400ccm neka kaze.

 

Vidjao sam po oglasima Kawasaki i sa oznakom GPZ500R...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

GPZ 500 imas samo u varijanti sa 2 cilindra i sve nose oznaku "S"...

Ovo znam jer sa posedovao GPX 500r 16v i skoro nigde nisam mogao da nadjem njegove karakteristike pa sam cesljao net dva meseca

Slabo si češljao

mm81.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ja sam pocetkom Oktobra prodao drugaru GPX 500 R(Austria) za 1000 eura!!!!Da si se javio par nedelja ranije,mogao je verovatno biti tvoj!!Neverovatno jak i pouzdan motor za to godiste i kubikazu,a ujedno i mali potrosac!!!Stavljena mu je zadnja guma 170/55,rep je preradjen i dignut u sport varijantu,laser izduv.....

 

 

 

42A40662-147B-0A49-B9F0-2513C1140796_thumb.jpg

 

Vidjao sam par GPX-ova 500 R na oglasima,to ti moja topla preporuka,ali ni sa GS-om ili GPZ-om se neces prevariti!!!Nadjes nekog iskusnog bajkera,povedes ga sa sobom u soping i kad ga on lepo osacuje tu nema greske......1zdravo.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

To bi mi najvise odgovaralo. Jel stiti od vetra takav sa oklopom-plastikom? Koje je godiste tvoj bio i jel imalo nesto da se ulaze u njega?

 

Video sam ovaj u oglasima za 700e, ali ne pise koje je godiste i kakav je.

 

www.kupujemprodajem.com/Kawasaki-GPX-500rr-9364345-oglas.htm?filter_id=337803

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ovaj moj sto sam prodao ima 55 KW i 75 KS,a u saobracajnoj je zaveden na 25 KW pa se moze voziti i sa A2!!Dosta dobro stiti od vetra!!Mozes i lepo da se spustis pod vizir i dosta je udoban za voznju!!!89 godiste je gore navedeni motor!!!Od ulaganja bukvalno nista!!Sipaj i teraj!!!Ja sam mu letos zamenio svecice i ulje i stavio novi CDI!!Gume odlicne,lanac solidan!!Drugar kojem sam prodao motor se neskida sa njega,samo sipa i vozi!!!

Taj koji si ti nasao na kupujem prodajem za 700 eura je 87 godiste cinimi se i dosta dugo se vrti po oglasima!!!Trenutno je dosta spustena cena za njega!!koliko se secam prodaje se taj motor od letos a pocetna cena mu je bila 999 eura ako se dobro secam!!!

Druze GPX 600 R i GPX 500 R (Austrija) su indenticne masine,stim sto je 500 R pravljen samo za Austrijsko trziste sa blokadom na 180 km/h zbog nekog njihovog zakona u to vreme!!!

Za 1000-1200 eura mozes uzeti lepog GPX 600 R ili 500 R(kojeg ima malo kod nas),to su masine sa kraja 80-tih godina i pocetkom 90-tih ali ako naidjes na "ocuvan" primer slobodno ga kupi!!To su cetvorocilindricne masine koje jako lepo idu!!!

Kolega @Arnyman ti je objasnio ukratko opise motora koje trazis,a na tebi je da odlucis da li zelis sa 2 cilndra masinu ili sa 4 cilindra!!!

Nemoj zuriti sa kupovinom posto su to vec masine u poznim godinama!!!!!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

http://www.polovniau...5428/yamaha_xj/

 

i ovaj link pogledaj...... :zdravo:

 

http://www.polovniau...600s_diversion/

 

 

 

 

Naravno nisu moji motori niti poznajem vlasnike ali sto ti predlazem njih......

 

Prvo sam iz tvojih zelja a potom i postepenog prelaska u samoj temi u kojoj pises shvatio da i ti neznas sta zelis.......a zasto...

 

Kazes da zelis preci na veci motor da ne trosi mnogo da nije lenj i da ima zastitu od vetra.OK

 

Posle se pocinjes predomisljati i uzimas u obzir i mAXI SKUTERE,,to ne pije vodu nikako.......elem ukapirah da i nisi mnogo vozio do sada ustvari promenio motora sto ti dodatno otezava izbor prilikom kupovine.......

 

Moje iskustvo mi kaze da je kawa najjeftinija za kupovinu i naj zajebanija za odrzavanje sve zbog nekvalitetnih delova ali JE JA LICNO OBOZAVAM pogotovo modele iz 70ih godina........ :moto3:

 

O samom modelu 500 nebih polemisao sto zasto i kako ,,,,,potrajalo bi prilicno ....ali jedno stoji i to da je ipak mator i pri kraju zivotnog veka ceo motor je kao staklen,,,,,,,,,ide i ide al kad crkne nema pomoz Boze potrosnja tvojih 4 l i manje ne pije vodu kod nje osim da ga vozis 80 do 90km/h znaci,,,,,,,,,,onda vozi i tvoj,,,,,,,sadasnji......

 

Suzuki 500.......pa dosta meksi na prednjem kraju od kawe ali u svemu ostalom pouzdaniji od kawe 500 s i r ......razlike su nekih 40 posto u prednosti suzukijevog kvaliteta......nazalost,,,,,,,opet se radi o 2 cilindra a zasto kazem nazalost.........jer......

 

Dva cilindra ti nece dati elasticnost kao 4 cilindra ,,,,,,,zatim vise konja,,,,,,rasterecenost samog agregata kada je natovaren sa stvarima i dva putniiika,,,,,,,,a potrosnja je ista kao kod dvocilindrasa ......plus minus pola litra ali uglavnom oko 4 do 5 litara .....

 

E` sada dolazimo do poente svega ili ti suma sumarum :moto3:

 

u tvoj finansiskoj situaciji i sumi koju si naveo uklapa ti se fantasticno model XJ 600 S Diversion mada bih ti re preporucio i Hondu CB500 NO ONA SE VEOMA VISOKO CENOVNO KOTIRA ...........na zalost tvoju :(

 

Yamahin model sto sam ti predlozio bi po MOJOJ proceni ispunio sva tvoja ocekivanja koja si ti naveo da trazis od motora.......

 

mali potrosac od 4 do 5 L......ide veoma lepo 170 km/h znaci dovoljno i za auto put....... delova gde god hoces a jeftini....... NEMA fabrickih skrivenih mana u proizvodnom ciklusu delova........prost za odrzavanje i popravku i sto je naj vaznije ......jeftin u startu prilikom kupovine. Lako se vozi i po gradu i po krivinama.....prosto receno NARODNI MOTOR napravljen da traje i za siroke mase u svakodnevnoj exploataciji

 

Linkove koje sam ti postavio sam dao da bi imao laksi uvid u cnu neku orijntacionu tog modela,,,,,,,naravno sa maskom koja veruj da prilicno pristojnu zastitu od vetra pravi i N modela bez maske............koji naravno trazi neki minimalisticki Puig vizircic..........;

 

Medjutim jebes motor ako te ne miluje vetar bar malo....a i brate mili litar gore dole ,,,,,,,,,,,,,,to sve nesme motoristi koji je onaj PRAVI DA AMA BAS NISTA NE ZNACI U ZIVOTU........u tom slucaju se kupuje maxi skuter ili automobil ako ti sve navedeno smeta :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

samo bih dodao a da ne shvatis pogresno.........ne favorizujem navedenu Yamahu niti imam na prodaju niti poznajem nekoga licno ko je prodaje vec,,,,,,,,i mojim sinovima bih je opet kupio kada bi se pitao opet,,,,,, :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Zelim preci na vecu kubikazu, do 500ccm kao sto sam napisao zbog malo manje cene registracije, a ti mi nudis 600ccm hehe. Da moze da krstari 130 bez mucenja, preko nebi ni vozio vise jer me ne vuce brza voznja. Mada mogu i da promenim misljenje ako mi se svidi motor i ako zadovoljava moje potrebe.

 

Prvo je bio u planu najvise Suzuki GS500 jer je vazdusara i najlaksi za odrzavanje i potrosnja mu je malo manja od ostalih 500. Nedostatak mu je sto nema pokazatelj trenutnog goriva u rezervoaru. I to sto je naked, a sve vise mi smeta hladan vetar jer na naked duva na sve strane pa sam se prebacio na maxi skutere (imao sam skuter pre Speed-a pa zato sam se prebacio). I zbog toga sto za 1000e i manje moze da se nadje maxi skuter 2005+god, a Suzuki GS500 samo neki 20ak godina stari. Da dam zadnji dinar na motor star 20god ne mogu, jer ce sigurno trebati makar servis da se uradi, a dodatno jos da ne pricam.

 

Istina je da sam imao samo dva motora, skuter od 50ccm, i sada ovaj Keeway Speed 125ccm. Prelaskom na naked-a kao da sam ispao iz aviona, duva na sve strane, meni jesu najlepsi naked motori ali sta cu kada ne mogu vise hladan vetar da podnesem. Nisam imao prilike da probam druge motore pa zato i pitam ovde sve i svasta.

 

Jel znas jos nesto o Yamahi XJ600, tipa jel vazdusara, jel ima pokazivac goriva, kakvo je odrzavanje (koliko ulja stane u njega i jesu svecice skupe kao kod Honde CB500)? Ima li diskove napred/pozadi, krupniji, udobniji (kazu udobniji od KLE-a), za visinu 184cm, ima li nekih problema (kao npr GPZ500 los magnet do 1994), da li stiti bolje od vetra od GPZ500 jer i on ima masku?

 

Znaci postoji S i N varijanta, S je sa vizirom, a N bez vizira?

 

Potrosnja ok da malo gore ide, manje cu ga voziti i eto resenja hehe.

 

Zapazio sam i Suzuki RF400R, bio je na forumu i prodat za 1400e, ima izbocenu plastiku i bas stiti noge ekstra. Kada bi takav oklop nasao bilo bi super, manio bi se maxi skutera. Ovaj oklop na Yamahi XJ600 mi ne deluje isti.

 

Evo slike Suzuki RF400R (1999).

post-8374-0-74901300-1389142372_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

pa ja sam jamahu i predlozio,,,,,jer je vazdusara uljno hladjena,.,,,,mala registracia......4 cilindra i vise konja.......a masina nepoderiva........nadzivece sve nabrojane motore koje ispominjao na forumu garantujem.......uostalom sve sto si me pitao vec postoji i na samom forumu u lepim opisima ljudi koji su vozili te motore i dali relativno OBJEKTIVNO misljenje ne i SUBJEKTIVNO . 100 kubika vise od tvojih 500 koliko si zacrtao mnogo znace za motor cetvorocilindricni,,,,,,pogotovo ako je uz to i provereno dobar koncepcijski agregat,,,,,,,,,Prijatelju ako 1 puta godisnje nemozes da odvojis za 1 registraciju i da gledas na pola litra potrosnju gore dole aj neka je i ceo litar uz to dali ide 2 ili 3 litra ulja onda neznam sta da kazem ........MOTOR SE KUPUJE I VOZI SRCEM ne finansiskim odlukama.........

 

Motor je luksuz u danasnje vreme a automobil je realna potreba ,,sa razlikom sto motorista pravi.... jede zidarsku kobaju i leba na putu da bi imao za benzin .........umazan i prasnjav od samog puta dok si u autu pravi gospodin..........nema vetra, prasine ,masnih ruku .i.t.d. Jebes voznju ako sedas na motor i odmah se preracunavas ....uh 4 svecice toliko,,,,,,,ulje toliko.......reegistracija toliko ...a opet 500 kubika potrosni materijal isto kao i kod 600 klase a i potrosnja skooro pa ista al bas skoro,,,,,,

 

i ukljuci malo Googl bar slike ce ti pokazati sta je S sta N verzija ,,,,,,,nemoj da si pasivan kad trazis info.......

 

pozdrav :zvizduk:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Moj motor trosi 2.5l, nije to jedna litra gore, nego 2.5l ako trosi 5L. Registracija 5500din, a za ove 10ak hiljada. To nije malo gore u odnosu sada, znam ja sta pricam.

 

Ako ne znas sve sto sam pitao dovoljno je samo reci. Motor se kupuje i parama. Nije svaki motor luksuz, ovaj moj nov sam uzeo i odplatio je sebe koliko je jeftin.

 

Sto se tice S i N verzije gledao sam snimke na youtube i samo sam zapazio sto sam napisao. Nemas predstavu koliko sam tema i strana procitao za navedene motore (GS, GPZ, R5, CB500), a za XJ nisam nista pa sam zato pitao jer si ga i predlozio. Ako ti je tesko da odg nema veze. Hvala u svakom slucaju, raspitacu se o modelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

:zvizduk: kada sam pominjao razliku oko zanemarljive potrosnje i razlike u registraciji tu sam prvenstveno mislio na akademsku zanemarljivu skoro nikakvu razliku izmedju 500 i 600 kubika ,,,,,,,,,,o tome pricam.......cinjenica da su 125 i 250 kubiika ,,,,,a mislim na 4 takta stvano mali potorsaci,,,,,,,,i to stoji .

 

Medjutim ako nastavis da poredis jeftinu voznju i tekuce odrzavanje te klase i kubikaze sa vecim kubikazama neces nikada imati pozitivan stav o malo vecem motoru..........

 

Takodje da znas samo da su maxi skuteri neki puta i u nekim modelima veci potorsaci pogotovo u GRADSKOJ VOZNJA OD MOTORCIKALA ......cene odrzavanja znaju ponekad u pojedinim slucajevima da budu astornomske naspram delova za motore,,,,,,,.samo vecina vozaca to nece nikada priznati iz sujete ili iz straha da se ne procuje jer.........onda se plase da ce im izaci skuter na los glas pa ce ga teze prodati :zvizduk:

 

zajebana su ti nasa Srpska rezonovanja.......ocemo da ide a da ne trosi nista kad kupujemo da bude jeftin akad prodajemo da ga prodamo i izvucemo sve sto smo i ulozili u njega,,,,,,,,,amortizaciju ko ebe... :moto3:

A zaboravih ti reci,,,,,,,,posto trazis ugodniju voznju,...ipak gledaj S varijantu kod svih proizvodjaca ,,sa maskom........ipak znaci mnogo........dok ceo motor u uklopu nije ta prica ipak ima zastitu i on al nista vecu od S verzije osim ako nije grand turizmo model .......i samim time nije zanemarljivo uzeti i obzir i tezinu celokupnu sa full oklopima i bez......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ja još nisam upoznao čoveka koji hoće da kupi skup motor sa skupim održavanjem, da uloži mnogo u njega a da ga proda jeftino.

 

Znam neke koji to nesvesno na kraju i urade urade, ali apsolutno razumem i podržavam fokusa što se raspituje. Čovek zna sa koliko para raspolaže i želi da proveri koji je maksimum koji može za te novce dobiti. Naravno, garancije nema, ali se svakako treba raspitati...

 

Bila ne nekada davno (;)) ovde negde rasprava kako ko osigurava svoj motor kada ga ne vozi - garaža, parking, šupa, lanci, katanci... I jedan od komentara je bio tipa: "... ja pre ne bih vozio motor nego da moram tako svaki put da ga vezujem i osiguravam". I to je ok. Čovek verovatno ima kinte, i ako mu ga maknu, kupiće drugi. Ili možda i nema, a ako mu ga maknu kukaće kao Damjanov Zelenko... Hoće čovek komoditet... Ipak, neko drugi ko nema para za bacanje (ili ima, ali ne voli da se kocka) hoće da vozi motor, i da uradi koliko može da ga sa većom verovatnoćom vozi i sutra...

 

Sa druge strane,ima i onih koji vole da voze jak motor skup za održavanje, a ne bi da ulože kintu.

 

U "SAT"-u imaju mnogo dobru foru: predstavljaju polovna kola, i za trenutni model imaju tabelu sa prosečnim cenama nekih delova. To nije apsolutno merilo, jer neka glupost na nekom modelu može biti suludo skupa, ali ipak daje čoveku uvid u moguće troškove...

 

I za kraj: ja volim motore od kada znam za sebe, vozim od neke 10te godine (ne, nisam vunderkind - počeo sam na livadici u selu sa APN-om 4...), prvi SVOj motor kupio lično od zarađenih para sa 15 god (polu raspadnuti APN 6), kao tinejdžer sam vozio zimi bez kacige (da me sada neko pita zašto - samo bih slegao ramenima), suze su mi se ledile na jakni, a eto CBRa nisam 3x vozio po kiši - 2x me je zajebala vremenska prognoza, pa sam se vraćao po kiši kući, inače ne bih ni tad išao motorom. Godine čine svoje, mada ne bih rekao da manje volim motore...

 

Žao mi je što ne mogu Eskortu (ups - Fokusu) da dam kvalitetniji odgovor na konkretna pitanja, ali mislim da ovaj moj odgovor nije ništa više off-topic od odgovora tipa "MOTOR SE KUPUJE I VOZI SRCEM ne finansiskim odlukama.... Finansije na žalost igraju veliku ulogu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Žao mi je što ne mogu Eskortu (ups - Fokusu) da dam kvalitetniji odgovor na konkretna pitanja, ali mislim da ovaj moj odgovor nije ništa više off-topic od odgovora tipa "MOTOR SE KUPUJE I VOZI SRCEM ne finansiskim odlukama.... Finansije na žalost igraju veliku ulogu...

 

slazem se sa tobom u vecini sto si rekao.......svi smo mi manje vise sa APN cima pocinjali.........i postepeno se sve vise zaljubljivali u to gvozdje,,,medjutim mala je razlika u ceni izmedju motora koje je naveo a i ovog modela koji mu predlazem .......zainteresovan malo ovom temom gledajuci iz svih uglova i merkajuci odnos cene kvalitet ili ti dobiveno ulozeno a poucen iskustvom ne bas jeftinim i kratkim mislim da bi on ako skupi do proleca jos 100 ili 200eu mogao da napravi mnogo bolji izbor motora od gore navedenih modela koje pominje.Medjutim vec se drasticno menja situacija sa cenama kad su rec maxi skuteri jer su cinjenica je........postali neki modni trend a i samim time su im cene dalekoooooo vece od njegoviih finansija koje je predvideo za kupovinu........

 

 

Osim toga ma sta da kupi bilo koji model ,,,,,sleduje mu osnovno ulaganja i to u naj boljem slucaju. Akumulator,,,ulje ...svi filteri...i svecice.......mozda i plocice kocine i gume ......kazem mozda jer daj Boze da to nemora kupovati jer je to naj veca stavka pored predhodno navedenoga.

 

Niko ne razmislja prilikom kupovine motora na ostale troskove ........ustvari vecina ne razmisljaju ..... :neznam: jer trenutak kada se kupuje motor je po meni toliko lep i mio da mozak radi u nekom sasvim drugom pravcu :moto3:

 

 

 

 

No posto je zima a do proleca ima vremena uz malo odricanja izlazaka u grad kupovine parfema i kojekakvih gluposti.uz kuknjavu kod devojke i roditelja i radeci na 2 mesta ...... moze da se ustedi do na proleca i sredi motor za sezonu......tako sam radio kada sam bio mnogo mladji.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Previse ste odlutali i verujem zbunili Fokusa.

 

Vec dugo vozim Kawasaki ER5 i napisacu ti realne cinjenice koje su u ovoj temi mnogi predvideli a odnosi se generalno na tu nekadasnju srednju klasu od 500 kuba.

 

To su motocikli liseni svakog luksuza i istina je da svaki do jednog imaju kljakavo vesanje, relativno slabe kocnice pa samim tim i performanse im nisu nesto cime bi se mogli pohvaliti. Naravno, da ljudi iz Kawasakija, Yamahe, Honde ne umeju da naprave motocikl, ne bi imali danasnji status niti bi njihova imena bila vredna pomena. Za sve modele koje si pomenuo (ER5, GS500, CB500, itd.) vazi da su pre svega obicni izvorni motocikli, sa sto nizom cenom eksploatacije, mehanicki prosti i pristupacni te i generalno pristupicni velikom broju ljudi koji umeju i ne umeju da voze. Zbog toga je na tim motociklama skoro sve od celika na principu stapa i kanapa. Da li ih to cini losim motorima? Ne! Kao takvi, pruzaju ogromnu autonomiju i ne postoji nista drugo sto ce ti vise pruziti u smislu ulozeno/dobijeno. Suvisno je pricati o performansama kocnica, vesanja i ponasanju pri sportskoj voznji i sl. Ovde govorimo o pouzdanoscu i troskovima.

 

Vidjao sam ER5ice i CB500ice sa preko 100,000 na satu i sve to radi kako treba i generalno su oba modela kvalitetno uradjena, iako prosti i jednostavni nema fusa niti posebnih decjih bolesti.

 

Dokle god si vlasnik tako neceg imaces:

 

Registraciju manju od 100 eur

Ako si azuran i pedantantan uvek odrzavan i ispravan motor

Mogucnost samoservisiranja i odrzavanja

Potrosnju od 3.8 do 6 litra, prosecno 4.5

Sposoban motocikl da odes do poste a i do mora

Iako su ''krojeni po limitiranom budzetu'', nije da ne mogu da potegnu i uz realnih 6 sekundi 100km/h nece te maltretirati automobili, kombiji i sl. kavezi

 

Npr cene delova:

 

Najkvalitetnije plocice, 30 eur set.

Set guma, npr Continental, 125 eur set.

Lanac i lancanici, 80 eur set.

Ulje, u mom slucaju Silkolene Comp4 850din litar x3 plus filter 800 din

 

Dobra stvar u celoj prici je sto mu potrosni materijal traje zaista dugo, recimo gume ce isterati 3 4 sezone, lanac i lancanici oko 35,000...

 

Sve u svemu, ako postanes vlasnik takve masine vozices se bezbrizno bez nekih preteranih troskova, da li do centra ili do mora i planina, sasvim je svejedno jer mozes apsolutno bilo kuda gde i ostali. Naravno, budi uvek svestan sta vozis i nemoj da ocekujes da se ponasa kao Fazer ili Versys, kada bude doslo do toga, vreme je da predjes na drugi motor. Izmedju ostalog, ako si limitiran finansijski, bolje je voziti CB500 u fullu nego neki polomnjeni GSXF i da nikad nemas motor kako treba. Ne verujem da neces biti srecan i zadovoljan, nema razloga :takoje:

 

Usput, moras biti strpljiviji pri kupovini, dobri primerci su retko u prodaji a vecina po oglasima je zapustena. Budi spreman da odvojis malo vise za onaj u korektnom stanju. Ja bih jurio GPZ500S ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Eee pa kada bi se svi nadovezivali i rekli "sta ovaj 500ccm trosi 5L" posle dodje drugi pa kaze "sta ovaj 600ccm trosi za nijansu vise od 500ccm" i tako dodjemo do 10L potrosnje haha. Ako sam napisao na pocetku teme do 4L, posto vidim da nije to moguce sa 500ccm onda neka bude oko 5L.

 

Znam da su neki skuteri veci potrosaci, neke cak i 250ice znaju da potrose 6L.

 

Bas tako pOpeye, raspitujem se i nikog ne zezam. Stvarno nisam vozio te motore od 500, 600ccm i kako cu da znam kakvi su. Videcu na kraju sta mi najvise odgovara finansijski i ovako.

 

Eto ja imam dve sajle i alarm i svaki put stavljam na motor, dok znam ljude koji samo naslone motor na copu na stranu i zakljucaju guvernalu, tesko im da podignu motor makar na centralni stender. Zavisi i do ljudi, ne samo do para kao sto si napisao.

 

U pravi si i da ima likova koji voze jak motor 1000ccm, a nikada se nisu ni sagnuli da vide gde se ulje ispusta, a kamoli odrzavanje neko.

 

Mnogo ste mi pomogli ovde! HVALA VAM SVIMA

 

Trazicu teme o Yamahi XJ600 na forumu da vidim kakav je. Moram i uzivo probati neke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Da li si razmišljao o nekom 250ccm motociklu? Znači neka kawa 250, Hyosung GTR 250 ili tako neki enduro ili naked te kubikaže.

 

Drug vozi novog CBR 250 RA koga sam imao prilike i da probam. Motorčić je jako simpatičan, izgleda kao da je neka veća mašina i jako se lako vozi tako da je idealan za početnika, a slični bi trebalo da su i drugi motori iz ove klase.

 

Kako ide? Ništa posebno, mada zavisi i kakva su ti očekivanja. Ako si do sada vozio skutera, ovako nešto bi trebalo 0-100 da ide nešto u rangu prosečnog skutera 400-500ccm, odnosno oko nekih 8sec. To može da ti bude sasvim dovoljno. Maksimalna brzina je relativno niska, recimo oko 160kmh, ali bi trebalo da može opušteno da se vozi 130 - 140kmh. Možeš pogledati na netu videe ubrzanja i maksimalne brzine pa videti kako to izgleda.

 

Ovako neki motorčić starosti do 5 godina bi trebalo da bude jako jeftin za održavanje i vožnju. Znači ne bi trebalo da imaš nekih problema, cene održavanja su nešto manje nego na većim motorima, a potrošnja gravitira ka 3l i registracija ka 6000 što znači da ti godišnje zavisno od pređene kilometraže štedi 150-200 evra u odnosu na veći motor. Problem je nabavna cena jer mislim da sam ovako nešto viđao po oglasima sa cenom oko 2000 evra za novije ili oko 1500 za starije. Mada i kasnije kada ga budeš prodavao ta cena biti veća nego kod nekog mnogo starijeg motora. Sveukupno, može da ima smisla ukoliko ti odgovara sa performansama, pošto sam pretpostavio da prelaziš sa malog skutera na motor.

 

Da ne bude zabune, ja prvi nisam i ne bih ovako postupio, ali ako su ti finansije bitne...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/38326-xj600n-xj600s-diversion-1984-2003/

 

ovde procitaj sta su ljudi pisali o XJ600N/S...

 

ja sam vozio XJ600N i bio sam zadovoljan dok smo se druzili... mala potrosnja, top speed blizu 180km/h, ja sam je uvek vozio do 120-130km/h i potrosnja je bila oko 5L... udobna, lepo je povlacila i sa dvoje... nisam imao nikakav vizir, ali pri toj brzini kojom sam je ja vozio nije mi bio ni potreban. vetar jeste smetao, ali ne toliko da ne moze da se vozi (ako nekom smeta vetar, neka kupi auto). Odrzavanje: menjao sam ulje na 5000km (cini mi se 2.8l sa filterom, nisam siguran), filter ulja 700-800din, filter vazduha ~2000din, svecice nisam menjao dok je motor bio kod mene (to je nesto sto ne menjas svaki mesec pa nije strasno ni ako komad kosta 1000din), lanac lancanici ~120-130eura i to je to...

 

neces se pokajati ako je kupis...

 

ako se odlucis za suzuki GS500 verujem da ni tad neces pogresiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Mala je razlika 125 i 250, tako da kada vec placam bolje da kupim 500,600ccm tako da 250 odpada. I sam kazes da su cene 1500 znaci opet odpada. Registracija 6000din za 250ccm star 5 godina motor nije, veca je registracija. Za motor star 4god 150ccm registracija je 6500din.

 

Ispod mog imena stoji sta sada vozim, a pre sam vozio skuter od 50ccm.

 

nash - hvala za link, procitao sam ga juce, vidim da ga svi hvale, moram ga probati, kazu da je i za putovanja super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja