Jump to content

Moto Zajednica

Zašto vozimo motore?

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ma kakvi prijatelju.

Bilo koji vid segregacije mi strasno iritantan.

Vozaci...(EJ VOZACI) motocikala su "poseban" sloj ljudi....vidi molim te.

Motor ko motor, vozis ga jel volis, nema sta da pravis filozofiju od toga i da se proseravas.

Neko voli zelenu boju, neko plavu i nema potrebe da ubedjujes druge kako je zelena nesto izuzetno.

Klasican americki mentalitet.....danas su svi "posebni". Nagledao sam se ja tih proseravanja dok sam radio na kruzerima.Zamislite i clanovi posade misle da su "posebni" jer eto rade po brodovima.

On nije mentalno zaostao....on je isto tako "POSEBAN". :)

Svi smo posebni.......evo...volim vas sve ovako posebne :ljubav:

 

Jesmo, posebni smo, po mom misljenju niko normalan u svom postojanju ne bi seo na motorcikl kao vozac, a morao bi da bude jos ludji da bi bio suvozac. Motorciklisti jesu posebna vrsta ljudi, tj. da svako od nas ima odredjenu dozu ludosti i zelje za adrenalinom... jer da toga nema, niko ne bi seo na spravu sa 2 tocka i agregatom u sredini... :lol:

Sto ne bi, jesi ti ikad pokusao da u sezoni odes od Herceg Novog do Budve i nazad, u istom danu i da kad stignes tamo uspijes da se parkiras. Ma nema teorije, lakse bi biciklom, a bicklo treba pedalat, a sta ako negdje na nekoj deonici stvarno nema guzve pa ti pedalas 15-20 na sat dok pored tebe prolecu kamioni, autobusi i sleperi? E tu treba bit ili lud ili glup, jer je to bas kockanje glavom. Sto onda ne bi vozio motor? Mozes i provlacit se kroz guzvu i picit bogami poprilicno kad se put rascisti, jos jedan plus u odnosu na auto je sto ti treba minimalan pravac da sa nekim starijim slabijim motorom preteknes sleper, za tri sekunde, a za takvo auto treba puno suski

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Svaka grupacija ljudi koju vezuje neko interesovanje, zeli da se identifikuje, "otudji", stvori zaseban identitet. Bajkeri, surferi, skejteri, rokeri itd.... Tako je od pamtiveka, i po meni to nije nista strasno ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

Trejler je odlican, a dokumentarac ce veravatno biti jos bolji. Don't be scared it's fun sto rece klinac na kraju.

Bajkeri i jesu posebna vrsta ljudi, sam osecaj voznje motora i adrenalin koji se skuplja prilikom svake voznje je nesto neprocenjivo a ko to nije osetio ne moze ni da razume ljubav prema voznji i motorima. Slozicete se da 90 % bajkera jedva ceka novi dan ili pocetak nove sezona da sedne na svog dvotockasa i krene putevima...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Don't be scared it's fun, je ipak malo previse. Zasto bi nekoga ko se plasi motora nagovarali da proba i da "uziva"?

To je isto kao kad bi meni sad neka heklarka dosla sa pricom probaj, bas je super. Mislim mozda jeste, ali da se bas sad pravi documentarac sa porukom da je heklanje cool?

Ja vidim 3 razloga iza ovoga

1. Neko se nalozio i hoce da objasni svijetu (kojeg to ne zanima) kakav je to osjecaj

2. Nekome se smucilo ono "naletio na pijanicu u svojoj traci" u svakom clanku, pa odlucio da tu granu (sa koje se gleda) malo pomjeri

3. Moto industrija uradila epp

 

Ako gledamo trezveno (sa finansijke grane gledista, tj. ko ce sve to da plati) onda je 1 je najmanje vjerovatan, a 3 najvise vjerovatan scenario.

 

 

:Mina:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

Ipak mislim da nije previse, poznajem dosta prijatelja koji bi vozili motor na duze relacije i oni koji ih imaju a ne smeju da se opuste u voznji zato je Don't be scared it's fun

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Ma kakvi prijatelju.

Bilo koji vid segregacije mi strasno iritantan.

Vozaci...(EJ VOZACI) motocikala su "poseban" sloj ljudi....vidi molim te.

Motor ko motor, vozis ga jel volis, nema sta da pravis filozofiju od toga i da se proseravas.

Neko voli zelenu boju, neko plavu i nema potrebe da ubedjujes druge kako je zelena nesto izuzetno.

Klasican americki mentalitet.....danas su svi "posebni". Nagledao sam se ja tih proseravanja dok sam radio na kruzerima.Zamislite i clanovi posade misle da su "posebni" jer eto rade po brodovima.

On nije mentalno zaostao....on je isto tako "POSEBAN". :)

Svi smo posebni.......evo...volim vas sve ovako posebne :ljubav:

 

Segregacija po pravilu podrazumeva odvajanje određene grupe ljudi u cilju uskraćivanja određenih prava toj grupi. Ovde takva priča ne stoji. Grupa ljudi koju povezuje ljubav prema sokoćalu na dva točka smatra da su drugačiji i zašto da im neko brani da se tako osećaju.

 

I kako ti možeš da tvrdiš da boja koju ja posebno volim iz nekog razloga nije nešto izuzetno. Za mene jeste iako je tebi možda svejedno.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6303 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nece ovo nikome "otvoriti oci". KO taj zar u sebi ima, ovaj film mu netreba, ko nema...umrece u neznanju...i to je skroz o.k.

 

American life style, koji malo ima veze sa starim kontinetom, jos manje sa nama. Lepo upakovano, nema sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Donekle delim mišljenje sa El Muerte-om, u smislu da se svaka grupa koja deli neko interesovanje ili istu vrstu posla na neki način ujedinjuje i smatra posebnom. Nekada sa razlogom a najčešće bez. To zna da bude smarajuće, a čak i glupo, debilno.

Ja ne smatram da sam nešto posebno samo zato što volim i vozim motor. Jednostavno to volim. Mogu svi ljudi na svetu da kažu da je motor njesra ali ja ću ga i dalje voleti, znači to je lična a ne stvar grupe. Grupa uvek stvara kolektivnu svest što znači da više niko ne razmišlja svojom glavom. Ja to ne volim.

Što se tiče filma, videli smo samo trejler koji je reklama za film i stvarno izgleda atraktivno a videćemo i film pa onda možemo da damo neki sud. Biće zanimljivo pogledati ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja kad sednem na motor, pa i skuter, delujem sam sebi nekako drugačije, raspoloženije, slobodnije od onih što sede ‚u limu na 4 točka. Kad sam u kolima i vidim neki motor uvek ga otpratim pogledom i pomislim da ću i ja uskoro sesti na 2 točka.

 

Ne kažem da su oni koji voze motore posebni ali su po meni malo drugačiji od onih koji ne voze motore. Ovo mislim na one koji se stvarno voze a ne na one pozere koji se voze od kafića do kafića bez kacige da bi bili samo viđeni.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

To je subjektivno, ima likova (i oni su većina) koji nikada ne bi seli na dva točka ali se zato rade voze četiri. Kamiondžije (čast izuzecima) su posebna priča, oni su ponosni na svoja 5,8,10 ili više točkova toliko da kada voze izgledaju kao da voze Sputnjik. Ovo naše nama izgleda zanimljivije a njihovo njima. O tome ni ne vredi raspravljati, koliko ljudi toliko ćudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Svaka grupacija ljudi koju vezuje neko interesovanje, zeli da se identifikuje, "otudji", stvori zaseban identitet. Bajkeri, surferi, skejteri, rokeri itd.... Tako je od pamtiveka, i po meni to nije nista strasno ...

 

Similis Simili Gaudet ! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

2009. kupio skuter od 250cc(sticajem okolnosti,trebala da bude trafika),posle jedva par meseci spremio se i spicio do Kozarske Dubice(RS) na motoskup,inace blizu mog sela....i jos sa 2 stapa za pecanje :)

E taj osmeh koji mi se zalepio na lice kada sam krenuo na put niko ne bi spaklom mogao da mi skine celih 300KM do tamo iako je skuter iako nije motor koji sam hteo i volim,NEOPISIVO !

A vozio sam i ranije,kao klinac imao automatika,vozio svakakve enduro 125,250,500 ali brate kada krenes negde gde te srce vuce pa jos na motoru to se mora doziveti.

Ostavio sam za neki drugi motor put u drugo selo,u Liku.Namerno nisam hteo ovim skuterom,za tamo je enduro...posle toga mogu i u penziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

E jbga sad, poslje se "pravi bajkeri" čude što su neshvaćeni.

 

Ovo je za mene ona priča "ne znaš ti kako je kad se nešto voli", ko vozi neko dosadno sranje od auta i dobar motor normalno da će bit zaljubljen u vožnju motora. Ko radi suprotno, vozi neko dobro auto i neko skuterče za po gradu, neće razumjet o čemu je priča. Ko je ko ja i vozi "dosadno" auto i "dosadni" motor :D opet ne razumije "bajku" o motoru, mislim zabavan je motor, al zabavno je i auto kad znaš šta radiš, naravno oba donose neke frustracije, svako na svoj način, uglavnom zbog drugih učesnika u saobraćaju.

 

Dugo mi je trebalo da shvatim o čemu Clarkson priča, da bajkeri voze loša auta i da su nezainteresovani za vožnju istih, ali počinjem polako i sam da shvatam zašto.

 

Ajmo sad pljuvanje :zvizduk:

 

Ne bih se slozio s tobom, meni je prvi auto bio yugo 45, a prvi motor tomos automatik, yugo me je smorio posle 5 dana i postao ono sto i treba da bude (prevozno sredstvo), a tomos da radi i dan danas bi mi, verujem, izazivao osmeh u voznji. Eto vozim skuter od 180 ccm i nije nesto posebno ni startan ni brz, ali mi u svakoj krivini i pri svakom obaranju izazove "taj" osecaj. Nismo svi isti, neko vise voli automobile i to cenim, ali mi kola nikada nisu i nece biti zanimljiva, pa makar bio i bmw od 200+ konja koji sam vozio (ferari jos nisam probao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Jesmo, posebni smo, po mom misljenju niko normalan u svom postojanju ne bi seo na motorcikl kao vozac, a morao bi da bude jos ludji da bi bio suvozac. Motorciklisti jesu posebna vrsta ljudi, tj. da svako od nas ima odredjenu dozu ludosti i zelje za adrenalinom... jer da toga nema, niko ne bi seo na spravu sa 2 tocka i agregatom u sredini.

:takoje:41.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Ma kakvi prijatelju.

Bilo koji vid segregacije mi strasno iritantan.

Vozaci...(EJ VOZACI) motocikala su "poseban" sloj ljudi....vidi molim te.

Motor ko motor, vozis ga jel volis, nema sta da pravis filozofiju od toga i da se proseravas.

Neko voli zelenu boju, neko plavu i nema potrebe da ubedjujes druge kako je zelena nesto izuzetno.

Klasican americki mentalitet.....danas su svi "posebni". Nagledao sam se ja tih proseravanja dok sam radio na kruzerima.Zamislite i clanovi posade misle da su "posebni" jer eto rade po brodovima.

On nije mentalno zaostao....on je isto tako "POSEBAN". :)

Svi smo posebni.......evo...volim vas sve ovako posebne :ljubav:

 

Jesmo, posebni smo, po mom misljenju niko normalan u svom postojanju ne bi seo na motorcikl kao vozac, a morao bi da bude jos ludji da bi bio suvozac. Motorciklisti jesu posebna vrsta ljudi, tj. da svako od nas ima odredjenu dozu ludosti i zelje za adrenalinom... jer da toga nema, niko ne bi seo na spravu sa 2 tocka i agregatom u sredini... :lol:

Sto ne bi, jesi ti ikad pokusao da u sezoni odes od Herceg Novog do Budve i nazad, u istom danu i da kad stignes tamo uspijes da se parkiras. Ma nema teorije, lakse bi biciklom, a bicklo treba pedalat, a sta ako negdje na nekoj deonici stvarno nema guzve pa ti pedalas 15-20 na sat dok pored tebe prolecu kamioni, autobusi i sleperi? E tu treba bit ili lud ili glup, jer je to bas kockanje glavom. Sto onda ne bi vozio motor? Mozes i provlacit se kroz guzvu i picit bogami poprilicno kad se put rascisti, jos jedan plus u odnosu na auto je sto ti treba minimalan pravac da sa nekim starijim slabijim motorom preteknes sleper, za tri sekunde, a za takvo auto treba puno suski

 

Da si ti meni ziv i zdrav, ja sam na motoru 90% vremena godisnje nezavisno od vremenskih prilika/neprilika - kisa, sunce, hladno, toplo, led, dal' u gradu, van grada, na moru, a o Herceg Novi nemoj ni da mi pominjes, muka me hvata i kad pomislim na isti..., tako da nemoj da mi pricas o prednostima motorcikla nad automobilom. Imam i auto, i motor, i biciklo tako da sam veoma upoznat sa manama i vrlinama svakog od tri navedena prevozna sredstva jer sam putovao sa svakim, a sa biciklom ako ne mozes da drzis prosek bar 30-35km/h nemoj ni da kreces na put.

Motorciklisti jesu i bice uvek po meni posebna kategorija ljudi, u koju ubrajam i sam sebe... Ta kategorija se deli na dve podkategorije,

 

1. Inteligentni ljudi koji imaju imalo znanja o fizici voznje motorcikla i koji stalno teze da unaprede svoje znanje i vestine, i koji naravno vole i postuju masinu

 

2. suicidalni ljudi-neljudi koji svojim neznanjem i apsolutno egoisticnim ponasanjem na svoj motor gledaju kao produzetak svoje muskosti, sa voznjom umeju kao i moja baba, da zavrnu gas na pravcu i redovno ugrozavaju druge u saobracaju. Zbog te sorte ljudi na nas gledaju kao na neizivljene manijake i zivotinje na putevima koji ne mare ni za ciju bezbednost... Takvih na orlovaci koliko hoces, i nikako da se samo-istrebe...

 

Tako da DA, motorciklisti jesu posebna sorta ljudi i uvek ce i biti, jer nije za svakoga motor, auto, bicikl, avion, kamion itd... Vecini od nas je to u krvi, vec je davno nekome neko od roditelja ili familije tamo davno vozio neki motor....

 

PS: U ove dve grupe ljudi ne ubrajam pocetnike, oni ce se sami vec ubaciti u odgovarajucu grupu...

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@Almighty

Stvarno sam bio u problemu da shvatim tvoj post, sem podatka da moram jos da vjezbam pedalanje, sve ostalo ne mjenja ni jednu cinjenicu. Ocigledno nisam dovoljno inteligentan

 

Ja recimo 80% moje godisnje kilometraze predjem na motociklu, s tim sto izbjegavam kisu, snjeg i led ako mogu ikako. Ne zato sto sam rodjen za to, zato sto sam poseban ili zato sto volim. Nego zato sto mi tako odgovara.

 

Odgovara mi jer nisam kao sa automobilom prisiljen da vozim u koloni iza nekoga ko drzi prosjek 30-35km/h a ne pedala, sto nisam prisiljen da se parkiram 3km od lokacije na koju sam krenuo jer je neko sa SMaRTom zauzeo tri parking mjesta, to sto matorom ne pada na pamet da ga pozajmljuje kad sjebe svoja dva auta, a i sto je cjelo to moje vozanje ipak komad jeftinije nego sa automobilom. Ostalo mi ne odgovara, tovarne mogucnosti, voznja po losim vremenskim uslovima, ljudi koji ne znaju hodat cestom a ne vozit, to sto moram da krisom krecem za BG sa njim da mi matori ne bi saznao i izbusio gume, itd...

 

Za mene je to vozilo sa plusevima i minusima, ko i auto, ko i kamion, avion, bicikl. Nisam nesto bogom dan za njegovu voznju, ali nisam ni operisan od toga, kao sto sam recimo od slikanja. Imam sestru koja je akademski slikar, od osnovne skole se vidilo da je stvarno talenat, a ja covjeka i dalje crtam ko Cica Glisu, uredno crtam tehnicke crteze ali cetkicu drzim ko da se spremam da ofarbam nesto, znaci nisam za to i cao, isto ko sto nije za svakoga motor, kamion, avion. Nit su slikari nesto posebni, nit su motociklisti, nit kamiondzije, itd.

 

U stvari cjela ova tema se hrani na ljudskoj potrebi da budu posebni i da tu svoju "posebnost" istaknu i brane...

 

@milomir22

Jbga druze ja u Juga ne sjedam bez velike nevolje, tako da me to uopste ne cudi, ali isto tako mi je jedan Tomos ubio svaku zelju za motorom kad sam pocinjao, sve zavisi sta koga zapadne i kako to na njega utice u daljem zivotu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Slazem se da se ne slazem sa tobom i to je to.

 

Po mom misljenju slikari, vajari ili bilo koji vid umetnika jesu sorta ljudi sama za sebe i samo se oni medjusobno mogu razumeti. Ja nisam nikakav slikar, tesar, vajar niti ikakav umetnik, ja sam obican covek koji pored svoje porodice ima u glavi jednu blesavu, ludu nit iz koje potice zelja za 2 tocka.

 

E sad da ne bih dalje ulazio u dublju filozofiju i raspravu,(poslednjih 3 sata namestam tupavu roletnu pa mi je pun djavo svega) jednostavno hteo ti to da prihvatis ili ne, motorciklisti su posebna grupa ljudi i uvek ce i biti... Glupi primer, sednes u auto i krenes negde... kola oko tebe, kamioni, pesaci, i sta god da se desi, ne daj boze neki sudar, cukanje ili slicno, ti imas oko sebe gomilu lima koja te koliko toliko cuva, znaci auto ti dodje kao neki vid zastite od elemenata na ulici... S druge strane, kad god sednes na motor i krenes negde, isto ti je kao da si kao od majke rodjen izasao na ulicu i krenuo negde, znaci potpuno GO si izasao na ulicu, i svaki put molis boga da te ne strefi neki djavo... Ne moze to svako... :lol:

 

Znaci sta, motorciklisti su u stvari egzibicionisti jer vole da setaju goli po ulici, ljudi se redovno krste kad ih vide, a i potpuno su su nenormalni jer se za Novu godinu presvlace u bradate dede u crvenim odelima( mislim perverznjaci) i tako obuceni idu da nose neke tamo poklone jadnoj deci u sremcici ili u nekom drugom gradu, mislim jadna deca pored takvih ljudi... Mislim, stvarno sram nas bilo....:lud:

 

Prolupao sam, odoh da spavam, mozak se davno istopio :jee5:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Daj slikarima i vajarima da namjeste tu roletnu pa da vidis koliko su posebni. Jednostavno nekome nesto ide a nekome ne.

 

Tako isto tvrdim da motocikli i motociklisti ni po cemu nisu posebni, jesu drugaciji, ali nisu posebni

 

Isto ko sto ne razumijem potrebu da se jurca bulevarom bez kacige, ne razumijem i potrebu da se bas motociklisti guraju u sve te neke dobrotvorne akcije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Pravi bajkeri voze motore zato sto uzivaju u voznji i vole taj osecaj. Kad sednes na motor i ides negde samo zato da bi se provozao onda znaci da volis to. Tu ne spadaju oni koji motor smatraju nuznim zato sto lakse stizu do posla niti oni koji su zavisnici od adrenalina a ni oni koji su ga kupili samo da bi ga parkirali ispred kafica tj. koji ga koriste kao reklamu... za posao ili za reklamu mozes da izaberes da vozis motor, za adrenalin isto mozes da izaberes da li ces voziti motor ili skakati padobranom ili sl. ali da budes bajker ne mozes da biras vec to jesi ili nisi, zaljubljen si u voznju ili nisi, vrlo prosta stvar... a posebna stvar kod bajkera je sto oni vrlo ozbiljno shvataju svoju vezu sa motorom, posvecuju paznju i paze na motor, na sebe a samim tim i na druge, prepoznaju i veoma postuju druge zaljubljenike u dva tocka. I sve to nije nista cudno jer sta god da covek voli da radi normalno je da tome posvecuje vecu paznju nego drugim stvarima, kao i da pazi na situacije koje mogu da ugroze to...

@ arnyman

...tako da te likove sto voze 150km/h po gradu i bez kacige i u papucama ne svrstavam u bajkere vec u "adrenalin junkie" likove... a sto se tice dobrotvornih akcija, to su povodi da se covek provoza motorom, druzi sa drugim bajkerima, vidi na jednom mestu mnogo razlicitih i zanimljivih motora i plus ucestvuje u akciji kojom ce se pomoci nekome kome je ta pomoc neophodna. Sve stvari koje bajker voli da radi tako da ne vidim razlog, sem ako je opravdano sprecen, da se ne pojavi na takvom desavanju...

Pozz

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja