Jump to content

Moto Zajednica

Neprijatno iskustvno sa vulkanizerom

Recommended Posts

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Juce, dok sam se vracao sa posla, primetim da mi se motor nekontrolisano zanosi. Zaustavim se, vidim da mi je zadnja guma legla. Detalji nisu bitni, bitno je ovo sto sledi.

 

Odlazim kod vulkanizera, u pitanju je servis MP

 

"Vulkanizerski deo servisa vrsi montazu i demontazu svih vrsta pneumatika za motorcikle, automobile, terenska i teretna vozila vrsimo balansiranje tockova"

 

Dakle, guram motor i na uzlazu u servis me covek, od recimo 70ak godina, iz daljine pita "Sta treba"!? Naravno, bez dobar dan, izvolite itd.

 

Dobar dan, treba mi vulkanizer. Vidite, pukla mi je zadnja guma.

 

Ne radimo mi to, nemamo vremena, alata... Sve je to receno onako drsko i odsecno.

 

Pitam da li mogu da razgovaram sa majstorom, jer gospodin sa kojim sam razgovarao ocigledno nije majstor.

 

Pokazuje mi rukom na coveka koji pere automobil i govori mi da on sada nema vremena, da je neko otisao negde van grada i da nemaju dovoljno ljudi. Majstoru koji je radio oko drugog automobila i koji je krenuo ka nama govori da nastavi da radi. Predlaze mi da sam demontiram tocak!?

 

Ja kuvam u sebi, okrecem motor i odlazim bez reci.

 

Dakle, ovo je rezime mog iskustva sa pomenutim servisom. Covek je mogao da mi predlozi da ostavim motor, da dodjem sutra, da me uputi negde ili da uradi bilo sta samo da izgleda kao da mu je stalo. Sve u svemu, muka mi je vise od ovakvih ljudi! Pobogu, da li trazim puno? Ako ulazim u radionicu ocekujem minimum postovanja, uljudnosti i pristojnosti.

 

Sto je najgore od svega, pre godinu dana sam bio u istom servisu. Naime, Pera (peratrap), covek koji je valjda vlasnik servisa, mi je sredio tocak i bio sam i vise nego zadovljan. Cak mi je ponudio da mi pozajmi gumu jer ovu koja je meni trebala nisu imali na stanju. Pokazao mi je svoj motor i bio je zaista prijatan i maksimalno usluzan.

 

Jos sam na putu ka servisu razmisljao kako bih trebao da uskoro skinem letnje gume na automobilu i kako cu ovih dana svratiti u servis. Posle ovoga, sigurno cu svima koje poznajem ispricati ovo iskustvo.

 

Ovde otvaram temu jer ne mogu u delu koji je namenjen za iskustva sa servisima. Cak ne mogu da nadjem u pravilima sto je potrebno da ispunis kako bi mogao da otvoris temu.

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni prvo nije jasno sto vozis motor?

Drugo, dve godine sam ga vozio po Goliji i okolnim planinama i nikad nisam probusio gumu. Ti je busis u Beogradu

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kao prvo skoro da nema vulkanizera ( cast izuzetcima ) koji ce ti kod nas skinuti tocak sa motora, jer nemaju stalak za motor, a i neznaju. Drugo vecina nasih vulkanizera je starije generacije i poceli su sa krpljenjem guma na zapreznim kolima, traktorima i rijetkim automobilima u vrijeme otvaranja radnje, pa je "navika jaca od ljubavi". 1oda.gif Mladje generacije vulkanizera nece da se bakcu sa motociklima ih objektivnih razloga ,a to je da im godisnje dodje u radnju 0.5% motocikala ( ako i toliko ) u od nosu na ostala vozila, pa neamju racuna...itd.itd. Tako da te to ne cudi, a ja uvijek sam skinem tocakove i odnesem na zamjenu guma, jer ne pamtim kad sam i jesam li ikad krpio gumu. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

servis MP?

brate ti si josh dobar, ja bih ga naduvao na mesec onom stvari.

shta ti radish tu u takvoj radnji ako nechesh/teshko ti neshto da uradish? jesi nezadovoljan svojim zhivotom? idi bre ubij se stoko.

mrzim ljude tog tipa, zbog takvih che ta radnja propasti.

p.s. uvek ja skidam tochak, jer ne dam nekome ko ne zna da mi ishta chachka oko motora. i onda odnesem tochak u servis. i uvek gledam shta radi sa tim tochkom, bdim mu nad glavom i svaku zamerku odmah kazhem.

zamalo mi debil celu felnu izgrebao onim pajserom, reko shta radish ti choveche? jedna ogrebotinica i platichesh farbanje, kao shto i a placham 1500 po zameni gume "profesionalcima"

p.s.2

imash odlichnog vulkanizera kod plavog mosta, i imaju neku "specijalnu" balanserku za moto gume.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Kao prvo skoro da nema vulkanizera ( cast izuzetcima ) koji ce ti kod nas skinuti tocak sa motora, jer nemaju stalak za motor, a i neznaju. Drugo vecina nasih vulkanizera je starije generacije i poceli su sa krpljenjem guma na zapreznim kolima, traktorima i rijetkim automobilima u vrijeme otvaranja radnje, pa je "navika jaca od ljubavi". 1oda.gif Mladje generacije vulkanizera nece da se bakcu sa motociklima ih objektivnih razloga ,a to je da im godisnje dodje u radnju 0.5% motocikala ( ako i toliko ) u od nosu na ostala vozila, pa neamju racuna...itd.itd. Tako da te to ne cudi, a ja uvijek sam skinem tocakove i odnesem na zamjenu guma, jer ne pamtim kad sam i jesam li ikad krpio gumu. 0namigivanje.gif

 

Pravi dzedajski odgovor.

Ama kakve veze ima sve to sto pricas, covek napisao da radi motocikle!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Slažem se sa Brankom, ali i Vladimir je u pravu. Ako možda majstor koji radi gume na motociklima nije u servisu, moglo je sve to i mnogo lepše i prijatnije da se kaže , a ne ovako kako je on opisao da je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Meni prosle godinu pukla guma na automobilu. Ja sam zamenim i odnesem u servis, i tamo dok je montirao tocak vulkanizer ja sam otiso do trafike. Kada sam se vratio on mrtav ladan mi kaze e druze pre... ti prag gde se stavlja dizalica cisto da znas. I ja nisam obratio paznju dok nisam doso kuci. Tada sam video da je meni izdigo deo ispod suvozacevih vrata dizalicom, majmun je nije stavio gde treba i skroz mi unistio taj deo, srecoim vrata su mogla da se otvore, posle kada sam ga pitao sto je to uradio kaze nije on tkao bilo a jka pre toga sam zamenio gumu sve je ok bilo..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

"....sve te godine opstajemo zahvaljujuci kvalitetu usluga koje pruzamo i pravilnom odnosu sa korisnicima nasih usluga...." :D

 

Sva sreca pa je i druga strana prisutna na forumu. Rijetko postoji sansa za pregled druge strane medalje u ovakvim temama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kao prvo skoro da nema vulkanizera ( cast izuzetcima ) koji ce ti kod nas skinuti tocak sa motora, jer nemaju stalak za motor, a i neznaju. Drugo vecina nasih vulkanizera je starije generacije i poceli su sa krpljenjem guma na zapreznim kolima, traktorima i rijetkim automobilima u vrijeme otvaranja radnje, pa je "navika jaca od ljubavi". 1oda.gif Mladje generacije vulkanizera nece da se bakcu sa motociklima ih objektivnih razloga ,a to je da im godisnje dodje u radnju 0.5% motocikala ( ako i toliko ) u od nosu na ostala vozila, pa neamju racuna...itd.itd. Tako da te to ne cudi, a ja uvijek sam skinem tocakove i odnesem na zamjenu guma, jer ne pamtim kad sam i jesam li ikad krpio gumu. 0namigivanje.gif

 

Pravi dzedajski odgovor.

Ama kakve veze ima sve to sto pricas, covek napisao da radi motocikle!

 

Ima, jer ne znaci ako krpi gume za motocikle da skida ( montira ) tockove. 0namigivanje.gif U Bijeljini svi vulkanizeri krpe i mjenjaju gume za motocikle, ali ni jedan ne skida tockove, vec traze da ime se donesu skinuti. 1moto3.gif A na radnji gdje je Владимир bio lijepo pise: "Vulkanizerski deo servisa vrsi montazu i demontazu svih vrsta pneumatika za motorcikle, 0namigivanje.gif Iz cega se vidi da ne skidaju tockove sa motocikla, posto je to ipak majstorski ( strucni ) posao. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

@Dzigibau

Da, verujem da necu.

 

@Vule

Zato sto je lepo vreme i zato sto zivim na ivici. :) Eto, vidis koja je Beograd dzungla veca i od Golije.

 

@Branko

Drugar, stvar je u tome sto se servis bavi montazom i demontazom. Kao sto rekoh, pre godinu dana sam zamenio gumu u istom servisu i niko nije dovodio u pitanje skidanje tocka itd. Ja sam u servis dosao poucen predjasnjim iskustvom. Nemam problem da mi neko kaze da su majstori u guzvi, da nemaju vremena, da dodjem sutra itd. Ne mozes da u hodu odlucujes koje usluge servis pruza u zavisnosi od posla koji te trenutno ceka. Na kraju, nije u pitanju da li mogu da skinu tocak vec odnos prema meni kao krajnjem korisniku njihove usluge.

 

@FJCharlie

Kapiram sta hoces da kazes ali ne mogu tako da se postavim prema coveku koji po godinama moze da mi bude deda. Hvala za info. :)

 

@drumskalisica

Upravo tako.

 

Iskreno, meni je jako mrsko da pisem ovo jer mi nije namera da se pljujem sa nekim preko foruma. Ovo je moje vidjenje stvari i zaista nisam dodao nista sto nije receno ili uradjeno. Ja sam napisao svoje iskustvo pa neka neko ko planira da koristi usluge pomenutog servisa sam odluci da li sam u pravu ili ne. Meni toliko smetaju te male nepravde i pogadja me kada vidim da su ljudi postali ravnodusni prema svemu. Ja bih isto tako, kao sto sam uradio bezbroj puta do sada, napisao sve najlepse da sam bio zadovoljan uslugom. Desavalo mi se mnogo puta do sada da sam, kada me iznenadi ljubaznost ili usluznost nekoga ko bi relano imao malo razloga da bude ljubazan, slao mejlove ili se licno obracao njegovom nadredjenom kako bih preneo svoje impresije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GSX 600 R, Honda Deauville 650, BMW RT1200R

Ja sam sa pomenutim servisom prezadovovoljan.

Vlasnik servisa je Pera na forumu (pera trap) kod njega redovno resavam probleme sa gumama.

E sad, Pera se ukocio i menja ga njegov otac koji ima blizu 90 godina,

Deda ne moze da pohvata konce, pa je tu mozda problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Juce, dok sam se vracao sa posla, primetim da mi se motor nekontrolisano zanosi. Zaustavim se, vidim da mi je zadnja guma legla. Detalji nisu bitni, bitno je ovo sto sledi.

 

Odlazim kod vulkanizera, u pitanju je servis MP

 

"Vulkanizerski deo servisa vrsi montazu i demontazu svih vrsta pneumatika za motorcikle, automobile, terenska i teretna vozila vrsimo balansiranje tockova"

 

Dakle, guram motor i na uzlazu u servis me covek, od recimo 70ak godina, iz daljine pita "Sta treba"!? Naravno, bez dobar dan, izvolite itd.

 

Dobar dan, treba mi vulkanizer. Vidite, pukla mi je zadnja guma.

 

Ne radimo mi to, nemamo vremena, alata... Sve je to receno onako drsko i odsecno.

 

Pitam da li mogu da razgovaram sa majstorom, jer gospodin sa kojim sam razgovarao ocigledno nije majstor.

 

Pokazuje mi rukom na coveka koji pere automobil i govori mi da on sada nema vremena, da je neko otisao negde van grada i da nemaju dovoljno ljudi. Majstoru koji je radio oko drugog automobila i koji je krenuo ka nama govori da nastavi da radi. Predlaze mi da sam demontiram tocak!?

 

Ja kuvam u sebi, okrecem motor i odlazim bez reci.

 

Dakle, ovo je rezime mog iskustva sa pomenutim servisom. Covek je mogao da mi predlozi da ostavim motor, da dodjem sutra, da me uputi negde ili da uradi bilo sta samo da izgleda kao da mu je stalo. Sve u svemu, muka mi je vise od ovakvih ljudi! Pobogu,

da li trazim puno? Ako ulazim u radionicu ocekujem minimum postovanja, uljudnosti i pristojnosti.

 

Sto je najgore od svega, pre godinu dana sam bio u istom servisu. Naime, Pera (peratrap), covek koji je valjda vlasnik servisa, mi je sredio tocak i bio sam i vise nego zadovljan. Cak mi je ponudio da mi pozajmi gumu jer ovu koja je meni trebala nisu imali na stanju. Pokazao mi je svoj motor i bio je zaista prijatan i maksimalno usluzan.

 

Jos sam na putu ka servisu razmisljao kako bih trebao da uskoro skinem letnje gume na automobilu i kako cu ovih dana svratiti u servis. Posle ovoga, sigurno cu svima koje poznajem ispricati ovo iskustvo.

 

Ovde otvaram temu jer ne mogu u delu koji je namenjen za iskustva sa servisima. Cak ne mogu da nadjem u pravilima sto je potrebno da ispunis kako bi mogao da otvoris temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

JA TI SE MNOGO IZVINJAVAM AKO JE TO MOGUCE I OVU PORUKU PISEM IZ KREVETA GDE LEZIM UKOCEN VEC PET DANA TOLIKO DA NEMOGU NI DA SPAVAM A JEDINI KOJI ME MOZE ZAMENITI NA PRIJEMU JE NAZALOST MOJ OTAC OD 73 GOD KOJI JE NEDAVNO I SLOG PREZIVEO. MOMCI KOJI SU TRENUTNO U SERVISU NISU SIGURNI ZA SKIDANJE MOTO GUMA SA MOTOCIKLA I BOLJE JE STO NISU DIRALI JER JE U PITANJU ZIVOT .ISTOVREMENO SU POCELE I GUZVE ZA ZAMENU ZIMSKIH GUMA PA SU I PREOPTERECENI

20 GOD RADIM OVAJ POSAO I NIKAD NISAM URADIO NIKOME NESTO STO NEBIH ZELEO DA MENI URADE STO SI SE I SAM UVERIO A I POZ.AJU ME MNOGI SAJ FORUMA I MOGU DA POTVRDE.

JOS JEDNOM PRIMI VELIKO IZVINJENJE I AKO MOGU DA SE OPEREM POSALJI KONTAKT I CIM OZDRAVIM RESAVAMO SVE PROBLEME

  • Podržavam 36

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lepo što se Pera javio i javno iztvinuo Vladimiru. Razumem ga potpuno jer i ja imam staru majku i znam kako je sa starim ljudima, a eto, Pera je morao da ode u krevet zbog ukočenosti - stari otac ga menja u radnji pa bi šta bi. Valjda neće napraviti još nešto slično ( da ne rastera stalne mušterije ). Pero, popričaj sa ocem malo . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

PRICAM STALNO ALI SA STARIM LJUDIMA JE TEZE NEGO SA DECOM DECI OPALIS NEKU VASPITNU A STA. CES SA DEDAMA I BABAMA TREBA DA SE UCIMO I PROBAMO DA NEBUDEMO TAKO TESKI KAD OSTARIMO (AKO OSTARIMO)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Pero,

hvala za pojasnjenje i nadam se da razumes zasto sam sve ovo napisao. Kao sto sam rekao na pocetku, vec sam bio u servisu i ponovo sam dosao bas zbog utiska koji je bio krajnje pozitivan.

 

Zelim ti da brzo ozdravis.

 

Pozdrav.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moja iskustva sa pomenutim servisom su veoma slična - uvek ljubazno i prijateljsko ophođenje i odnos prema mušteriji osim dede koji i dalje izigrava velikog gazdu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

konacno sam ustao I prohodao pa ako nisi zamenu gume na Kolima dodji I zamenucu ti gume na autu a platices pola cene pozdrav Pera

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja