Jump to content

Moto Zajednica

Koji se motor uklapa u vecinu ovih stvari...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Trenutno vozim Keeway Speed 125ccm, a doći će vreme kada budem mogao da kupim nešto jače/bolje, a pre toga da vidim šta bi moglo da se uklopi u ove stavke.

 

1. Dao bih oko 1.000E za motor

2. Od 300 do 500ccm, uključujući i 500ccm (vozio bi ga do 130-140km/h, a max da mu bude 150km/h, ne zanima me brža vožnja, paljenje guma, turiranje...)

3. Registarija do 8.000din (to zavisi od godišta)

4. Mali potrošač, do max 4L

5. Koliko-toliko jeftin za održavanje

6. Da može kofer da se stavi, jer mi puno znači, a da ne izgleda ružno

 

Godišnje pređem oko 5-6000km.

 

Bila je slična tema samo što su bili drugi zahtevi, isto za 1000E. Ovo pod 2 se razlikuje i jos nešto, ne mogu da se setim šta još, a i nije bitno toliko.

 

Čitajući forum uklapa se Suzuki GS500E, mada podeljena su mišljenja o njemu, neko ga hvali neko ne. Gledajući oglase ima dosta motora do 1000E, ali ne znam mnogo o njima, registracija, potrošnja...

 

 

Ako neko vozi ili zna koji se motor uklopa u većinu ovih stvari neka predloži. Moze i neki koji prelaze malo od navedenih stavki, npr potrošnja, registracija... Pišite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Svi japanci od 500 su odlican sledeci korak. GS500, CB500, ER5

To su sve odlicni motori, ali imaj na umu da vreme prolazi za sve, pa koliko kod da su hvaljeni ili ne, zub vremena neminovno utice na performanse, izgled pa i cenu.

100 puta je do sada receno i napisano...biraj sto bolji za menja para, prosto zar ne :). Ide dobro vreme za kupovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blokovi
  • Motocikl: Afrika

Paaaa, mozda pristedis jos 300-400 evrica i kupis nesto u iole ok stanju...do hiljadu evra moze, ali pitanje sto kaze kolega koje godiste i kakvo stanje. U tom cenovnom rangu ( oko 1300-1500 e) mozda kawasaki er-5 ili gpz 500,,,ima ih oglasima po relativno normalnim cenama, a mislim da ti se uklapaju u zahteve : potrosnja(do cetiri litre ni jedna petstotka ne moze da trosi,,moze samo vise,oko pet minimum je raelnija cifra),registracija, kofer moze da se turi a da nije ruzno ( a i to je stvar ukusa)... Mozda i neka honda cb 500 dolazi u obzir... :moto3:

 

Jeste kriza i nema se para <_< , al pritrpi se jos malo pristedi jos malo love, i onako dolazi zima pa neces puno voziti motor, :( ,do proleca za 4-5 meseci moze da se skupi jos malo love. Jer ako na pocetku kupis zgariste od motora, ulozices silno truda,para i zivaca za sredjivanje ( jedino ako nisi moto mehanicar ),..Ne treba ti u zivotu da celu sezonu provedes kod majstora <_< umesto da se vozikas okolo :jee::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Realna potrošnja 500tki je oko 5litara, na otvorenom putu šesta i na vrh gasa spustiće ti i na 4, kroz grad i navijanje u obrtaje navuće i preko 6. Sa vožnjom u nekim normalnim granicama, oko 5 litara :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Моје искуство са потрошњном машине од 500 ццм (ЕН500) је нешто другачије. Откако га је Бокилић дотегао, на отвореном (не на аутопуту) где је вожено око 90-100 потрошња је била нешто мало јаче од 3,5л, по граду за литар више. Јуче сипао после 200 км искључиво градске вожње, насуо око 9 л.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Kad god sam kupovao auto,motor...uvek mi je falilo tih 10-20% love da budem totalno zadovoljan kupovinom...predlazem da ne ispustas takve prilike i ako treba pozajmi da bi kupio to sto zelis jer ces se kasnije stalno kajati... 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja bih gledao nesto od 500ccm imas dosta po oglasima. Potrosnja je oko 5l, moze kofer da se stavi na svaki bez problema- izgleda ok. Registracija ti je tu 8-9 hiljada, odrzavanje je relativno jeftino, osim ako ti nesto bas skupo rikne :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

lepo uzmesh neshto do 200ccm on ti troshi oko 3L, 500ka, da ne znam ko je shtelovao neche spustiti ispod 4L i to na otvorenom...

GS500 je motor ipo, nedavno mi nix dao krug, posle 2god na GSXFu, zaboravih koliko je to dobar motor.

onaj ko ti kazhe za njega da ne valja ochito ne trazhi motor tog tipa (nije za tochkiranje, trkanje, zavrtanje u crveno itd) to je mali gradski/putni motor i troshi sasvim pristojno za ono shta nudi.

ali ispod 4L ne ochekuj, 5L u gradu. to je 150din vishe od tvojih ochekivanja, prezhivechesh... :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Gledaj da nadjes motor u sto je moguce boljem stanju, a koja je god mislim da nije tako vazno jer to su svakako motori stari 20-ak god. Potrosnja je isto tako manje vise slicna za istu kategoriju motora, sad da li trosi 4.2 ili 4.5 to neces osjetiti na novcaniku, samo u sto boljem stanju da bi poslije manje popravljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Vozi ti taj keeway 125 jos 1 godinu-dve pa kad skupis pare, kupi motor kao covek.Na lesevima do 1000e neces se ni navozati ni ustedeti, izace te posle vise dodatna ulaganja od cene motora. Pogledaj malo oglase, dobar japanac ili italijan.... od 125ccm kosta daleko vise od 1000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Znam da sam izostavio godište, ne mogu da napišem npr hoću iznad 2005e kada je za njih registracija i cena veća, pogotovo ako su 500ccm. Zato pitam ovde sta mi predlažete i koje bi to godišta bila.

 

Bar sada je takva situacija da ne mogu sebi da priuštim motor koji mnogo troši, registracija i skupi delovi (u buducnoćti možda se vremena promene). Hoću da pored auta imam i motor koji mogu održavati, a da uživam na njemu i da me lepo služi. Zato ne mogu neki koji ću da propinjem, palim gume itd, a i to me i ne zanima.

 

Svestan sam i toga da uz 1000-1500e koje cu dati za motor, moram izdvojiti i oko 200e da ga sredim, bar da mu uradim servis odmah da budem miran i znam šta vozim.

 

Znači da očekujem malo veću potrošnju od 4L (što reče FJCharlie može se preživeti) sa Suzuki GS500, Honda CB500, Kawasaki ER500, Kawasaki GPZ500. Ne odustajem od 500ccm, možda mi jedan od ovih bude sledeći, ali da pitam šta mi nudite nešto od 400ccm i manje, a da troši tako do 4L?

 

Ima i motora od 125ccm koji troše i preko 10L. Kao što sam napisao u prvom postu želja mi je da ide do 130-140km/h, da se NE MUČI pri toj brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Svako je u pravu na neki način. Odavno postoje izreke tipa "fali staro-vozi novo" ili "najbolji je nov auto"... Medjutim...

Ako tako budeš gledao nikad nećeš kupiti. Samim tim koliko su gs i gpz popularni i koliko se voze govoriti koliko su pouzdani i kakvi su za održavanje. Jedno priznajem-gledaj da uzmeš što bolji primerak za te pare što imaš. Bolje nego veći krš za manje para. Za hiljadu evra može da se uzme lep motor motor i da se sit navozas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Do 400cc imaš osrednji izbor starih dvocilindričnih vazdušara. Honda CB400, Suzuki GS400, Yamaha XS400 i par Kawa koje su tu neđe. Otprilike najbolje se uklapaju u to što želiš, cjenom, performansama i potrošnjom. ALI, to su sve motori u najboljem slučaju 30 godina stari, srećom pa su prosti, nema puno stvari koje bi mogle da dotraju, ali će tražiti nešto češći tretman, najviše instalacije i korozija koja na nekim zavučenim mjestima može da napravi pravi darmar poslje 30 godina nepažnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Bas sam zapisivao jedno par meseci, ako ne i godinu dana kako se krecu cene ovih motora, kao sto se vidi najvise ih ima Kawasaki GPZ500 i Suzuki GS500.

Sta mislite koja je realna cena za to i to godiste, naravno da je u solidnom stanju motor?

post-8374-0-45558700-1382653646_thumb.jpg

 

A evo i 400ccm kako stoje.

post-8374-0-85591400-1382653660_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znam da te, kao i mnoge druge, muci cena. Medjutim ono sto je u celoj prici jos vaznije je realno tehnicko stanje.

Vrlo je interesantno da velika vecina motora, ovih sto si naveo u tabeli, a i uopste...imaju smesne brojke na kilometar satu.

Podmladjuje se naravno, kako ko stigne i zato je mnogo vaznije, da se prepozna sta moze lepo da sluzi, malo manje koliko je to efektivno staro.

Moze da bude bolji neki iz polovine devedesetih, korektno odrzavan, nego neki nazovimo ga mladji ili cak sa manje kilometara na satu.

Motorima ne prija da stoje. Narocito ako su ostavljeni onako bez veze. Sisao covek sa motora, ugasio i ciao!

Onda zna da bude "sta moze da mu bude, zadnji put je sve bilo u redu". Na starim ili lose odrzavanim motorima, problem su rezervoari. To onda povlaci sa sobom i probleme u celom sistemu i u karburatorima. Svaki proizvodjac preporucuje zamenu kocionih creva, posle manje vise 5 godina. Gotovo sam siguran da na prste moze da se nabroji ko je to efektivno i uradio. Niko nemenja ni tecnosti (kocnice, hladnjak, viljuska) a kamoli nesto ozbiljnije...i tako dalje i tako blize, od muke kosa mi se dize (ono malo sto je ostalo)

Uh...

Najkriticniju sumu love imas. Daces ti tih 1000, al' tek onda dolazi borba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Kawasaki ZXR 400 odmah izbaci iz izbora . Nema delova ni na e-bay-u , tako da sigurno nema u Srbiji , a i motor koji se vrti do 15000 obrtaja sigurno ne trosi ispod 4 litara. Ja ti predlazem da skupis jos para i da kupis motor u pristojnom stanju i da uzivas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

U pogledu cjene, realne vrjednosti.

 

GPZ i GS drze slicnu cjenu, 90to godiste u losem stanju vrjedi oko 500e(da nije grob, ali zapusten i trazi ulaganje), 2005 godiste u odlicnom stanju 2000e(pod odlicno smatram da je jedino sto ga razlikuje od fabrickog to sto je malo zaprljan).

Ono sto bi trebao da trazis je neko mehanicki ok stanje, sve radi nista nije polomljeno, koji mozda kozmeticki nije u top stanju ili trazi skorije ulaganje u potrosne djelove. Takav motor bi imao realnu cjenu oko 1000e, negdje oko 95tog godista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Imaju smesne brojke na kilometar satu, mozda je padano pa menjana cela tabla ili je vracana kilometraza, ali motor star oko 20godina sigurno je presao 100.000km (godisnje 5.000). Kada vidim neku vecu brojku mogu da mislim da nije skoro vracan sat ili menjan pa mi je kao plus.

 

uzeo bih vazdusaru da imam manje posla oko njega, da ne mislim i o hladjenju.

 

Izbacio sam Kawasaki ZXR 400, ionako se vise odlucujem za 500ccm. Mislim i da se tesko nalaze delovi i za Suzuki Bandit 400, tako sam cuo.

 

Problem je i sto nisam probao kako mi "leze" ovi motori.

 

Hvala vam na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

MOj savet. Yamaha Diversion 600. Reg ispod 10k, trosi oko 4, lepo ide 50-tak konja. Prodaje je moj drugar, probao sam njegovu ide fino. On je ceni 1000, ali dao bi je i za manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ima ipak malo vise, oko 60ks, a potrosnja je mozda oko 4, preciznije nedje oko 4,8-4,9 :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na stranu sve ovo do sada predlozeno, nista ne reklamiram.

Ko ne kupi dobar motor zbog par stotina evra vise ili zbog litre vise na 100km, taj ima dva problema.

Jedan u glavi, drugi u dzepu.

Ne mogu da dam konkretne predloge za resenje tih problema, ali cu da ponovim nesto sto je 100 puta receno do sada.

Prvo se pominju most i cuprija, a posle i konstatacija da je motocikl uz svu ljubav i strast prilicno lep trosak, tako da za dzabe (ili tu negde) nema ni dobar bajs...a babu da ne pominjemo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ste jes' jes', ali realno moze da se nadje osrednje ocuvan motor, mnogi su tako nasli. To sto neko kupi za 5000-10000e motor treba li ja sada da kazem da ima problem u glavi, jer ja nikada nebi dao za MOTOR tolike pare da ih imam. Nemoj preterivati ne trazim za dzabe motor nego SAMO pitam koji mi predlazete i da li se uklapa, pitam jer ih nisam vozio i ne znam kakvi su.

Sve sto pricas to stoji za pare, takva je situacija u drzavi da je tesko naci posao, a tek dobru platu, ali me ne sprecava da se borim za nesto sto volim pa se raspitujem sta je najbolje za mene u ovome trenutku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja