Jump to content

Moto Zajednica

BMW R nineT

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U BMW muzeju u Minhenu je trenutno velika proslava 90 godina BMW motocikala uz predstavljanje novog modela R nineT. Ovaj model ce u duhu cafe racer motocikala biti ponudjen uz poveci spisak dodatne opreme.

 

BMW-R-NineT-studio-37.jpg

 

Ocekuje se cena nesto visa od one za standardni R1200R.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NA8z7T3JqZk

 

 

nineT ce dolaziti sa bokserom od 1170ccm koji ce pri 7750 o/min razvijati 110KS (81KW). Vozacu ce na raspolaganju biti poveci obrtni momenat od 119Nm pri 6000o/min.

 

BMW-R-NineT-studio-06.jpg

 

BMW-R-NineT-studio-08.jpg

 

BMW-R-NineT-studio-16.jpg

 

BMW-R-NineT-studio-17.jpg

 

BMW-R-NineT-studio-27.jpg

 

BMW-R-NineT-studio-23.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Lep je. Najzad normalna instrument-tabla na BMW-u, bez zakrivljenja satova, bez jajastih formi i ostalih dosadasnjih gluposti (koju uostalom praktikuju sve vise i drugi proizvodjaci). Stara dobra klasika - prelepa!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

The BMW R nineT, which has been created to mark "90 years of BMW Motorrad", radiates purism and power in undisguised form. Enter the world of pure custom boxer riding on the new BMW R nineT. Experience all the aspects of PURE RIDING in this web special.

www.bmw-motorrad.com/nineT

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Za moj ukus trebalo bi da se vrate pravljenju enduro "wannabe" motora koji im očigledno dobro prolaze na tržištu a da cafe racere ostave englezima i italijanima koji stvarno znaju da ih pave :neznam:

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Za moj ukus trebalo bi da se vrate pravljenju enduro "wannabe" motora koji im očigledno dobro prolaze na tržištu a da cafe racere ostave englezima i italijanima koji stvarno znaju da ih pave :neznam:

 

ma nisu oni ni otisli nigde pa da se vracaju enduro segmentu ... ovo je limitirana serija povodom 90 godina (nineT) fabrike i cisto da se podsete nekog retro stila kog su pravili ..

Da nastavljaju sa caffe racer stilom nece sigurno .. a ovo nije izaslo iz zvanicne fabrike koliko mi se cini , vec je grupa nihovih dizajnera-entuzijasta valjda htela da pokaze kako bi izgledao taj njihov stari stil da se danas proizvodi ..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Da izvadim temu iz mrtvih...

Letos sam otisao u Deltu da probam jedan GSA, a izasao sam sa ovim motorom. Posle dva dana provedena sa oba motora, izbor je pao na R nineT. Kvalitet izrade motora u odnosu na GSA je nepojmljivo bolji i to je ono sto je na kraju presudilo. 

Sta mi se svidja... (skoro) sve. Izgled, motor okrece glave svugde. Zvuk, fenomenalan. Vesanje prednje odlicno, zadnje dobro, ali to se da srediti. Udobnost odlicna. U krivinama lezi odlicno, mada se oseca tezina. Odlicno daje "povratnu informaciju" o prijanjanu u krivini i prasta greske. Gas (fueling) je odlican, nema trzanja i linearno isporucuje snagu. 

Sta mi se ne svidja: I ako motor ima zicane felne, koje mu daju smek koji nikakve alu felne ne bi mogle, zice idu u samu felnu, mora unutrasnja. Sto znaci da u slucaju probusene gume (ako prezivis nagli gubitak pritiska u gumi) mozes samo da sedis i places pored puta dok cekas slep sluzbu. Tako da mi je to prvo na spisku za zamenu. Srecom ima dobrih zicanih felni koje ne zahtevaju unutrasnju, a R nineT urban ima iste felne kao sto su na GS/GSA. Meni licno se ne svidja (crna) boja rezervoara, to cu takodje promeniti. Nosac tablice ce da leti sa motora, ali to je na svakom motoru ruzno, tako da to i nije neka zamerka. 

Sve u svemu, prezadovoljan sam.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Trenutno Nemam
On 10/21/2017 at 12:53 PM, sicma said:

Da izvadim temu iz mrtvih...

Letos sam otisao u Deltu da probam jedan GSA, a izasao sam sa ovim motorom. Posle dva dana provedena sa oba motora, izbor je pao na R nineT. Kvalitet izrade motora u odnosu na GSA je nepojmljivo bolji i to je ono sto je na kraju presudilo. 

Sta mi se svidja... (skoro) sve. Izgled, motor okrece glave svugde. Zvuk, fenomenalan. Vesanje prednje odlicno, zadnje dobro, ali to se da srediti. Udobnost odlicna. U krivinama lezi odlicno, mada se oseca tezina. Odlicno daje "povratnu informaciju" o prijanjanu u krivini i prasta greske. Gas (fueling) je odlican, nema trzanja i linearno isporucuje snagu. 

Sta mi se ne svidja: I ako motor ima zicane felne, koje mu daju smek koji nikakve alu felne ne bi mogle, zice idu u samu felnu, mora unutrasnja. Sto znaci da u slucaju probusene gume (ako prezivis nagli gubitak pritiska u gumi) mozes samo da sedis i places pored puta dok cekas slep sluzbu. Tako da mi je to prvo na spisku za zamenu. Srecom ima dobrih zicanih felni koje ne zahtevaju unutrasnju, a R nineT urban ima iste felne kao sto su na GS/GSA. Meni licno se ne svidja (crna) boja rezervoara, to cu takodje promeniti. Nosac tablice ce da leti sa motora, ali to je na svakom motoru ruzno, tako da to i nije neka zamerka. 

Sve u svemu, prezadovoljan sam.

Jel moze slika da vidimo lepotana,ja merkam jos uvek jedan od R-Nine ali najverovatnije ce biti Pure sa dobrom opremom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 17.7.2018. at 10:20, Veselamasina je napisao:

Jel moze slika da vidimo lepotana,ja merkam jos uvek jedan od R-Nine ali najverovatnije ce biti Pure sa dobrom opremom

Jos nisam nista radio na njemu, sve je fabricko. 

Photo 8-11-18, 2 14 10 PM.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Da ne otvaram novu temu - BMW je za 2021. obnovio kompletnu gamu RnineT modela. Za mene i dalje najlepšl BMW motori još uvek su RnineT :BMW2:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja