Jump to content

Moto Zajednica

Saobraćajna nesreća 08.10.2013. u Batajnici

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Inđija
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600 SRAD 1997. Isti kao prošli :-D!!!

Drugari, drago mi je što sam uopšte ovde, što imam šansu da vam napišem šta mi se desilo tog 08.10.2013. i što hvala BOGU nisam osvanuo u crnoj hronici.

 

Motor vozim od jula 2011. i za ovih 2 godine i 3 meseca prešao sam 41000 km bez ikakvog incidenta. Toga dana završio sam sa poslom u TC Ušće i oko 22:20 h krenuo sam kući za Inđiju. Inače kad idem na posao idem auto putem, a kad se vraćam idem starim putem, jer sam umoran, vozim laganije i kuliram. Oko 22:40h prilazim semaforu na raskrsnici ulica Majora Zorana Radosavljvića i Stanka Tišme, vozim 60 km/h imam zeleno svetlo ulazim u raskrsnicu, kad iz suprotnog smera iseca me sivi BMW 3 kockica 85.-90. godište BG table. Udaram ga u zadnji desni kraj, prelećem preko njegovog gepeka (sreća nisam ništa kačio telom i u ništa nisam udario) padam na put (hvala BOGU i full opremi koju uvek nosim, što sam SAMO prošao sa povredama levog kuka i vrata), kada sam skontao da nisam ništa slomio, ustajem i počinjem da trčim prema BMW-u. Kada je skontao da trčim prema njemu da vidim tablice ( nisam uspeo da ih vidim), lik gasi svetla i BEŽI!!! NE MOGU DA VERUJEM ŠTA SE DEŠAVA. Posle toga, čujem da je celo veče divljao po Batajnici sa tim autom, tako da je taj MAJMUN najverovatnije iz Batajnice ili uže okoline. On ima oštećenje auta, jer su ljudi čuli da auto škripi i otpala mu je lajsna sa desnih vrata. Posle toga standardna procedura, urgentni, uviđaj, KRAGNA...

 

Sve u svemu hvala BOGU što se sve zavšilo ovako, materijalna šteta jeste velika, ali bitna je živa glava!!!

 

Ako neko ima bilo kakvu informaciju o tom BMW-u i njegovom vozaču neka mi pošalje privatnu poruku. Unapred hvala!

 

A ovo je moj Suzuki 0plac.gif

 

post-19386-0-92775400-1381515427_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

bitno da si ti dobro prošao... a motor će se opraviti... što se tiče štete osiguranje će ti platiti a kad nagaze lika koji je vozio BMWa obrao je bostan, jel napustanje mesta udesa pravno se tretira kao da je mrtav pijan / drogiran a to osiguranje ne pokriva, tako da će ga osiguranje ganjati da njima isplati ono sto su tebi isplatili ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Sta reci, ovo je nazalost postalo uobicajeno.

 

Doduse bilo je toga i nekad ali se krivac sakrije u misiju rupu a oni milicajci sto nisu imali ni takve plate, ni kompjutere, ni brze i skupe automobile nadju pocinioca sa samo kariranim blokcetom u dzepu. Danas to nije slucaj, jedino da se doticni sam prijavi a to je jos redji slucaj sem da je slicna ujdurma u pitanju.

 

Moj savet je da dok je vruce n'avatas sto vise svedoka, ako ih je bilo i ako hoce da svedoce sto je takodje problem (nece ljudi da se maju jer se boje korumpiranih drzavnih sluzbenika pa posle imaju samo probleme), a njega policiija ako hoce, a ocigledno kad bi htela mogla bi da nadje u roku odmah, ali nemooj da se zbog toga nerviras i na to da trosis energiju iako je to lakse reci nego izvesti, ti krivu Drinu i takvu policiju neces ispraviti. Sakupljaj sve racune za lecenje kao i lekarsku dokumentaciju, nadji advokata za saobracajke od koga trazis da te uputii na sudskog vestaka sa kojim on saradjuje da proceni stetu na tvom motoru. Advokat podnosi tuzbu, pripremis se da cekas sudjenje koje u Srbiji zna neshvatljivo da se otegne jer nam pored policije nesto vrlo skripi i u sudstvu (eh da je samo to) a posle sudjenja ti dobijas odstetu za povrede i motor i kakvu takvu utehu sto majmuni mogu nekaznjeno da nas krljaju (i po novom ZOBS-u) a da one koji bi o tome trebalo da brinu u ovoj zemlji evidentno nije previse briga.

 

Za sada ti je jedina. ali tebi i tvojima nemala, uteha to sto si ovaj put "pretek'o"!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kakav horor jbt. Cuj ugasio svjetla! Znaci nema teorije da se vadi na "prepao sam se" i "nisam znao sta radim". Jebo je jeza u djale kad ga nadju, a naci ce ga.

Ajd sva sreca, pa je sezona manje vise gotova. Nadam se da ce ga naci i da ce ti osiguranje ispaltiti stetu, da mozes popraviti motor do sledece sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

bitno da si ti dobro prošao... a motor će se opraviti... što se tiče štete osiguranje će ti platiti a kad nagaze lika koji je vozio BMWa obrao je bostan, jel napustanje mesta udesa pravno se tretira kao da je mrtav pijan / drogiran a to osiguranje ne pokriva, tako da će ga osiguranje ganjati da njima isplati ono sto su tebi isplatili ;)

 

Molim za objašnjenje boldovanog. Čije osiguranje? Motor sigurno nije kasko osiguran (jer znamo da ne može kod nas), a šta ako ne uhvate vozača BMW-a?

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Molim za objašnjenje boldovanog. Čije osiguranje? Motor sigurno nije kasko osiguran (jer znamo da ne može kod nas), a šta ako ne uhvate vozače BMW-a?

:neznam:

 

Nisam siguran dal još postoji, al ranije je postojao jedan fond iz koga su se isplaćivale štete u slučaju da se ovako nešto desi, ili možda propadne osiguravajuća kuća kod koje je vozilo bilo osigurano. Ja sam imao udes pre 15 - tak godina, i osiguranje kod koga je drugo vozilo bilo osigurano je bilo propalo. Meni su isplatili odštetu iz tog fonda .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

upravo tako... nema veze sa kaskom nego sa udesom. Njegovo osiguranje (posto je trenutno NN lice krivo za udes) će mu isplatiti a onda će potraživati od tog lica kompletan iznos. Bitno je samo da je udes bio sa nekim vozilom koje se po zakonu registruje (ne bitno je da li je registrovani ili ne, kradeno ili nepoznato). Neka me neko ispravi ako gresim, ali na vise strana sam cuo ovu informaciju da se tako radi u situacijama kada krivac pobegne sa mesta nezgode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Bitno je da je covek pretekao a uhvatice i ovog ludaka samo je pitanje vremena, to da mogu da ga uhapse odmah mozda u slucaju da je ne daj Boze smrtni ishod pa se odmah hitno angazuju sluzbe koje se bave time, a ovako dok prijava stigne redovnim putem u odgovarajucu sluzbu, pa neko to zaduzi, pa krene u rad i cesljanje slicnih vozila i terena itd itd, proci ce i 20 dana... No, bitno je da ti nisi usao u taj kraci, hitni postupak, bice sve Ok! :D

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

 

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Inđija
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600 SRAD 1997. Isti kao prošli :-D!!!

Drugari, hvala na zeljama za brz oporavak, ali stvarno mi je najbitnije da sam ostao citav I da se nisam izlomio. Angazovao sam prijatelje iz SBPOK-a, SAJ-a, neke ljude iz Bataje, valjda cemo naci ko je vozio taj bmw to vece. Da, postoji fond od koga moze da se naplati ne materijalna steta, ali materijalna moze da se naplati samo od njegovog osiguranja. Bizo, poslusacu tvoj savet, otici cu da vidim da li u okolini ima sigurnosnih kamera, mozda iskopam nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Posle toga, čujem da je celo veče divljao po Batajnici sa tim autom, tako da je taj MAJMUN najverovatnije iz Batajnice ili uže okoline. On ima oštećenje auta, jer su ljudi čuli da auto škripi i otpala mu je lajsna sa desnih vrata.

 

Ako neko ima bilo kakvu informaciju o tom BMW-u i njegovom vozaču neka mi pošalje privatnu poruku. Unapred hvala!

 

 

Ako je divljao po celoj Batajnici - pogledaj ti gde ima još kamera po glavnim ulicama, banke i slično, ne samo u okolini udesa. Samo požuri, jer obično snimke čuvaju desetak dana . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@ drumskalisica

@ Popsy

 

E, onda je to lepa vest u ovoj ružnoj vesti.

 

@ lovac73

 

Trebalo je, pre svega, da ti poželim brz oporavak.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako imas lufta raspitaj se po Batajnici nema takvih 'divljaka' puno sa takvim autom, nije Batajnica Las Vegas. Ja bi obisao kafice gde se okupljaju srednjoskolci i pitao konobare ali prilagodis pricu kao da ga drugarski trazis, sitna je to neka jajara sa nepunih 19 godina. Brz oporavak i da ti sto pre ta scena ode iz misli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Kakvi su to ljudi kad ne prihvataju posledice za svoje postupke? Mislim da su u pravu kolege kad kazu da je to neka sitna jajara od 19 god. jer stasao covek ne bi to uradio ako je iole normalan i ima savest. Sretan oporavak i sto brze vracanje u sedlo1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Imaju centralni fondovi osiguravajucih zavoda ,koja isplacuju stetu ,u kompleksnijim situacijama, kada je utvrdjeno da je u drugoj drzavi vozac izazvao udes vozilom registrovanim u drzavi tog fonda, a nije bilo propisno osigurano ,ili je isteklo osiguranje. Posle fond zahteva naplatu od pomenutog vozaca.

To je tako u slucaju da je u pitanju recimo nase vozilo i vozac u inostranstvu bez osiguranja , a napravi tamo stetu.

Verovatno je i ovde slicno regulisano, negde procitah da se moze naplatiti i steta na parkiranom vozilu, nastala od drugog vozila, i kada je pocinilac stete nn lice...

 

Treba se raspitati...

 

Malo mi je sumnjivo da se to vozilo koristilo iste noci, obicno se sakrije u misju rupu, dok ne prodje vremena.

POcinjem da mislim da je taj lik ,natprosecan podlac i glupan, pa je isto vece dao nekom poznaniku -klincu da se vozi ,misleci da ce njega okriviti za udes ako ga uhvati murija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Druze zelim ti brz oporavak, i da nadju tog idiota da ga stave u corku. Inace tebe sam vidjao u indjiji, znam te iz vidjenja, cak sam jednom prilikom u centru indjije na semaforu stajao motorom pored tvog motora i nesto sam te rekao kako je ok masina.Opravices ti njega, ili ako je skupo, prodaj pa uzmi neku masinu za sledecu sezonu. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Inđija
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600 SRAD 1997. Isti kao prošli :-D!!!

Druze zelim ti brz oporavak, i da nadju tog idiota da ga stave u corku. Inace tebe sam vidjao u indjiji, znam te iz vidjenja, cak sam jednom prilikom u centru indjije na semaforu stajao motorom pored tvog motora i nesto sam te rekao kako je ok masina.Opravices ti njega, ili ako je skupo, prodaj pa uzmi neku masinu za sledecu sezonu. Pozdrav

 

Hvala Bobo!!! Sećam se da si mi to rekao na semaforu. Ma najbitnije je živa glava, a sve ostalo ćemo srediti!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja